Esileht Pereelu ja suhted Kysimus Soomes elavatele peredele – lastekaitse.

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kysimus Soomes elavatele peredele – lastekaitse.

Postitas:

Kas teil on olnud kokkupuudet Soome lastekaitseametnikega? Millistes olukordades? Teie kogemused nendega suhtlemisel ja arvamused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olnud kogemust.

Loodan, et oli sulle abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olnud. kui keegi kasvöi kiusu pärast ilma pöhjuseta teatab neile, et selles peres juuakse-lapsed omapäi-mis iganes, siis tyytavad seda peret löpmatuseni,,aga kui ise otsida abi – siis seda ei saa vöi keeratakse selline käkk kogu perele kokku. keegi ehk mäletab yht pealtnägijat soome perest, kes löpuks eestisse tagasi kolis lastekaitse käki pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ilmaasjata teemat teinud. Meil selline lugu, et 13-aastane pubekas, kellel lisaks epilepsia, haukus isale vastu ja isa tegi kõvemat häält, mille peale kutsuti lastekaitse ja praegu on laps lastekodus. Olen paanikas ja ei tea, mis edasi saab. Usutakse last, aga mitte meid. Ja kui laps ei taha koju tulla, siis vist ei saagi teda tagasi. Igatahes suur jama…Mingit perevägivalda meil ei ole, aga ei saa ju lasta pubekal endale vastu haukuda. Peab ikka ju kurjemat häält tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahoi :):) karjumine ON vägivald. Väga arvestatav vägivald. Kui sa sellest aru ei saa, siis ongi asi karm. 13 aastane on piisavalt suur, et taibata, kus tal on parem elu. Lastekodus või kodus. Lastekodus tegelevad temaga palgalised töötajad, nii et kindlasti ei ole tal võimalik seal pahandust teha. Ja üldse, kui lapsel on epilepsia, miks peab keegi kõvemat häält temaga ja miks peetakse seda normaalseks ????? oioioi. Soomes kahjuks jah karjumist loetakse väga karmiks vägivallaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui laps ei taha koju tulla, siis peaks ju kõik rahul olema. Teil pole vaja kellegi peale karjuda ja tema saab rahulikult elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis jutt see on? Ja lapsed võivad teha, mis tahavad, nii ongi või? Minu meelest oli ka Pealtnägija loos lugu nii, et isa karjus ja isegi lõi. Kägu 18:09, on sul endal ka lapsi, et sa nii räägid? Lapsed peaksid ikka vanemaid austama, mitte haukuma. Sellepärast soomlased ongi sellised nagu nad on, et neid niiviisi kasvatatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mis jutt see on? Ja lapsed võivad teha, mis tahavad, nii ongi või? Minu meelest oli ka Pealtnägija loos lugu nii, et isa karjus ja isegi lõi. Kägu 18:09, on sul endal ka lapsi, et sa nii räägid? Lapsed peaksid ikka vanemaid austama, mitte haukuma. Sellepärast soomlased ongi sellised nagu nad on, et neid niiviisi kasvatatakse. [/tsitaat]

Ma ei tea, kuidas kägu 18:09-l, kuid minul on lapsed. mina ei karju nende peale ja nemad ei haugu vastu. vägivallaga austust ei teeni, seda ära mitte loodagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina enam oma lapse peale ei karju:S Ausalt! Minu pärast las närvitseb ja jonnib ja tujutseb- ikka ei karju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta valus võib olla, kui 13 aastane eelistab lastekodu oma perele, kuid see on tema otsus ja seda peab austama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnitavad inimesed, kellel pole Soome kasvatussüsteemist õrna aimugi. Mina ei tea maailmas midagi hullemat, kui soomlaste huviorbiiti lagemist ja sellega seonduvaid proleeme.

Ma soovitan kõigil väike paus teha ja mõelda, miks tegelikult heaoluühiskonna võsuksesed masendusega maadlevad ja miks Soome elanikond inimvägivallaga laineid lööb.

Mis iseloomustab kõige enam soomes kasvanud last- KARISTAMATUSE tunne! Ma ei viitsi pikalt arutleda ja energiat kulutada selle teema peale, aga ühiskond on Soomes rohkem kui haige!

