Esileht Väikelaps Läbikukkunud potitreening

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Läbikukkunud potitreening

Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

Ükskõik, kas lapsel või vanemal. Igatahes toimis. Minu mõlemad lapsed sündisid 80ndate keskel, mil olid veel marlimähkmed. Lapsed said kohe magamast võetuna potile pandud ja piss kinni püütud. 2-aastaselt olid mõlemad mähkmevabad ja oskasid potile küsida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

Ükskõik, kas lapsel või vanemal. Igatahes toimis. Minu mõlemad lapsed sündisid 80ndate keskel, mil olid veel marlimähkmed. Lapsed said kohe magamast võetuna potile pandud ja piss kinni püütud. 2-aastaselt olid mõlemad mähkmevabad ja oskasid potile küsida.

Mu lastel oli samas vanuses pampersitega, nii et meie konkreetsete näidete järgi võib siis öelda, et pole mingit vahet. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema algataja siinpool!

Eespoolne arutelu tõestab, ükskõik, mida sa ka ei tee, ikka on kellegi meelest valesti.  Mõnel vastajal jäi tähelepanuta, et me oleme üritanud teda potiga sõbraks saada juba peaaegu aasta ja ma pole niisama lasknud lapsel mähkes haududa oma mugavusest.

Aga edusammudest ka: Võtsime mähkmed lapselt päriselt ära. Tuleb välja, et tal ongi põietunnetus ikkagi olemas. Rekord on siiamaani olnud 6 tundi vetsus käimata. Potist ei taha ta siiski jätkuvalt eriti midagi kuulda, aga jõuga ei topi ning küsime pidevalt ega ta minna ei taha. Paar õnnestumist on ka siiani olnud. Äkki saab nüüd asja päriselt liikuma!

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see ilma mähkmeta elu tahab natuke harjumist, et nüüd ongi nii, et suvalisel hetkel ja igast asendist sirtsutada püksi ei saa, vaid tuleb vetsu minna (siis suures vetsus käib või kus?). Ega see kinnihoidmine pole kõige parem, eriti halb, kui kõht on kinni ja laps hakkab kakamist kartma, pissi nagunii päris lõputult kinni hoida ei jõua /ja kui laps 6t saab ilma pissimata, äkki joob liiga vähe?). Pole vaja siin hakata “ikka kellegi ei sobi”, inimsed jagasid oma kogemusi ja andsid nõu, mis loomulikult erinevad üksteisest, minu meelest olid nõuanded asjalikud ja pädevad ja üldse mitte irisemine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

Ükskõik, kas lapsel või vanemal. Igatahes toimis. Minu mõlemad lapsed sündisid 80ndate keskel, mil olid veel marlimähkmed. Lapsed said kohe magamast võetuna potile pandud ja piss kinni püütud. 2-aastaselt olid mõlemad mähkmevabad ja oskasid potile küsida.

Mu laps sündis 2014 ja oli ka kahe aadta ja  aasta ühe kuuselt mähkmevaba. Ka öösel.

Mina võimelda enne ei viitsinud, kui kaks sai.

Ja mis see siis tõestab?

Mina ilmselgelt puhtalt vedamisega tabasin ära just selle hetke, kui lapsel põietunnetus tekkis. Aga enne seda kuude kaupa märgi pükse lihtsalt jäi vahele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu noorem laps kasvas 100% riidest mähkmetes ja vanem laps 50% ajast. Kas neile läksid korda märjad püksid või mähkmed? Ei.

  1. Mul pole kummagi lapsega õnnestunud see pärast söömist ja magamist potitamine, sest nad ei soovinud siis pissida. Tavalisest pissisid ikka just pärast seda püksi/mähkmesse kui olid tükk aega enne potil istunud.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

Ükskõik, kas lapsel või vanemal. Igatahes toimis. Minu mõlemad lapsed sündisid 80ndate keskel, mil olid veel marlimähkmed. Lapsed said kohe magamast võetuna potile pandud ja piss kinni püütud. 2-aastaselt olid mõlemad mähkmevabad ja oskasid potile küsida.

Mu laps sündis 2014 ja oli ka kahe aadta ja aasta ühe kuuselt mähkmevaba. Ka öösel.

Mina võimelda enne ei viitsinud, kui kaks sai.

Ja mis see siis tõestab?

Mina ilmselgelt puhtalt vedamisega tabasin ära just selle hetke, kui lapsel põietunnetus tekkis. Aga enne seda kuude kaupa märgi pükse lihtsalt jäi vahele.

Jah, ma alustasin ka kaheselt, nädalaga sai asja selgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

See oli põhiliselt vanematepoolne tunnetus, mis varem tekkis.

Ükskõik, kas lapsel või vanemal. Igatahes toimis. Minu mõlemad lapsed sündisid 80ndate keskel, mil olid veel marlimähkmed. Lapsed said kohe magamast võetuna potile pandud ja piss kinni püütud. 2-aastaselt olid mõlemad mähkmevabad ja oskasid potile küsida.

