Esileht Hobinurk Kuuuurija 22/11

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Kuuuurija 22/11

Postitas:
Kägu

Mind paneb nii imestama, et paljud inimesed ei pannud tähele, et tegemist oli natukene teistmoodi inimesega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb nii imestama, et paljud inimesed ei pannud tähele, et tegemist oli natukene teistmoodi inimesega.

Kas sinu arvates NATUKENE teistmoodi tähendab automaatselt autismi?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu arvates NATUKENE teistmoodi tähendab automaatselt autismi?

Autist ta kindlasti ei olnud, lihtsalt mingid teatud jooned. Mis täpsemalt, kes teab. Aga natuke teistmoodi ta oli küll ja eks see ole üks põhjustest, miks ta niimoodi õnge läks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb nii imestama, et paljud inimesed ei pannud tähele, et tegemist oli natukene teistmoodi inimesega.

Kas sinu arvates NATUKENE teistmoodi tähendab automaatselt autismi?

Kas ma ütlesin nii? On igasuguseid erinevaid häireid olemas. Aspergitest kuni bipolaarseteni. Vahet ei ole, mis diagnoos tal on. Midagi tal on ja see on isegi selle lühikese saate vaatamisel selgelt äratuntav.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb nii imestama, et paljud inimesed ei pannud tähele, et tegemist oli natukene teistmoodi inimesega.

Mina nt lugesin sellest juhtumist hoopis Postimehe artiklist ja ausõna, sellest ei olnud küll kuidagi võimalik aru saada, et ta isemoodi oleks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt lugesin sellest juhtumist hoopis Postimehe artiklist ja ausõna, sellest ei olnud küll kuidagi võimalik aru saada, et ta isemoodi oleks.

Ilmselt sul pole siis kokkupuudet olnud teistsuguste inimestega. Kas Postimehe artiklis oli juttu, et ta on asperger?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt lugesin sellest juhtumist hoopis Postimehe artiklist ja ausõna, sellest ei olnud küll kuidagi võimalik aru saada, et ta isemoodi oleks.

Ilmselt sul pole siis kokkupuudet olnud teistsuguste inimestega. Kas Postimehe artiklis oli juttu, et ta on asperger?

Ah? Sa üldse ei saanud aru, mida ma kirjutasin? Ei, artiklis ei olnud kirjas, et ta asperger oleks.

Ma olen erialalt sotsiaaltöötaja ja üsna palju teistsuguseid inimesi näinud. Ma kindlasti tunneksin sellise inimese ära, kuid siiski mitte läbi leheartikli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aspergerid ongi sotsiaalselt lapsemeelsed, sageli neid huvitavas teemas akadeemiliselt võimekad ja kuna nad sotsiaalset suhtlust ja ennast teistega suhestatuna ei taju, siis ka väga sageli endast põhjendamatult väga heal arvamusel.

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Sa üldse ei saanud aru, mida ma kirjutasin? Ei, artiklis ei olnud kirjas, et ta asperger oleks. Ma olen erialalt sotsiaaltöötaja ja üsna palju teistsuguseid inimesi näinud. Ma kindlasti tunneksin sellise inimese ära, kuid siiski mitte läbi leheartikli.

Vabandust, aga kuidas on võimalik artiklist “näha” või aru saada, et tegemist on teistsuguse inimesega, kui seda artiklis ei mainita? Telesaates ka ei mainitud, aga saates paistis see siiski üsna selgelt välja. See ehk selgitab ka, kuidas inimene nii lihtsalt liimile läks. Mitte, et nn tavalised inimesed ei saaks pettuse ohvriks langeda, aga selle naise puhul läks asi ikka liiga kaugele enne, kui talle tõde kohale jõudis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Et nad on siis nagu täiesti tavalised inimesed või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Et nad on siis nagu täiesti tavalised inimesed või?

Kas sinu arvates polegi muud võimalust kui tavalised või idioodid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Et nad on siis nagu täiesti tavalised inimesed või?

Kas sinu arvates polegi muud võimalust kui tavalised või idioodid?

Mina ei ole arvanud, et teistsugused inimesed on idioodid. Minu peres kasvab ka puudega laps. Ja ma ei arva, et ta on idioot. Aga öelda, et ta on samasugune nagu tavaline inimene, on ka vale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Et nad on siis nagu täiesti tavalised inimesed või?

Kas sinu arvates polegi muud võimalust kui tavalised või idioodid?

Ei saa aru, mille üle sa praegu vaidled või mida öelda tahad? Et autiste, aspergereid jmt häiretega inimesi ei ole olemas? Et need häired on väljamõeldis?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Roaldi saates esinenud lastekirjanik on ka väga haritud. Lausa magistrikraadiga. Ilmselt on oma alal tubli ja saab olmelise eluga normaalselt hakkama. Ometigi on ta täiesti kindlasti mingi häirega.

