Esileht Hobinurk Kuuuurija 22/11

Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Teema: Kuuuurija 22/11

Postitas:
Kägu

Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides.

Ma tean küll paari spektrihäirega inimest, kes erinevalt stereotüübist tõepoolest ongi n-ö teiste emotsioonide suhtes ülitundlikud ehk tajuvad teises vähimatki tundevirvendust ja ka oskavad neid ülihästi tõlgendada. AGA selle oskuse omakasupüüdlikku ärakasutamist ei kujuta ette. Äärmisel juhul ehk, et ülestimulatsiooni vältimiseks kohati lülitavad kõik tunded välja, aga see on pigem ellujäämine kui omakasu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ainult üks autist väga paljudest, kellega kokku olen puutunud. Kui laps veel väike oli, läksin tema abistamiseks õppima eripedagoogikat ning autistidega töötamine on juba aastaid mu igapäevatöö. Olen tööd teinud nii lastega kui praktika korras täiskasvanutega. Te räägite pealiskaudsest muljest ja müütidest. Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides. Kui talle kasulik, siis arvestab ja kui ei, siis ignoreerib. See on iga autisti reegel nr.1. Mina pole öelnud, et autistid geeniused on, aga kui neil pole just diagnoositud lisaks autismile vaimset mahajäämust, siis on neil keskmisest kõrgem IQ. Skeptilised on nad ka. See naine ei ole autist ja kui ka oleks, oleks ta nö kõrgelt funktsioneeriv autist, kellesugused  on nt Elon Musk, S. Jobs, Andy Warhol, B. Gates jne. Autism ei ole vaimupuue.

Sinu õppimine on siis küll täiesti mööda külgi maha jooksnud. Oled tõlgendanud õpitut täiesti valesti.

Autism ise ei ole vaimupuue, kuid sageli esineb autismispektriga inimestel kaasneva probleemina vaimupuue (intellektipuue).

Selle vastu, et autistide seas on üksikuid geeniuseid, ei vaidle mitte keegi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides.

Ma tean küll paari spektrihäirega inimest, kes erinevalt stereotüübist tõepoolest ongi n-ö teiste emotsioonide suhtes ülitundlikud ehk tajuvad teises vähimatki tundevirvendust ja ka oskavad neid ülihästi tõlgendada. AGA selle oskuse omakasupüüdlikku ärakasutamist ei kujuta ette. Äärmisel juhul ehk, et ülestimulatsiooni vältimiseks kohati lülitavad kõik tunded välja, aga see on pigem ellujäämine kui omakasu.

Kas ellujäämine pole omakasu? Mul on oma töös väga oluline iga kliendi vahele mahutada vähemalt 5min paus. Tegelikult graafiku järgi on seal 10min. Pean end häälestama, kabinetti korrastama. Paraku see alati ei õnnestu, kuna inimesed hilinevad, ajad lähevad üle jne. Kui sisse tuleb autistist klient ja ma pole end vahepeal kogunud, võib enamasti kogu visiidi maha kanda. Naeratan, olen sõbralik ja enda meelest käitun igati samamoodi, aga midagi on õhus. Nad ei tee kaasa, ükskõik mis nippe ma kasutan. Sama olen kuulnud ka teiste käest, kuigi lootsin saada kogenumatelt abi. Kui spetsialist on veidi liimist lahti, siis klient kohtleb kabinetti oma mängumaana ja mul on hea meel, et ma muusikaterapeut pole.

Kodune näide oma lapse pealt. Kui laps sai aru, et ema-isa vahel olid pinged, tegi ta mida soovis. Kõik asjad, milleks varasemalt luba küsis, olid järsku lubatud. Kusagil 3a algas see käitumine. Pinged õhus mehega tähendas seda, et meil oli mingi klaarimata asi. Laste ees me ei räägi asju selgeks, teeme seda tavaliselt autos sõites kui lapsi pole.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ainult üks autist väga paljudest, kellega kokku olen puutunud. Kui laps veel väike oli, läksin tema abistamiseks õppima eripedagoogikat ning autistidega töötamine on juba aastaid mu igapäevatöö. Olen tööd teinud nii lastega kui praktika korras täiskasvanutega. Te räägite pealiskaudsest muljest ja müütidest. Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides. Kui talle kasulik, siis arvestab ja kui ei, siis ignoreerib. See on iga autisti reegel nr.1. Mina pole öelnud, et autistid geeniused on, aga kui neil pole just diagnoositud lisaks autismile vaimset mahajäämust, siis on neil keskmisest kõrgem IQ. Skeptilised on nad ka. See naine ei ole autist ja kui ka oleks, oleks ta nö kõrgelt funktsioneeriv autist, kellesugused on nt Elon Musk, S. Jobs, Andy Warhol, B. Gates jne. Autism ei ole vaimupuue.

