Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdenud,omrikoni hirm

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Läbipõdenud,omrikoni hirm

Postitas:
Kägu

Tere. Aina rohkem iga päev kuulda kuidas omikroni nakatuvad,vaktsineeritud nagunii ja moned labipodenud ka. Hirm on nii suur juba, tunnen kuidas nina kisub nohuseks ja kurk kuivab. Võibolla pole see haiguski, aga.. Rakvere linnapea ju jai jalle.. Alles põdes millalgi. Ma ise vaktsineeritud kevadel ja läbi podenud novembris delta. Hetkel antikehad pea 30 000. Aga muudkui korrutavad et see ei aita et neid on jne. Rahustage mind maha. Delta sai õnneks vaga kergelt mööda, aga hirm ikka.. Lugesin just enne et üks kes taas nakatus, tal oli 1300 antikehad. See kull usna vahe aga siiski ju olemas. Mida teha, moelda?! Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta palderjani.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta palderjani.

Kui see vaid aitaks covidi vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

Oleks see haigestumine ainult tahtmise ja mitte tahtmise küsimus. Rahulikuks tuleb jääda, ega midagi teha ei ole. Vaktsineeritute statistilised näitajad on siiski head, haiguse kulg on kergem.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma olen siis sama kaitsetu kui 0 antikehadega?! Mitte midagi ei saa enam aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma olen siis sama kaitsetu kui 0 antikehadega?! Mitte midagi ei saa enam aru.

Ei ole sama kaitsetu. Võimalus nakatuda on ikka, aga palju väiksem. Võimalus raskelt põdeda on ikka, aga palju palju väiksem. Tõenäoline on, et kui nakatud, läheb üsna kergelt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omikroni vastu on kõik kaitsetud, selle korral ei aita eelnev läbipõdemine ega tõhustusdoos. Väiksema viiruskoormue korral aitab mask (näiteks poes, klassiruumis, loengul, koosolekul). Paraku annavad ka kiirtestid valenegatiivsust (või siis tõesti muutub tulemus tundidega).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Aina rohkem iga päev kuulda kuidas omikroni nakatuvad,vaktsineeritud nagunii ja moned labipodenud ka. Hirm on nii suur juba, tunnen kuidas nina kisub nohuseks ja kurk kuivab. Võibolla pole see haiguski, aga.. Rakvere linnapea ju jai jalle.. Alles põdes millalgi. Ma ise vaktsineeritud kevadel ja läbi podenud novembris delta. Hetkel antikehad pea 30 000. Aga muudkui korrutavad et see ei aita et neid on jne. Rahustage mind maha. Delta sai õnneks vaga kergelt mööda, aga hirm ikka.. Lugesin just enne et üks kes taas nakatus, tal oli 1300 antikehad. See kull usna vahe aga siiski ju olemas. Mida teha, moelda?! Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

No raiska rohkem elektrit, siis saad vahelduseks muretseda, ega see elektriarve suur tule. Imestan, et on olemas sellised inimesed, keda on võimalik nii kergelt hirmutada. 2a jalutasin ringi 0 antikehaga, sain okt delta, põdesin läbi. Samamoodi jalutan edasi, ma ei mõtlegi selle viirusele, sest see pole probleem. Miks mind peaks hirmitama viirus,mille ellujäämis %on peaaegu kõigil 80-90%? Miks mitte mõni hoopis teine 1000 teistest viirustest ei hirmuta sind. Ja sa oled juba läbipõdenud ka, hunnik keemiat sisse lasknud, mida sa enam kardad????‍♂️????‍♀️
Vau, hakka kasvõi uskuma seda teooriat, et käimas on hirmu massipsühhoos.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kle, sul on tohutu hulk antikehasid, oled kunagi vaktsineeritud ja hiljem läbi põdenud – Omikron ei tee sulle midagi rohkemat tavalisest nohuviirusest, kui sedagi.

Pigem ole mures oma vaimse tervise pärast – see on sul palju hapram praegu.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, mida sa kardad? Sa oled vaktsineeritud, delta põdesid enda sõnul läbi kergelt… Arvad nüüd, et omikron tuleb ja tapab?