Ainuke asi,milles Soome riik on õnnestunud, on elatisteema. Seal ei õnnestu eesti naise moodi mehel näkku naerda, lapsel isaga kohtumist omavoliliselt keelata ja õndsalt iga kuu raha pumbata. Kolmas, riigi poolne organ teeb kirjaliku lepingu, vastavalt millele peavad järelandmisi tegema nii ema kui isa. Laps ei ole kumbagi omand.

Teemaalgatajale tunnen südamest kaasa, soovin jõudu ja jaksu nende sarvilistega oma õiguste eest võitlemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 10:34; 24.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud. Ise läksin ja palusin abi 15-aastase pubeka kasvatamisel. Abi sain. Päris normaalsed olid. Uuriti koike ja saime ka lopuks vastuse, miks mu pubekas nii käitus.
Aga see masenduse jutt ei johtu ainult kasvatusest. Inimene masendub näiteks sellest, et läheb uude linna õppima, ema hõlmast ära. Ta peab ise kõigega hakkama saama. Kõik see suur muutus ajab moned inimesed imelikuks. Pole tavalise eluga harjunudki ja elanud siiamaani vati sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega ma ilmaasjata teemat teinud. Meil selline lugu, et 13-aastane pubekas, kellel lisaks epilepsia, haukus isale vastu ja isa tegi kõvemat häält, mille peale kutsuti lastekaitse ja praegu on laps lastekodus. Olen paanikas ja ei tea, mis edasi saab. Usutakse last, aga mitte meid. Ja kui laps ei taha koju tulla, siis vist ei saagi teda tagasi. Igatahes suur jama…Mingit perevägivalda meil ei ole, aga ei saa ju lasta pubekal endale vastu haukuda. Peab ikka ju kurjemat häält tegema.[/tsitaat]

Ilma pôhjuseta ei eemaldata kedagi, lihtsalt normid lapse eemaldamiseks on Soomes nagu mujalgi riikides teised kui Eestis ja teie perekond ei järginud neid. Mina môtleksin selle asemel, et miks mu 13 a. laps ei soovi koju tulla ja kodus meiega koos elada? See oleks mulle kui lapsevanemale kôige suurem hoop. Vahel on tôele valus näkku vaadata. Kodus peaks igaüks ennast hästi ja turvaliselt tundma, usaldama oma pereliikmeid. Kui teie kodu on selline paik, siis ei tohiks teismelise turtsumine üle paari päeva kesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks lapsed peavad vanemaid austama? Aga vanemad lapsi niipalju austama ei pea, et 13-aastase pubeka \”haukumise\” peale mitte karjuma hakata. Lapsed on siin ilmas vanemate soovil ja nende eest tuleb hoolitseda. [/tsitaat]
aga miks sa \”haukumise\” jutumärkidesse panid ja karjumise mitte?
13-aastane ei ole enam tita, et ta ei saa aru, mida teeb ja ei mõista põhjuse-tagajärje seost. Kas on parem kui vanem jätab oma lapse üldse kasvatamata, peaasi et ühtegi eksimust ei tee 18a jooksul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea teema. Eesti lollid on Soomes uue mure omale leidnud. Lapsi pole kasvatatud ja nüüd on justkui teine riik ja selle põhimõtted kuidagi süüdi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koerad hauguvad, inimesed mitte. Vanem peaks olema targem kui 13-aastane, aga alati ei ole ja siis tulevad mängu karjumised, löömised jms. Kasvatama peab kohe kindlasti, aga seda lugupidavalt. [/tsitaat]
mul ka 3 last ja karjun ka nende peale. kuid pean tunnistama , et mida vanemaks ja targemaks saan, siis vähem.juhtumisi on mulle ka esmalapseks sattunud asperger ja seda kasvatamise kogemust ei soovita kellelegi. aga temast on saanud tubli täiskasvanu oma eripäradega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea teema. Eesti lollid on Soomes uue mure omale leidnud. Lapsi pole kasvatatud ja nüüd on justkui teine riik ja selle põhimõtted kuidagi süüdi.[/tsitaat]
Väga huvitav väljend – eesti lollid. Selline suhtumine näitab sinu enda madalust ja LOLLUST. Kas sul endal lapsi on? Mina eeldan, et mitte, muidu poleks ka sellist suhtumist. Oled vist selgeltnägija, et tead, keda kasvatatud ja keda mitte. Olen nõukaajal yles kasvanud ja ega mind vati sees kasvatatud. Sa ei saa ju asjast yldse arugi, nii loll oled sa. Keegi pole ju teise riigi põhimõtteid syydistanud, oma vigades olen ikka ise syydi ja seda vigadeparandust pean ka ISE tegema, mitte võõrad – lastekaitse ja muud loomad. Oma last tunnen mina ikka kõige paremini. Oled ise valesse teemasse roninud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mainisin alguses, et lapsel on epilepsia. Nyyd siis selline asi, et lapsel oli koduigatsus ja ei tulnud und. Magama ei aetud, sest suhtumine selline, et kui ei taha, siis sundida ka ei saa, kuigi antud olukorras oleks puidanud last sundima, kui rääkimine ei aita. Tulemuseks hoog lapsel. Mismoodi siis seda last kaitstakse? Olen väga mures, sest ikka ainult mina tean, kuidas tema eest on vaja hoolitseda. Rääkida nende inimestega ei ole võimalik, nagu seinale. Asi käib ikka nii, et kui laps midagi ei taha, siis seda tegema ka ei pea. Sundida ei tohi. Ja mis puutub sellesse \”karjumisse\”, siis ei olnud see selline röökimine, nagu vist siin enamus on aru saanud, vaid hääle tõstmine. Jätkuvalt arvamusel, et seda kätt, mis toidab, ei saa hammustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ,jäta oma msn/skype ja räägin meie loo lähemalt sulle. Tähendab minu vanemad on hädas minu puberteedist õega ja lugu ilmselt üsna sarnane. Elavad soomes juba kaua ,ja ehk saate omavahelgi suhelda. Asi on kohtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, minu skypenimi on siilipere1 ja meiliaadress on leelo1@hot.ee. Võta yhendust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda \”Helsingin Uutiset\” ajalehte 20.6.2012
Artikkel \” Valtion tukea arvostellaan: KANNUSTAA huostaanottoihin\”