See on imelik, et sotsiaaltöötaja nii halvasti orienteerub selles valdkonnas. Tulenevalt ametist oleks abiks, kui tunned sellised inimesed ära.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

Roaldi saates esinenud lastekirjanik on ka väga haritud. Lausa magistrikraadiga. Ilmselt on oma alal tubli ja saab olmelise eluga normaalselt hakkama. Ometigi on ta täiesti kindlasti mingi häirega.

See on imelik, et sotsiaaltöötaja nii halvasti orienteerub selles valdkonnas. Tulenevalt ametist oleks abiks, kui tunned sellised inimesed ära.

Kui tunned aspergereid siis oled sotsiaaltöötaja?

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et tunnen päris mitmeid aspergereid ja mite ükski nendest peast lihtne pole nagu sina siin väita üritad.

See sinu tsiteeritud autor ei väitnud ju mitte midagi sellist. Mitte nad pole peast lihtsad, vaid ei suuda sotsiaalset suhtlust päris nii tõlgendada nagu tavaline inimene. See ei tähenda rumalat, idiooti või peast lihtsat, nagu sina siin väljendud. Lihtsalt teistmoodi tõlgendavad asju. Ja kindlasti on sellel siin loos ka mingi roll olemas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tunned aspergereid siis oled sotsiaaltöötaja?

?
Ise ka aru saad, mida öelda tahad?

Mina vastasin kellelegi sotsiaaltöötajale, kes ütles, et tema on aspergereid näinud ja teab täpselt, kuidas nad käituad. Tema jutu põhjal jääb siiski mulje, et ta ei tea selle häirega inimestest suurt midagi.

Ja ei ole vaja selliseid inimesi idioodiks nimetada. Minust eelkõneleja ütles hästi, et need inimesed tõlgendavad teatud asju omamoodi. Nende sotsiaalne suhtlus on teistsugune kui tavalistel inimestel.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Sa üldse ei saanud aru, mida ma kirjutasin? Ei, artiklis ei olnud kirjas, et ta asperger oleks. Ma olen erialalt sotsiaaltöötaja ja üsna palju teistsuguseid inimesi näinud. Ma kindlasti tunneksin sellise inimese ära, kuid siiski mitte läbi leheartikli.

Vabandust, aga kuidas on võimalik artiklist “näha” või aru saada, et tegemist on teistsuguse inimesega, kui seda artiklis ei mainita? Telesaates ka ei mainitud, aga saates paistis see siiski üsna selgelt välja. See ehk selgitab ka, kuidas inimene nii lihtsalt liimile läks. Mitte, et nn tavalised inimesed ei saaks pettuse ohvriks langeda, aga selle naise puhul läks asi ikka liiga kaugele enne, kui talle tõde kohale jõudis.

Vat just selle pärast ma kirjutasingi, et mina lugesin artiklit, mitte ei vaadanud saadet – kui siin oli veel kägusid, kes oma info artiklist said, siis milleks imestada, et nad ei tajunud Teele olekus mingit häiret. Minu esimene kommentaar siin teemas oligi vastuseks sellele postitusele

Mind paneb nii imestama, et paljud inimesed ei pannud tähele, et tegemist oli natukene teistmoodi inimesega.

Saad aru nüüd?

See on minu kolmas postitus siin teemas, ma ei ole kirjutanud sõnagi selle kohta, mida ma tollest Teelest arvan või millised on aspergerid. Ma saan aru, et peale uuendusi on siin keeruline aru saada, kes mida kirjutab, aga siis ei maksa ka meelevaldseid järeldusi postituste autorluse kohta teha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on imelik, et sotsiaaltöötaja nii halvasti orienteerub selles valdkonnas. Tulenevalt ametist oleks abiks, kui tunned sellised inimesed ära.

Hallooo, ma ei ole seda saadet näinud!

Sotsiaaltöötaja

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad aru nüüd? See on minu kolmas postitus siin teemas, ma ei ole kirjutanud sõnagi selle kohta, mida ma tollest Teelest arvan või millised on aspergerid. Ma saan aru, et peale uuendusi on siin keeruline aru saada, kes mida kirjutab, aga siis ei maksa ka meelevaldseid järeldusi postituste autorluse kohta teha.

Huvitav, mis paneb sind arvama, et sind aetakse kellegagi segi? Loomulikult on siin palju erinevaid inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu arvates NATUKENE teistmoodi tähendab automaatselt autismi?

Autist ta kindlasti ei olnud, lihtsalt mingid teatud jooned. Mis täpsemalt, kes teab. Aga natuke teistmoodi ta oli küll ja eks see ole üks põhjustest, miks ta niimoodi õnge läks.