Soovitan samuti tegeleda oma vaimse tervisega, mulle tundub, et sul on ärevushäire. Kui selle märkamata jätad, siis võib hoopis see su elu korralikult ära rikkuda, mitte omikron. Algul kerge ärevus, hiljem paanikahood…

Mu meelest koroonaviiruse üks hullemaid mõjusid ongi just see, et kannatab inimeste vaimne tervis, nii palju hirmutamist on ümberringi, et see ajab ka seni vaimselt stabiilsed inimesed pikapeale hulluks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Aina rohkem iga päev kuulda kuidas omikroni nakatuvad,vaktsineeritud nagunii ja moned labipodenud ka. Hirm on nii suur juba, tunnen kuidas nina kisub nohuseks ja kurk kuivab. Võibolla pole see haiguski, aga.. Rakvere linnapea ju jai jalle.. Alles põdes millalgi. Ma ise vaktsineeritud kevadel ja läbi podenud novembris delta. Hetkel antikehad pea 30 000. Aga muudkui korrutavad et see ei aita et neid on jne. Rahustage mind maha. Delta sai õnneks vaga kergelt mööda, aga hirm ikka.. Lugesin just enne et üks kes taas nakatus, tal oli 1300 antikehad. See kull usna vahe aga siiski ju olemas. Mida teha, moelda?! Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

Noo kes tahab haige olla ? Tead mõnda? Mina ei tea. Keegi ei taha haige olla. Osad haigused lihtsalt on.  Vähenda kontakte ja hoolitse hügieeni eest, ega siin muud teha saa. See, et vaktsiini niimoodi reklaamiti, et tehke ja siis on kõik hästi, on lausa kuritegelik. Tekitas inimestele ohutuse tunde ja seetõttu levis viirus paremini. Praeguse olukorra on tekitanud ju need, kes on saanud kontrollimatult ringi liikuda.  Tuleb endale tunnistada ,et neid viirusi, mis on võimelised muutuma ja arenema, vaktsiinidega ei peata. Ja ei ole vaja end lasta petta neist reklaamidest, et tehke vaktsiin ja te ei haigestu iial. Tuleb teha vahet ja arusaada, et on haigusi, kus vaktsiinid tekitavad immuunsuse ja on haigused, kus vaktsiini toime on väga kaheldav.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, mida sa kardad? Sa oled vaktsineeritud, delta põdesid enda sõnul läbi kergelt… Arvad nüüd, et omikron tuleb ja tapab?

Soovitan samuti tegeleda oma vaimse tervisega, mulle tundub, et sul on ärevushäire. Kui selle märkamata jätad, siis võib hoopis see su elu korralikult ära rikkuda, mitte omikron. Algul kerge ärevus, hiljem paanikahood…

Mu meelest koroonaviiruse üks hullemaid mõjusid ongi just see, et kannatab inimeste vaimne tervis, nii palju hirmutamist on ümberringi, et see ajab ka seni vaimselt stabiilsed inimesed pikapeale hulluks.

Nuud sain teada et olen lahikontaktne ka veel. Krt. Kõht lahti ja hirm nii suur.

Ja ma kuulsin et suur antikehade arv on halb. Et autoimmuun haigus tekub sellest ka organism rundab iseennast. Nuud tuleb neid ehk veel juurde ja ongi kööga.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist on perekooli hüpohondrikuga. Südamekloppimisest sai poomistunne ja sellest omakorda omikronihirm.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie pere näitel:

2 täiskasvanut, 3 last vanuses 10-16.

Üks lastest tõi koolist koroona kaasa, järgmisena haigestusin mina, siis abikaasa koos kahe järgmise lapsega. Esimesed nakatusid päevaste vahedega, viimased juba korraga kolmandal päeval.

Paar tundi oli tunne “nagu hakkaks haigeks jääma” – palavikku veel polnud, aga saime aru, et kehas mingi pinge on tekkinud. Siis paar tundi hiljem juba lõi palaviku üles, 38-39 vahele. Palavik tõusis kõigil, aga läks alla 24 h jooksul. Kõige hullem oli peavalu mis tahtis silmanägemise ära võtta. Kui langes palavik, kadus ka peavalu. Kõige nooremal oli palavik kõige lühemat aega (vaid mõni tund), minul kestis kõige kauem (ca 24 tundi).

Keegi ei köhi, isegi märkimisväärset nohu pole. Ravisime end puhkuse, ohtra vee joomise, C-vitamiini ja tsingiga.

Kõik oleme vaktsineerimata. Koroonanakatumine on PCR-testiga kinnitatud.

