Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdenud inimesi koheldakse ebaõiglaselt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Läbipõdenud inimesi koheldakse ebaõiglaselt

Postitas:
mumm28

Läbipõdemise tõend kehtib vaid 6 kuud, kuigi üha rohkem teadlasi on seda meelt, et immuunsus kestab vähemalt aasta. Ka meie teadusnõukoja viroloogid Lutsar ja Merits on nõus, et tõend võiks kehtida kauem.
Samas vaktsiinide tõhusus langeb kiiresti ja kuue kuu möödudes on vaja juba tõhustusdoosi. Vaktsiinipass kehtib aga aasta. Õigupoolest polegi seal “kehtiv kuni” rida.
Olen nördinud, et valitsus teadlasi ei kuula.

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära vaata ainult ühte faktorit. Jah, läbipõdenul võib immuunvastus tegelikult tõesti kesta palju kauem kui vaktsineeritul. Miks aga ei kukuta seda läbipõdemise teed propageerima on see, et see meetod, et inimesed mõtlevad, et ah, põen läbi, saan immuunsuse, paremagi veel, ongi see, miks meil varsti ühegi haigusega korralikku arstiabi ei saa. See läbipõdemise propageerimine viiks haiglad veel hullemasse seisu. Seega isegi kui immuunsuse mõttes see jutt kõik on õige, siis see muudatus koroonapassis tähendaks, et paljud mõtleksid, milleks mulle vaktsineerimine. Ja mis tulemus sellel mõttekäigul on, seda näeme juba novembris.

+10
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbipõdemise tõend kehtib vaid 6 kuud, kuigi üha rohkem teadlasi on seda meelt, et immuunsus kestab vähemalt aasta. Ka meie teadusnõukoja viroloogid Lutsar ja Merits on nõus, et tõend võiks kehtida kauem.

Samas vaktsiinide tõhusus langeb kiiresti ja kuue kuu möödudes on vaja juba tõhustusdoosi. Vaktsiinipass kehtib aga aasta. Õigupoolest polegi seal “kehtiv kuni” rida.

Jah, väita, et läbipõdemisel saadud immuunsus on vähemväärtuslik kui vaktsineerimisest saadud immuunsus, on pseudoteadus.

https://chrismasterjohnphd.com/blog/2021/10/23/natural-immunity-vs-vaccination

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei leiagi, et läbipõdemist peaks propageerima, jumala eest mitte! Aga nendel, kel on see viirus juba põetud, võiks olla samad õigused vaktsineeritutega. Mina põdesin 6+ kuud tagasi ja tänasest olen ühiskonnas paaria. Ei usu, et kuidagi rohkem ohtu kujutan kui nädal aega tagasi, kui mu pass kehtis veel. Aga ma ei vaktsineeri ka, juba jonni pärast. Kui valitsus on põikpäine, olen seda ka mina.

+15
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, väita, et läbipõdemisel saadud immuunsus on vähemväärtuslik kui vaktsineerimisest saadud immuunsus, on pseudoteadus.

Kui sa peavoolumeediat loed, siis seal nii ei väidetaksegi. Väidetakse, et läbipõdemine + üks vaktsiinidoos annavad vaat et parema immuunsuse kui kaks vaksiinidoosi. Küll aga teadlased on korduvalt näidanud, et läbipõdemise raskusastmed on väga erinevad ja sellest tulenevalt on ka antikehade arv, mille läbipõdemisest saad väga erinev. seega ilma ühe lisadoosita tegelikult ei saa päris kindel olla, kas ja kui hea see immuunsus sul ikka pärast läbipõdemist on.

+9
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krista Fischeri graafik näitab, et ka läbipõdemine üksi annab parema immuunsuse kui 2 doosi vaktsiini.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94845423/teadlased-labipodenute-covid-i-toend-peaks-kehtima-vahemalt-12-kuud

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krista Fischeri graafik näitab, et ka läbipõdemine üksi annab parema immuunsuse kui 2 doosi vaktsiini.