Lühidalt lugu järgmine, lastekaitseorgan on suureks osaks langenud erasektori käte vahele. Riik maksab iga ära võetud lapse pealt erasektorile toetusi.

Artiklis tõstetaksegi esile tegelik probleem, riigi poolsed suured toetused lisavad ja soosivad liiga kergekäelist pereelu reguleerimist kolmandate isikute poolt ja laste ära võtmist. Rahalinetoetus sõltub ka ära võetud laste arvust. Iga peanupp tähendab siis erasektorile RAHA!

Soomlased ei ole kunagi milleski süüdi, nemad eksivad ALATI inimlikus vormis…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 10:34; 24.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot oot, tean peret kus lapset elasivad joodikutest vanematega aastaid. Miski organ neid ei aidanud, hiljem -esimene samm mis tehti oli hooldekodu ja paariks kuuks ja vanemate juures käisid iga teine nädal.Poole aasta tagant kontrolliti vanemate olukord yle ja kui köik oli korras ,lapsed kodu tagasi. Ma ei taha uskuda et ainult hääle töstmise pärast laps viidi vanematelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]MARI-ANNE1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oot oot, tean peret kus lapset elasivad joodikutest vanematega aastaid. Miski organ neid ei aidanud, hiljem -esimene samm mis tehti oli hooldekodu ja paariks kuuks ja vanemate juures käisid iga teine nädal.Poole aasta tagant kontrolliti vanemate olukord yle ja kui köik oli korras ,lapsed kodu tagasi. Ma ei taha uskuda et ainult hääle töstmise pärast laps viidi vanematelt.[/tsitaat]
Kas sa räägid Eestis või Soomes elavast perest? Olen teemaalgataja ja see oli kyll nii, et meie pubekas leidis, et isa karjub (kuigi ytles kõvema häälega)tema peale. Karjumine on ikka midagi muud ja sellist asja pole meie peres olnud. Soomes on see trend, et lapsed saavad kõike, mida tahavad ja kui neile tundub, et tehakse liiga, siis kaebavad ja ongi nii, et tullakse ja viiakse minema. Ära usu, kui ei taha, aga nii see meil just oli. Ega laps ka saa halvasti öelda. Kuhu siis niimoodi jõutakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.06 14:33; 21.06 18:05; 21.06 19:37; 23.06 18:22; 23.06 18:32; 23.06 21:15; 01.07 10:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Kysimus Soomes elavatele peredele – lastekaitse.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.