Ma ei ütle, et koroona on nohu igaühe jaoks, aga see mida meie põdesime polnud isegi nohu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hunnik keemiat sisse lasknud, mida sa enam kardad????‍♂️????‍♀️

Päriselt? Paljud naised tarvitavad rasedusvastaseid tablette või muid tablette, mis on hullem keemia.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Aina rohkem iga päev kuulda kuidas omikroni nakatuvad,vaktsineeritud nagunii ja moned labipodenud ka. Hirm on nii suur juba, tunnen kuidas nina kisub nohuseks ja kurk kuivab. Võibolla pole see haiguski, aga.. Rakvere linnapea ju jai jalle.. Alles põdes millalgi. Ma ise vaktsineeritud kevadel ja läbi podenud novembris delta. Hetkel antikehad pea 30 000. Aga muudkui korrutavad et see ei aita et neid on jne. Rahustage mind maha. Delta sai õnneks vaga kergelt mööda, aga hirm ikka.. Lugesin just enne et üks kes taas nakatus, tal oli 1300 antikehad. See kull usna vahe aga siiski ju olemas. Mida teha, moelda?! Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

Noo kes tahab haige olla ? Tead mõnda? Mina ei tea. Keegi ei taha haige olla. Osad haigused lihtsalt on. Vähenda kontakte ja hoolitse hügieeni eest, ega siin muud teha saa. See, et vaktsiini niimoodi reklaamiti, et tehke ja siis on kõik hästi, on lausa kuritegelik. Tekitas inimestele ohutuse tunde ja seetõttu levis viirus paremini. Praeguse olukorra on tekitanud ju need, kes on saanud kontrollimatult ringi liikuda. Tuleb endale tunnistada ,et neid viirusi, mis on võimelised muutuma ja arenema, vaktsiinidega ei peata. Ja ei ole vaja end lasta petta neist reklaamidest, et tehke vaktsiin ja te ei haigestu iial. Tuleb teha vahet ja arusaada, et on haigusi, kus vaktsiinid tekitavad immuunsuse ja on haigused, kus vaktsiini toime on väga kaheldav.

Minule ei meenu küll, et kusagil oleks reklaamitud, kuidas vaktsiini saajad ei haigestu iial. Kogu aeg on vastupidist rõhutatud, et vaktsiin kaitseb eelkõige raske haigestumise eest.  Seda müüti pläravad ainult vaktsiinivastased. Vaktsineerimata inimeste tõttu on aga tekkinud need lõputud uued tüved.

+9
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata inimeste tõttu on aga tekkinud need lõputud uued tüved.

Ole hea, põhjenda seda mõttekäiku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata inimeste tõttu on aga tekkinud need lõputud uued tüved.

Ole hea, põhjenda seda mõttekäiku.

Vaktsineerimata kogukondades elavad viirused vabamalt ja kauem ühes organismis, seega on neil aega muteeruda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata kogukondades elavad viirused vabamalt ja kauem ühes organismis, seega on neil aega muteeruda.

Paranda mind kui eksin, aga kas mutatsioonid ei alanud mitte vaktsiinidega?

https://www.who.int/en/activities/tracking-SARS-CoV-2-variants/

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_vaccine

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata kogukondades elavad viirused vabamalt ja kauem ühes organismis, seega on neil aega muteeruda.

Paranda mind kui eksin, aga kas mutatsioonid ei alanud mitte vaktsiinidega?

https://www.who.int/en/activities/tracking-SARS-CoV-2-variants/

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_vaccine

Kui sa nüüd natuke süvened, siis saad küsimuse rumalusest ise ka ehk aru. Delta tüvi näiteks tuvastati esimest korda 2020 novembris, alfa 2020 septembris – mis vaktsiinid meil siis õige olidki, leetrid, gripp …?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd natuke süvened, siis saad küsimuse rumalusest ise ka ehk aru. Delta tüvi näiteks tuvastati esimest korda 2020 novembris, alfa 2020 septembris – mis vaktsiinid meil siis õige olidki, leetrid, gripp …?

Ei-ei, ära saa valesti aru. Mulle on väga meelepärane, et põdesin leebet omikroni. Olen paanilistele vaktsineerijatele selle eest väga tänulik.

Vaktsiine katsetatakse ikka mõni aeg enne kui need turule paisatakse. Ja ei katsetata 10 laborisse kinni pandud inimese peal, ikka hulga suuremalt tuleb ette võtta.

Siin UK rõõmuhõise, üsna 2020 detsembri algusest:

https://www.bbc.com/news/uk-55227325

See siis juba müügiloa saanud vaktsiini kohta. Päris nii naglalt ka ei käi, et üks päev teeme valmis ja järgmisel juba müüme… Kuigi ebatavaliselt kiiresti sai see ussiõli purki küll.