Pervasiivsed jooned on igal inimesel. Diagnoos määratakse siis kui neid jooni liiga palju on. Esimene asi, mida mu autistist lapse psühholoog mulle selgitas. Aspergeri diagnoosi tänapäeval üldse ei eristata (varasemate kommentaaride peale). Too naine ei paistnud kuskilt otsast autist ja olen oma lapse koolis ning töö tõttu nendega kokku puutunud omajagu.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Sa üldse ei saanud aru, mida ma kirjutasin? Ei, artiklis ei olnud kirjas, et ta asperger oleks. Ma olen erialalt sotsiaaltöötaja ja üsna palju teistsuguseid inimesi näinud. Ma kindlasti tunneksin sellise inimese ära, kuid siiski mitte läbi leheartikli.

Vabandust, aga kuidas on võimalik artiklist “näha” või aru saada, et tegemist on teistsuguse inimesega, kui seda artiklis ei mainita? Telesaates ka ei mainitud, aga saates paistis see siiski üsna selgelt välja. See ehk selgitab ka, kuidas inimene nii lihtsalt liimile läks. Mitte, et nn tavalised inimesed ei saaks pettuse ohvriks langeda, aga selle naise puhul läks asi ikka liiga kaugele enne, kui talle tõde kohale jõudis.

Autistide omapära kipub olema pigem keskmisest kõrgem intelligents, skeptilisus ja nad oskavad väga hästi lugeda emotsioone. Kõik autistid on küll veidi erinevad, kuid minu kogemuste järgi need asjad peavad paika ja autismi siin küll süüdistada pole mõtet.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Sa üldse ei saanud aru, mida ma kirjutasin? Ei, artiklis ei olnud kirjas, et ta asperger oleks. Ma olen erialalt sotsiaaltöötaja ja üsna palju teistsuguseid inimesi näinud. Ma kindlasti tunneksin sellise inimese ära, kuid siiski mitte läbi leheartikli.

Vabandust, aga kuidas on võimalik artiklist “näha” või aru saada, et tegemist on teistsuguse inimesega, kui seda artiklis ei mainita? Telesaates ka ei mainitud, aga saates paistis see siiski üsna selgelt välja. See ehk selgitab ka, kuidas inimene nii lihtsalt liimile läks. Mitte, et nn tavalised inimesed ei saaks pettuse ohvriks langeda, aga selle naise puhul läks asi ikka liiga kaugele enne, kui talle tõde kohale jõudis.

Autistide omapära kipub olema pigem keskmisest kõrgem intelligents, skeptilisus ja nad oskavad väga hästi lugeda emotsioone. Kõik autistid on küll veidi erinevad, kuid minu kogemuste järgi need asjad peavad paika ja autismi siin küll süüdistada pole mõtet.

Kõik autistid ei ole kahjuks geeniused ja emotsioone on ikka neil just väga raske välja lugeda, mõnel neist isegi nagu on raske meeles pidada, et teistel  on ka emotsioonid. Nad oskavad hästi tähele panna detaile, aga teiste emotsioonide ja näoilmete vms mõistmine on neile just raske.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autistide omapära kipub olema pigem keskmisest kõrgem intelligents, skeptilisus ja nad oskavad väga hästi lugeda emotsioone. Kõik autistid on küll veidi erinevad, kuid minu kogemuste järgi need asjad peavad paika ja autismi siin küll süüdistada pole mõtet

Ütleme siis nii, et tegelikult ei tea sa autismist suurt midagi. Teed oma lapse põhjal mingid järeldused ja siis arvad, et kõik on sellised.

Esiteks, autism ei tähenda sugugi, et inimene on keskmisest intelligentsem. Enamus autiste on pigem keskmisest madalama intelligentsusega või puudub see neil üldse. Aga siiski on erandid, kes on oma valdkonnas keskmisest võimekamad. Isiklikult tean ka sellist autisti, kes lakub põrandaid ja kellel puudub intelligents täielikult.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autistide omapära kipub olema pigem keskmisest kõrgem intelligents, skeptilisus ja nad oskavad väga hästi lugeda emotsioone. Kõik autistid on küll veidi erinevad, kuid minu kogemuste järgi need asjad peavad paika ja autismi siin küll süüdistada pole mõtet.

Ehk siis sa kirjeldad täpselt seda, mida autistid tegelikult ei ole. Autismi kõige esimene tunnus on see, et ta ei suuda teiste inimeste emotsioone tajuda. Ta ei mõista teiste inimeste tundeid. Näiteks ei saa aru, kui teisel inimesel on valus. Ta võib teise lapsega mängida nii, nagu ta oleks mänguasi.