Sinu õppimine on siis küll täiesti mööda külgi maha jooksnud. Oled tõlgendanud õpitut täiesti valesti.

Autism ise ei ole vaimupuue, <u>kuid</u> sageli esineb autismispektriga inimestel kaasneva probleemina vaimupuue (intellektipuue).

Selle vastu, et autistide seas on üksikuid geeniuseid, ei vaidle mitte keegi.

Kopeerisid minu kirjutatud lause internetist siia? Tubli, istu, viis.
Minul on vastav haridus, isiklik kogemus ja pikk praktika. Sina lahmid müüte ja vehid minu enda kirjutatud lausega väites, et minu haridus on mööda külgi maha jooksnud? Mida iganes sa nüüd kokku otsid internetist, see ei muuda seda, et siiani oled sa autistidest vaid müüte esitanud. Kahjuks teevad seda siiani väga paljud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopeerisid minu kirjutatud lause internetist siia? Tubli, istu, viis. Minul on vastav haridus, isiklik kogemus ja pikk praktika. Sina lahmid müüte ja vehid minu enda kirjutatud lausega väites, et minu haridus on mööda külgi maha jooksnud? Mida iganes sa nüüd kokku otsid internetist, see ei muuda seda, et siiani oled sa autistidest vaid müüte esitanud. Kahjuks teevad seda siiani väga paljud.

Sa oled lausa nii Autismi liidu tegevliige, et koostad ametlikke lehekülgi detailse infoga?

Minul vastavat haridust ei ole, kuid mul on selline laps. Seoses sellega olen ma kokku puutunud selle sündroomiga lastega ja täiskasvanutega. Ometigi, olen ka mina nõus kellegi eelneva käoga, et see perekooli nn “autismi-spetsialist” on isehakanud spetsialist, kes ei tea autistide elementaarsemaidki tunnusjooni. Samas, mõnes mõttes on ju mõistetav, kui inimene leiab oma teistsugusel lapsel külge positiivseid omadusi ja rõhutab neid. Ma ju ise teen samamoodi. Tihti avastan end kolleegidele rääkimast, mida toredat mu laps jälle välja mõtles (nad teavad, et mul ei ole tavaline laps). Ja ju ma igatsen mingit tunnustust ja kaasa kiitmist nende poolt, et nii vahva… jne….

Aga, kui sina kui spetsialist üritad nüüd väita, et sel saates esinenud naine oli täiesti keskmine ja tavaline inimene, siis võid oma spetsialiteedi igas mõttes maha kanda. Selleks peab ikka eriti rumal konkreetse valla spetsialist olema, kui ei tunne ära, et sellel naisel on mingi teistmoodi teema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ainult üks autist väga paljudest, kellega kokku olen puutunud. Kui laps veel väike oli, läksin tema abistamiseks õppima eripedagoogikat ning autistidega töötamine on juba aastaid mu igapäevatöö. Olen tööd teinud nii lastega kui praktika korras täiskasvanutega. Te räägite pealiskaudsest muljest ja müütidest. Autist loeb emotsioone väga hästi, aga kasutab neid enda huvides. Kui talle kasulik, siis arvestab ja kui ei, siis ignoreerib. See on iga autisti reegel nr.1. Mina pole öelnud, et autistid geeniused on, aga kui neil pole just diagnoositud lisaks autismile vaimset mahajäämust, siis on neil keskmisest kõrgem IQ. Skeptilised on nad ka. See naine ei ole autist ja kui ka oleks, oleks ta nö kõrgelt funktsioneeriv autist, kellesugused on nt Elon Musk, S. Jobs, Andy Warhol, B. Gates jne. Autism ei ole vaimupuue.