Mu lastel oli samas vanuses pampersitega, nii et meie konkreetsete näidete järgi võib siis öelda, et pole mingit vahet. ????

Ja mina ei pannud last üldse potile enne, kui ca 1a2k vanusena, kui mingi rütm tekkis pissimisel. Mingeid pissiloike ei tahtnud, aga hakkasin pissile suunama vaikselt ja surveta. 1,5aastaselt oli mähkmevaba. Ma ei pea seda enda teeneks, vaid pigem lapse eripäraks.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on teemaalgataja üsna hüsteeriliselt selle poti pealesurumisega lapsel selle vastumeelseks teinud, see “hullumine” ja nutu äärel ja “läbikukkunud potitreening”- no misasja, mida see kahepoolene sul juba läbi kukub… Võta rahulikult ja mõistvalt ja siis laps tunnetab ka vähem, et selle potiga on mingi hullem jama, ema kogu aeg närvis ja mingi kamm käib- järelikult nõme asi. Proovi muid lahendusi, kui need mis siiani on kasutuses olnud, ei anna tulemust. Siin on kõike asjalikku  juba soovitatud- teist tüüpi pott, suure vetsuga harjutamine, aluspüksid jnejne. Ise ajad lõppkokkuvõttes mõttetu tühiasja pärast ennast ja last närvi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mähe loomulikult päevasel ajal kohe jalast ära ja aluspüksid jalga. Kui öömähe jääb kuivaks, ka öösel ära jätta kohe mähe. Kui aluspüksid mustaks teeb, küll siis potti tahtma hakkab.

Minu last näiteks piss püksis üldse ei häirinud. Paksem häiris aga potti ikka ei teinud. Võtsin mähkme päevaks ära ja lihtsalt püsivusega jõudsime sihile. Pool aastat läks aega. Viisin kindlal ajal potile, 20 min hiljem ikka pissis põrandale. Sedasi käisin vaguralt pool aastat ja muudkui kuivatasin pissiloike, kuni lõpuks laps ise hakkas pissihäda tundma. 5 aastaselt jäi kopsupõletikku ja tüsistusena taas ei tundnud pissihäda. Nii suure lapsega sai vähemalt kokku leppida, et käib kindlate aegade tagant WC-s. Esimestes klassides ka tuli veel piss osaliselt püksi, sest ta unustas pärast kooli lõppu WCs käia. Pidin sõprade pool käimiset piirama, muidu istus rahumeeli pissisena sõbranna diivanil. Niipea, kui tavapärasest erinev päev, kohe jälle juhtus õnnetus. Alles u. 9 aastaselt tuli lõplikult lapsel tunnetus, et nüüd on pissihäda. Nii, et paraku mõnel lapsel ongi sellega rohkem vaeva.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põietunnetus oli nõukaaegsetel lastel varem, kuna siis olid marlimähkmed ja lapsed hakkasid varakult potil käima. Kas tahate väita, et nüüd tekib see hiljem?

Ei olnud, mäletan kuidas lasteaias üks tüdruk kogu aeg voodisse pissis ja teda halastamatult seepärast mõnitati ja see pidi juba vanemas rühmas olema. Mina näiteks kasutasin marlimähkmeid aga paraku see minu lapsel põietunnetust ei tekitanud. Eks muidugi on tänapäeval ka laiskust ja mugavust aga iga lapsevanemat, kelle laps varakult potil ei käi, laisaks tembeldada on ka ikka suur liialdus.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 1,8 aastane ainult poti peal elakski. Sai nipi selgeks ja iga 5 min parast pigistab potil pissi, mida ma tyhjendama pean, sest ta toob poti mu kätte ja nouab tyhjendamist. Mul pole enam vaba elu.
surun talle mähkut jalga ja viskab ennast pulka ning kasjub pisssi pissi.. jargmisel hetkel kisub pykse ara. Meil on kylm porand aga tema tahaks olla palja pepuga.. mitte mahkudes ja soojades pykstes.

ja kus ta selle selgeks sai?

lasteaias! Olin kyll enne teda kodus koolitand, potil rasmatuid vaadand, nii et talle tahendas potil istumine toredat piltide vaatamist. Kasvataja ytles, et meil siin on paevade kysimus.. meil koik kaivad potil. motlesin et praalib niisama.
ja noh, nii oligi.
Nädalaga plika jagab matsu, mis on pissihada. Juba oskab ennetada . Jama on vaid see et ta ei saa veel aru et kohe peale pissi uut pissi veel ei tule.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läheb hiljemalt paari nädalaga üle, kui  mõni uus oskus peale tuleb, siis ei ole pott ja pissimine enam piisavalt põnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Väikelaps Läbikukkunud potitreening