Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Kysimus: Suure synnikaaluga laste vanematele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kysimus: Suure synnikaaluga laste vanematele

Postitas:

Mul juunis tytreke syndis 4,5 kilosena, 54 cm. Votab tohutu kiirusega juurde hetkel, mis mind ka r66mustab. On kaalugraafikul ylemisel joonel.

Natuke n6me kysimus, aga siiski. Kui teil oli suure synnikaaluga laps (yle 4 kg), milliseks on praeguseks kujunenud tema vanusele vastav kaal?

Mul nimelt yks sugulane kommenteeris et jube suur laps, ja ma nyyd ei saa peast välja. Meie peres ei ole palju suuri lapsi, yks kes oli sama synnikaaluga on praeguseks märgatavalt ylekaaluline teismeline terviseprobleemidega.

Ette tänades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:13; 03.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnikaal nüüd küll midagi lapse edasise kasvu kohta ei ütle. Lapse tulevast pikkust saad vaadata selle järgi, kui pikad olete sina ja lapse isa, eks ta sinnakanti jääb kuskile. Suurema lapse paksus või saledus sõltub ikka sellest, palju ja mida sööb ja kas ka liigutab ennast. Beebi emal pole küll vaja muretseda, et laps liiga paks või uhh äkki on suurena mingi hiigeltüdruk.
Minu suure sünnikaaluga laps on praegu küll oma vanuse kohta pikk, aga väga sale ja sportlik 7a. Eks see sõltub temast endast, milline ta suuremana on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse suur sünnikaal ennustab hoopiski emale vanaduses II tüübi diabeeti, sest suur sünnikaal on põhjustatud EMA ainevahetuse omapärast. Minu sünnikaal oli samuti kaugelt üle 4 kg, hetkel olen 40 aastane, kasv 160 cm ja kaal kogu täiskasvanuea paar kilo alla või üle 50 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tuleb vaadata ka pikkust kui vaatad kaalu. Sündiski ta ju ka pikemana kui tavaliselt vastsündinud on. Ja kindlasti ei ole praegu kasvugraafikus vaid kõrgeimal kaalujoonel vaid ka pikkuse. Niikaua kuni see suhe on korras, on kõik täiesti ok.

Minu 4,6-kilosena sündinud poiss on kogu aeg omaealistest pikem olnud. Samas ei ole ta kohe kindlasti ülekaalulkine. Ei olnud seda ka 6-kuuselt, mil kaalus 11 kilo. Ta oli lihtsalt sellises pikkuses, kus väiksem kaal oleks tähendanud näljas last 😉
Hetkel on ta 9-aastane ja 156 cm pikk. Ei ole vibalik nagu temaealised, vaid lihaselisem kuju (tegeleb ka väga aktiivselt võistlusspordiga) ja selline kehaehitus ehk tuleneb rohkem geenidest kui toitumisest.

Samas on mul kogemus ka lapsega (tüdruk), kes kasvas imikuna ette ära ja väikelapseea alguses kasv (nii pikkus kui kaal) seiskus paariks aastaks. Seejärel kasvas teistega samas rütmis edasi.