Mis loba sa ometi ajad. Kes on väitnud, et see on vaimupuue? Tõsiselt räägid, et sina töötad autistidega? Ja ajad sellist juttu? Loodan, et see ei vasta tõele.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis loba sa ometi ajad. Kes on väitnud, et see on vaimupuue? Tõsiselt räägid, et sina töötad autistidega? Ja ajad sellist juttu? Loodan, et see ei vasta tõele.

Siit moraal! Mõnikord on ema ise oma lapsele parem ja adekvaatsem aitaja ja tugiisik, kui “kõiketeadja” spetsialist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaene Teele, sõimatakse autistiks ja idioodiks! Mõelge enne, mida kokku kirjutate!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopeerisid minu kirjutatud lause internetist siia? Tubli, istu, viis. Minul on vastav haridus, isiklik kogemus ja pikk praktika. Sina lahmid müüte ja vehid minu enda kirjutatud lausega väites, et minu haridus on mööda külgi maha jooksnud? Mida iganes sa nüüd kokku otsid internetist, see ei muuda seda, et siiani oled sa autistidest vaid müüte esitanud. Kahjuks teevad seda siiani väga paljud.

Aga, kui sina kui spetsialist üritad nüüd väita, et sel saates esinenud naine oli täiesti keskmine ja tavaline inimene, siis võid oma spetsialiteedi igas mõttes maha kanda. Selleks peab ikka eriti rumal konkreetse valla spetsialist olema, kui ei tunne ära, et sellel naisel on mingi teistmoodi teema.

Inimene ei väitnud ju seda kusagil. Erilised spetsialistid siin koos, et interneti teel võõrale inimesele diagnoose väljastada. Teeb sama välja kui kusagil kommentaariumis tauniks käia inimeseks sõimamas.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei väitnud ju seda kusagil. Erilised spetsialistid siin koos, et interneti teel võõrale inimesele diagnoose väljastada. Teeb sama välja kui kusagil kommentaariumis tauniks käia inimeseks sõimamas.

Esiteks, ei ole mitte keegi seda saates esinenud naist idioodiks nimetanud. Vähemalt mitte siin teemas. Samuti ei ole keegi talle pannud diagnoosiks autist. Lihtsalt on aru saada, et ta ei ole päris tavaline, mis võib omakorda ka selgitada, miks ta nii kergesti sellesse olukorda sattus ja nii kaugele lasi asjadel minna. Tavaline inimene tunneks pettuse siiski kui mitte kohe, siis mingil ajal ikka. Aga tema lõpetas uskumise alles siis, kui kohvritega maja ees seisis ja kedagi ei tulnudki. Ta oleks siis ka edasi uskunud, kui teda poleks ära blokeeritud.

Ja kolmandaks, kas sinu suhtumine erinevatesse sündroomidesse (autistedesse ja downidesse) on selline, et neid tuleb sõimata ja mõnitada? Või miks sa praegu sellest tauniks sõimamisest siin räägid?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei väitnud ju seda kusagil. Erilised spetsialistid siin koos, et interneti teel võõrale inimesele diagnoose väljastada. Teeb sama välja kui kusagil kommentaariumis tauniks käia inimeseks sõimamas.

Esiteks, ei ole mitte keegi seda saates esinenud naist idioodiks nimetanud. Vähemalt mitte siin teemas. Samuti ei ole keegi talle pannud diagnoosiks autist. Lihtsalt on aru saada, et ta ei ole päris tavaline, mis võib omakorda ka selgitada, miks ta nii kergesti sellesse olukorda sattus ja nii kaugele lasi asjadel minna. Tavaline inimene tunneks pettuse siiski kui mitte kohe, siis mingil ajal ikka. Aga tema lõpetas uskumise alles siis, kui kohvritega maja ees seisis ja kedagi ei tulnudki. Ta oleks siis ka edasi uskunud, kui teda poleks ära blokeeritud.

Ja kolmandaks, kas sinu suhtumine erinevatesse sündroomidesse (autistedesse ja downidesse) on selline, et neid tuleb sõimata ja mõnitada? Või miks sa praegu sellest tauniks sõimamisest siin räägid?

Idioodiks, autistiks, tauniks — vahet pole. Kõik on seisundid, mida suvaline Kägu ei tea kas tal on või pole ja kuna ei tea, siis selliste arutelude pidamine tema ümber ongi sama hea kui sõim. Siin ju arutatakse võõra inimese vaimse tervise üle ja loobitakse saunas kuuldud müüte.

