Esileht Hobinurk Kvaliteetne kassitoit?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kvaliteetne kassitoit?

Postitas:

Milline on kvaliteetne kassitoit?

Kas see peaks olema teraviljavaba, või peaks siiski ka teravilja sees olema?

Käisin uue kassiga loomaarsti juures ja tema arust olin ma kui kurjategija, et kassile teraviljavaba krõbinaid annan. Et see pidada tekitama südamehaigusi kassile ja ma ei teagi mis veel. Tõesti?

Praegu on mu kassidel Purizon ja Applaws krõbinad. Spetsiaalselt ostsin neid, et teraviljavabad ja kassile paremad. Aga nende kohta mainis keegi teine, et tema kassid ei söö ja need jamad.

Pehmet toitu saavad tavaliselt Gourmet kuna see maitseb neile. Ostsin prooviks ka Animonda Carny pehmet toitu, mis pidi väga liharikas olema ja jällegi, et oleks kassile kasulikum. Aga seda liharohket nad väga ei taha, vaid see odav lihavaene maitseb rohkem.

See tundub juba nagu täppisteadus, et mis siis oleks kassile hea ja tervislik toit?!

No milline siis on hea ja tervislik kassitoit?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 18:12; 13.04 00:21; 14.04 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tihti sa muidu oma silmaga või loodusfilmis kaslasi teravilja mugimas oled näinud?

Kass on karnivoor, kiskja. Siin polegi midagi öelda rohkem.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu karvik sööb palju toorest – kanafileed, veiseliha, vasika neeru ja sea südameid. Lisaks saab erinevaid krõbinaid. Üritan ka neid teraviljavaesemaid valida, aga näha on, et Royal Canin’i süüakse meelsamini. Magustoiduks saab Felixi maiustusi ja ohtra želeega/kastmega märgtoite. Neid viimaseid pean küll ostma paraku tavalisest toidupoest (a la Whiskas ja Purina Gourmet), sest ta lihtsalt ei söö neid loomapoodides müüdavaid korralikke variante 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hetkel huvitab, et kas teraviljavaba on kassile kahjulik, nagu väitis üks loomaarst, kelle juures käisin?

Eks kassidelgi ole eri eelistusi, sõltuvalt ka sellest, mida nad saavad.  Ma tahaks ka, et kassid ikka võimalikult tervislikult söövad, aga toortoiduga tegelemiseks mul aega kahjuks ei jagu. Siis ongi valikus krõbinad ja pehme toit.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 18:12; 13.04 00:21; 14.04 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hetkel huvitab, et kas teraviljavaba on kassile kahjulik, nagu väitis üks loomaarst, kelle juures käisin? Eks kassidelgi ole eri eelistusi, sõltuvalt ka sellest, mida nad saavad.  Ma tahaks ka, et kassid ikka võimalikult tervislikult söövad, aga toortoiduga tegelemiseks mul aega kahjuks ei jagu. Siis ongi valikus krõbinad ja pehme toit.

Sa oled täiesti õigel teel, ära kuula seda loomaarsti! Kahjuks ei ole Eestis loomade toitumisspetsialiste olemas. Loomaarsti õppes ülikoolis on toitumine vaid ühe punkti aine, mille raames peaks siis kaetama kõigi liikide toitumisvajadused. Kohati annavad seda ainet külalislektorid, kes on loomatoidubrändi müügiesindajad. Seega, loomaarsti usalda ikka nendes asjades, mida ta on õppinud ja milles tema tugev on – uuringud, patoloogiad, ravi. Toitumisteadus ei ole loomaarsti spetsialiteet.

Suur osa kliiniku käibest tuleb loomatoidu müügist. Näiteks Royal või Hills ostab ennast kliinikusse sisse, annab oma riiulid, reklaamid ja värgid. Töötajad saavad ka koolitusi, kus siis oma kaupa taevani kiidetakse. Mida suurem läbimüük, seda suuremad soodustused hulgihinnas. Lisaks erinevad müügivõistlused, mille kaudu saavad kliiniku töötajad endale boonuseid teenida.

