Esileht Tööelu, raha ja seadused. laen eraisikult?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: laen eraisikult?

Postitas:
Kägu

Tekkis ootamatult ülikiire vajadus suurema summa järele. Lähem sugulaste-sõprade ring, kellelt saaks küsida, läbi helistatud. Osa raha leitud, 500 veel vaja. Kiirlaenu vist laupäeva õhtul ei saa võtta ja seda märget pangakontole ka ei tahaks. Mis võimalused siis veel oleks? Kas kuskil on mõni grupp, kus saaks näiteks auto tagatisel raha laenata?

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on ootamatu ülikiire vajadus? Ei anna nii mõelda, et kui mul seda raha pole, siis ma seda ülikiiret väljaminekut teha ei saa?

Üldiselt on lihtne reegel, et kui pank sind maksevõimeliseks ei pea, siis pole mõttekas ka eraisikult laenata.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

liba teema

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on näiteks selliseks asjaks erinevad krediitkaardid olemas. Kas sul ei ole?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta pealectervisega seotult ette muid ülikiireid vajadusi, kus raha vaja oleks. Mul endal oli peres juhtum, kus inimene vigastas ennast ja oli vaja kiirelt (24 h jooksul) põlve opp teha et jalg säilitaks samas mahus liikuvuse. Riiklikus oleks saanud sellele opile alles kolme nädala pärast (ei olnud eluohtlik) ja loomulikult aitasid kõik sugulased rahaga et saaks kiirelt opile ja elukvaliteet säiliks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

klassika – ülikiire rahalaen on pettus ehk vanasõnaga, lollilt tulebki raha ära võtta. panka ei lollita, aga eraisikut igal võimalusel.

 

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta pealectervisega seotult ette muid ülikiireid vajadusi, kus raha vaja oleks. Mul endal oli peres juhtum, kus inimene vigastas ennast ja oli vaja kiirelt (24 h jooksul) põlve opp teha et jalg säilitaks samas mahus liikuvuse. Riiklikus oleks saanud sellele opile alles kolme nädala pärast (ei olnud eluohtlik) ja loomulikult aitasid kõik sugulased rahaga et saaks kiirelt opile ja elukvaliteet säiliks.

Sellist olukorda pole olemas. Ka riiklikus saab operatsioonile, kui sellest oleneb jala liikuvus ja seda peab tingimata 24 tunni jooksul tegema. Täiesti rumal jutt.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on ootamatu ülikiire vajadus?

Matused või kohese ravi vajadus välisriigis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on ootamatu ülikiire vajadus?

Matused või kohese ravi vajadus välisriigis.

Vaevalt, et laupäeva õhtuks on matusteks kohe raha vaja.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on ootamatu ülikiire vajadus?

Matused või kohese ravi vajadus välisriigis.

Vaevalt, et laupäeva õhtuks on matusteks kohe raha vaja.

Esmaspäeva hommikult vormistama minnes peab vajalik summa olemas olema.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikiire vajadus? Näiteks tuleb välja, et eluaasemelaen, on kolm kuud juba maksmata ja pank algatab esmaspäeva hommikul lepingu üles ütlemise. Kuna abikaasa põhilaenaja, kõik pangakirjad talle tunud, minu pangakontol ainult andmed laenujäägi kohta, kuid võlgu olev suma avalehel ei kajastu, abikaasa seni teadaolevalt probleemiteta selle laenu maksmisega tegelenud, polnud pähegi tulnud kontrollida. Nüüd tuleb välja, et polegi ta äri nii probleemitu, kui väljapoole üritas näidata.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

matuse korral aitab omavalitsus, eluohtliku terviserikke ravi on tasuta ja hiljem saab ka toetust omavalitsusest

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmaspäeva hommikult vormistama minnes peab vajalik summa olemas olema.

Millest sa räägid? Et surma registeerimine nõuab mingit hullu raha?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikiire vajadus? Näiteks tuleb välja, et eluaasemelaen, on kolm kuud juba maksmata ja pank algatab esmaspäeva hommikul lepingu üles ütlemise. Kuna abikaasa põhilaenaja, kõik pangakirjad talle tunud, minu pangakontol ainult andmed laenujäägi kohta, kuid võlgu olev suma avalehel ei kajastu, abikaasa seni teadaolevalt probleemiteta selle laenu maksmisega tegelenud, polnud pähegi tulnud kontrollida. Nüüd tuleb välja, et polegi ta äri nii probleemitu, kui väljapoole üritas näidata.

