Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuuuurija: elu kütte, vee ja elektrita korteris

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Kuuuurija: elu kütte, vee ja elektrita korteris

Postitas:
Kägu

Jah, ema käitub veidi agressiivselt, on kangekaelne ja vastaline. Aga neid saaks aidata. Igat inimest saab aidata, küsimus on suhtumises, tahtes ja oskustes.

Ema ütles, et uues pakutavas kohas ei saa ka süüa teha, kas vallal pole võimalik sinna 2-plaadilist elektripliiti osta (kasvõi 1-plaadilist, see maksab ca 16.-)? Uues kohas on ehk ka toimiv vesi ja kanalisatsioon, praegu käivad inimesed pange peal. Ja puuduv aken, selle saaks ehk ära parandada, kuigi vald võib mõelda, et kuna see korter on nii kehvas seisus, pole mõtet sinna uut akent panna, aga vähemalt kinni lüüa, et tuul ei puhuks. Kuidas seal plusskraade sees hoiab, kui üks ava on vaba? Ja kuhu elekter kadus, polnudki ostes sees ja uuesti liitumine on liiga kallis (nende jaoks ongi kallis, aga vald?)? Selliseid asju saaks täiesti lahendada.

Nad on inimesed, kelle jaoks on lihtsam lahendus minema kolida (ja loota, et uues kohas läheb paremini), kui taluda negatiivset suhtumist ja vallaametnike manitsusi ja kriitikat, et kuidas te elada ei oska. Jah, neil on raskusi tavamõistes hakkamasaamisega, ema muutub kergesti konfliktseks, aga on ka minevikus sündmusi olnud, mis neid sissepoole hoidma paneb.

See poiss ei taha emast eraldi minna, talle meeldib emaga koos, loomulikult nad kartsid lahutamist ja võitlesid omal moel selle vastu.

Erihooldekodusse panemine on teine hirm, keegi ei taha sinna minna. Neil on oma mina ja tahe täiesti alles, nad tahavad vabaduses olla. Iga inimene tahab vabaduses olla ja ISE otsustada. Poiss oli täiesti tore ja avatud suhtumisega, isegi helge inimene.

See, et kedagi on kunagi juba aidatud, ei tähenda, et ta uut abi ei vääriks. Mis põhjustel nad müüsid Komando abiga saadud korteri, seda ei tea, aga võis olla, et oma niivõrd teistsuguse oleku pärast kogukond hakkas neid kiusama, väikeses kohas võib see päris ränk olla, kui sa igal pool (poes, vallas, postkontoris jne) tajud enda suhtes taunivat hoiakut ja kuuled ringiga jõudvaid kuulujutte, seal pole linnaga sarnaselt võimalik anonüümsuse taha varjuda, iga su käik on teada.

Sotsiaalmajja ei taha nad ehk minna, sest hirm on sotsiaalsuse ees, seal nad peavad kokku puutuma teiste inimestega ja nad teavad juba ette, et nad ei meeldi. Ei tea, missugune see sotsiaalmaja on, aga enamasti on sellistes majades ühine söögitegemine ja isegi ühises suures ruumis koos magamine, ühiselu ei sobi paljudele, nimetage seda isiksushäireteks või puuduvaks suhtlemisoskuseks või milleks tahes, aga kõik ei ole võimelised end sellega ka harjutama ega ära harjuma.

Inimesed on väga erinevad, aga enamasti on neil kõigil ühine üks asi – neil on oma mina ja oma tahe ja kõik soovivad isikuvabadust.

See on nüüd konkreetne näide ütelusest pikk jutt s…tt jutt.  Seda peret on aidatud korduvalt,  poisi nimel oli korralik korter, aga ema müüs selle jaburatel põhjendustel maha ja ei lubanud poisil ka koolis käia. Ainus, mida ametnikele saab ette heita, ongi see, et lastekaitse ei sekkunud ja ei eraldanud õigel ajal poega emast.

+32
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja kohe on tulemas uus külmalaine…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kalmuküünlad on ju suht kallid🙄

Aga just need konkreetsed küünlad põlevad väga kaua, 48-55 h, see on 2 ööpäeva.
Ja soodukaga (Maximas tihti 0,49) on just need küünlad ühed paremini saadud, s.t hinna ja põlemisaja suhe.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja soodukaga (Maximas tihti 0,49) on just need küünlad ühed paremini saadud, s.t hinna ja põlemisaja suhe.

