Esileht Väikelaps Läbikukkunud potitreening

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Läbikukkunud potitreening

Postitas:
Kägu

Läbikukkunud potitreening

Olen juba peaaegu aasta üritanud oma poega potile saada. Täna on ta juba 2,5. Aiab end lihtsalt pulka ja keeldub kategooriliselt. Olen üritanud teda igati ära osta: multikate, kommide (me isegi ei söö kommi enamasti, peaks ju olema midagi ihaldusväärset. Aga ta pigem loobub kommist kui potile istub.) Isegi kui istub, siis sinna potti miskit ei tule.

Mulle tundub, et ta ei saa aru, kuidas ja mida sinna potti ikkagi teha tuleb. Ma ei oska enam ühtegi nippi välja mõelda. Oleme proovinud nii potti kui ka lisaistet suurele potile. Ema-isa-õde pidevalt “näitavad ette”, mida tegema peaks. Autod, karud, nukud käivad meil ka potil.
Mähkme äravõtmine päädib reeglina mitme tunnise kuivusega. Nii, et ta ilmselt ikkagi oskab kinni hoida.

Mu postitus sai veidi segane, aga kokkuvõtlikult olen ma ema, kes hakkab juba hulluma ja iga kord on nutt kurgus kui mõni järjekordne “heatahtlik” inimene tuleb ütlema, et ammu peaks juba mähkmevaba olema ja miks ma nii või teisiti ei tee. Äkki mul on miski proovimata jäänud? Jõuga pole ma teda sinna potile pannud. Peaks proovima? Ei tundu õige…

+7
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, et see pole kõige tervislikum, aga äkki õpetada alustuseks püsti pissima, siis saavad kõik need tunded (häda ja sellest vabanemine) tuttavaks ja ei tundu enam istumine ka nii õudne?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mähe loomulikult päevasel ajal kohe jalast ära ja aluspüksid jalga. Kui öömähe jääb kuivaks, ka öösel ära jätta kohe mähe. Kui aluspüksid mustaks teeb, küll siis potti tahtma hakkab. Mähe ju imab kõik sisse ja lapsel ei toimugi arusaamist, mis jaoks see pott veel hea on. Mõtleb, et mingi mänguasi, näeb ju et kõik terve perega potiga usinalt mängivad. Eks see arusaamine võtabki aega natuke. Aluspüksid jalga ja pott lapsele lähedale ja kui häda tunneb siis kohe saab minna. Hommikul peale ärkamist saab ju kohe suunata potile. Peale sööki samuti. Alguses muidugi on sinna potti midagi saada rohkem õnn kui reaalsus. Õnnetuste korral suurt numbrit ei tee ja ikka räägid, et tuleb minna potile.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, saan sinust aru. Mul õnneks on nii olnud alles kolm kuud, aga vanema lapsega käis lihtsamalt. Laps on võimeline olema kuiv mitu tundi, aga kui mähe alla panna, siis laseb kohe. Teine variant on, et taidled temaga tunnike potil ja siis sealt ära tulles laseb pool tuba täis????. Kas su laps käib lasteaias? Vanema lapse puhul oli see ka abiks. Kõik lapsed käisid koos korraga potil ning sealt tuli ruttu harjumus, et kõik hädad tuleb lasta potti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin väikelapse teemade all liigub ringi mingi miinustaja, kes kõigile miinuseid muudkui paneb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kes need “heatahtlikud” kommenteerijad on, tuleks hoolikamalt valida, kellega üldse suhelda tasub ja mürgised inimesed eemaldada. Minu lähikonnas mõistavad kõik, et iga lapse areng on erinev ja keegi pole pooltki negatiivset sõna öelnud sel teemal.

Minu laps oli samuti väga tugevalt poti vastu. Ma tutvustasin potti, aga ei sundinud, ega surunud, sest nägin seda tohutut vastumeelsust ja hirmu tema poolt. Märjad mähkmed/aluspüksid seejuures ei häirinud teda üldse.

Otsustasin, et enne 3a ma ei stressa sel teemal, sest minu pinges, mures, vihane olek teeks asja ainult hullemaks. 2a9k hakkas laps käima potil põhimõtteliselt päeva pealt ja sai nädalaga täiesti mähkmevabaks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki see pott lihtsalt ei meeldi lapsele? Minu lapsele näiteks ei meeldinud tavaline hallikas pott. Ei olnud nõus sinna istuma vaid loopis seda. Kui ostsin kollase ja loomapiltidega poti, hakkas kasutama otstarbeliselt kuna pott meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti äkki võiks proovida juba suurt potti, äkki meeldiks talle ka juba suur olla ja suurte poti peal käia (nt trepiga, need pealepandavad lasteistmed on jamad, aga ka prill-laudu on lastesuuruses äärega, niiet ei pea last poti kohal hoidma). 3-a võiks juba suures vetsus käia ja eriti kui ta ei taha väikest potti nagunii, proovida midagi hoopis muud.