Kui pangale kõik ära maksta, mis sul on  ja sa esmaspäeva hommikul kõne panka võtad ja kõik ära räägid ja lubad (saadad allkirjastatud kinnituse), et päeva jooksul saad selle 500 ka makstud, siis peaks kõik korras olema. Ka pangaga on võimalik natuke rääkida. Ega nemad taha ka seda jama, mis neil vaja ära klattida siis on: väljatõstmine, müük, jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikiire vajadus? Näiteks tuleb välja, et eluaasemelaen, on kolm kuud juba maksmata ja pank algatab esmaspäeva hommikul lepingu üles ütlemise. Kuna abikaasa põhilaenaja, kõik pangakirjad talle tunud, minu pangakontol ainult andmed laenujäägi kohta, kuid võlgu olev suma avalehel ei kajastu, abikaasa seni teadaolevalt probleemiteta selle laenu maksmisega tegelenud, polnud pähegi tulnud kontrollida. Nüüd tuleb välja, et polegi ta äri nii probleemitu, kui väljapoole üritas näidata.

Laenuhaldurina ütlen, et see on ülirumal jutt! Võlgnevuse tekkimisel võtab pank ühendust otse teise laenusaajaga, mitte ei saada kirju vaid ühele laenusaajale. Ja üsna kiiresti võtab ühendust, mitte alles siis, kui hakatakse vara realiseerima.

Lisaks, nii palju võiks ometigi teada, et kui lepingus tekib võlgnevus, võtab pank puuduoleva summa teise laenusaaja (ehk siis antud juhul sinu) kontolt. Lisaks, võlgnevus kajastub ka teise laenusaaja internetipangas. Selline võimalus, et sina kui laenu kaassaaja oled infosulus, puudub täiesti!

Ära mõtle asju välja!

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ten points laenuhalduri selgitusele.

aitäh

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka arvasin, et võtab puuduoleva summa mu kontolt, aga pole võtnud. Praegugi seal kontol raha peal. Ilmselt igal pangal oma kord. Võibolla ka tuli kiri koju postkasti, mina näinud ei ole. Abikaasa selle koha pealt vait. Ega pank homme kohe vara realiseerima hakka ja annab veel läbi rääkida. Aga ehmatus oli suur ja tahaks võimalikult kohe pangaga asja korda ajada ja maksehäirete registri puhtaks saada.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline võimalus, et sina kui laenu kaassaaja oled infosulus, puudub täiesti!

Ilmselt ta polegi mingi laenu kaastaotleja, elab mehe elamispinnal, aga nüüd siis selgus, et selle eest ollakse võlgu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka arvasin, et võtab puuduoleva summa mu kontolt, aga pole võtnud. Praegugi seal kontol raha peal. Ilmselt igal pangal oma kord. Võibolla ka tuli kiri koju postkasti, mina näinud ei ole. Abikaasa selle koha pealt vait. Ega pank homme kohe vara realiseerima hakka ja annab veel läbi rääkida. Aga ehmatus oli suur ja tahaks võimalikult kohe pangaga asja korda ajada ja maksehäirete registri puhtaks saada.

Ära seleta! Sellised asjad on seadustega reguleeritud. See lihtsalt ei ole võimalik, et sind kui teist laenusaajat, hoitakse teadmatuses ja et saad teada alles siis, kui tullakse kodu käest ära võtma. Sedalaadi “üllatusi” laenuvõtjale ei saa ükski pank endale lubada.

Eks igal pangal võib olla omad tingimused, aga on teatud tingimused, mis tulenevad seadustest. Ja siin ei saa üks pank nii ja teine pank naa käituda. Vastasel juhul nad lihtsalt rikuvad seadust.

Ja paberkandjal posti teel selliseid teateid ei saadeta. Vähemalt mitte esimese käiguna. Alati enne helistatakse või saadetakse pangateade, e-mail või SMS.

Paberil kiri on tähitud kiri ja selle toob sulle postiljon otse kätte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmaspäeva hommikult vormistama minnes peab vajalik summa olemas olema.

Millest sa räägid? Et surma registeerimine nõuab mingit hullu raha?