Veidi ka sellest, kust tuleb legend, et teraviljavaba toit tekitab südameprobleeme. Sellel ei ole mingit seost teravilja puudumisega vaid sellega, et teraviljade asemel kasutatakse paljudes teraviljavabades toitudes kiudainete ja mahu jaoks kaunvilju – herned, oad, läätsed. Südameprobleemide tõusu täheldati teraviljavabasid kuivtoite söönud KOERTEL. Selleks, et kahtlust kinnitada, viidi läbi üsna laiapõhjalised uuringud. Uuringute tulemused ei näidanud seost. Seega, kahtlus oli, aga tõestamist ei leidnud.

Nüüd siis ka veel see, et ei Applaws ega Purizon ei sisalda kaunvilju. Seega, kui tekiks ka kõhklus, et see koerte tõestamata probleem võiks olla tõsi ja ka kasse puudutada, siis see on nüüd see viimane aspekt, mis välistab teema täielikult. Purizoni koostises on kiudainete jaoks küll hernekiudu (tead küll, kui veidi vanemat hernekauna nätsutada, siis lõpuks jääb järele maitsetu kiuline ollus), aga see ei ole seedimisprotsessis lagunev, mingeid aineid sealt ei saa ja töötabki ainult soolte puhastajana.

Jätka seda, mida teed ja ära ole oma veterinaari peale pahane – ta ei ole toitumisspetsialist ja ta teab ainult seda, mida loomasööda tootjad talle koolitustel rääkinud on.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:38; 13.04 17:19; 18.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see “teraviljavaba” on lihtsalt mingi uus mood.  Teravili pole kahjulik, ainult siis kui loomal endal allergia on. Kui kassil/koeral ei teki allergiat kui sööb teraviljaga toitu, siis las sööb edasi. Pigem siis tuleks teraviljavabu asju vaadata, kui loomal allergia. Olen kuulnud, et teravili on pigem kasulik kui kahjulik, pole küll 100% kindel. Aga ta nüüd selline hirmus asi küll pole.
Mul vist ka teraviljavaba toit kassidele, pole küll teadlikult valinud, aga lihasisaldus on selle brändi krõbinatel suurem ja selle järgi sai valitud. Aga pigem tahaks täiesti toortoidule minna kassidega, tundub tervislikum.
Veterinaari kohapealt – kui ta on veendunud, et teraviljavaba on halb, siis toogu näiteid, mis moodi halvasti su kassile see mõjujud on? Kui kassile sobib, anna rahus edasi teraviljavaba toitu. Kui ei sobi (nt näed et kratsib end (jah, teraviljavaba võib ka allergiat tuua) või väljaheide haiseb) siis proovi teraviljaga vms. Kui ta ei oska sulle öelda “näe kassil on see probleem” siis ilmselt pole ta nii pädev 🙂 mul pole seni ükski veterinaar näpuga viibutanud, et toidan valesti.
Teraviljavaba või mitte – see sõltub kassist, tuleb seda anda, mis kassile sobib. Teravili pole kahjulik, teraviljavaba pole kahjulik. Kasulik on see, mis kassile endale sobib, mitte see mis veterinaar ütleb. Kui toidupoe toitu anda (whiskas, kitekat jne) siis tuleb lisandeid ise juurde midagi anda, sest neis pole kõiki vitamiine ka vajalike aineid. (Jällegi, olen kuulnud, aga pole kindel 100%. Mõne loom elab terve elu ilma probleemita poetoidul, mõni mitte)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti sa muidu oma silmaga või loodusfilmis kaslasi teravilja mugimas oled näinud?

Kass on karnivoor, kiskja. Siin polegi midagi öelda rohkem.

