Esileht Ilu ja tervis Läätsevahetuse kogemusi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Läätsevahetuse kogemusi

Postitas:
Kägu

Tere! Palun kogemusi neilt, kellel hiljuti tehtud läätsevahetuse opp. Kuidas läks ja kuidas taastusite?

Üks silm on täitsa ok, teine ikka selline nagu mitte päris oma, nagu oleks kontaktlääts silmas või midagi. Nad on muidu nii tehtud, et see parem näeb väga hästi kaugele, teine paremini lähedale ja kuna ma näen ka päris hästi ilma prillideta lugeda, siis tihti nii teengi ega kasutagi oma plussprille. Ehk siis pingutan silma. Arst muidu vaatas üle kuu peale oppi. Nägemise suhtes kõik ootuspärane. Kuna tean, et lõplik taastumine võtab aega, pole uuesti veel kontrolli läinud. Silmalaug aeg-ajalt tuksub või tõmbleb. Ahjaa, ja avastasin silmaiirise värviliselt osalt, ülevalt poolt pupilli pisikese musta täpi, nagu oleks markeriga täpp tehtud. Kusjuures – enne oppi arst tegigi silma täpi, et näha, kust lõikama hakkab, aga ma muidugi ei arva, et seesama seal ikka veel on 🙂 Kõige tobedam on see, et ma pole kindel, kas see oli seal juba ennem või tekkis peale oppi…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

oot, sul tehti mõlemad silmad korraga või? kus?

kahjuks kogemusi jagada ei oska, ise ka ootaksin neid pigem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

jaaa ma tahan ka silmaoppi teha lätis kuidas läks? andke teada.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mõlemad ikka. Suure lühinägevusega muudmoodi ju poleks mõeldavgi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mõlemad ikka. Suure lühinägevusega muudmoodi ju poleks mõeldavgi.

okei, nüüd ma saan aru, et sa ei räägi üldse kae tõttu tehtud läätsevahetusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma räägin ikka kae tõttu tehtud läätsevahetusest. Kuna mul oli ka varem suur lühinägevus, siis tehti ka ilma kaeta silmale opp, kuna muidu oleks mingi 10 dioptrine vahe jäänud.

Vahet pole tegelikult, kui keegi ka lihtsalt selleks teeb, et paremaks nägijaks saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul möödus nüüd aasta kui mõlemad läätsed vahetatud.

Ütleme nii, et ma pole päris kindel, et ma tohutult õnnelik oleksin.

See tunne, et miski on silmas (lääts vms) pole siiani kuskile kadunud. Teine ja oluliselt häirivam kõrvalnäht on hõljumite tekkimine. Ja need paraku ei kao, nagu ma aru sain. Väga häiriv on see hõljum😥

Lisaks pean ma kogu ülejäänud elu hinge kinni hoidma, et ei tekiks võrkkesta rebendit.. Aga see on ehk vaid mulle omane.

Loodan, et sina jääd paremini lõpptulemusega rahule. Kui küsimusi on, kirjuta ja küsi – hoian teemal silma peal😊

Ah jaa, mulle tehti üldnarkoosis mõlemad silmad. See pole kuigi tavaline aga minu puhul otsustas arst nii.

Kes sind opereeris, kas silmakliinikus ?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahet pole tegelikult, kui keegi ka lihtsalt selleks teeb, et paremaks nägijaks saada.

Paremaks nägijaks saamiseks läätsevahetust küll ei soovita isegi vihavaenlasele. Mida nooremas eas läätsevahetus teha, seda enam tüsistusi (aeg nende tekkimiseks ka pikem). Noorematel (räägin ca 50-stest) tekivad sageli hõljumid või varjud, need on väga häirivad ja ei ole näha, et aju harjuks nendega ja pilt paremaks läheks (räägin enda kogemusest). Läätsevahetus tasub teha ikka vaid siis, kui see on vältimatult vajalik (pilt on väga udune), mitte lihtsalt nägemise parandamiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga laseroperatsiooni võib teha kui prille ei viitsi kanda?? ma tahaks ethe ahullult

0
-1
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ilu ja tervis Läätsevahetuse kogemusi