 

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaktsiine katsetatakse ikka mõni aeg enne kui need turule paisatakse. Ja ei katsetata 10 laborisse kinni pandud inimese peal, ikka hulga suuremalt tuleb ette võtta.

Aa, ja need katsetused tekitasid meile uued tüved? Oeh. Sul muidu rohelised mehikesed ka naha all jooksevad?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiine katsetatakse ikka mõni aeg enne kui need turule paisatakse. Ja ei katsetata 10 laborisse kinni pandud inimese peal, ikka hulga suuremalt tuleb ette võtta.

Aa, ja need katsetused tekitasid meile uued tüved? Oeh. Sul muidu rohelised mehikesed ka naha all jooksevad?

Miks sul näiteks delta sai alfa üle võtta, oli sellepärast, et vaktsineeritutele alfa külge ei jäänud, aga deltaga oli vaba maa. Ehk siis vaatamata sellele, kas ta algas vaktsineeritud või vaktsineerimata inimestes, olid julgelt ringiliikuvad rinda taguvad reisimaniakkidest ja pidutsejatest vaktsineeritud kui hea kuiv sodi delta kulutulelevikuks.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja demoniseerida vaktsineerimata inimesi viiruse muteerumise ainsaks allikaks.

Viirus võib muutuda iga kord kui ta siseneb rakku. See tähendab, et mutatsioon ei teki kuidagi aeglaselt päevade jooksul vaid see võib tekkida minutite-tundidega. Ja see võib juhtuda ka vaktsineeritud inimese sees.

Kuna vaktsineeritud vabalt ringi lippavad, nakatuvad, levitavad nakkust (mis siis, et vbla mõni päev vähem), siis täiesti rahulikult võivad need mutatsioonid tekkida just vaktsineeritud inimestes. Viirus tahab levida. Ja ta tahab ka vaktsiinist mööda levida. Kuni ei ole sellist vaktsiini, mis tõesti 100% nakatumast kaitseb, seni pole lootustki et koroonaviiruse tüüpi viirus üldse ei muteeruks. Gripiviirus muteerub ka igal aastal, ainuke vahe on selles, et ta ei ole nii kiire ja nii kuri kui koroonaviirus.

Viirus saab muteeruda ja pandeemiaks levida, sest inimesed rändavad globaalselt ringi, kaubavahetus on globaalne. Ja mida rohkem inimesi võib nakatuda ja haigestuda, seda suurem on võimalus ka selles, et tuleb uus tüvi, mis hakkab omakorda uuesti kõiki nakatama. Vaktsineeritud ei saa selles suhtes süüd nende kaela veeretada, kes on vaktsineerimata, nad on ise levitamise-haigestumise osas samasugused patuoinad. Natuke rohkem või natuke vähem ei muuda asja, kuna uus elujõuline mutatsioon võib tekkida nipsust. Kui tekib, siis tekib kiiresti, määrav on siin see, et haigestunuid on globaalselt miljoneid, asi on haigestunute hulgas.

Siin ka üks artikkle viirustest, keda huvitab.

https://www.nationalgeographic.com/science/article/the-coronavirus-is-mutating-but-what-determines-how-quickly

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiine katsetatakse ikka mõni aeg enne kui need turule paisatakse.

Pühamüristus, UK news ei ole ju mingi teadus! Samal põhimõttel töötavaid vakstiine on ju välja töötatud aastast 1990. Ja uuritud põhjalikult ka ennem seda. Aga pane näiteks pepu paljas päikest võtma, siis seda ei karda!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja demoniseerida vaktsineerimata inimesi viiruse muteerumise ainsaks allikaks.

Viirus võib muutuda iga kord kui ta siseneb rakku. See tähendab, et mutatsioon ei teki kuidagi aeglaselt päevade jooksul vaid see võib tekkida minutite-tundidega. Ja see võib juhtuda ka vaktsineeritud inimese sees.

Kuna vaktsineeritud vabalt ringi lippavad, nakatuvad, levitavad nakkust (mis siis, et vbla mõni päev vähem), siis täiesti rahulikult võivad need mutatsioonid tekkida just vaktsineeritud inimestes. Viirus tahab levida. Ja ta tahab ka vaktsiinist mööda levida. Kuni ei ole sellist vaktsiini, mis tõesti 100% nakatumast kaitseb, seni pole lootustki et koroonaviiruse tüüpi viirus üldse ei muteeruks. Gripiviirus muteerub ka igal aastal, ainuke vahe on selles, et ta ei ole nii kiire ja nii kuri kui koroonaviirus.

