Esileht Ilu ja tervis Läbipõetud koroona ja AZ vaktsiin

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Läbipõetud koroona ja AZ vaktsiin

Postitas:

On siin kedagi, kes on koroona läbi põdenud ning saanud AstraZeneca vaktsiini? Kuidas olid kõrvaltoimed? Millal hakkasid, milles väljendusid ja kaua kestsid? Endal homme minek ja kerge ärevus on sees 🙁

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 20:06; 21.03 20:27; 22.03 17:02; 05.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen mõelnud sama – kui mul oli veebruaris koroona, kas ma ikka tohin aprillis vaktsiini saada? Ehk kui antikehade näit kõrge, kuidas mõjub AZ…..

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen mõelnud sama – kui mul oli veebruaris koroona, kas ma ikka tohin aprillis vaktsiini saada? Ehk kui antikehade näit kõrge, kuidas mõjub AZ…..

kõrge sul on? mul 200 … põdesin aastavahetusel.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 20:06; 21.03 20:27; 22.03 17:02; 05.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen mõelnud sama – kui mul oli veebruaris koroona, kas ma ikka tohin aprillis vaktsiini saada? Ehk kui antikehade näit kõrge, kuidas mõjub AZ…..

Nädal pärast tervenemist tohib vaktsineerida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 21:03; 05.04 10:14; 05.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin koroona läbi keskmise raskusega ja umbes 12 päeva hiljem sain AZ vaktsiini. Järgmisel päeval põdesin selle koroona uuesti 😀 isegi kriipsu võrra vingemalt, kui haigus ise oli. No kerget nohu ja tüüpilist koroonaköha ei olnud, kuid palavik 38, peavalu, silmavalu, liigese- ja lihasvalu – see kõik oli.  Aga ühe päevaga oli kõik läbi, st õhtul läksin palaviku ja peavaluga magama, kuid öö otsa higistasin ja hommikulk ärkasin nagu uus inimene.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks vaktsiin kui koroona on juba läbi põetud?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks vaktsiin kui koroona on juba läbi põetud?

Sest paljudel on ikka väga vähe antikehi peale haiguse läbipõdemist. 200 näiteks väga vähe. Esimese vaktsiinidoosiga tekib umbes 1000.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks vaktsiin kui koroona on juba läbi põetud?

Sest paljudel on ikka väga vähe antikehi peale haiguse läbipõdemist. 200 näiteks väga vähe. Esimese vaktsiinidoosiga tekib umbes 1000.

Ringvaates tehti eelmisel nädalal eksperiment.

Antikehade testi järgi oli Hermakülal antikehi 52,9 AU/ml, Tedrel 235,2 AU/ml.
Immunoloog Pärt Peterson ütles, et 50 on alumine piir, mis võiks uuesti nakatumise eest kaitsta. “Aga kui minna ja vaktsineerida ennast, siis tõenäoliselt see number tõuseb 1000 juurde esimese doosiga. Kui kaks doosi, siis tõuseb võib-olla kümnetesse tuhandetesse,” lisas ta.

https://www.err.ee/1608149020/immunoloog-vaktsineerimine-on-ka-koroonat-podenutele-kasulik

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks vaktsiin kui koroona on juba läbi põetud?

Sest paljudel on ikka väga vähe antikehi peale haiguse läbipõdemist. 200 näiteks väga vähe. Esimese vaktsiinidoosiga tekib umbes 1000.

Jah, Pärt Peterson soovitas vaktsineerida küll, aga lisas ka seda, et
“Võib-olla mitte esimeses järjekorras, sest nad pole kõige ohtlikumas sisus, aga hiljem, siis kui on vaktsiine rohkem, tasub end üle vaktsineerida,”

Minu meelest oleks ka aus jätta läbipõdenute vaktsineerimine selleks ajaks, kui kõik soovijad on ühe doosi kätte saanud. Järjest arusaamatumaks läheb, keda ja mis järjekorra alusel praegu vaktsineeritakse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enn Veskimägi, kes põdes pea aasta tagasi, ütles Ringvaate saates, et temal antikehasid 2000 ja vaktsineerima ei kipu praegu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Eesti vaktsineerimiskava tundub olema vabakava. Esimene grupp võiks olla ikka mittepõdenud riskirühmad. Praegu ei saa kohati enam üldse aru, mis loogika alusel vaktsineeritakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei saa kohati enam üldse aru, mis loogika alusel vaktsineeritakse.