Võimalik, aga mingit sooja need küll ei anna ega eriti valgusta midagi ka. Ei saanudki aru, mis nende korteris põletamise mõte on.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võimalik, aga mingit sooja need küll ei anna ega eriti valgusta midagi ka. Ei saanudki aru, mis nende korteris põletamise mõte on.

Annavad küll sooja, kui sul on toas 0 C või alla, on elavast tulest ikka abi.
Valgust annavad hästi, maal on nii pime, et ei näe näppugi suhu pista (kuuta öödel), pane üks küünal põlema – juba tunned inimese ära!
Küünla kohal saab ka käsi soojendada, on abiks seegi.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pojal oli näost näha, et pervasiivsed jooned (autist, asperger).

Ma töötanud aastaid autistide, aspergerite ja pervasiivsetega ning mitte ühegi näost ei ole näha olnud, et nad häirega 🙂 Ainuke kelle häire kohe näha on, on downid.

+22
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vaatasin C-komando saadet. Uskumatu kuritegu oli laps selle emaga jätta! Lastekaitse ei teinud oma tööd ja nüüd on tulemus käes.

Uskumatu! Kõik teadsid, et see ema ta hukatusse viib, aga keegi ei teinud midagi.

Huvitav kuidas Marta Rohtla ennast tundis, nähes Kuuuurijat? Kas tunneb end ka veidi kehvalt oma tegemata töö pärast?

Vanemate vaimne tervis ei ole mitte mingi alus last ära võtta, kui otseselt lapse elu ohtu ei seata. Pealegi oli tal sel hetkel veel isa ka elus, kes oli küll saamatu, aga “normaalne”. Ehk siis lastekaitset süüdistada on praegu liig, pigem siis meie seadusandlust kuid kujutan ette seda kiunu, kui lapstekaitse saaks suurema otsustusvõime laste eraldamiseks perest.

+1
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vaatasin C-komando saadet. Uskumatu kuritegu oli laps selle emaga jätta! Lastekaitse ei teinud oma tööd ja nüüd on tulemus käes.

Uskumatu! Kõik teadsid, et see ema ta hukatusse viib, aga keegi ei teinud midagi.

Huvitav kuidas Marta Rohtla ennast tundis, nähes Kuuuurijat? Kas tunneb end ka veidi kehvalt oma tegemata töö pärast?

Vanemate vaimne tervis ei ole mitte mingi alus last ära võtta, kui otseselt lapse elu ohtu ei seata. Pealegi oli tal sel hetkel veel isa ka elus, kes oli küll saamatu, aga “normaalne”. Ehk siis lastekaitset süüdistada on praegu liig, pigem siis meie seadusandlust kuid kujutan ette seda kiunu, kui lapstekaitse saaks suurema otsustusvõime laste eraldamiseks perest.

Miks ei ole vanema vaimne tervis põhjus lapse ära võtmiseks? Selles loos olid selged märgid selleks, et laps kodust eralda.

Lapse isa oli juba surnud, kui lastekaitse seal suure suuga sõna võttis.

Mina ei usu seda juttu, et ei oleks saanud. Miks? Sest mul on oma kogemus. Mind ja mu õde oleks pidanud minu ema juurest ära võtma, aga seda ei tehtud. Lastekaitse tegemata töö, nagu ka selle loo puhul.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ja mu õde oleks pidanud minu ema juurest ära võtma, aga seda ei tehtud. Lastekaitse tegemata töö, nagu ka selle loo puhul.

Ära kanna oma viha ema vastu teistele emadele üle. Ilmselgelt see ema seal hoolitses oma lapse eest nii nagu oskas(meie mõistes sitasti). Aga armastab ta poissi kindlasti.

+1
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ja mu õde oleks pidanud minu ema juurest ära võtma, aga seda ei tehtud. Lastekaitse tegemata töö, nagu ka selle loo puhul.