Ja varsti suvi, võta mähkmed ära ja aluspüksid jalga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah ma jälgin youtuber peresid välismaal ja neid käievad ka 4-aastased mähkmetega. Ära muretse, ei ole keegi mähkmed püksis esimese klassi läinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah ma jälgin youtuber peresid välismaal ja neid käievad ka 4-aastased mähkmetega. Ära muretse, ei ole keegi mähkmed püksis esimese klassi läinud.

Need 4-aastased mähkmetes luttijad on vastik vaatepilt

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah ma jälgin youtuber peresid välismaal ja neid käievad ka 4-aastased mähkmetega. Ära muretse, ei ole keegi mähkmed püksis esimese klassi läinud.

Need 4-aastased mähkmetes luttijad on vastik vaatepilt

+ Veel jalutud ka ???? vankrist välja ei saa

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah ma jälgin youtuber peresid välismaal ja neid käievad ka 4-aastased mähkmetega. Ära muretse, ei ole keegi mähkmed püksis esimese klassi läinud.

Need 4-aastased mähkmetes luttijad on vastik vaatepilt

+ Veel jalutud ka ???? vankrist välja ei saa

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolist keegi kirjutas ja oli väga hädas – poeg ei õpi potil käima. Suvel olid maakodus ja laps nägi kuidas vanaisa kuuri taga pissis, kohe hakkas see lapsele külge, et nii ka saab ning õppiski pissimise ära -et nii ka saab. Ning vanaisa oli siis uu autoriteet, kellega siis “mehe moodi” pissil käimise ära õppis. Ja siis selgus, et ka ööseks ei olnud mähet vaja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, mis selles halba on, kui soovitatakse selles vanuses mähe ära jätta? Miks see “heasoovlik” on?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põiekontroll on olemas saad mähkmed ära jätta. Alguses laseb maha, siis kulub mõni päev kuni õpib potile laskma.
Kes nooremalt hakkavad potil käima, ei hakka seda väga teisiti Tegema. Ikka käib ema närvide ja pesulapi hävitamine esimesel nädalal.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, ära pane nende ‘heatahtlike’ inimeste juttu tähele. Minu laps läks 2,5-aastaselt sõime ja seal olid pooled lapsed veel mähkmetes. Sõime poolt soovitati isegi pakk püksmähkmeid (neid on kasvatajal lihtsam lastele jalga panna) osta ja need lasteaeda viia. Minu laps oli just mähkmevabaks saanud, kuid siiski viisin ikkagi selle paki sinna (hiljem andsingi ühele sõimelapsele ära – temal see poti kasutama õppimine läks aeglaselt).

Aga potitreeningut alustasin suve algul – võtsin lihtsalt mähkme ära ja kohati lippas ka aluspüksteta ringi. Algul oli tunne, nagu oleks kutsika võtnud – pissiloigud igal pool põrandal, vahel ka mõni junn vaiba peal. Meil oli kolm potti – igas toas üks. Aga pideva suunamise ja meelde tuletamisega siiski õppis suve jooksul korralikult poti peal käima. Sügisel läks sõime ja seal neid püksmähkmeid vaja ei läinudki. Sõimes muidugi harjutati ja treeniti kogu aeg, mähe oli mõnel lihtsalt n-ö ‘kindluse mõttes’.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled proovinud last saada potile pissima, aga kas oled proovinud ta saada mujale kui mähkmesse pissima?

Rullid põrandalt vaibad kokku.

Selgitad lapsele, et enam ta mähkmeid ei kanna, kui häda on, siis võib minna poti peale.

Ei pane enam lapsele mähkmeid. Võid panna aluspüksid, võid jätta paariks päevaks alasti.

Käid lapsel järel ja kui hakkab tulema, siis kähku tõstad potile ja kiidad taevani.

Kordad kuni asi selge. Kui paari nädalaga progressi pole, jäta asi pooleli ja proovi kuu pärast uuesti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba seetõttu on  mõistlik laps potil käima õpetada, et  mähkmed on rahakulu, teiseks saastab loodust. jah tõesti, 1 klassi ei lähe keegi mähkmetega, aga 3-aastane peaks juba suutma potil käia.

Nagu eelpool soovitati – mähkmed alt ära, potid tuppa ja last kiita!

 

 

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poti peal ootamine kuni midagi poti sisse tilgub töötab 9kuusel, mitte 2+ aastasel. Selles vanuses lapsed on isepäised ja püsimatud.

