Esileht Veebikonstaabel Läbiotsimine koolis.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Läbiotsimine koolis.

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis otsib koolitädi laste taskuid läbi,käsib koolikotti tühjaks kallata,küsitleb seoses suitsetamisega.Suitsetamine võib ju koolis probleem olla,aga minu sportlikult meelestatud tütart ja paljusid lapsi koolis see siiski ei huvita.Kas selline käitumine kooli töötaja poolt on lubatud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi mitte! Mis kool see selline on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ei eksi siis alaealist ei tohi ilma vanema nõusolekuta läbi otsida, isegi kui alaealine ise nõus on (see peaks olema ka seotud nö alaealine vs täiskasvanud autoriteet ehk nö võimu vahekord on vale, st sisuliselt laps “kartes” jääb nõusse kui küsida, et näitaks).

Alles oli see juhtum uudistes, kus kool küsis telefonide ettenäitamist – seal oli vist natuke seda sama teemat ka seadusandlikust küljest puudatud, et seda ei tohi lastelt nõuda jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohtlike esemete otsimine pole keelatud.

 

TA küsi kohalikult noorsopolitseinikult üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi mitte! Mis kool see selline on?

Kose Gümnaasium

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsitakse  neid e-sigarette vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohtlike esemete otsimine pole keelatud.

TA küsi kohalikult noorsopolitseinikult üle.

Kas seda võib lihtsalt koolitädi teha? Ilma kahtluseta – kõigilt? Süsteemselt? Alaealise läbiotsimisel peaks olema ju veel keegi täiskasvanu lisaks.
Sa ilmselt mõtled koolides toimuvad narkoreide vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohtlike esemete otsimine pole keelatud.

TA küsi kohalikult noorsopolitseinikult üle.

Kas seda võib lihtsalt koolitädi teha? Ilma kahtluseta – kõigilt? Süsteemselt? Alaealise läbiotsimisel peaks olema ju veel keegi täiskasvanu lisaks.

Sa ilmselt mõtled koolides toimuvad narkoreide vmt.

pigem külmrelvad, püstolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina vanemana ntx ei ole selle vastu, sest ma tahaks teada, et minu lapse koolikotis on e-sigar, kanep, narkootikumid, nukid,  nuga, tulirelv. Mida teemaalgatajal karta on?

Ma muidugi eeldan, et see juures on läbiotsija kõrval ka tunnistaja. Tark inimene jätab ained väljaspoole kooli territooriumi.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoreid ei ole,ongi nii,et koolitädi tunneb lõhna ja hakkab taskuid läbi otsima.Otsitav on e-sigaretid ikka ilmselt.

Minu 14 a tütre arvates on see ikka väga rusuv.Neid suitsetajaid on koolis,aga kas ikka nii peab neid taga ajama.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoreid ei ole,ongi nii,et koolitädi tunneb lõhna ja hakkab taskuid läbi otsima.Otsitav on e-sigaretid  ilmselt.

Minu 14 a tütre arvates on see  väga rusuv.Neid suitsetajaid on koolis,aga kas ikka nii peab neid taga ajama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

[/quote]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoreid ei ole,ongi nii,et koolitädi tunneb lõhna ja hakkab taskuid läbi otsima.Otsitav on e-sigaretid ikka ilmselt.

Minu 14 a tütre arvates on see ikka väga rusuv.Neid suitsetajaid on koolis,aga kas ikka nii peab neid taga ajama.

Suitsetajaid on ka algklassides. Suitsetavad ka need, keda võiks pugejateks pidada. Käiakse mitmekesi wc kabiinis  tõmbamas. Tõmmatakse rivistus, julgemad koridoris.

Väga paljud vanemad eitavad oma laste suitsetamist aga tehke suurpuhastus oma laste tubades. See muidugi eeldab, et suudate markeril ja esigaril vahet teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoreid ei ole,ongi nii,et koolitädi tunneb lõhna ja hakkab taskuid läbi otsima.Otsitav on e-sigaretid ikka ilmselt.

Minu 14 a tütre arvates on see ikka väga rusuv.Neid suitsetajaid on koolis,aga kas ikka nii peab neid taga ajama.

Suitsetajaid on ka algklassides. Suitsetavad ka need, keda võiks pugejateks pidada. Käiakse mitmekesi wc kabiinis tõmbamas. Tõmmatakse rivistus, julgemad koridoris.

Väga paljud vanemad eitavad oma laste suitsetamist aga tehke suurpuhastus oma laste tubades. See muidugi eeldab, et suudate markeril ja esigaril vahet teha.

Kui hea või/ja usalduslik suhe on lapsevanemal oma lapsega,jääbki igaühe enda otsustada.Teemapüstitus oli siiski läbiotsimine koolis.

 

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis otsib koolitädi laste taskuid läbi,käsib koolikotti tühjaks kallata,küsitleb seoses suitsetamisega.Suitsetamine võib ju koolis probleem olla,aga minu sportlikult meelestatud tütart ja paljusid lapsi koolis see siiski ei huvita.Kas selline käitumine kooli töötaja poolt on lubatud?

Haridusministeeriumi vastus on järgmine: “Läbiotsimine on korrakaitseline tegevus, mida seadus lubab  teha teatud juhtudel vaid korrakaitseasutusel, nagu nt politsei. Kooli töötajal on teatud tingimustel (kui miski muu, nagu nt veenmine, ei aita ja oht on jätkuvalt ilmne) õigus kontrollida õpilase kappi ja tema riideid. Tegu pole läbiotsimisega, vaid tegevusega konkreetse ohustava eseme enda valdusesse saamiseks või aine hoiule võtmiseks.”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Veebikonstaabel Läbiotsimine koolis.