Mina täiesti terve ja samuti haritud inimesena ei saaks 100% kindlusega väita, et poleks alt läinud. Õnneks see summa poleks mind laostanud, samas poleks nad sellega ka piirdunud. Petuskeeme on igasuguseid ja need on loodud terve inimese psühholoogia peal manipuleerima. Igaüks on piisavalt osava petise ja skeemi all murtav, enamik lihtsalt ei kohtu elus kunagi nendega või pole neil midagi võtta. Kellegi laene ja liisinguid ei soovi keegi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idioodiks, autistiks, tauniks — vahet pole. Kõik on seisundid, mida suvaline Kägu ei tea kas tal on või pole ja kuna ei tea, siis selliste arutelude pidamine tema ümber ongi sama hea kui sõim. Siin ju arutatakse võõra inimese vaimse tervise üle ja loobitakse saunas kuuldud müüte. Mina täiesti terve ja samuti haritud inimesena ei saaks 100% kindlusega väita, et poleks alt läinud. Õnneks see summa poleks mind laostanud, samas poleks nad sellega ka piirdunud. Petuskeeme on igasuguseid ja need on loodud terve inimese psühholoogia peal manipuleerima. Igaüks on piisavalt osava petise ja skeemi all murtav, enamik lihtsalt ei kohtu elus kunagi nendega või pole neil midagi võtta. Kellegi laene ja liisinguid ei soovi keegi

Sina vist ei lugenud korralikult, aga siin on mitu inimest öelnud, et neil on kodus teistsugune laps. Seega, oma kogemuse pagasilt nad tunnevad ära teistsuguse inimese. Saan aru, et sina ei ole selliseid inimesi näinud ja seetõttu arvad, et kedagi mõnitatakse ja sõimatakse.

Pigem oled imelik hoopis sina, et downi sõimusõnana kasutad. Et sa teaksid, siis downid on oma loomuselt väga armsad, siirad ja päikselised inimesed. Seega, selle sündroomi sõimusõnana kasutamine näitab inimese matslikkust ja väheteadlikkust. See ühtlasi selgitab, miks sa ei tunne ära teistsugust inimest.

See, et kellelgi on mingi vaimne sündroom, ei tähenda, et neid sõimata võiks või idioodiks peaks pidama.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu perekonnas on 40dates down ja peres kasvab autistist laps. Pean sellist lahmimist solvanguks ja sildistamiseks. Enamik inimesi, kes petuskeemide ohvriks langevad, on täiesti tavalised. Ka kõige lihtlabasemate petuskeemide. See oli veidi keerulisem. On see inimene mis ta on, hea et ta teisi hoiatas selle tehnoloogia eest. Ilmselt ükski siinsetest näpuga näitajatest ja tagantjärele targutajatest poleks sealt ise samuti päris puhta nahaga välja tulnud. Kui see skeem inimeste peal ei töötaks, seda ju ei tehtaks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen väga imestunud, et vihjamine sellele, et inimesel on mingid omapärased jooned ja sellel on loos oma osa, seda võetakse kui sõimu, sildistamist jne. Kas kui inimesel on haigus, mingid eripärale viitavad jooned, on tõesti mõne arust halvustamine, sõimamine, näpuga näitamine? Ja ise olete sellise eriliste inimeste lähedased, vanemad, nendega tegelevad professioniaalid? Tõesti? Kas haiguse nimetamine saab olla sõimamine? Teie enda suhtumine oma lähedastesse on uskumatu. Kas kui ma ütlen, et mul on allergia ja minu nimetamine allergikuks on halvustamine ja sõimamine? Te ise võiks oma suhtumist muuta. Mina rääkisin siin oma lapse mõnest omapärasest joonest, aga iialgi pole ma sellepärast arvanud, et mu laps oleks sellepärast kuidagi halvem, alaväärne vms. Ise olete kummalised inimesed, kummalisem kui see Teele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen väga imestunud, et vihjamine sellele, et inimesel on mingid omapärased jooned ja sellel on loos oma osa, seda võetakse kui sõimu, sildistamist jne. Kas kui inimesel on haigus, mingid eripärale viitavad jooned, on tõesti mõne arust halvustamine, sõimamine, näpuga näitamine? Ja ise olete sellise eriliste inimeste lähedased, vanemad, nendega tegelevad professioniaalid? Tõesti? Kas haiguse nimetamine saab olla sõimamine? Teie enda suhtumine oma lähedastesse on uskumatu. Kas kui ma ütlen, et mul on allergia ja minu nimetamine allergikuks on halvustamine ja sõimamine? Te ise võiks oma suhtumist muuta. Mina rääkisin siin oma lapse mõnest omapärasest joonest, aga iialgi pole ma sellepärast arvanud, et mu laps oleks sellepärast kuidagi halvem, alaväärne vms. Ise olete kummalised inimesed, kummalisem kui see Teele.