Ühel päeval tuleb süda kõvaks teha ja mähkmed lõplikult ära jätta. Kõige parem on seda teha soojal aastaajal ja enda puhkuse ajal. Ühtegi muud meelelahutust sellesse perioodi ei planeeri, kodust kaugemale ei lähe. Pott alati käeulatuses ning kui esimene tilk on juba tulnud, proovid lapse kas või hetkeks potile istuma saada ja kiidad. Võid ka ära osta. Iga kord kui poti sisse tilk tuleb saab kleepsu, kommi, multika. Kuid mitte nii pidi, et peab ise potile istuma ja seal ootama, vaid kui tal juba õnnetus on juhtunud ja kohe sellele järgnevalt jõuate potile. Hiljem siis kui ise jookseb potile häda tegema. Jõuga ära proovi potile saada kuid ära enam paku võimalust mähkmesse lasta. Mõnda last ei sega märjad püksid, siis peab laskma tal palja tagumikuga endale varba peale pissida kuni seos tekib. Nii on esimestel päevadel endal ka lihtsam, märkad varem ja jõuad veel potile tõstes poti sisse ka tilga saada. Üldiselt nad sel ajal, kui juba piss mööda säärt voolab, enam ei protesti poti vastu.
Lapse potile saamine on messy, kes üritavad seda väga puhtalt saavutada, teevadki seda hiljem vanema lapsega. Kui õnnetustega leplikum oled, saab rutem tehtud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled proovinud last saada potile pissima, aga kas oled proovinud ta saada mujale kui mähkmesse pissima?

Rullid põrandalt vaibad kokku.

Selgitad lapsele, et enam ta mähkmeid ei kanna, kui häda on, siis võib minna poti peale.

Ei pane enam lapsele mähkmeid. Võid panna aluspüksid, võid jätta paariks päevaks alasti.

Käid lapsel järel ja kui hakkab tulema, siis kähku tõstad potile ja kiidad taevani.

Kordad kuni asi selge. Kui paari nädalaga progressi pole, jäta asi pooleli ja proovi kuu pärast uuesti.

Ära ometi ole nii heasoovlik! Nali. Loomulikult käib potil käimise õppimine nii, et mähkmed ära jätta ja aluspüksid jalga. Kõik nii õppinud ju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poti peal ootamine kuni midagi poti sisse tilgub töötab 9kuusel, mitte 2+ aastasel. Selles vanuses lapsed on isepäised ja püsimatud.

Ühel päeval tuleb süda kõvaks teha ja mähkmed lõplikult ära jätta. Kõige parem on seda teha soojal aastaajal ja enda puhkuse ajal. Ühtegi muud meelelahutust sellesse perioodi ei planeeri, kodust kaugemale ei lähe. Pott alati käeulatuses ning kui esimene tilk on juba tulnud, proovid lapse kas või hetkeks potile istuma saada ja kiidad. Võid ka ära osta. Iga kord kui poti sisse tilk tuleb saab kleepsu, kommi, multika. Kuid mitte nii pidi, et peab ise potile istuma ja seal ootama, vaid kui tal juba õnnetus on juhtunud ja kohe sellele järgnevalt jõuate potile. Hiljem siis kui ise jookseb potile häda tegema. Jõuga ära proovi potile saada kuid ära enam paku võimalust mähkmesse lasta. Mõnda last ei sega märjad püksid, siis peab laskma tal palja tagumikuga endale varba peale pissida kuni seos tekib. Nii on esimestel päevadel endal ka lihtsam, märkad varem ja jõuad veel potile tõstes poti sisse ka tilga saada. Üldiselt nad sel ajal, kui juba piss mööda säärt voolab, enam ei protesti poti vastu.

Lapse potile saamine on messy, kes üritavad seda väga puhtalt saavutada, teevadki seda hiljem vanema lapsega. Kui õnnetustega leplikum oled, saab rutem tehtud.