Kuidas ei saa? Ikka kes-ees-see-mees põhimõttel. 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei saa kohati enam üldse aru, mis loogika alusel vaktsineeritakse.

Kuidas ei saa? Ikka kes-ees-see-mees põhimõttel. ????

minu perearstikeskus vaktsineerib juba täiesti ametlikult riskigruppi mittekuuluvaid 50+ inimesi 🙂 ju siis on nimistus piisavalt vähe vanu ja haigeid, et sedavõrd ruttu asi liigub …

 

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 20:06; 21.03 20:27; 22.03 17:02; 05.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tulevad sellised lambad. Põdes haiguse läbi, aga vaktsiini tahaks ikka saada ;D

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees põdes jaanuari algul ja AZ sai 8 nädalat pärast tervenemist. Sai ühe doosi, põdes paari päevaga justkui uuesti koroonat, isegi trepist ei jaksanud õieti üles tulla. Vaktsiini sai sellepärast, et 65+ kutsuti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Põdesin aasta alguses ja nüüd sain vaktsiini. Järgmine päev oli palavik ja natuke peavalu. Kerge koroona variant.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, kuidas sul siis läks?

Mina olin väga kergekujulises koroonas märtsi alguses, eile hommikul sain vaktsiini ja ainus kõrvaltoime on siiani olnud valulik käsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 21:03; 05.04 10:14; 05.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, kuidas sul siis läks?

Mina olin väga kergekujulises koroonas märtsi alguses, eile hommikul sain vaktsiini ja ainus kõrvaltoime on siiani olnud valulik käsi.

mul nii kergelt ei läinud … kuskil 7-8 tundi peale süsti algasid  külmavärinad, pea- ja lihasvalu ning palavik. öösel erit magada ei saanud. hommikul võtsin veel ibuka sisse ja magasin paar tundi ning siis oli juba enam-vähem. päev hiljem vedasin end tööle ja sel päeval oli igati ok olemine. ülejärgmisel päeval ärkasin aga väga kummalise peavaluga – käis nagu selliste tuimade lainetena ja need saatsid mind terve päeva. järgmiseks hommikuks kadusid ja rohkem pole enam mingeid anomaaliaid esinenud. täna saab süstist 2 nädalat. ehk olen hullemast pääsenud 🙂

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 20:06; 21.03 20:27; 22.03 17:02; 05.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, kuidas sul siis läks?

Mina olin väga kergekujulises koroonas märtsi alguses, eile hommikul sain vaktsiini ja ainus kõrvaltoime on siiani olnud valulik käsi.

mul nii kergelt ei läinud … kuskil 7-8 tundi peale süsti algasid külmavärinad, pea- ja lihasvalu ning palavik. öösel erit magada ei saanud. hommikul võtsin veel ibuka sisse ja magasin paar tundi ning siis oli juba enam-vähem. päev hiljem vedasin end tööle ja sel päeval oli igati ok olemine. ülejärgmisel päeval ärkasin aga väga kummalise peavaluga – käis nagu selliste tuimade lainetena ja need saatsid mind terve päeva. järgmiseks hommikuks kadusid ja rohkem pole enam mingeid anomaaliaid esinenud. täna saab süstist 2 nädalat. ehk olen hullemast pääsenud ????

Kurb kuulda… ma just salamisi lootsin, et ehk toimib pärast c põdemist saadud vaktsiin ka kõrvalmõjude mõttes boosterina ehk ei tekita erilisi kõrvaltoimeid (sest AZ 2. doos ju ei tekita) ja no minu kogemuse järgi nii just oligi.

Mul 20-aastane tütar oli pärast esimest doosi kõrges palavikus ja kaks päeva voodis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 21:03; 05.04 10:14; 05.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Läbipõetud koroona ja AZ vaktsiin