Autism ei ole haigus, seda esiteks.

Teiseks ainult mingi häire või haiguse mainimine on üks asi, aga siin tuuakse seda põhjuseks, miks inimene langes petuskeemi ohvriks. Saad aru vahest?

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks ainult mingi häire või haiguse mainimine on üks asi, aga siin tuuakse seda põhjuseks, miks inimene langes petuskeemi ohvriks. Saad aru vahest?

Aga tema sotsiaalse suhtluse tajumine veidi teistmoodi ongi siin päris olulist rolli mänginud. Kui palju tavalisi inimesi sa tead, kes arvavad, et kuulus Hollywoodi staar soovib neid naiseks võtta. Nende peal töötavad veidi teistsugused pettused, mitte see.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tema sotsiaalse suhtluse tajumine veidi teistmoodi ongi siin päris olulist rolli mänginud. Kui palju tavalisi inimesi sa tead, kes arvavad, et kuulus Hollywoodi staar soovib neid naiseks võtta. Nende peal töötavad veidi teistsugused pettused, mitte see.

Täpselt! Ja võimalik, et tema eripära tõttu pole tal seni õnnestunud peret luua. Oli ju ometigi aru saada, et ta väga igatseb kedagi oma ellu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läheks nüüd teemasse tagasi.

Ei saa ära kaduda loogiline mõtlemine – rikas filmitäht teeb sms- vahendusel abieluettepaneku naisele, kellega ei  ole leus kordagi kohtunud. Lennanud siis eralennukiga Pärnu enne abieluettepanekut ja sellesse fondi raha korjamist.

Samas ei suuda siiani aru saada,  kui pangast tuleb venekeelne kõne, miks siis häirekell peas lööma ei hakka, et miks peaks pangast võtma minuga ühendust vene keelne inimene? Et kõik eestlased on hõivatud? Pangas töötamiseks ongi vaja osata nii eesti, kui vene keelt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks ainult mingi häire või haiguse mainimine on üks asi, aga siin tuuakse seda põhjuseks, miks inimene langes petuskeemi ohvriks. Saad aru vahest?

Aga tema sotsiaalse suhtluse tajumine veidi teistmoodi ongi siin päris olulist rolli mänginud. Kui palju tavalisi inimesi sa tead, kes arvavad, et kuulus Hollywoodi staar soovib neid naiseks võtta. Nende peal töötavad veidi teistsugused pettused, mitte see.

See pettus töötab väga paljude peal, muidu seda ei vaevutaks tegema. https://www.latimes.com/business/story/2021-09-03/keanu-reeves-love-scam

https://nakedsecurity.sophos.com/2019/04/30/man-posing-as-hollywood-superstar-scams-woman-out-of-a-fortune/

https://www.mylondon.news/lifestyle/woman-lost-home-160k-after-21946829

jnejne

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pettus töötab väga paljude peal, muidu seda ei vaevutaks tegema. https://www.latimes.com/business/story/2021-09-03/keanu-reeves-love-scam https://nakedsecurity.sophos.com/2019/04/30/man-posing-as-hollywood-superstar-scams-woman-out-of-a-fortune/ https://www.mylondon.news/lifestyle/woman-lost-home-160k-after-21946829 jnejne

Väga paljude peal siiski ei tööta, mõned näited maailma peale leiad. Ka neil võivad mingid jooned olla ja ei ole tavalised inimesed. Päris tavalise inimese peal selline asi ei tööta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris tavalise inimese peal selline asi ei tööta.