Ja kuidas veel mugivad. Sa pole vist ühtki õuekassi pikemalt kohanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südameprobleemid, põieprobleemid, neeruprobleemid – ja alati on arstidel üks vastus, ju valesti toitnud. Ostan ise ka praegu teraviljavaba krõbinaid, arvasin, et on parem.

Tegelesin vahepeal kassitoidu pakendite peal loetelude tudeerimisega, et teeks endale lõpuks selgeks, millega toita  kasse. Mõistus sai otsa ja lõin käega. Siin oli ka u pool aastat tagasi teema kvaliteetsest kassitoidust.

Tellisin saksast rohke lihaga konserve suure portsu. Kuna firmasid oli seal ka tundmatuid, võtsin seda ja toda. Pooled söödi ära, aga pool kasti konserve seisab. Nt tellisin ekstra paksemale kassile Hillsi light toitu, ju see light tähendab selle juures seda, et kass sureb täiskausi juures nälga. Igatahes ei söönud seda ka naabrite õuekass, kes ei pirtsuta. Gourmet toit läheb alati peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei või hommikul oma pudrule selgagi keerata, kiskja ???? on kohe nina kausis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see “teraviljavaba” on lihtsalt mingi uus mood.  Teravili pole kahjulik, ainult siis kui loomal endal allergia on. Kui kassil/koeral ei teki allergiat kui sööb teraviljaga toitu, siis las sööb edasi. Pigem siis tuleks teraviljavabu asju vaadata, kui loomal allergia. Olen kuulnud, et teravili on pigem kasulik kui kahjulik, pole küll 100% kindel.

Siin tuleb eristada kasse ja koeri sest nende toitumine on siiski erinev. Kass ei saa sellest teraviljast mitte üht ainet kätte, kui samas koer suudab teataval määral teravilja lagundada. Paraku ei ole see ka nii, et kui kass midagi sellest ei seedi, siis läheb ühest otsast sisse ja tuleb teisest välja ilma kahjuta. Midagi kasulikku ta sellest ei saa, aga teravili muudab tema seedekulgla ph aluselisemaks kui see olema peaks. See aga omakorda tõstab põiekristallide moodustumise riski ning samuti saavad aluselisemas keskkonnas vohada bakterid, mis happelises keskkonnas vastu ei peaks. See ei tähenda, et teraviljarohket toitu sööv kass kindlasti haigestuks, aga riski tõstab see märkimisväärselt.

Kui toidupoe toitu anda (whiskas, kitekat jne) siis tuleb lisandeid ise juurde midagi anda, sest neis pole kõiki vitamiine ka vajalike aineid. (Jällegi, olen kuulnud, aga pole kindel 100%. Mõne loom elab terve elu ilma probleemita poetoidul, mõni mitte)

See ei vasta tõele. Toidupoe toidus (no enamikes vähemalt) on kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid olemas. See on võrreldav sellega, kui sa sööksid porolooni, millesse on lisatud vitamiinipurgist kõik elutegevuseks vajalikud ained. Ei kõla ju niimoodi, et siis peaks veel lisaks teisest purgist vitamiine juurde sööma, eks? Pigem on küsimus selles, et kas need vitamiinid ja mineraalid selliselt ka reaalselt omastatavad on. Mõned on, mõned ei ole. Täisväärtusliku toitumisega igal juhul tegemist ei ole. Ja igasugu vitamiinide lisamisega tuleks olla väga ettevaatlik ja kui ikka päris kindlalt ei tea mida teed, siis pigem lisamata jätta. Näiteks A vitamiini üledoseerimine võib tekitada väga tugeva mürgituse, seleeni liigtarvitamine võib viia närvikahjustusteni jne.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:38; 13.04 17:19; 18.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nö looduslikult süües saab kass teravilja niipalju, kui seda kinnipüütud hiire või linnu kõhus parasjagu on. ja seljuhul ka poolseedituna. see ei tähenda, et seda krõbinatega kassile tingimata sisse söötma peaks. see on odav täiteaine lihtsalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mu pooleaastane kass käis kastreerimisel ja siis oligi see jutt ja lisaks anti ka Royal Canini kinkepakk kaasa.