Viirus saab muteeruda ja pandeemiaks levida, sest inimesed rändavad globaalselt ringi, kaubavahetus on globaalne. Ja mida rohkem inimesi võib nakatuda ja haigestuda, seda suurem on võimalus ka selles, et tuleb uus tüvi, mis hakkab omakorda uuesti kõiki nakatama. Vaktsineeritud ei saa selles suhtes süüd nende kaela veeretada, kes on vaktsineerimata, nad on ise levitamise-haigestumise osas samasugused patuoinad. Natuke rohkem või natuke vähem ei muuda asja, kuna uus elujõuline mutatsioon võib tekkida nipsust. Kui tekib, siis tekib kiiresti, määrav on siin see, et haigestunuid on globaalselt miljoneid, asi on haigestunute hulgas.

Siin ka üks artikkle viirustest, keda huvitab.

https://www.nationalgeographic.com/science/article/the-coronavirus-is-mutating-but-what-determines-how-quickly

teoorias õige.

koroonaga on senine praktika siiski selline, et uued elujõulisemad, eelnevaid välja tõrjuvad  tüved pärinevad siiski piirkondadest, kus vakstineeritus väga madal. kuidas edasi läheb, näitab elu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, mida sa kardad? Sa oled vaktsineeritud, delta põdesid enda sõnul läbi kergelt… Arvad nüüd, et omikron tuleb ja tapab?

Soovitan samuti tegeleda oma vaimse tervisega, mulle tundub, et sul on ärevushäire. Kui selle märkamata jätad, siis võib hoopis see su elu korralikult ära rikkuda, mitte omikron. Algul kerge ärevus, hiljem paanikahood…

Mu meelest koroonaviiruse üks hullemaid mõjusid ongi just see, et kannatab inimeste vaimne tervis, nii palju hirmutamist on ümberringi, et see ajab ka seni vaimselt stabiilsed inimesed pikapeale hulluks.

Nuud sain teada et olen lahikontaktne ka veel. Krt. Kõht lahti ja hirm nii suur.

Ja ma kuulsin et suur antikehade arv on halb. Et autoimmuun haigus tekub sellest ka organism rundab iseennast. Nuud tuleb neid ehk veel juurde ja ongi kööga.

Võta üks klõmakas kangemat ja rahune maha. Endal käsil haiguse neljas päev ja olen elus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiine katsetatakse ikka mõni aeg enne kui need turule paisatakse.

Pühamüristus, UK news ei ole ju mingi teadus! Samal põhimõttel töötavaid vakstiine on ju välja töötatud aastast 1990. Ja uuritud põhjalikult ka ennem seda. Aga pane näiteks pepu paljas päikest võtma, siis seda ei karda!

Ja siiamaani kui neid töötatud on (sh koroona vaktsiine), on need ilgelt nihu läinud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Aina rohkem iga päev kuulda kuidas omikroni nakatuvad,vaktsineeritud nagunii ja moned labipodenud ka. Hirm on nii suur juba, tunnen kuidas nina kisub nohuseks ja kurk kuivab. Võibolla pole see haiguski, aga.. Rakvere linnapea ju jai jalle.. Alles põdes millalgi. Ma ise vaktsineeritud kevadel ja läbi podenud novembris delta. Hetkel antikehad pea 30 000. Aga muudkui korrutavad et see ei aita et neid on jne. Rahustage mind maha. Delta sai õnneks vaga kergelt mööda, aga hirm ikka.. Lugesin just enne et üks kes taas nakatus, tal oli 1300 antikehad. See kull usna vahe aga siiski ju olemas. Mida teha, moelda?! Ei taha uuesti kergelt ka põdeda.

Aga miks sa kardad nii hirmsasti? Ega see kartmine midagi ei aita, fakt on see, et vaktsineerimine ei aita sümptomaatilise haiguse vastu ja omikron käib kulutulena kõik läbi. Mina olen 2x vaksitud, teise süsti sain septembris. Laps oli detsembris koroonas, magas mu kaisus, aevastas näkku, mitte ühtegi sümptomit ei tulnud, haigeks jäämisest rääkimata. Ela rahulikult edasi ja ära karda, mina ka ei karda. Tõbistest hoian eemale, koju tulles pesen käsi, maski ei kanna.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, aga kuidas see kord poomistundega on? Ja kas süda ka jätab lööke vahele?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Läbipõdenud,omrikoni hirm