Kui ma vaatan neid pangapettusi näiteks, siis mõtlesin ka, et kes seda loba usub, aga paljud vanainimesed usuvad. Näiteks minu 90+ ämm usub juba igasugu loosimänge, pangakõnet usub ka, sest mingil ajal ei olnud see midagi imelikku, et sinu poole vene keeles pöördutakse. PIN-idest ja arvutist ta ei tea mitte midagi. Kui talle see kõne tuli, siis kamandas kohe lapselapse välja, et pane arvutile hääled sisse, vargus on toimumas. Õnneks lapselapsel oli rohkem aru peas. Neid mitte päris tavalisi inimesi (kes liiga noored, liiga vanad, mingid muud eripärad) on väga palju.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma vaatan neid pangapettusi näiteks, siis mõtlesin ka, et kes seda loba usub, aga paljud vanainimesed usuvad. Näiteks minu 90+ ämm usub juba igasugu loosimänge, pangakõnet usub ka, sest mingil ajal ei olnud see midagi imelikku, et sinu poole vene keeles pöördutakse. PIN-idest ja arvutist ta ei tea mitte midagi. Kui talle see kõne tuli, siis kamandas kohe lapselapse välja, et pane arvutile hääled sisse, vargus on toimumas. Õnneks lapselapsel oli rohkem aru peas. Neid mitte päris tavalisi inimesi (kes liiga noored, liiga vanad, mingid muud eripärad) on väga palju

Vanainimesed on täiesti eraldi kategooria. Neil võib pettuse küüsi olla lihtne langeda mitmel põhjusel. Esiteks, vanainimene võib olla dementne. Teiseks, väga paljud vanainimesed ei orienteeru tänapäevases tehnoloogias. Nad ei oska internetti kas üldse mitte või piisavalt kasutada. Nad ei tea kõiki võimalusi, kuidas annab petta või kuidas saab end kaitsta jne. See on igati loogiline, et vanainimesel on noorte pereliikmete näol olemas tugiisik, kes neid kaitseb pettuste eest, aitab teha vajalikke rahatoiminguid ohutult, annab nõu jne.

Seega, sinu 90-aastase vanainimese näide on täiesti kohatu siin teemas. Tema puhul on mängus mitmed erinevad tegurid, mis mõjutavad tema mõtlemist.

Meie aga räägime praegu adekvaatses vanuses inimestest. Ja olen nõus, et täiesti terve mõistusega inimeselt ei anna kogu maist vara välja petta.

Kui mõni inimene ei ole täna ikka veel kuulnud panga petukõnedest, siis kahjuks ei ole võimalik teda normintellektiga inimeseks pidada. Täna, kus panga petukõnedest tuututatakse iga nurga peal, igas väljaandes, igas tele- ja raadiokanalis, iga päev…

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pettus töötab väga paljude peal, muidu seda ei vaevutaks tegema. https://www.latimes.com/business/story/2021-09-03/keanu-reeves-love-scam https://nakedsecurity.sophos.com/2019/04/30/man-posing-as-hollywood-superstar-scams-woman-out-of-a-fortune/ https://www.mylondon.news/lifestyle/woman-lost-home-160k-after-21946829 jnejne

Väga paljude peal siiski ei tööta, mõned näited maailma peale leiad. Ka neil võivad mingid jooned olla ja ei ole tavalised inimesed. Päris tavalise inimese peal selline asi ei tööta.

Kas sa ei orienteeru inglise keeles? So-called imposter scams were the most frequently reported ruses last year, the FTC says. The number of imposter scam reports hit nearly 557,000 in the first half of this year, up 18% from the same period a year ago.

St et ainuüksi USA’s oli poole aasta jooksul peaaegu 557 000 ohvrit, kes teatasid. Mõned üksikud näited maailma peale?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et ainuüksi USA’s oli poole aasta jooksul peaaegu 557 000 ohvrit, kes teatasid. Mõned üksikud näited maailma peale?

Siin oli ju juttu, et mõne maailmakuulsa inimesega loodetakse abielluda. Niisama pettusi on muidugi palju, aga mitte selliseid, nagu selles saates näiteks toodi. Sina hakkad aiaaugust rääkima. Ma ütlesin, et tavainimese peal töötavad teistsugused pettused, sest seda, et keegi eralennukiga Torile tuleks sinuga abielluma, tavainimene ei usu, räägi palju tahad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlesin, et tavainimese peal töötavad teistsugused pettused, sest seda, et keegi eralennukiga Torile tuleks sinuga abielluma, tavainimene ei usu, räägi palju tahad.

