Esileht Tööelu, raha ja seadused. kv ja tulumaks

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kv ja tulumaks

Postitas:

Mul on kv, mida vaja müüa. Aga kardan, et sinna võib tulumaks rakenduda, sest sees ei ela.
Kas oleks võimalik optimeerimise eesmärgil müüa see minuga seotud OÜ-le
Siit küsimus, kas hind peab olema turuhind või võib ka väiksem hind olla?
Idee siis müüa OÜ-le soetusmaksumusega. OÜ müüb kunagi kv õige hinna eest maha, maksab mulle laenu ära ja kasum nn maksustatav nn jääb firmasse.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 15:35; 23.03 19:21; 24.03 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa 2a jooksul pole kinnisvara müünud ega järgmise 2a jooksul ka ei plaani, siis müü see kv kkui oma elukoht. Tulumaksuvabalt.

Pole oluline, et elad sees, oluline on, et suudad tõestada, et see on enne müüki mingi aja (isegi 1-2k on ok) sinu elukoht.

Registreeri sinna oma elukoht n suvekuudeks, maksud(maamaks, prügivedu, elektrileping jne) on ju sinu nimel?
Käi seal tihedamalt, kohalikus poes räägi, et kolisite/kolite, tee kohalik raamatukogukaart jms.

Minu tädi sai päranduseks maja. Kevadel kukkus askeldama. Kandis end registrisse, kogu puhkuse oligi kohal…siis hakkas tööl käies mõtlema, et pikalt sõita…kuu hiljem müüs kui elukoha ja kolis oma 7 asja linnakorterisse tagasi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kv, mida vaja müüa. Aga kardan, et sinna võib tulumaks rakenduda, sest sees ei ela.
Kas oleks võimalik optimeerimise eesmärgil müüa see minuga seotud OÜ-le
Siit küsimus, kas hind peab olema turuhind või võib ka väiksem hind olla?
Idee siis müüa OÜ-le soetusmaksumusega. OÜ müüb kunagi kv õige hinna eest maha, maksab mulle laenu ära ja kasum nn maksustatav nn jääb firmasse.

Seotud isikute vahel peavad tehingud olema turuhinnas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kv, mida vaja müüa. Aga kardan, et sinna võib tulumaks rakenduda, sest sees ei ela.

Kas oleks võimalik optimeerimise eesmärgil müüa see minuga seotud OÜ-le

Siit küsimus, kas hind peab olema turuhind või võib ka väiksem hind olla?

Idee siis müüa OÜ-le soetusmaksumusega. OÜ müüb kunagi kv õige hinna eest maha, maksab mulle laenu ära ja kasum nn maksustatav nn jääb firmasse.

Seotud isikute vahel peavad tehingud olema turuhinnas.

Huvitav teada. Aga kuidas siis inimesed on oma korterid firma alla viinud? Eraisikuna tekiks ju kohe tulumaksukohustus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 15:35; 23.03 19:21; 24.03 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettevõte ei tohi seotud isikult turuhinnast kallimalt osta. Pole mingit probleemi, kui ostab turuhinnast odavamalt. Võib üldse tasuta saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei tee ükski notar enam kahtlaseid tehinguid. Rahapesuhirm on läinud nii suureks, et norarid küsivad kohaletuleku trammipileteid ka näha (no peaaegu). Turuhind peab küll olema. Ja kuna notari tasu sõltub tehingu hinnast, siis seda turuhinda ajab iga notar kindlasti juba oma huvistki taga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:19; 25.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei tee ükski notar enam kahtlaseid tehinguid. Rahapesuhirm on läinud nii suureks, et norarid küsivad kohaletuleku trammipileteid ka näha (no peaaegu). Turuhind peab küll olema. Ja kuna notari tasu sõltub tehingu hinnast, siis seda turuhinda ajab iga notar kindlasti juba oma huvistki taga.

Siin ju öeldi, et firmale võib anda korteri tasuta, aga turuhinnast suurem ei tohi olla.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 15:35; 23.03 19:21; 24.03 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei tee ükski notar enam kahtlaseid tehinguid.

See pole küll kuskilt otsast kahtlane tehing, kui oma korteri omaenda firmale müüd.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:11; 24.03 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annad firmale osakapitali suurendamiseks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 21:12; 24.03 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annad firmale osakapitali suurendamiseks.

Ja mis rahalist kasu peaks sellest küll omanikule olema?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:11; 24.03 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks mõtle ise edasi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 21:12; 24.03 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli hiljuti vastupidine tehing – ostsin oma firmast korteri isiklikuks. Notar ei küsnud hinna kujundamise kohta absoluutselt mitte midagi. Aga tehing oli muidu turuhinnas küll – hind vastavalt hindamisaktile.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul oli hiljuti vastupidine tehing – ostsin oma firmast korteri isiklikuks. Notar ei küsnud hinna kujundamise kohta absoluutselt mitte midagi. Aga tehing oli muidu turuhinnas küll – hind vastavalt hindamisaktile.

notar ei küsigi – neid küsimusi esitab Maksuamet…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli hiljuti vastupidine tehing – ostsin oma firmast korteri isiklikuks. Notar ei küsnud hinna kujundamise kohta absoluutselt mitte midagi. Aga tehing oli muidu turuhinnas küll – hind vastavalt hindamisaktile.

notar ei küsigi – neid küsimusi esitab Maksuamet…

Notar küsib ikka ka, aga muidugi mitte siis, kui ei teki vastuolu objekti väärtuse ja ostu-müügihinna vahel. Kv müügil sõltub notaritasu otseselt objekti avaldatud hinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Notar küsib alati, kui hind ei ole turuhinnale vastav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:19; 25.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kv ja tulumaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.