Tema graafik näitab keskmist. Ma enda meelest mäletan andmestikku, kus oli näidatud, et variatsioon immuunvastuses on läbipõdemise puhul palju suurem kui vaktsineerimise puhul. Mis tähendabki seda, et kuigi keskmine on kõrge, siis mõned võivad väga väikese immuunvastuse saada. Muidugi mu mälu võib ka valetada, lihtsalt spekuleerin, mis seda pole tehtud. Eks oled ju kuulnud neist vähestest, kes on mitu korda koroonat põdenud. Aga kui nüüd andmestikku juurde tuleb, et läbipõdenutel on suure tõenäosusega kõrgem antikehade arv, ega miski ei välista, et kui haiglad jälle koormuse normi saavad, siis neid reegleid muudetakse. Loodetavasti sa saad aru miks praegusel hetkel oleks väga rumal kihutada inimesi enesele nakkust korjama ja seega praegu, mil koroonaghaiged kohe-kohe enam haiglasse ei mahu, ei saa neid reegleid muuta.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtlikku nakatumist ei poolda, aga pooldan, et läbipõdenutel peaks tõend kehtima sama kaua kui vaktsineeritutel. Milleks erinev tähtaeg, kui nii põdemisel kui vaktsineerimisel tekib igaühel nagunii erinevalt antikehi. Midagi peaks välja mõtlema ka inimeste jaoks, kes on haiguse nö mitteametlikult läbi põdenud ja omavad antikehi.
Ise olen vaktsineeritud.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vajadusel võiks ju siis lasta verest antikehade taset mõõta, kui tahetakse ikka kindlad olla. Kui on ikka aktsepteeritav antikehade arv, ei tohiks ju tõendi väljastamine probleemiks olla.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Err uudised: “<span style=”font-family: proxima_nova, sans-serif; font-size: 20px; letter-spacing: -0.3199999928474426px; -webkit-text-size-adjust: auto;”> Samuti leidis Madise, et viiruse läbipõdemise tõend peaks kehtima terve aasta sarnaselt vaktsineerimistõendiga. Ta täpsustas, et Euroopa Liidu õigusaktid</span><span style=”font-family: proxima_nova, sans-serif; font-size: 20px; letter-spacing: -0.3199999928474426px; -webkit-text-size-adjust: auto;”> seda ei keela.”</span>

Õiguskantsler ka sama meelt. Mina imestan, et poliitikud ei näe siin võimalust toetust kasvatada. Eestis juba ~ 200 000 põdenut ja nende eest ei seisa keegi.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õiguskantsler ka sama meelt. Mina imestan, et poliitikud ei näe siin võimalust toetust kasvatada. Eestis juba ~ 200 000 põdenut ja nende eest ei seisa keegi.

Aitäh, minu mõtted ka need.

Olen kõik see aeg nn uhhuutamise kanaleid- Objektiivi, Telegrami ja teatud isikute sõnavõtte ignoreerinud, aga osaga laupäeval avaldatust pidin nõustuma. Jah, seal on ka õhutamist ja tühja juttu, aga seda on tänaseks juba igal pool. Kui mingit avatud kallutamata diskussiooni ühiskonnas ei ole, siis kõlbab ka selline.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sama meelt. Ise olen läbi põdenud, ei ole otseselt vaktsiinivastane, aga enne kui üldse süsti kaaluksin, laseksin kindlasti antikehade taset mõõta. See on ju loogiline, liiga kõrge antikehade tase võib anda hoopis tagasilöögi. Miks seda meil ei arvestata, jääb arusaamatuks. Samuti tõendite võrdsustamine kui ometi teadusuuringud näitavad selgelt, et läbipõdemine annab pikaajalisema kaitse! Selline ebaloogilisus ja ebaõiglus tekitavad tõesti trotsi ja usaldamatust. Kus nüüd on see kuulus “usalda teadust”?!

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see on teile arusaadav, miks ei ole hea propageerida taotluslikku läbipõdemist? Mul lapsed, kes pole vaktsineerimisealised, saavad ka nüüd läbi põetud koroona (koolist said) aga ma ei arva, et see, et nad läbi põevad ja kopsukahjustustega riskivad, on kuidagi hea asi, mida populariseerida. Kui see suur haiguspuhsng vaibub, siis jah oleks mõistlik juba ressursi kokkuhoiu eesmärgil seda passi kehtivusaega pikendada.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära vingu!