Need mõtted saada kuu peale. Ülekaalulisus ei tulene kohe kindlasti mitte suurest sünnikaalust. Pigem ikka kartulikrõpsust ja coca-colast. :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poiss oli syndides 4300 millegagi ja 54 senti. ca 3-aastaselt jäi kasvu- ja kaalukõveral täiesti keskmise joone peale. 2. tüübi diabeeti ma ei karda, mul juba 1. tüüp on. aga lapse kaal ei olevat sellepärast suur olnud, arst käis vaatamas ja ütles, et lihtsalt suurt kasvu, pikk ju oli ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise kaalusin sündides üle 4 kilo ning vend üle 5 kg. Praegu oleme mõlemad saledad ja sihvakad inimesed. Tütar kaalus sündides samuti üle 4 kg ning oli 54 cm pikk. Praegu täiesti normaalne kaalu ja pikkuse suhe, võiks paksemgi olla.
See sugulane saada pikalt. Oletan, et ta ise on väikest kasvu ja ülekaaluline…;-)
Lisan veel, et minu ema käib juba kaheksanda kümne keskpaika, aga teist diabeeti küll kuskilt ei paista. Võib-olla siis 100-aastaselt lööb välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed olid suured. praegu on võrreldes eakaaslastega väikesed. aga mul oli rasedusaegne diabeet. see ei paistnudki enne välja, kui ma rikkusin reeglit, et peab minema analüüsi andma tühja kõhuga. minu suhkur oli selle peale kõrge.
ja nii kõikus ta koguaeg. tühja kõhuga oli norm, paar tundi peale sööki oli kõrge.
see polekski välja tulnud, kui ma poleks patustanud. siis tehti testid ja siis hakatai diabeeti ravima raseduse aegu. see haigus läks peale sünnitust ära. aga võib tulla tagasi, kui mu kaal tõuseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk sündides 4300g (50 cm). Nüüd 5-aastasena lasteaias täiesti kekskmine teiste seas, vaat et rea lõppu jääb pikkuselt-laiuselt.
Mina ise sündides 4600g (53cm), olen modellimõõtu olnud terve nooruse 175 ja 58kg (nüüd peale lapsi kaalu veidi juurde tulnud) Ilus pikk sale tüdruk olen 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen

oo kui tore, teie vastused on mind kenasti maha rahustanud. Ikka kogemustega emade teadmised aitavad ka k6ige n6medamate murede vastu, eks mul hormoonid ka veel peale synnitust möllavad.

Igal juhul suured tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:13; 03.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks u 4-kilost last on praeguseks algkoolieas ja mõlemad üsna kiitsakad tüdrukud. Üks on omaealiste seas pigem pisemate hulgas, teine aga keskmisest pikem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss sündides 4,6kg ja 55cm, aastaselt 9kg ja 79cm. Klassis ka pigem lühemate seas ja päris kõhn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis 57cm ja 6kg ning aastaseks saades tuli hädavaevu 10 kilo täis.
Siiski on suur sünnikaal geneetiline ja sellega võib kaasas käia ka üleüldine suurem kasv. Näiteks minu suure sünnikaaluga laps sai mõned kuud tagasi 4a, kannab 116 riideid ja 31 jalanõusid, ülekaaluline ei ole. 4,5 kg on praegu väga tavaline lapse kaal. Kui minu poeg sündis, siis ta oli kohe sündides nagu 3-kuune laps. Olin võtnud kahes suuruses kojuminekuriideid kaasa ja mitte ükski ei mahtunud talle selga. Saatsin mehe poodi uut kombekat ostma, et saaks lapse haiglast koju viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu üks laps oli sinu omaga samade näitajatega ja juba paari-aastaselt oli ta samas kaalus nagu õed, kes sündisid suht keskmistena. esimesed eluaastad olis elline nö tugevam tükk, nüüd on juba mitu aastat peenike tüdruk. pikkuselt veidi ehk üle keskmise, kuid mitte oluliselt. tutvusringkonnas on veel mitu väga suure sünnikaaluga (5 kg ringi) poissi), mõlemad olid suured vaid esimesed 2-3 eluaastat, nüüd vägagi peenikesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõige noorem õde kaalus ka sündides üle 5 kilo ning oli ka tavapärasest pikem. Hetkel (25-aastasena) on pikk 160 cm ja väga-väga sale ning nääpsuke. Meie emal tekkis (nii nagu üks eelkõneleja mainis) nüüd vanemas eas tõesti II tüübi diabeet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean näiteks vastupidiselt üht väikese sünnikaaluga last (alla 3kg, üle aja kantud), kes sellest hoolimata oli 4a tugevalt ülekaaluline (ligi 30kg). Samas tean ka last, kes sündis 4,6kg, kuid nüüd 3a on pikk ja väga peenike. Pigem loevad ikka geenid, toitumine ja liikumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õe kõik 3 last olid sündides ligi 5-kilosed.
Nüüd on kenad saledad ja pikka kasvu inimesed (2 tüdrukut ja poiss). Õde ka üle 50 aasta vana, aga ei mingit diabeeti. Meil pole peres teadaolevalt diabeetikuid olnudki.