Ja teraviljavaba krõbinaid olengi ostnud sp, et seal on suur lihasisaldus.

Nagu raketiteadus see kassitoit :O

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 18:12; 13.04 00:21; 14.04 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina värske kassiomanikuna lähenen ka söötmisele ikkagi teraviljavaba mõttelaadiga, seda on soovitanud ka tuttavad loomaarstid- ja kasvatajad.

Krõbinatest annan Applawsi ja Carnilove’i, konservid peamiselt Shelma, Briti ja Lily’s Kitcheni omad. Jälgin alati, et lihasisaldus oleks võimalikult suur. Aeg-ajalt annan veidi ka toorest kraami – kanasüdamed- ja filee, lõhe jms. Kass valiv ei ole, varjupaigast tulles oleks end peaaegu lõhki söönud, nüüd on asi paremaks läinud, ilmselt on ka siin oma osa kvaliteetsel toidul.

Muru näksib ka aeg-ajalt kõrvale. Enda meelest olen talle üsna tervisliku toidulaua kokku kombineerinud. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hetkel huvitab, et kas teraviljavaba on kassile kahjulik, nagu väitis üks loomaarst, kelle juures käisin?

Eks kassidelgi ole eri eelistusi, sõltuvalt ka sellest, mida nad saavad. Ma tahaks ka, et kassid ikka võimalikult tervislikult söövad, aga toortoiduga tegelemiseks mul aega kahjuks ei jagu. Siis ongi valikus krõbinad ja pehme toit.

Kanafilee või kalafilee tükeldamiseks ei jagu aega ? Kes kassiga tegeleb ? Miks sa looma võtsid kui tema jaoks isegi nii palju aega ei ole, et 2 min. noaga lõikuda ? Kassid on küll iseseisvad aga nemadki tahavad natuke tegelemist ja hellust, eriti noored kassid.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 23:31; 18.04 10:59; 18.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toortoit ei ole ainult liha lahti lõikamine. Üks artikkel toortoidust: https://lemmik.postimees.ee/3419357/millest-koosneb-kasside-toortoit

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toortoit ei ole ainult liha lahti lõikamine. Üks artikkel toortoidust: https://lemmik.postimees.ee/3419357/millest-koosneb-kasside-toortoit

Miks peab selle nii keeruliseks ajama. Minu kass sööb puhast toorest erinevat liha. Armastab ka kodujuustu ja piima. Krõbulad on tal kausis kogu aeg “igaks juhuks” olemas, vahest siis krõbistab neid kui tuju tuleb. Kass täie tervise juures ja karv läigib nagu oleks juuksurist tulnud. Miks igast asjast peab raketiteaduse tegema ? Tera- ja aedvilja teda söömas ei ole näinud. Sama koeraga v.a. krõbulaid sööb proportsionaalselt rohkem kui kass, sest 80 kg. koera ei jaksa puhta lihaga toita.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 23:31; 18.04 10:59; 18.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab selle nii keeruliseks ajama. Minu kass sööb puhast toorest erinevat liha.

Igal organismil on eluks ja arenguks vaja kindlat hulka erinevaid mikro- ja makrotoitaineid. Ajutised defitsiidid elab organism üle, aga pikemat aega kestev defitsiit, eriti veel kasvueas, toob kaasa probleeme. Üks põhilisi probleeme, mille pärast loomaarstid ei soovita toortoitumist, on just see eelnimetatud “puhas liha”. Omanik arvab, et teeb kassile suure heateo söötes talle seda, mida omanik ise kõige parema meelega sööb – fileed ja neid muid paremaid palasid. Aga reaalsuses on see kassi jaoks väga ühekülgne toitmine ja paljudest vajalikest ainetest jääb puudu. Näiteks selleks, et katta ära täiskasvanud kassi päevane kaltsiumivajadus, peaks ta sööma 4 kilo kanafileed või 2 kilo sea sisefileed. Ei kõla nagu normaalsed kogused, eks? Aga kui kass oma päevast kaltsiumikogust pika aja vältel kätte ei saa, siis mis juhtub luudega? Prõks juhtub. Samas saaks ta vajamineva kaltsiumikoguse kätte süües päevas 15 grammi toorest kanakaela.