No meil Eestiski on olnud avalikustatud kümneid juhtumeid, kus naised on kandnud enneolematuid summasid “Ameerika sõjaväelastele”, kes ise või kelle lähedased on hädas kuskil Aafrika riigis, aga sõjaväelane ise on parasjagu missioonil ja ei saa oma poega/tütart rahaülekandega aidata. Kõik nad on oma sõjaväelasega “kihlatud” olnud ehk siis üsna sama juttu uskunud. Raske uskuda, et kõik need naised olid autistlike/aspergerlike joontega – küllap ikka tavalised üksildased ja natuke lihtsameelsed naised.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et ainuüksi USA’s oli poole aasta jooksul peaaegu 557 000 ohvrit, kes teatasid. Mõned üksikud näited maailma peale?

Siin oli ju juttu, et mõne maailmakuulsa inimesega loodetakse abielluda. Niisama pettusi on muidugi palju, aga mitte selliseid, nagu selles saates näiteks toodi. Sina hakkad aiaaugust rääkima. Ma ütlesin, et tavainimese peal töötavad teistsugused pettused, sest seda, et keegi eralennukiga Torile tuleks sinuga abielluma, tavainimene ei usu, räägi palju tahad.

Järelikult pole iga kaheksas inimene USA’s normintellektiga, kuna küsitluste järgi on iga kaheksas sellise skeemi ohvriks langenud. Vaevalt et neile kõigile isegi videokõne justkui õige näoga tehti. Hea on targutada kuniks pole ise kokku puutunud. Vaevalt, et sa isegi osava ja enda jaoks uue pettuse ära tunned kui järg sinuni jõuab. Too naine sai vähemalt siis aru, et tegemist on pettusega kui kohvritega ootas ja kedagi ei tulnud. Sina ei saa oma ekslikust diagnooside määramisest siis ka aru kui sulle nina alla panna numbrid ja artiklid, mida otsides leiab veel sadu. Oleks see naine oma kinnisideest õigel ajal loobunud, oleks temagi vähem kaotanud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tema sotsiaalse suhtluse tajumine veidi teistmoodi ongi siin päris olulist rolli mänginud. Kui palju tavalisi inimesi sa tead, kes arvavad, et kuulus Hollywoodi staar soovib neid naiseks võtta. Nende peal töötavad veidi teistsugused pettused, mitte see.

Täpselt! Ja võimalik, et tema eripära tõttu pole tal seni õnnestunud peret luua. Oli ju ometigi aru saada, et ta väga igatseb kedagi oma ellu.

Mida sina üldse tead selle naise elust? Otsis armastust ja kohe tead, et pole õnnestunud peret luua? Võib-olla on hoopis pikk suhe seljataga ja lapsed juba täiskasvanud!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil Eestiski on olnud avalikustatud kümneid juhtumeid, kus naised on kandnud enneolematuid summasid “Ameerika sõjaväelastele”, kes ise või kelle lähedased on hädas kuskil Aafrika riigis, aga sõjaväelane ise on parasjagu missioonil ja ei saa oma poega/tütart rahaülekandega aidata. Kõik nad on oma sõjaväelasega “kihlatud” olnud ehk siis üsna sama juttu uskunud. Raske uskuda, et kõik need naised olid autistlike/aspergerlike joontega – küllap ikka tavalised üksildased ja natuke lihtsameelsed naised.

No eks mingi osa inimesi on ka lihtsalt rumalad, ilma igasugu diagnoosita. Tean inimesi, kes on täpselt sarnase skeemi lõksu langenud. Ja tõsi, neil diagnoosi ei ole. Aga nad on lihtsalt kergeusklikud ja manipuleeritavad. Ka muudes eluvaldkondades. Näiteks annab neid väga lihtsalt igasugustesse sektidesse ja püramiidskeemidesse meelitada, millega ükski tark inimene ei liitu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sina üldse tead selle naise elust? Otsis armastust ja kohe tead, et pole õnnestunud peret luua? Võib-olla on hoopis pikk suhe seljataga ja lapsed juba täiskasvanud!

No on siis või? Ei ole ju!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )


Esileht Hobinurk Kuuuurija 22/11