Enda lapsed olid tunduvalt väiksemad. No ehk loevad siis isapoolsed geenid ka. Õemehe peres on lapsed alati suured olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 plika 4168, suure kondiga ja meeletult paks ja voldiline. Ka lasteaias oli kõige pontsakam. Nüüd, 18 aastasena on 172cm pikk ja kannab riideid suurus S. Näljutanud end ei ole. 🙂
2 plika 3380 pisike kribul. Lasteaias keskmiste seas, nüüd 17 aastasena on 165 pikk ja riiete number M. Keskmiselt pontsakas.
Nii et minu loogika kohaselt kribud kasvavad paksemad, kui pontsud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine poeg oli sündides 4,46 kg ja 54 cm pikk. 5-kuuselt oli 10 kg ja 70 cm. Nüüd, 3-aastaselt on 102 cm ja 17,5 kg, selline lihaseline ja jõuline. Viimane aasta pole pikkust palju lisandunud, vbl raske haiguse tõttu, mis tal vahepeal oli (nüüd õnneks täiesti terve) aga vbl on meie laste eripära, sest ka vanem vend kasvas vanuses 2,5-3,5 a ainult mõni cm, aga siis jälle 10 cm aastas…

Raseduse ajal oli mul veresuhkur pidevalt suht kõrge, kas 5,2 või 5,6. Midagi ses suhtes ette ei võetud, aga jälgiti küll. Eks see kõrge veresuhkur ka poissi suuremaks kasvatas, kuigi tal ka peale kaalu muud mõõdud suured: pikkus 54 cm, pea 38 cm, keha 39 cm ja sündis tähtajast 4 päeva hiljem ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapse suur sünnikaal ennustab hoopiski emale vanaduses II tüübi diabeeti, sest suur sünnikaal on põhjustatud EMA ainevahetuse omapärast. Minu sünnikaal oli samuti kaugelt üle 4 kg, hetkel olen 40 aastane, kasv 160 cm ja kaal kogu täiskasvanuea paar kilo alla või üle 50 kg.[/tsitaat]

Ära hirmuta siin inimesi. Üks 4kilone laps ei näita küll veel mingit ainevahetuse omapära ja ennustada selle pealt ka ei maksa.
Mul oli ka esimene laps 4100 g,
järgmised aga 3600, 3200 ja 3100.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:06; 04.08 19:10;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu loogika kohaselt kribud kasvavad paksemad, kui pontsud. [/tsitaat]

aga mul on vastupidi.

kõige raskemana sündinud tüdruk on praegu ka selline tugev ponks, samuti kaalult järgmine poiss. kui nad toitumist ei jälgiks, siis läheksid rasva, arvan ma. (nad on juba täiskasvanud.)

kaks pisikesena sündinud tüdrukut on aga kondiklibud siiani. viimane võttis veel imikuna kole aeglaselt juurde ka, nüüd sööb küll nagu hobune, aga paksemaks ikka ei lähe. tõsi, puberteedini nad pole veel jõudnud. eks näis.

aga ärge tõesti parem ennustage, igaüks lõpuks ise näeb, milliseks ta laps kasvab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:06; 04.08 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kuula,mis teised ütlevad!!!!!!
Mul 3772g ja 50cm poiss kosus jube kiirelt ja aastaselt oli üle 12kg.samas 3aastasest siiani(ta praegu 7a) on kena ja sale sportlik kutt mul.
Teine poiss 4150g ja 52cm on aga kehva isuga olnud ja aastaselt kaalus vaevu 9kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapse suur sünnikaal ennustab hoopiski emale vanaduses II tüübi diabeeti, sest suur sünnikaal on põhjustatud EMA ainevahetuse omapärast. Minu sünnikaal oli samuti kaugelt üle 4 kg, hetkel olen 40 aastane, kasv 160 cm ja kaal kogu täiskasvanuea paar kilo alla või üle 50 kg.[/tsitaat]