Jah, toortoitmine ongi väga keeruline ja palju teadmisi ning pühendumist nõudev. Sellepärast ongi välja mõeldud kommertstoidud, kus toitainete tasakaal on paigas ja loomaomaniku mureks jääb ainult õige koguse kaussi valamine. Loomulikult ei tähenda see seda, et kass lisatoiduna suvalist toorest liha süüa ei tohiks – vastupidi, kuni see ei ole tema stabiilne põhitoidus, siis on vahepeal ainult teretulnud ka see toores kraam. Aga senikaua kuni puuduvad oskused ja teadmised tasakaalustatud toortoitu valmistamiseks, tasuks põhitoiduna kasutada ikkagi eelnevalt spetsialistide poolt kokku pandud tööstuslikult toodetud toitu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:38; 13.04 17:19; 18.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab selle nii keeruliseks ajama. Minu kass sööb puhast toorest erinevat liha.

Igal organismil on eluks ja arenguks vaja kindlat hulka erinevaid mikro- ja makrotoitaineid. Ajutised defitsiidid elab organism üle, aga pikemat aega kestev defitsiit, eriti veel kasvueas, toob kaasa probleeme. Üks põhilisi probleeme, mille pärast loomaarstid ei soovita toortoitumist, on just see eelnimetatud “puhas liha”. Omanik arvab, et teeb kassile suure heateo söötes talle seda, mida omanik ise kõige parema meelega sööb – fileed ja neid muid paremaid palasid. Aga reaalsuses on see kassi jaoks väga ühekülgne toitmine ja paljudest vajalikest ainetest jääb puudu. Näiteks selleks, et katta ära täiskasvanud kassi päevane kaltsiumivajadus, peaks ta sööma 4 kilo kanafileed või 2 kilo sea sisefileed. Ei kõla nagu normaalsed kogused, eks? Aga kui kass oma päevast kaltsiumikogust pika aja vältel kätte ei saa, siis mis juhtub luudega? Prõks juhtub. Samas saaks ta vajamineva kaltsiumikoguse kätte süües päevas 15 grammi toorest kanakaela.

Jah, toortoitmine ongi väga keeruline ja palju teadmisi ning pühendumist nõudev. Sellepärast ongi välja mõeldud kommertstoidud, kus toitainete tasakaal on paigas ja loomaomaniku mureks jääb ainult õige koguse kaussi valamine. Loomulikult ei tähenda see seda, et kass lisatoiduna suvalist toorest liha süüa ei tohiks – vastupidi, kuni see ei ole tema stabiilne põhitoidus, siis on vahepeal ainult teretulnud ka see toores kraam. Aga senikaua kuni puuduvad oskused ja teadmised tasakaalustatud toortoitu valmistamiseks, tasuks põhitoiduna kasutada ikkagi eelnevalt spetsialistide poolt kokku pandud tööstuslikult toodetud toitu.

No ma ei tea, mu eelmine kass elas sellise minu poolt kirjeldatud dieediga kuueteist aastaseks ilma ühegi tervisehädata. Sõi räimeid, maksa, kana jne. Praegune kass 5 aastane ja pole näha, et väga kannataks. Ja neid spetsiaalselt toodetud kassitoite usute pimesi ? Sildi peale võib ju kirjutada mida iganes, mis seal tegelikult sees on ei tea keegi.