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära vingu!

Tänud asjalikust panusest diskussiooni.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen samuti läbipõdenud ja veel suvel osalesin TÜ seireuuringus, kust nähtus, et ak tase kaugelt üle miinimumi.

Väga ebaõiglaseks pean mulle seatud piiranguid. Valitsuse otsus keelata mulle PCR testi alusel vajalikel koolitustel osalemine ajas vihaseks.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks aga ei kukuta seda läbipõdemise teed propageerima on see, et see meetod, et inimesed mõtlevad, et ah, põen läbi, saan immuunsuse, paremagi veel,

Küsimus pole ju haigestumise propageerimises, juhmakas. Küsimus on inimestes, kes juba on läbi põdenud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks aga ei kukuta seda läbipõdemise teed propageerima on see, et see meetod, et inimesed mõtlevad, et ah, põen läbi, saan immuunsuse, paremagi veel,

Küsimus pole ju haigestumise propageerimises, juhmakas. Küsimus on inimestes, kes juba on läbi põdenud.

Refimeelsed on need inimesed, kes piiraks vabadusi võimalikult palju, et rumalamaid inimesi iseenda eest kaitsta. Sellega siis peavad teised normaalsed inimesed ka kannatama 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui selline asi kehtiks, ei oleks laupäevast aktsiooni üldse toimunudki, päris kindlasti mitte.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, et minu lähedane (alla 40 aastane)  põdes aprillis väga raskelt koroonat ( oli nädal aega haiglas, sai lisahapniku) ja juba augustis surus arst talle 1 doosi, mõõtmata antikehade taset!!??

Kuidas selline asi võimalik on? Absoluutselt ju mingit personaalset lähenemist ei ole. Ütles, et on vajalik ja soovitab väga.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, et minu lähedane (alla 40 aastane)  põdes aprillis väga raskelt koroonat ( oli nädal aega haiglas, sai lisahapniku) ja juba augustis surus arst talle 1 doosi, mõõtmata antikehade taset!!??

Kuidas selline asi võimalik on? Absoluutselt ju mingit personaalset lähenemist ei ole. Ütles, et on vajalik ja soovitab väga.

No aga läbipõdemine ja 1 doos annavadki parima kaitse, mida anda saab. Miks leppida vähema kui parimaga, et kaitse võimalikult kaua kestaks. See on ju ülemaailmselt tunnustatud retsept- parim kaitse on länipõdemine + 1 doos vaktsiini. See ei ole ainult Eestis kasutatav soovitus. Seda just seepärast, et variatsioon antikehade arvus pärast läbipõdemist on väga suur. Su mehega ei juhtunud ju vaktsineerimisel midagi halba.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüdseks juba listis 91 uuringut naturaalse immuunsuse kohta seoses covid-19ga.

“We should not force COVID vaccines on anyone when the evidence shows that naturally acquired immunity is equal to or more robust and superior to existing vaccines. Instead, we should respect the right of the bodily integrity of individuals to decide for themselves.”

https://brownstone.org/articles/79-research-studies-affirm-naturally-acquired-immunity-to-covid-19-documented-linked-and-quoted/

Head tühistamist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, et minu lähedane (alla 40 aastane) põdes aprillis väga raskelt koroonat ( oli nädal aega haiglas, sai lisahapniku) ja juba augustis surus arst talle 1 doosi, mõõtmata antikehade taset!!??

