Esileht Lapse ootamine KV uuring topelt?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: KV uuring topelt?

Postitas:

Tere!
Kas keegi on teinud KV uuringu esmalt erakliinikus ja siis mõni päev hiljem riiklikus haiglas? Kuidas arst sellesse suhtus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklik jääb sul ära tõnäoliselt. Nad näevad, et käisid mujal. Aga miks peaks topelt tegema üldse?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 07:20; 04.02 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin topelt just eelmine aasta: enne era ja siis riiklik 1päevase vahega (Oscar). Ära ei jäetud küll midagi, loll jutt. pluss ega sa ei pea mainima, et käisid/lähed. Riiklik UH on nii ehk naa tagatud kõigile, su oma asi on, mis erakast juurde võtad. Vahe oli muidugi meeletu, eriti just põhjalikkuse astmelt. Riiklikus oli konveier. Ära jätmine ei vasta mingil juhul tõele.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 07:35; 04.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin Oscaril topelt ja ka LA topelt. Oscar oli mul nii kohalikus haiglas kui ka erakliinikus. Kohalikus haiglas oli väga pinnapealne ning otsustasin ka tasulisse minna, kus aga leiti mõned kõrvalekalded hoopiski. Peale seda käisin veel paar päeva hiljem geneetiku saatekirjaga Tartus ultrahelis koorionibiopsia vajadust hindamas. Samuti käisin seoses Oscari-aegsete leidudega ka samas Tartus riiklikus ka ehhokardiograafiat tegemas (sealhulgas LA). Paar päeva hiljem oli kohalikus haiglas samuti LA, ära ei jäänud midagi 🙂 Kohalik arst küll ütles, et kuna ma juba spetsialisti poolt igati põhjalikult üle puuritud, siis temal ei jää teha muud, kui mehele näidata ka beebit (kuna mees Tartus kaasas ei käinud) 🙂 🙂 See oli heatahtlikult muidugi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha raiskamine ju

Sisetunde küsimus. Nagu ka näiteks eraämmaka võtmine sünnitusele. Saab ka ilma selleta hakkama, aga kui sa tunned et see annab sulle südamerahu ja julgust, ning rahakott ei pitsita – miks mitte?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 10:59; 07.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklik jääb sul ära tõnäoliselt. Nad näevad, et käisid mujal. Aga miks peaks topelt tegema üldse?

Kellelgi ei ole õigust riiklikku uuringut ära jätta- Sul on oma raha eest õigus käia kasvõi 22x mujal lisaks, Haigekassa tasutatule on Sul igal juhul õigus.

Ise käisin topelt ja sain väga erinevad riskikalkulatsioonid. Käisingi sp topelt, et nii olulises asjas on 4 silma ikka 4 silma.

Erakas oli enne, riiklik pärast, ära jätta midagi kellelgi ei saa.

Mainin veel, et riiklikus ma ei öelnud, et käisin erakas ka ja keegi vist ka Digiloos kaevama ei hakanud, sest minult selle kohta ei küsitud midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin eelmisega topelt ja nüüd sama, isegi kuupäev on sel korral sama. Miks mitte?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 15:05; 04.02 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka vägevalt kiirgust lapsele ikka! Pange ikka LA ka topelt. Ja pärast veel lisa 3D4D uh. Ikka täie raha eest! Võtakd kohe paar röntgenit otsa!
Mida uhkem seda rohkem. Mõni ime et haigeid ja allergiatega lapsi sünnib aina enam ????

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 07:20; 04.02 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka vägevalt kiirgust lapsele ikka! Pange ikka LA ka topelt. Ja pärast veel lisa 3D4D uh. Ikka täie raha eest! Võtakd kohe paar röntgenit otsa!

Mida uhkem seda rohkem. Mõni ime et haigeid ja allergiatega lapsi sünnib aina enam ????

Puhka jalga 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub eriti mõttetu 2 korda käia. Ise käisin erakas ja riiklikusse ei viitsinud minna, ütlesin kohe ämmakale, et sinna aega ei taha. Nii ka looteanatoomia puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka vägevalt kiirgust lapsele ikka! Pange ikka LA ka topelt. Ja pärast veel lisa 3D4D uh. Ikka täie raha eest! Võtakd kohe paar röntgenit otsa!

Mida uhkem seda rohkem. Mõni ime et haigeid ja allergiatega lapsi sünnib aina enam ????

Raha otsas? Rohud võtmata?

Ja muideks- lasen oma lapsi vaktsineerida ka:)

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 15:05; 04.02 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin 2. ja 3.last oodates topelt – põhjuseks see, et esimese lapse puhul jäi riiklikus uuringus märkamata üliraske südamerike (ometi käisin nii KV kui ka LA UH-uuringus – mõlemas ei pandud seda tähele). Laps elas vaid 7 kuud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin 2. ja 3.last oodates topelt – põhjuseks see, et esimese lapse puhul jäi riiklikus uuringus märkamata üliraske südamerike (ometi käisin nii KV kui ka LA UH-uuringus – mõlemas ei pandud seda tähele). Laps elas vaid 7 kuud.

Oh appike, tunnen nii kaasa! 🙁 Seest läks õõnsaks seda lugedes. Kuidas rikkele lõpuks jälile saadi, kas arst kuulis südames kahinat vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 07:35; 04.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli ei ole kiirgus. Ultraheli on kõrgsageduslik heli ja ultraheliaparaat töötab kajaloodi põhimõttel. Küll aga ei ole päris kindel, milline on selle mõju lootele ja seepärast ei tasu sellega ka liialdada. Soomes ollakse eriti pelglikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin 2. ja 3.last oodates topelt – põhjuseks see, et esimese lapse puhul jäi riiklikus uuringus märkamata üliraske südamerike (ometi käisin nii KV kui ka LA UH-uuringus – mõlemas ei pandud seda tähele). Laps elas vaid 7 kuud.

Oh appike, tunnen nii kaasa! ???? Seest läks õõnsaks seda lugedes. Kuidas rikkele lõpuks jälile saadi, kas arst kuulis südames kahinat vms?

See on tõesti väga kurb! ma küsiks parem, milall see oli ja mis riiklikus kliinikus. Teiste rahustuseks ütlen, et alates märtsist 2016 Oskar testi tehakse kõigile (ka alla 35 a) naistele Eesti suurimates kliinikumites, ja neid küll dubleerida pole mõtet. Sellest varasematel KV ultrahelidel ja LA-del südamerikete sõeluuringut ei tehtud. Alles eile oli Kliinik 2019 konverentsil juttu, et isegi kui näiliselt tundub, et arst ei tegele piisavalt, siis tegelikult on ta kogu info info sealt kätte saanud. Erakliinikumis nad lihtsalt saavad raisata rohkem aega patsiendiga suhtlemisele ja teavitamisele, kuna Haigekassa ajad ei suru peale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 10:59; 07.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu noorim laps sündis 2016 alguses. Lasin teha KV riiklikus haiglas ja mõned päevad hiljem Oscar testi dr. Šoisi juures. Ootasin kolmandat last. Olin 35+ vana. Tahtsin olla täiesti kindel, et laps on terve. Seetõttu valisin just nimelt topelt-uuringud.
Šoisi juures maksin loomulikult ise. Haigekassa raha kasutamise pärast südant ei vaeva, sest see uuring on kõigile rasedatele nagunii ette nähtud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine KV uuring topelt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.