Tänan reklaami eest aga ma siiski usun, et tavalises toortoidus on kõik olemas mida kass vajab ja ma ei pea talle ostma 2,50 eur + per konserv maksvat supertoitu. Olen ostnud talle erinevaid “öko” ja muidu superkasulikke krõbinaid aga kahjuks talle ei meeldi ja nii lõpetavadki need erilised krõbulad ja kallid konservid lihtsalt koera kausis. Krõbinatest sööb vaid palju kirutud rämpstoitu ehk Whiskas’i omi ….

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 23:31; 18.04 10:59; 18.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem on, et ostaksid kvaliteetset krõbinat.

Minu tõuakassid söövad hetkel Concept For Life krõbinaid. On kvaliteetne. Loetakse kvaliteetseks ka Royan Canin ja Hills, kuid vahetasin mõned ajad tagasi Hills krõbinad välja just nimelt sel põhjusel, et nad olid sinna salaja hakanud teravilju sisse panema.

Igasugustest poekrõbinatest käin kaarega mööda. Lisaks südamehaigustele on su kassil varsti neeruprobleemid samuti sellise söögiga. Ütleme nii, et poekrõbin võrdub umbes sellega, kui su väikelaps toituks üksnes krõpsudest ja kommidest.

Kui ilmtingimata pead loomale pehmet toitu andma, siis pigem anna talle väikestes kogustes segatud liha (veis + hulka rupskeid, kui neid kuskilt saada on + hapukoor + kodujuust) . Kui tahad konserve osta, siis jällegi pea silmas, et kassil ei ole vaja, et konservis oleks teravilja, riisi vms. Jälgida tuleb toorproteiini sisaldust.

Kvaliteetsed konservid, mida tavapoodidest (Coop nt) saab, on näiteks Piper, Lily’s Kitchen.

Netist saab teisi kvaliteetseid ka muidugi ja on kordades odavam. Ise tellin enda kassidele nt Mac, Rosie’s Farm, Wild Freedom, Concept For Life jm sarnaseid konserve.

Kui inglise keelt loed, siis võid guugeldada: complete wet food for cat või complete food for cat (siis annab palju krõbinate kohta samuti infot).

Ehk minu mõte on selles, et kass peaks sööma complete food’i, mis eesti keeles siis täissööt ehk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu praeguseks 17-aastane kass on terve elu AINULT Royal Caninit söönud ja vett joonud. mingit pehmet toitu ei tunnista. ülihea tervise juures ja pole kunagi haige olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan ülihead leidu kvaliteetsest kassitoidust, mida mu pirtsakas kass reaalselt ka isuga sööb: https://www.koeratoit.ee/et/tooted/t/95/platinum-meatcrisp-adult-chicken-kassitoit?c=13

Varem sõi ainult ühte konkreetset Purina krõbinat, aga seda pigem pika hambaga ja koostis pole ka suurem asi. Värske kanaliha on muidugi lemmik, aga ainult samal päeval avatud pakendist, järgmine päev enam printsessile ei kõlba 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maapiirkonnas ei toida ükski memm oma kassi kallite toitudega ja kiisud on väga hea tervise juures, elavad kaua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti sa muidu oma silmaga või loodusfilmis kaslasi teravilja mugimas oled näinud?

Kass on karnivoor, kiskja. Siin polegi midagi öelda rohkem.

Ja kuidas veel mugivad. Sa pole vist ühtki õuekassi pikemalt kohanud.

Mul kaks toakassi. Mõlemad näksivad hea meelega muru  ja salatilehti. Toataimi mul pole, kuna hakkasid ka neid närima ja siis oksendasid. Üks 15-, teine 8-aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja toidab oma kassi väga hästi. Gourmet konserv läheb jah kassidele millegipärast peale hoolimata kvaliteedist, aga Carny on parim hinna-kvaliteedi suhte poolest. Krõbinad samuti hea valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maapiirkonnas ei toida ükski memm oma kassi kallite toitudega ja kiisud on väga hea tervise juures, elavad kaua.

Maapiirkonnas toidavad memmed oma kasse kõige kallimate asjadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Hobinurk Kvaliteetne kassitoit?