Täiesti adekvaatne soovitus oli.  Raske põdemine ei tähenda automaatselt tugevat immuunsust.  Hetkel on tal parim võimalik kaitse.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen vaktsineeritud ja varsti saan teise süsti (tavainimese mõttes kolmanda, sest esimest asendas mul läbipõdemine) ning üldse usaldan teadlasi. AGA. Valitsuses ei ole meil ju teadlased, valitsuses on meil populistid (ja see pole mingi ekrejutt, ka eelmises valitsuses olid populistid, poliitika juba kord on selline valdkond). Valitsus tahab võimalikult kiiresti vaktsineerimisnumbreid üles saada, sest suures plaanis on see kahtlemata kasulik. Indiviidi seisukohast on siiski kasulik lähtuda ENDA tervisest – ma võiksin tõhustusdoosi soovi korral täna saada, aga teen siiski enne antikehade testi ja lähtun selle tulemusest.

Ja lähtudes seni avaldatud teadustöödest, siis olen 100% nõus, läbipõdemise tõend peaks samuti aasta aega kehtima. Ainus murekoht on see, et tunnen ise inimesi, kes on läbi põdenud, aga antikehi pole tekkinud, nii et mina soovitan küll kõigil läbipõdenutel igaks juhuks kuu-kaks pärast läbipõdemist antikehade test teha. (Vaktsiinide puhul tundub see pigem väga nõrga immuunsüsteemiga vanainimeste teema olevat.) Ja kui valitsus nii mures on, siis võiksid nad ju kuue kuu pealt ühe antikehade testi kinni maksta, nii et neil, kel antikehi piisavalt, siis tõendi kehtivusaega kuus kuud pikendataks. Kuigi mulle jääb küll seni loetud artiklitest mulje, et tõenäosus, et läbipõdemisega saadud antikehad on kuue kuu pärast pea kadunud, on üsna võrdne tõenäosusega, et vaktsiiniga saadud antikehad on kuue kuu pärast kadunud, eriti kui süstiti AZ-ga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, et minu lähedane (alla 40 aastane) põdes aprillis väga raskelt koroonat ( oli nädal aega haiglas, sai lisahapniku) ja juba augustis surus arst talle 1 doosi, mõõtmata antikehade taset!!??

Täiesti adekvaatne soovitus oli. Raske põdemine ei tähenda automaatselt tugevat immuunsust. Hetkel on tal parim võimalik kaitse.

Kahtlen selles adekvaatsuses.

Alati on kehtinud kindlad tõed ja soovitused enne kaitsepookimist. Kui sul esineb köha, palavik, nohu, nõrkus, väsimus, üleüldine halb enesetunne – siis need ongi vastunäidustused vaktsineerimisele.

Selleks, et leida praegusel ajal see soovituste nimekiri tuleb tõeline google detektiiv olla. Näiteks  leiab need TÜ Kliinikumi sünnitusjärgse osakonna kodukal “vastsündinute vaktsineerimise” alajaotuses.

Mainitud lähedane taastus tõenäoliselt sellest aprillikuust väga pikalt ja ei tundnud end veel tervena.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antikehad…

Antikehad üksi ei ütle midagi inimese immuunsuse kohta. Need peavadki ära kaduma. Aga sellepärast ei kaota su süsteem veel immuunsust.
Nende mõõtmine on hetkel ainuke asi, mida tervishoid teha saab. Aga see ei tee sellest veel eriti mõistlikku mõõteriista. See kõik on ainult paberimajanduse jaoks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seeder tõstatas selle teema täna Riigikogu infotunnis ja küsis Kallaselt, miks läbipõdenutega selline olukord on… vastust loomulikult ei tulnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõiki inimesi, keda survestatakse eksperimentaalset geeniravi saama , koheldakse ebaõiglaselt. Tegemist on türanniaga ja kes teisi survestavad , on ise samuti türannid. Kahjuks nagu näha, siis väga palju inimesi läheb selle türanniaga kaasa.

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja mina arvan, et ebaõiglaselt koheldakse kõiki neid, kes oma planeeritud ravist ilma jäävad, sest oma peaga mõtlejad on ummistanud haiglad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mina arvan, et ebaõiglaselt koheldakse kõiki neid, kes oma planeeritud ravist ilma jäävad, sest oma peaga mõtlejad on ummistanud haiglad.

Ma väga kahtlen, et läbipõdenud haiglaid ummistavad või mis su mõte oli…?

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdenud inimesi koheldakse ebaõiglaselt