Just. Nii teevad ju kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema-algatajat ei aita minu kirjutis, aga ehk kedagi, kellel alles väiksem beebi. Mina oma kolme last hakkasin potile panema pärast hommikust ärkamist kohe, kui nad istuma õppisid.  Nii kui silmad lahti tegi, mähe ära ja ruttu istuma potile – alati õnnestus piss potti saada ja istumine oli selles vanuses ka väga popp tegevus ja püsti nad veel tõusta ei osanud. Tekkis hommikune rutiin ja harjumus potil istuda ja tekkis teadmine milleks pott on.  Põie tunnetust nii väikestel muidugi ei ole, aga siis kui tekkis põie tunnetus, oli poti otstarve ja seal istumine lapsel juba selge ja mingit protesti selle vastu ei tekkinud. Mähkmevabaks said kõik lapsed 1,5-2 aasta vahel ja lasteaeda kõik ilma mähkmeta läinud. Harjutamise ajaks tuli jah mähkmed ära jätta, hunnik aluspükse osta ja pidevalt küsitleda kas on pissi häda, lähme potile ja õnnetusi juhtus ikka esimestel päevadel ohtralt. Viimase lapse harjutasime potile suvisel ajal ja lasime tal palja pepuga olla. Tal tekkis imelik kiiks – palja pepuga olles läks ja käis ise potil, aga nii kui aluspüksid jalas, lasi püksi ja ei üritanud potile minna.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli muusikaga pott. Kui sisse pissida, siis hakkas muusika mängima. Toimis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tundub, et oled oma aastase pideva “sõjakooliga” tekitanud korraliku potitrauma lapsele. Suurtes joontes on kõik õige, mida eelnevad postitajad kirjutasid potitamise kohta, aga toppimise ja karjutamisega ei saavuta midagi. Mina soovitan nüüd hoopis natukeseks aeg maha võtta. Jätke nt kuu aega paus sisse kogu potiteemale. Ja siis suve alguses uuesti ja järgides kõiki eelnevaid soovitusi. Ka mina kiidan muusikaga potti, toimis ühe lapse puhul. Teisega toimis paremini kohe suurel potil eraldi istumisalusega käimine, ei tahtnud ta neid titepotte. Mul mõlemad poisid ning ausalt öeldes, enne kahte eluaastat neil veel küll mingit tunnetust minu arust polnud. Üldse ei saanud aru, mis ma tahtsin neist. Aga näe 2,5a umbes on mõlemad mähkuvabaks saanud, sest siis olid selleks valmis ja asi sujus praktiliselt üle öö. Paar katset tegin muidugi ka varem mõlemaga, aga kui ei toiminud, tekkis trots ja hakkas mingi trall, siis lõpetasin kohe ära ja tegin pausi. Mingeid pissiloike jm meil küll kuskil nädalate ja kuude kaupa olnud pole. Paar korda märgi alukaid ainult, sest mina tegin potitreeningut püksmähkmetega ja võtsin alles siis need ära, kui nad tõesti kuivaks jäid. Muide, kui öö oli täielikult kuiv, siis sellest ajast alates tundus, et laps on valmis potil käima, seega alustasime nendest hommikutest, kui mähku kuiv ja kui saad selle esimese pissi potti, siis on juba eduelamus käes. Aga kui ta sul pulka viskab ja ei lähe potile, siis on selle võitluse käigus lõpuks ilmselt mähku ka täis lastud ja pole mingit mõtet edasi jageleda. Seega, tehke paus! Las laps unustab ja rahuneb.

Igasugused kommenteerijad saada puu taha ja tee neile selgeks, et sina ENDA lapsi kasvatad enda parema äranägemise järgi! Pole kellegi asi. Punkt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osadel lastel võib põietunnetus alles üsna hilje tekkida. Alustasin oma. Esimese lapsega potitrenni kohe kui ta istuma hakkas. Võiks ju arvata, et siis sai varakult mähkmevabaks, aga paraku mitte. Laps polnud valmis järelikult. Ta hakkas päriselt potil käima, st potile küsima täpselt 3-aastaselt. Teise lapse puhul olin juba targem ja ri hakanud ennast ülearu kurnama. Tutvustasime temalegi varakult potti, aga lasime olla mähkmega, kui nägime, et huvi on leige ning vastumeelsus suur. Ühel hetkel oli ta nõus potile minema ning sellest päevast alates on täiesti mähkmevaba.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabakasvatuse viljad.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

No see nõukaaja mähkmevabadus ei tähendanud “õnnetuste”-vabadust, vähemalt mitte kõigil. Lihtsalt mähet polnud all ja potile suunati (kohati sunniti ka) rohkem. Mis nii palju muidugi annab, et kui tunnetus tuli, oligi kuiv laps, mitte ei alanud alles harjutamine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

Nii nagu oli siis, on ka praegu – mõnel tekib varem, mõnel hiljem. Ma panin pojale varakult marlipüksid (ei olnud lihtsalt nii palju raha, et pidevalt pabermähkmeid osta) – tema lasi ikka püksi ja ei teinud väljagi, mängis rahulikult edasi; endal loik pepu all. Ka öösiti pissis voodisse (ostsin apteegist neid väiksemaid ühekordseid kilelinu – need olid soodsamad kui mähkmepakk). Alles 4-seks saamisel lõppes öine pissimine ära. Käima õppis ta hilja (1a3k alles) ja marlipükse läks vaja kuni 2-aastaseks saamiseni.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Väikelaps Läbikukkunud potitreening