Ära kanna oma viha ema vastu teistele emadele üle. Ilmselgelt see ema seal hoolitses oma lapse eest nii nagu oskas(meie mõistes sitasti). Aga armastab ta poissi kindlasti.

What, minu ema armastas mind ka(enda viisil), aga see ei olnud piisav.  Ja kuidas tema ema armastus piisav oli? 20 aastane noor mees ei saa ilma emata hakkama. Tal ei ole isegi kool lõpetatud tänu ema manipuleerimisele.

Lihtsalt vaheinfoks, et ma ei vihka oma ema, tõin nàite lastekaitse tegemata töö peale. Poleks ju esimene kord, kus üle põlve lastakse.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See Hollandi ema ka kahtlemata armastab oma last. Aga ainult armastusest üksi on natukene vähe, et oma laps üles kasvatada.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma küll pole see eelmine kommenteerija, aga võibolla pole see viha vaid õiglustunne või veel miski muu, aga ära  õpeta teisi ja ära võta oma seisukohta, kui sa ei tea seda konkreetset probleemi

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kütmata ruum on rõske ja elav tuli kuivatab seda ju

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui on mingite häiretega, kas siis lastakse teha, mis tahab, tahan võtan vastu, ei taha, ei võta abi vastu, mulle tundub, et see poeg ka juba häirega…..ma pole spetsialist, ei tea nendest asjadest midagi, lihtsalt küsin, mida näen

Pojal oli näost näha, et pervasiivsed jooned (autist, asperger). Seda kasvatusega ei saavuta, pidi sellisena sündima. Isegi oli tubli ja tundus täitsa meeldiv ja rahulik inimene.

Kuidas pervasiivsed jooned noormehe näost välja paistsid? Kena noormees küll igati. Kahju, et elamata elu. Võibolla on veel lootust, aga selleks peab ema võimu alt pääsema, aga seda väga varsti.

Kui on rohkem kogemust autistidega, õpid neid jooni näos ära tundma. Ise kasvatan autistist poega ja töötan erivajadustega lastega, mistõttu juba C-komando saatest nägin ära. Ega grupi peale ka niisama panda, eriti uue süsteemiga, kus kunstlikult puuetega inimeste arvu vähendada üritatakse.

https://www.spectrumnews.org/news/facial-features-provide-clue-to-autism-severity/

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pojal oli näost näha, et pervasiivsed jooned (autist, asperger).

Ma töötanud aastaid autistide, aspergerite ja pervasiivsetega ning mitte ühegi näost ei ole näha olnud, et nad häirega 🙂 Ainuke kelle häire kohe näha on, on downid.

Neid diagnoose on oluliselt rohkem, kelle näos muutuseid näha on. Iseasi kas märgata oskad.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jäin ka mõtlema, et mis mõttes autistlike lastega töötav inimene ei tunne neid jooni lapse näost ära? Olen selliste lastega kokku puutunud ja ma ise kasvatan autistlike joontega last ning võib öelda, et autistlikel lastel on enamasti teistsugune pilk ja silmavaade. Paljude puhul on iseloomulik ka see, et nad ei vaata silma.

Kas see poiss just autist on, ei oska öelda, aga selge on see, et päris tavaline noor ta siiski pole. Ja siinkohal ei mõtle niivõrd seda, et ema on tema elu ära rikkunud ja ta imelikuks töödelnud, vaid üldist teistmoodi olekut. Ja pilk on ka teistmoodi. Ehkki muidu tundus sümpaatne noormees olevat. Ja usun, et kui ta saaks normaalsesse elukeskkonda ja saaks väga hea toetussüsteemi enda ümber, siis võiks temast ka enam-vähem hakkamasaav inimene tulla.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma küll pole see eelmine kommenteerija, aga võibolla pole see viha vaid õiglustunne või veel miski muu, aga ära õpeta teisi ja ära võta oma seisukohta, kui sa ei tea seda konkreetset probleemi

Kui inimene tunneb oma ema suhtes nii nagu ta siin tunneb, siis pole vajagi mul teada konkreetset probleemi. Sellised inimesed ei usu kunagi, et enamik emad on head, neil on eelarvamus emade suhtes üldse. Ainult täiesti vägivaldse ema juures ei taha lapsed olla, muidu valiksid lapsed ikka emaga koos elamise, mitte ei unistaks lastekodust või asendusperest.