Ta ei saa jutust samatähenduslikult aru nagu teised inimesed. Enamikel juhtudel on neil madal vaimne võimekus, kuigi mõned võivad kitsal, neid huvitaval alal olla ka keskmisest võimekamad. Kindlasti ei oska nad olla skeptilised.

Ma olen ka varem märganud, et keegi esitleb end perekoolis autistide asjatundjana, kuna tal on omal selline laps. Ja alati kirjeldab autismile vastupidiseid jooni.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häirekell peaks hakkama lööma peas, kui 1) helistatakse pangast ja räägitakse vene keeles 2) kui üks kõik mis suhtluse käigus hakatakse küsima raha.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Deep fake deep fake´iks, aga nt need “advokaadi” sõnumid, mida näidati, olid nii sulaselge “nigeeria grammatikaga” (sisust rääkimata), et peavad ikka väga roosad prillid ees olema, et mitte taibata, et nende taga ei ole haritud native speaker.

Kahju on muidugi. Ei peagi sotsiaalselt tajult nõrk olema, piisab üksildusest, et haavatav olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Deep fake deep fake´iks, aga nt need “advokaadi” sõnumid, mida näidati, olid nii sulaselge “nigeeria grammatikaga” (sisust rääkimata), et peavad ikka väga roosad prillid ees olema, et mitte taibata, et nende taga ei ole haritud native speaker.

See on jah taas imelik, sest ta pidi ju ka inglise keelt väga hästi oskama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka varem märganud, et keegi esitleb end perekoolis autistide asjatundjana, kuna tal on omal selline laps. Ja alati kirjeldab autismile vastupidiseid jooni.

Jah, mina olen ka seda märganud, et sama inimene räägib pidevalt autistidest, aga täiesti vastupidist juttu, mis tegelikult on. See on küll kurb, kui inimesel on selline laps, aga ta ei mõista üldse, mida see haigus endast kujutab. Mis emotsioonide tajumne, mis skeptsitsim, pigem on autistlike joontega inimesel mustvalge maailmapilt, ei taju ta emotsioone, nüansse, seda, mis on väljaöeldud sõnade taga. Minu lapsel on teatud jooned (väga kergelt), aga toon näite, kuidas tema asju võtab. Kui õpetaja ütleb koolis: võtan vihiku ja teen selle lahti lk 27, siis tema ei saa aru, et see on korraldus lastele, vaid mõtleb, et õpetaja lihtsalt räägib omaette, mis ta teeb. Teine näide, ma ütlen autos, et mingi asi kukkus, vaata maast, siis ta tuli autost välja ja vaatas auto alla, sest ma ei öelnud, et vaata auto põrandalt, vaid maast. Ta ei mõtle, et kuidas see saaks võimalik olla, et asi kukkus päriselt maha, kui auto uks oli kinni, ta lihtsalt teeb nii, sest võtab asju sõnasõnalt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autistide omapära kipub olema pigem keskmisest kõrgem intelligents, skeptilisus ja nad oskavad väga hästi lugeda emotsioone. Kõik autistid on küll veidi erinevad, kuid minu kogemuste järgi need asjad peavad paika ja autismi siin küll süüdistada pole mõtet

Ütleme siis nii, et tegelikult ei tea sa autismist suurt midagi. Teed oma lapse põhjal mingid järeldused ja siis arvad, et kõik on sellised.

Esiteks, autism ei tähenda sugugi, et inimene on keskmisest intelligentsem. Enamus autiste on pigem keskmisest madalama intelligentsusega või puudub see neil üldse. Aga siiski on erandid, kes on oma valdkonnas keskmisest võimekamad. Isiklikult tean ka sellist autisti, kes lakub põrandaid ja kellel puudub intelligents täielikult.

Minu laps on ainult üks autist väga paljudest, kellega kokku olen puutunud. Kui laps veel väike oli, läksin tema abistamiseks õppima eripedagoogikat ning autistidega töötamine on juba aastaid mu igapäevatöö. Olen tööd teinud nii lastega kui praktika korras täiskasvanutega.
Te räägite pealiskaudsest muljest ja müütidest. Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides. Kui talle kasulik, siis arvestab ja kui ei, siis ignoreerib. See on iga autisti reegel nr.1. Mina pole öelnud, et autistid geeniused on, aga kui neil pole just diagnoositud lisaks autismile vaimset mahajäämust, siis on neil keskmisest kõrgem IQ. Skeptilised on nad ka. See naine ei ole autist ja kui ka oleks, oleks ta nö kõrgelt funktsioneeriv autist, kellesugused  on nt Elon Musk, S. Jobs, Andy Warhol, B. Gates jne. Autism ei ole vaimupuue.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )


Esileht Hobinurk Kuuuurija 22/11