Esileht Koolilaps Läbi sai!

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Läbi sai!

Postitas:

Kool sai läbi! Mu 2. klassi laps viis täna viimased asjad kooli ja hinded pannakse homseks välja, aga enam ei ole ühtegi kohustust ei mulle, ega lapsele.
Ma muidugi ei tea kas need lapse hinded on ikka lapse enda neljad-viied või hoopis minu omad, aga mul on nii ükskõik sellest tänaseks.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab teil. Meil on veel paar projekti ees. Üldiselt võib õpetajatele suunatud lilled ja kingid sel kevadel emadele tuua 😀
Meie peres distantsõpe läks kenasti, aga lõpuks oli isegi minul kõrini sellest. Lastel oli juba mai algul kõrini. Kooli lõppu pole me kunagi niiväga oodanud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaenda lapsega iga päev tegelemine ja nende eluks ettevalmistamine on siis jube õudne ja tüütu? Seda loen ma nendest postitustest välja …

+7
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka ühel pool! Juhhei, laps viis õpikud ka kooli ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab.
Meil hetkel veel projekti nädal.
Järgmine nädal zoom aktus.
Ja uus tase, et 15.06 peavad kõik raamatuid viima. Vaheajal, kui kõigil ammu plaanid tehtud ja tegu samuti 2 klassiga, kus hinded ammu väljas. Kahju, et osad koolid ei oska asju majandada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai ka 2. klassi lapsel kooliaasta läbi. Tunnen kergendust. Need kuud enda töö kõrvalt ka 3-4 h päevas last juhendada on olnud kurnavad. See postitaja, kes kirjutas, et kas enda lapse õpetamine on siis tüütu, on lihtsalt õeluskott. Võib-olla suuremad koolilapsed said selle koduõppega iseseisvamalt hakkama, kuid noorematel on minu tutvusringkonnas ja ka mu enda peres ikkagi väga põhjalikku juhendamist vaja olnud. Ja on suur vahe, kas aitad lapsel õhtul pärast koolis toimunud koolitunde koduseid ülesandeid teha ja kontrollid neid, või pead need tunnid talle kõigepealt ise läbi viima, siis veel aitama töid vormistada ja õpetajale esitada. See kõik oleks tore olnud, kui lapsevanemana olekski saanud pooliku tööpäeva ja ülejäänud tööpäeva lapse “õpetajaks” olemiseks. Aga nii see ju ei ole, kui endal on täiskohaga töö, mille kõrvalt tuli 5 päeva nädalas olla ka õpetaja, siis tekib kurnatus kiiresti. Kuna minu lapse õpetaja tegi veebitunde üliharva, siis ei olnud ka seda võimalust, et uue osa oleks õpetaja veebitunnis selgitanud.

Laps ise ka sellest koduõppest väsinud, sõpru ei näe, igatses õpetajat, kogu aeg on jutt, et tahan kooli. Nii et väga raske aeg on olnud ka vaimselt. Esimesed nädalad oli veel elevus, edasi oli raske last motiveerida neid lõputuid kirjalikke töid nagu musta auku esitama. Sest puudu jäi ju ka sellest otsetagasisidest, mis lapsi innustab ja mida klassiruumis õpetajalt oleks saanud. Minu lapse koolis on täheline hindamine, nii et ei saanud ka sellist sõnalist tagasisidet, mis oleks last võib-olla paremini motiveerinud. Last õpetades ja juhendades nägin, et õpetaja arvamus on ikka see, mida laps tahaks kuulda. Vanem on vanem, temaga on suhe teistsugune. Aga see nägemine, kuidas lapsel motivatsioon langeb, asjad enam ei kinnistu jne, veenis mind küll, et ei sobi selline üksi kodus õppimine vähemalt meie pere 8-aastasele.

Ma loodan, et sügisel vähemalt algklasse nii kergekäeliselt ei suleta, kui peaks uus viiruspuhang tulema. Motivatsioonipuudus tuleb neil kergesti ja siis ei jää ka need kodus õpitavad teadmised külge. Oma lapsele tahaks ikka parimat, aga praegu tunnen, et minu ja mehe pingutusest jäi ikkagi väheks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab teil. Meil on veel paar projekti ees. Üldiselt võib õpetajatele suunatud lilled ja kingid sel kevadel emadele tuua ????

Meie peres distantsõpe läks kenasti, aga lõpuks oli isegi minul kõrini sellest. Lastel oli juba mai algul kõrini. Kooli lõppu pole me kunagi niiväga oodanud.

Meil seepeale, kui ma kurtsin õpetajale, et esimese klassi laps ei ole üldse võimeline iseseisvalt tööd tegema, hakkas õpetaja tegema igapäevaseid videotunde ja seepeale minu kohustuste hulk küll langes tunduvalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Läbi sai!