0
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen mõnikord mõelnud oma nartsissistlike joontega tuttava peale, kes igas töökohas konflikti satub ja alati arvab, et temal on õigus ja teised käitusid valesti. Ma olen mõelnud, et mismoodi ta oma elu ära elab või kuhu ta sel viisil jõuab, sest töökohad saavad ükskord otsa, enam teda kuhugi tööle ei võeta, oma kodu tal pole, üüri maksta ilma töökohta pidamata ei saa.

Ja kui ma nägin seda Kuuuurija osa, siis mõtlesin, et selline lõpp võibki mu tuttavat ees oodata. Sest ennast ta aidata ei lase (teda ei pea ju aitama, sest tal on enda arvates kõik hästi) ja koostööd teha ta ei taha (kõik teevad valesti, tema ainsana teab, kuidas on õige). Päris õudne tegelikult. On näha, et inimesel on vaimne probleem, aga aidata kuidagi ei saa…

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene tunneb oma ema suhtes nii nagu ta siin tunneb, siis pole vajagi mul teada konkreetset probleemi. Sellised inimesed ei usu kunagi, et enamik emad on head, neil on eelarvamus emade suhtes üldse. Ainult täiesti vägivaldse ema juures ei taha lapsed olla, muidu valiksid lapsed ikka emaga koos elamise, mitte ei unistaks lastekodust või asendusperest.

Kuule, äkki sa peaksid pisut maha rahunema ja oma eeldused lõpetama. Mina usun emade headusesse, miks ma ei peaks? Sest mu enda ema ei olnud hea? Arvad, et ta on ainus ema keda ma kohanud olen?
Antud teema puhul ma vaatasin kahte C-komando saadet ja nüüd Kuuuuurijat ja ma võin päris kindlalt öelda, et selle lapse oleks pidanud emast eraldama. Kui nad oleks seda teinud, oleks tänane pilt hoopis teine. Sinul on naiivne arvamus, et kõik emad, kes oma lapsi ei peksa, armastavad oma lapsi tingimusteta. Seda poissi manipuleeriti. Ta tahtis käia koolis, aga ema manipuleeris ta enda juurde. Kui ema oleks päriselt oma poega armastanud, ta oleks oma poja eest teinud kõik. Nad ei oleks sellises olukorras nagu nad praegu on. Ja poiss ei oleks ilma hariduseta.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma küll pole see eelmine kommenteerija, aga võibolla pole see viha vaid õiglustunne või veel miski muu, aga ära õpeta teisi ja ära võta oma seisukohta, kui sa ei tea seda konkreetset probleemi

Minu meelest on pigem see probleem, et küllap igasuguse kriitikameele ja arutlusvõime puudumise tõttu rõhutatakse, et emad armastavad oma lapsi. Ega ikka kõik ei armasta küll ja see konkreetne ema ei ole oma vaimse tervise tõttu selleks ehk  suutelinegi. Tema teod näitavad samuti risti vastupidist, aga keegi ikka peab vajalikuks öelda, et see ema armastab oma last. Sest nii on ju kombeks. Kui seda kõige esimest saadet sellest perest vaadata, siis on näha, et isa tõepoolest armastas ja hoolis oma lapsest. Peale isa surma on seda peret juhtinud ainult ema vaimuhaigus ja ei muud. Poeg on lihtsalt kaasa lohisenud.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://kuuuurija.elu24.ee/7172364/kuuuurija-saates-olnud-ema-ja-poeg-tali-kulast-langesid-fuusilise-runnaku-alla?_ga=2.78823380.1953553170.1612641519-1869021832.1535032751

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://kuuuurija.elu24.ee/7172364/kuuuurija-saates-olnud-ema-ja-poeg-tali-kulast-langesid-fuusilise-runnaku-alla?_ga=2.78823380.1953553170.1612641519-1869021832.1535032751

See koht oli muidugi hea, et “leidsin köögist veel ühe telliskivi…”. Paljudel teil vedelevad kodus telliskivid, et vajadusel leida?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on siis järgmine:

https://tartu.postimees.ee/7187756/eakas-naine-elab-vedul-kutte-ja-elektrita-kuuris

Jälle on pakutud abist keeldunud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellised inimesed ei usu kunagi, et enamik emad on head, neil on eelarvamus emade suhtes üldse. Ainult täiesti vägivaldse ema juures ei taha lapsed olla, muidu valiksid lapsed ikka emaga koos elamise, mitte ei unistaks lastekodust või asendusperest.

