Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdemise tõend

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Läbipõdemise tõend

Postitas:
Kägu

Mis testiga saab genereerida tõendi koroona läbipõdemise kohta?
Olen jah juhm, lugesin Synlabi lehte ja mitte midagi ei saanud suurt aru.Sain aru nii, et PRC testiga tuvastatakse kas terve või haige ja antikehade testiga läbipõdemist, aga viimasega tõendit genereerida ei saa.
Või näitab PRC test läbipõdemist ka?
Vaktsineerima lähen järgmisel nädalal, aga seni, kuni Janssen mõjuma hakkab, tahaks vabalt ringi liikuda.
Aidake rumalat, head inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üsna kindel, et olen läbi põdenud, aga siis arsti juures ei käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

Aitäh. Kas läbipõdemine mõned kuud tagasi ja hetkel aktiivne haigus annavad sama positiivse tulemuse?
Ma ei ole praegu haige.
No nii segane mu jaoks see kõik ????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

Kui haigena testimas ei käinud, siis sul ju ei ole mingit pos tulemust. On vaid antikehad, mis millegipärast kedagi ei huvita.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga seni, kuni Janssen mõjuma hakkab, tahaks vabalt ringi liikuda.

Jansseniga saad kohe pärast süsti teha kehtiva vaktsineerimistõendi = saad vabalt ringi liikuda. Mingit läbipõdemise tõendit ma ei hakkakski nüüd perearstilt küsima, kui niikuinii kohe vaktsiin tehtud saab 🙂

*Mitte PRC test, vaid PCR nagu Polymerase Chain Reaction.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

Kui haigena testimas ei käinud, siis sul ju ei ole mingit pos tulemust. On vaid antikehad, mis millegipärast kedagi ei huvita.

Siis ma sain ikka õigesti aru, et tahangi võimatut ????
Aitäh Sulle!
Imelik tõesti ikka, et antikehade olemasolu pole piisav tõendi saamiseks vaid peab tingimata diagnoositud olema. Aga mis siis ikka teha, kui nii on, saan hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga seni, kuni Janssen mõjuma hakkab, tahaks vabalt ringi liikuda.

Jansseniga saad kohe pärast süsti teha kehtiva vaktsineerimistõendi = saad vabalt ringi liikuda. Mingit läbipõdemise tõendit ma ei hakkakski nüüd perearstilt küsima, kui niikuinii kohe vaktsiin tehtud saab ????

*Mitte PRC test, vaid PCR nagu Polymerase Chain Reaction.

Aitäh, ei teadnud, et Janssengiga kohe saab liikuda. Arvadin, et 14 päeva on, kuskilnägin sellist infot.
Jah on PRC,esimene kord kirjutasin kogemata valesti, teine kord telefon juba pakkus ise ja pärast, kui märkadin polnud enam midagi teha, sest muuta postitust ei saa juuuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, miks ometi muuta ei saa ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

Kui haigena testimas ei käinud, siis sul ju ei ole mingit pos tulemust. On vaid antikehad, mis millegipärast kedagi ei huvita.

Siis ma sain ikka õigesti aru, et tahangi võimatut ????

Aitäh Sulle!

Imelik tõesti ikka, et antikehade olemasolu pole piisav tõendi saamiseks vaid peab tingimata diagnoositud olema. Aga mis siis ikka teha, kui nii on, saan hakkama.

Jah, see ongi imelik, kui uskuda, et selle praegu käimas oleva kampaania eesmärk on piirata viiruse levikut. Kui aga mõelda, et kampaania eesmärk on rohkem vaktsiinidoose tehtud saada, siis täitsa loogiline, et mingid vaktsiinist mööda saadud antikehad ei lähe arvesse 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui posit testi tulemusest on möödas 11 p, siis see näitabki läbipõdemist, saad tõendi alla laadida.

Kui haigena testimas ei käinud, siis sul ju ei ole mingit pos tulemust. On vaid antikehad, mis millegipärast kedagi ei huvita.

Siis ma sain ikka õigesti aru, et tahangi võimatut ????

Aitäh Sulle!

Imelik tõesti ikka, et antikehade olemasolu pole piisav tõendi saamiseks vaid peab tingimata diagnoositud olema. Aga mis siis ikka teha, kui nii on, saan hakkama.

Jah, see ongi imelik, kui uskuda, et selle praegu käimas oleva kampaania eesmärk on piirata viiruse levikut. Kui aga mõelda, et kampaania eesmärk on rohkem vaktsiinidoose tehtud saada, siis täitsa loogiline, et mingid vaktsiinist mööda saadud antikehad ei lähe arvesse ????