Olengi jah ise nüüd diabeetik… Teine ja kolmas laps olid 5 kg ringis. Ja kasvult nüüd, 15 aastasena ja 12 aastasena täiesti ilusad, norm kaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees oli sündides (40a tagasi) ligi 5 kg. Poisikesena oli kribu, praegu on kena, vormis, sportlik mees.
Meie tütar oli sündides 4,2kg ja nüüd, 16-aastasena, on oma klassi üks pisemaid 🙂
Poiss sündis ligi 5-kg-sena ja on praegu, teismeea alguses, täiesti tavaline, normaalne.
Kohatu sõbranna sul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 2 suurena sündinud last. 4150g sündinu võttis beebieas nii palju juurde, et oli aastasena pea 14 kilo. nüüdseks 189 cm pikk ja 100 kilo juures.
noorem, 4550g kaalunu, oli beebieas normkaalus, nüüd ka. mõlemad juba üle 20 aasta vanad.
järelikult minu laste puhul ei mõju mitte sünnikaal, vaid kasvuiive beebieas.
tütar oli väikese sünnikaaluga, võttis beebieas juurde normi alumisel piiril ja nüüdki klibu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar oli sündides 4kg, hetkel, kohe 9 aastasena on klassikaaslastest pikem aga mitte paksem. Sale neiu on. Isasse lihtsalt oma pikkusega.
Poeg oli ka 4kg, 2 aastasena on ta aga eakaaslastest pisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaks 21 aastast väga sarnast modellimõõtu piigat (üks ongi modell, teist see teema lihtsalt ei huvita). Üks neist mu õetütar, kes sündis kaaluga veits alla 5 kg, teine minu tütar sünnikaaluga 2,6 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina ise olin sündides üle 4 kg. Praegu täiskasvanuna 176 cm pikk ja kehatüübilt mesomorf. ELuaeg olnud oma klassi tüdrukutest pikkuselt kas esimene või teine.
Minu õde on aga pisike, nagu mu ema.
Minu poeg sündis samuti 4,3 kg ja 53 cm, klassis pigem keskmine alati olnud (11 a), paks ei ole.
Tütar mul aga sündides pisike ja hetkelgi omavanuste hulgas selline keskmine, pigem lühem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin sündides üle 4kg, lapsena olin pidevalt suur tüdruk, keskaajal pisut priske ka. 20selt armusin, võtsin end käsile j viimased 15 a olen olnud alati kõige saledam , pikkust 165cm, et selle poolet ka ok.

Minu poeg oli sünnikaaluga 4,3kg – seni üks pikemaid poisse oma klassis, küll aga väga sale. Beebieas kasvas kohutava kiirusega , aastaselt oli 13kg!Rpa laps.

Tütar oli 4kg, ta alles 2a, aga ka selline pikka ja peenike. Beebieas oli tavaline , keskmine. rp laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4,4 kg kaalunud laps on terve beebiea sale olnud, praegu 4a4k on laps 110/20kg. Ehk siis täiesti sale ja kõigiti normis.

Minu 4 kg kaalunud vend on praegu 7-aastasen alausa täitsa kriipsuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 3 suure sünnikaaluga last on ka rinnapiimalastena ja hiljem ka püreelastena hea isuga olnud, siis tuleb isupaus, kooliajaks juba kõhnemate hulgas ja teismeeaks kleenukesed, 1 ees nii olnud ja vaatan, et teistega läheb ka nii. Teismeline võib küll hobuse koguse süüa, aga on ikka sale.
Ma ei tea, minu ämm justkui mõnitas lausa, et paksud lapsed. Vanasti ikka öeldi, et paks laps, ilus laps. Kui väikelaps kosub, siis see ikka näitab pigem tervist ja head tuju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Kysimus: Suure synnikaaluga laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.