Küsimus pole ju selles, kas ema on “hea” või kas laps ema juures tahab olla. Küsimus on lapse heaolus. Ja selle üle ei ole laps ise adekvaatne otsustama, selleks ongi vaja lastekaitset, kes seisab lapse huvide eest. Oleks see poiss õigel ajal emast eraldatud, tuleks ta praegu võibolla iseseisvalt toime, aga nüüd on kaks abitut inimest ühe asemel.

Loomulikult eelistab enamik lapsi jääda koju ja mitte minna lastekodusse, aga see ei saa olla otsustamise alus.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle on kolinud, Viljandimaal kusagil?

Hiljuti nägin Viljandi bussijaamas, täna jälle ema bussi ootamas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle on kolinud, Viljandimaal kusagil?

Hiljuti nägin Viljandi bussijaamas, täna jälle ema bussi ootamas.

Olen mõnikord mõelnud, et mis neist küll on edasi saanud. Võib-olla nad on varsti uuesti teles.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://kuuuurija.elu24.ee/7287554/kuunaldega-kodu-soojendanud-ema-ja-poeg-said-tanu-lahkele-televaatajale-uue-kodu

Järjekordne uus elukoht

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa hea südamega abistajale. On ainult aja küsimus, kui ta veel näguripäevi näeb oma heateo eest.  See ei ole ju esimene kord, kus neile korralik kodu on elamiseks antud. Mõne aja pärast on see kodu lagastatud ja siis on jälle jalad seljas ja uue koha otsingul.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Tunnen kaasa hea südamega abistajale. On ainult aja küsimus, kui ta veel näguripäevi näeb oma heateo eest. See ei ole ju esimene kord, kus neile korralik kodu on elamiseks antud. Mõne aja pärast on see kodu lagastatud ja siis on jälle jalad seljas ja uue koha otsingul.</p>

Artiklis on seda ka mainitud:

Pere abistamine oli Jaanika sõnul aga oodatust keerulisem ja nii on tulnud tal heateo nimel ka kõvasti oma närve kulutada.

Pidi olema ikka eriti kõva tahtmine neid aidata, kui oli teada, millised nad on. 🤷

Ja väga õige, et korter on juriidiliselt abistaja oma ja neil lihtsalt lastakse seal elada minimaalsete kuludega, kuigi eks näha ole, kaua nad seal seekord püsivad. Artiklis mainiti, et neil olid omad kindlad nõudmised, mistõttu ma arvan samamoodi, et varsti hakkab uus vingumine ja kiunumine pihta, et küll see ja see siiski ei kõlba neile 🤦

Uuesti elektriga harjumisest ma saan aru, aga väga imelik oli lugeda, et nad end pesta ei julgenud. Polnud vett nii ammu näinud, et hakkasid seda kartma või?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pere abistamine oli Jaanika sõnul aga oodatust keerulisem ja nii on tulnud tal heateo nimel ka kõvasti oma närve kulutada.

Kas oli teada ka, mis probleemid tekkisid?

No ilmselgelt saab sellisest heateost heategijale endale ainult suurt pahandust kaela tulla. Kujutan ette, et mutt ei ole ikka olmega rahul ja nõuab omanikult midagi lisaks. Kardan, et me saame sellest kunagi veel täpsemalt lugeda.

Kuidas tahab keegi oma kinnisvara anda tasuta lagastamiseks? Nad mitte lihtsalt ei hoia korda ja ei viisti ennast pesta, vaid nad konkreetselt lagastavad. Ja kuidagi niimoodi, et isegi seinad ja laed on mingi jälkusega koos.

Annad oma korteri heast südamest kasutada ja siis saad tagasi paneelseina sügavamate kihtideni ära lagastatud punkri.

+10
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuuuurija: elu kütte, vee ja elektrita korteris