Surma registreerimine mitte, küll aga tuhastamine või matmine ning ärasaatmine. Krematooriumisse või matusebüroosse minnes peab teatud summa siiski olemas olema, seal ei piisa jutust,  et teen KOV-i avalduse või saan lahkunu arvelt raha peale matust.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooh, pangalaenu intriig kukkus läbi, edasi läheb matuse luuletamine. Matusetoetus makstakse kohe ja sekundi pealt ei visata krematooriumist tuhastamata lahkunut tänavale.

Tegelt, aastalõpu rahalunija oma teemaga jälle. Tere.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surma registreerimine mitte, küll aga tuhastamine või matmine ning ärasaatmine. Krematooriumisse või matusebüroosse minnes peab teatud summa siiski olemas olema, seal ei piisa jutust,  et teen KOV-i avalduse või saan lahkunu arvelt raha peale matust.

Oled sa täiesti kindel, et selleks kõigeks peab raha olemas olema laupäeva õhtul kell 20? Teemaalgataja ju rõhutab, et tal oli seda raha kohe, eile vaja.

Olen kindel, et inimesel on plaanis mingi suvaline emotsioonost internetist, mitte pole tegemist millegi fataalsega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surma registreerimine mitte, küll aga tuhastamine või matmine ning ärasaatmine. Krematooriumisse või matusebüroosse minnes peab teatud summa siiski olemas olema, seal ei piisa jutust, et teen KOV-i avalduse või saan lahkunu arvelt raha peale matust.

Oled sa täiesti kindel, et selleks kõigeks peab raha olemas olema laupäeva õhtul kell 20? Teemaalgataja ju rõhutab, et tal oli seda raha kohe, eile vaja.

Olen kindel, et inimesel on plaanis mingi suvaline emotsioonost internetist, mitte pole tegemist millegi fataalsega.

Võimalik, et sul on õigus.

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooh, pangalaenu intriig kukkus läbi, edasi läheb matuse luuletamine. Matusetoetus makstakse kohe ja sekundi pealt ei visata krematooriumist tuhastamata lahkunut tänavale.

Tegelt, aastalõpu rahalunija oma teemaga jälle. Tere.

 

Mina tõin sisse matuste teema. Pakkusin seda oma kogemuse põhjal ühena kiire rahavajaduse põhjustest,  ei ole teemaalgataja ega luni kelleltki raha.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tõin sisse matuste teema. Pakkusin seda oma kogemuse põhjal ühena kiire rahavajaduse põhjustest, ei ole teemaalgataja ega luni kelleltki raha.

Kui keegi ära sureb, siis ikka tavaliselt sugulased laenavad, sest nad ju teavad, et see jutt on tõsi, mida räägitakse. Aga Perekoolist tulla raha otsima on natuke kahtlasem.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Või oled sa see tüüp, kelle arvates ainult lollid koguvad ja säästavad?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Või oled sa see tüüp, kelle arvates ainult lollid koguvad ja säästavad?

Oleneb palju teenib, kas sina siis oledki see tüüp kes ei mõista, inimeste palgad on erinevad ja madalalt palgalt säästa on raske või päris võimatu?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Või oled sa see tüüp, kelle arvates ainult lollid koguvad ja säästavad?

Oleneb palju teenib, kas sina siis oledki see tüüp kes ei mõista, inimeste palgad on erinevad ja madalalt palgalt säästa on raske või päris võimatu?

Mul on elu jooksul olnud erinevas suurusjärgus sissetulekud. Säästnud olen ma alati. Ka siis, kui väga madalapalgaline olin.

Lihtsalt, perekoolis on mingi seltskond, kes peab säästmist mõttetuks ja rumalaks tegevuseks. Nende puhul ei ole asi sissetuleku suuruses, vaid mõtteviisis.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Või oled sa see tüüp, kelle arvates ainult lollid koguvad ja säästavad?

Varastes 20-ndates ei olnud veel sääste kogutud, elasime tõesti palgapäevast palgapäevani. Erinevalt teemaalgatajast ei olnud isegi autot, mida laenu tagatiseks pakkuda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on ootamatu ülikiire vajadus?

Matused või kohese ravi vajadus välisriigis.

Või näiteks lemmiklooma ravi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. laen eraisikult?