Esileht Lapse ootamine L-thyroxini võtmine analüüside hommikul

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: L-thyroxini võtmine analüüside hommikul

Postitas:

Mina lähen ülehomme Oscar testi eelseid analüüse andma. Kas hommikul võib või ei või võtta L-thyroxini?
Mult võetakse kilpnäärme uus näit ka.
Ämmakas ei öelnud midagi selle kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista ja küsi üle, nii on kindlam, aga minu meelest tundub loogiline, et sa võtad rohtu nii nagu ette nähtud ja annad proovi. Muidu võib juhtuda, et THS (või muud kilpnäärme näitajad, mida vaadatakse) on kehvad ning tõstetakse annust, kuid tegelikkuses on sul rohi võtmata ning näidud on selle tõttu kehvad ja toimeaine annus, mida võtad oli tegelikult sobiv.

Aga targem on ikka arstilt/ämmaemandalt üle küsida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võtad hommikul.
Et näitu muuta, peaks ikka 5-6 nädalat ilma olema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 06:24; 25.08 21:08; 06.09 19:43; 06.09 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui türoksiini annust pidin korrigeerima ja käisin seepärast proovi andmas kord kvartalis, siis minu endokrinoloogi tsiteerides: “Proovi andmise päeva hommikul ärge palun L-türoksiini võtke.”
Aga see oli igasugusest rasedusest sõltumatu. Siiski, ma soovitaks mitte võtta. Need näidud on inertsed ning ühel hommikul võtmata jätmine ei ole nii traagiline sündmus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 21:35; 25.08 14:41; 04.09 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui türoksiini annust pidin korrigeerima ja käisin seepärast proovi andmas kord kvartalis, siis minu endokrinoloogi tsiteerides: “Proovi andmise päeva hommikul ärge palun L-türoksiini võtke.”

Aga see oli igasugusest rasedusest sõltumatu. Siiski, ma soovitaks mitte võtta. Need näidud on inertsed ning ühel hommikul võtmata jätmine ei ole nii traagiline sündmus.

Miks siis võtmata jätta, kui näite ei muuda? Et inimesel oleks päev otsa kooma tunne?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 06:24; 25.08 21:08; 06.09 19:43; 06.09 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui türoksiini annust pidin korrigeerima ja käisin seepärast proovi andmas kord kvartalis, siis minu endokrinoloogi tsiteerides: “Proovi andmise päeva hommikul ärge palun L-türoksiini võtke.”

Aga see oli igasugusest rasedusest sõltumatu. Siiski, ma soovitaks mitte võtta. Need näidud on inertsed ning ühel hommikul võtmata jätmine ei ole nii traagiline sündmus.

Miks siis võtmata jätta, kui näite ei muuda? Et inimesel oleks päev otsa kooma tunne?

Kohe pärast proovi andmist saab ju võtta rohtu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis võtmata jätta, kui näite ei muuda? Et inimesel oleks päev otsa kooma tunne?

Ehhh, misasja?? Elu sees ma pole tabletti võtmata jättes kooma langenud. Kui sind huvitab põhjus, miks võtmata jätta, pead juba endokrinoloogi endaga konsulteerima. Andsin nõu isikliku kogemuse põhjal, mis sul ilmselt puudub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 21:35; 25.08 14:41; 04.09 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole erilist vahet, kas sa võtad selle tableti või jätad selle ühel hommikul võtmata või võtad hiljem. Mina võtsin oma tableti nagu tavaliselt. Ausalt öeldes mul ei tekkinud seda küsimustki kas võtta või mitte. Ja mis koomas olekust siin keegi räägib.. mul vahel ununeb mitu päeva võtmata kui pole uut lehte nähtavale kohale tõstnud. Ei teki mingit koomas olekut sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest, kui olen kilpnäärme näitude kontrollimiseks analüüsi andnud, siis seda kindlasti ilma samal hommikul rohtu võtmata ja rohu olen võtnud alles peale vereandmist. Seda on rõhutanud ka arstid.

Juhul kui vereandmise aeg väga hiline, siis minimaalselt 4h soovitatakse l-türoksiini võtmise ja analüüsi andmise vahele jätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole erilist vahet, kas sa võtad selle tableti või jätad selle ühel hommikul võtmata või võtad hiljem. Mina võtsin oma tableti nagu tavaliselt. Ausalt öeldes mul ei tekkinud seda küsimustki kas võtta või mitte. Ja mis koomas olekust siin keegi räägib.. mul vahel ununeb mitu päeva võtmata kui pole uut lehte nähtavale kohale tõstnud. Ei teki mingit koomas olekut sellest.

Sa selle peale ei tule, et igal inimesel on erinevad näidud? Sa oma TSHga 5,5 ei tunne jah ehk vahet. Mõnel on aga ehk suurem näit?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 06:24; 25.08 21:08; 06.09 19:43; 06.09 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 10+ TSH-ga täiesti koomavaba olnud 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 21:35; 25.08 14:41; 04.09 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 10+ TSH-ga täiesti koomavaba olnud ????

Minu TSH oli 70,5.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 06:24; 25.08 21:08; 06.09 19:43; 06.09 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 10+ TSH-ga täiesti koomavaba olnud ????

Minu TSH oli 70,5.

Selline näit tekkis sul, kui ühe päeva võtmata jätsid? Pakun, et see oli enne ravi alustamist.
Ühe päevaga ega paari tunniga ei juhtu midagi. Mu ema võttis mitu kuud 2x vähem kui määratud (ajas midagi sassi) ja alles siis hakkas tasapisi tunda andma, et sümptomid tagasi. Siis vaatas korralikult endale määratud annuse ja selle, mis ta tegelikult igapäevaselt võtnud oli ja avastas vea… Enesetunne läks normi tagasi kiiremini, paari nädalaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 10+ TSH-ga täiesti koomavaba olnud ????

Minu TSH oli 70,5.

Selline näit tekkis sul, kui ühe päeva võtmata jätsid? Pakun, et see oli enne ravi alustamist.

Ühe päevaga ega paari tunniga ei juhtu midagi. Mu ema võttis mitu kuud 2x vähem kui määratud (ajas midagi sassi) ja alles siis hakkas tasapisi tunda andma, et sümptomid tagasi. Siis vaatas korralikult endale määratud annuse ja selle, mis ta tegelikult igapäevaselt võtnud oli ja avastas vea… Enesetunne läks normi tagasi kiiremini, paari nädalaga.

Kui sul pole kunagi 70,5 olnud, siis ära oleta ega arva.
PS sinu ema arvatavasti trenni ei tee, rääkimata intensiivsest trennist. Isegi üks korralik trenn võib üsna teovõimetuks teha, kui hommikul doosiga mööda paned.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 20:42; 25.08 06:24; 25.08 21:08; 06.09 19:43; 06.09 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine L-thyroxini võtmine analüüside hommikul