Loogiline, et eesmärk on inimesed vakrsineerima saada, mitte ainult levikut piirata. Muidu ju loeks ka antikehade olemasolu. Kui enamus on sutsu nõtte saanud, siis hakkavad ka antikehad lugema, pange tähele!
Päris ausalt lähen ka mina ainult sellepärast vaktsima, et see pagana tõend olemas oleks ja just sellepärast Jansseni valisingi, et võimalikult lihtsalt ja kiirelt saaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajan vana teema ülesse.

Sain eile positiivse testi ja igaks juhuks küsin üle. Kas COVID-19 läbipõdemistõendi saamiseks peab pöörduma perearsti juurde või ei pea ning selle saab pärast ise genereerida digilugu.ee keskkonnas.

Oleks väga tänulik kui vastaksid need, kellel on reaalne kogemus. Googeldada oskan ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajan vana teema ülesse.

Sain eile positiivse testi ja igaks juhuks küsin üle. Kas COVID-19 läbipõdemistõendi saamiseks peab pöörduma perearsti juurde või ei pea ning selle saab pärast ise genereerida digilugu.ee keskkonnas.

Oleks väga tänulik kui vastaksid need, kellel on reaalne kogemus. Googeldada oskan ise.

Jah, loomulikult saad selle tõendi ise genereerida digiloos (kui guugeldada oskad, siis peaks sul see vastus juba käes olema ju?).

Või sain ma su küsimusest valesti aru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ehk natuke kehvalt esitasin küsimuse. Kas üleüldse peab perearsti teavitama või mitte? Kui ei teavita, siis saab ikka digiloos 11-ndast päevast tõendi genereerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, seda ma kahtlustasin, et sa võid niipidi mõelda. Minu meelest tekib sul probleem, sest isolatsiooni lõpetab ainult perearst. Tõendi genereerimise osas puudub täpselt selline kogemus, aga loogiliselt võttes tekib probleem, sest tõendi saab genereerida alles pärast seda, kui haigusjuhtum on suletud ehk sind terveks tunnistatud. See ei saakski käia lihtsalt päevade järgi, kuna põdemise pikkus on ju erinev – mõni on kuu aega haige ja enne tervenemist ei saa ju läbipõdemist tõendiga tõestada. Need 11 päeva on minimaalne vahemik, mis peab mööduma (mul lapsel nt polnudki ühtki sümptomit, istus 10 päeva kodus ja vabanes isolatsioonist).

Seega ma ei riskiks perearsti ignoreerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sul perearsti pole, siis ilmselt saab perearstiliinilt ka selle asja korda ajada? Saatekirju testile nad ju annavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ehk natuke kehvalt esitasin küsimuse. Kas üleüldse peab perearsti teavitama või mitte? Kui ei teavita, siis saab ikka digiloos 11-ndast päevast tõendi genereerida?

Ei pea, PCR test on tõendi aluseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loogiliselt võttes tekib probleem, sest tõendi saab genereerida alles pärast seda, kui haigusjuhtum on suletud ehk sind terveks tunnistatud.

PCR positiivne test ei tähenda, et inimene üldse haige on. Ka haiguse tuvastamiseks on vaja perearsti. Aga kui arsti juurde üldse ei pöörduta, siis jääb lihtsalt digilukku üks positiivne test ja kõik. Ei ole inimene seetõttu “igavesti” haige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ehk natuke kehvalt esitasin küsimuse. Kas üleüldse peab perearsti teavitama või mitte? Kui ei teavita, siis saab ikka digiloos 11-ndast päevast tõendi genereerida?

Ei pea, PCR test on tõendi aluseks.

Ja sa tead kindlalt, et tõendi genereerimise link tekib digilukku 11. päeval olenemata sellest, kas perearst on isolatsioonist vabastanud? Et olen endiselt isolatsioonis, aga võin läbipõdemistõendi alusel nt välisriiki sõita? Kui see nii on, siis on see küll üks suur möödapanek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, seda ma kahtlustasin, et sa võid niipidi mõelda. Minu meelest tekib sul probleem, sest isolatsiooni lõpetab ainult perearst. Tõendi genereerimise osas puudub täpselt selline kogemus, aga loogiliselt võttes tekib probleem, sest tõendi saab genereerida alles pärast seda, kui haigusjuhtum on suletud ehk sind terveks tunnistatud. See ei saakski käia lihtsalt päevade järgi, kuna põdemise pikkus on ju erinev – mõni on kuu aega haige ja enne tervenemist ei saa ju läbipõdemist tõendiga tõestada. Need 11 päeva on minimaalne vahemik, mis peab mööduma (mul lapsel nt polnudki ühtki sümptomit, istus 10 päeva kodus ja vabanes isolatsioonist).

Seega ma ei riskiks perearsti ignoreerida.

Tänud. Niipidi mõeldes võib Sul olla õigus. Veelkord tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

Ametlikult see nii siiski ei ole, isolatsiooni lõppemise kriteeriumiteks on samaaegselt kolm päeva sümptomiteta ja min 10 p möödumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ehk natuke kehvalt esitasin küsimuse. Kas üleüldse peab perearsti teavitama või mitte? Kui ei teavita, siis saab ikka digiloos 11-ndast päevast tõendi genereerida?

Ei pea, PCR test on tõendi aluseks.

Ja sa tead kindlalt, et tõendi genereerimise link tekib digilukku 11. päeval olenemata sellest, kas perearst on isolatsioonist vabastanud? Et olen endiselt isolatsioonis, aga võin läbipõdemistõendi alusel nt välisriiki sõita? Kui see nii on, siis on see küll üks suur möödapanek.

Jah, tean kindlalt, sest mina isiklikult perearsti poole ei pöördunudki, ei olnud vajadust. Kuna perearst teeb oma otsused niikuinii inimese ütluste põhjal (läbi ta ju ei vaata ega muud kontrolli ei tee), ei oma tema arvamus ka erilist väärtust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

Ametlikult see nii siiski ei ole, isolatsiooni lõppemise kriteeriumiteks on samaaegselt kolm päeva sümptomiteta ja min 10 p möödumine.

Ja kes neid sümptomeid kontollib? Mitte keegi, ainult inimese enda vastutus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga seni, kuni Janssen mõjuma hakkab, tahaks vabalt ringi liikuda.

Jansseniga saad kohe pärast süsti teha kehtiva vaktsineerimistõendi = saad vabalt ringi liikuda. Mingit läbipõdemise tõendit ma ei hakkakski nüüd perearstilt küsima, kui niikuinii kohe vaktsiin tehtud saab ????

*Mitte PRC test, vaid PCR nagu Polymerase Chain Reaction.

Tõendi saab jah kohe, aga kehtima hakkab see ikkagi alles 14p pärast ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

isolatsiooni lõpuks loetaks vähemalt 10p alates esimeste sümptomite tekkest, mitte positiivsest testist! Need ei pruugi alati samal ajal olla.

minul nt algasid sümptomid 23.oktoober, kuna kodune test oli negatiivne siis ei muretsenud. Ametliku positiivse testi tegin 28ndal ja täna on viimane isolatsioonipäev. Arst ja terviseamet helistasid, küsisid , et kuna sümptomid tulid ja määrasid alates sellest kuupäevast 10 päeva.

Eelmine kord oli samamoodi, aga siis oli sümptomite ja testi päev suht sama ja määrati ka alates sümptomitest.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

isolatsiooni lõpuks loetaks vähemalt 10p alates esimeste sümptomite tekkest, mitte positiivsest testist! Need ei pruugi alati samal ajal olla.

minul nt algasid sümptomid 23.oktoober, kuna kodune test oli negatiivne siis ei muretsenud. Ametliku positiivse testi tegin 28ndal ja täna on viimane isolatsioonipäev. Arst ja terviseamet helistasid, küsisid , et kuna sümptomid tulid ja määrasid alates sellest kuupäevast 10 päeva.

Eelmine kord oli samamoodi, aga siis oli sümptomite ja testi päev suht sama ja määrati ka alates sümptomitest.

Sa oled üle nädala koroonas või?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

isolatsiooni lõpuks loetaks vähemalt 10p alates esimeste sümptomite tekkest, mitte positiivsest testist! Need ei pruugi alati samal ajal olla.

Jah, ma märkasin ka seda viga, aga alles pärast kommentaari kirjutamist. Ei hakanud enam uut postitust tegema (vana ju muuta ei saa enam).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel: ja kui sümptomeid ei ole, läheb esimeseks päevaks testimise päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsiooni lõpuks loetakse 10 päeva alates positiivsest testist. Kas perearsti poole ka pöörduti, ei huvita kedagi. See on inimese vaba valik.

isolatsiooni lõpuks loetaks vähemalt 10p alates esimeste sümptomite tekkest, mitte positiivsest testist! Need ei pruugi alati samal ajal olla.

minul nt algasid sümptomid 23.oktoober, kuna kodune test oli negatiivne siis ei muretsenud. Ametliku positiivse testi tegin 28ndal ja täna on viimane isolatsioonipäev. Arst ja terviseamet helistasid, küsisid , et kuna sümptomid tulid ja määrasid alates sellest kuupäevast 10 päeva.

Eelmine kord oli samamoodi, aga siis oli sümptomite ja testi päev suht sama ja määrati ka alates sümptomitest.

Sa oled üle nädala koroonas või?

mismõttes üle nädala? Ma ei tea kai. Alates eelmisest laupäevast (23.okt) kuni selle laupäevani olid sümptomid – köha, nohu, aga hakkasid juba ära minema.

Pohimotteliselt olin ma kolm päeva peale testi juba sümptomitest vaba ja täna siis sai isolatsiooni aeg 10p ka täis ja lõpetati ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdemise tõend