Esileht Tööelu, raha ja seadused. laen eraisikult?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: laen eraisikult?

Postitas:
Kägu

Või näiteks lemmiklooma ravi.

Tubli, sellega saab lollidelt viinaraha kätte küll!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Mina korraldasin oma lähedase matused 11 aastat tagasi ning see läks maksma 6000 eurot(tagasihoidlikult 25 inimesega). Aga mõistan, et saab ka odavamalt.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

!

Selle tarbeks on ju igal inimesel ometigi ju säästud. Ettenägematuid olukordi, kus raha on vaja kohe, nüüd ja praegu, tuleb eranditult igal inimesel ette aegajalt. Kuidas on võimalik niimoodi elada, et igal kuul kulutad oma palga nulli?

Mina korraldasin oma lähedase matused 11 aastat tagasi ning see läks maksma 6000 eurot(tagasihoidlikult 25 inimesega). Aga mõistan, et saab ka odavamalt.

Ja siis? Selle kõik saab ju katta oma säästude ja surnu isiklikul kontol oleva raha eest?! Ei?

Vanainimesed üldiselt planeerivad vägagi ette oma lahkumist. Kui sinu esivanemate puhul see nii polnud ja sina ise oled ka peost suhu elaja, siis tee sellest oma järeldused – nii ei ole ok! Ära sina oma lastele nii tee!

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis? Selle kõik saab ju katta oma säästude ja surnu isiklikul kontol oleva raha eest?! Ei?

Vanainimesed üldiselt planeerivad vägagi ette oma lahkumist. Kui sinu esivanemate puhul see nii polnud ja sina ise oled ka peost suhu elaja, siis tee sellest oma järeldused – nii ei ole ok! Ära sina oma lastele nii tee!

Mõttetu targutamine. Kõik ei sure vanalt ja matuseid korraldama võib sattuda ka väga noor ja säästudeta inimene.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõttetu targutamine. Kõik ei sure vanalt ja matuseid korraldama võib sattuda ka väga noor ja säästudeta inimene.

Ja nii maetav kui matja võivad olla mõlemad noored inimesed, kellel pole sääste veel tekkinud.

Ja paistab,  et sa ei tea ja seda,  et säästudega surnu isiklikul kontol oleva raha saab kätte alles peale matuseid, kui on tekkinud arved, mida pangale esitada.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis siis? Säästud peavad ju alati olema! Homme läheb pesumasin katki, siis on ju kohe raha vaja? Sa võtad siis sms-laenu või?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis? Selle kõik saab ju katta oma säästude ja surnu isiklikul kontol oleva raha eest?! Ei? Vanainimesed üldiselt planeerivad vägagi ette oma lahkumist. Kui sinu esivanemate puhul see nii polnud ja sina ise oled ka peost suhu elaja, siis tee sellest oma järeldused – nii ei ole ok! Ära sina oma lastele nii tee!

Vanainimesed 😀

Mina ei ela peost suhu, hull oled või? Mul pole alates 14. eluaastast rahapuudust olnud.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis siis? Säästud peavad ju alati olema! Homme läheb pesumasin katki, siis on ju kohe raha vaja? Sa võtad siis sms-laenu või?

Ei võta SMS  laenu. Peseksin käsitsi, kuni pesumasina raha koos on.

Hetkel olen küll juba selles vanuses ja staatuses,  kus säästud olemas ja pesumasina ostmine pole probleem.  Aga ülikooli ajal ja aastajagu peale kooli olen tõesti väga väikese rahaga hakkama saanud ja sellesse perioodi sattus ka matuste korraldamine.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis kuldkirstu sa kasutasid ja mis pärleid peielistele sisse söötsid, aga saab tänapäevsl ikka odavamalt. Eriti neile, kel rahaga kitsas käes.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta SMS  laenu. Peseksin käsitsi, kuni pesumasina raha koos on. Hetkel olen küll juba selles vanuses ja staatuses,  kus säästud olemas ja pesumasina ostmine pole probleem.  Aga ülikooli ajal ja aastajagu peale kooli olen tõesti väga väikese rahaga hakkama saanud ja sellesse perioodi sattus ka matuste korraldamine.

SMS-laenu pole võtnud, kõigega rahaliste asjadega oled hakkama saanud, aga mida tahad teemasse öelda? Millele oponeerid?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta SMS laenu. Peseksin käsitsi, kuni pesumasina raha koos on. Hetkel olen küll juba selles vanuses ja staatuses, kus säästud olemas ja pesumasina ostmine pole probleem. Aga ülikooli ajal ja aastajagu peale kooli olen tõesti väga väikese rahaga hakkama saanud ja sellesse perioodi sattus ka matuste korraldamine.

SMS-laenu pole võtnud, kõigega rahaliste asjadega oled hakkama saanud, aga mida tahad teemasse öelda? Millele oponeerid?

Eks ikka sellele, millele sina siin kahel lehel nii kangesti vastu vaidled – et matused on üks põhjustest,  milleks inimesel võib kiiresti ja ootamatult suuremat rahasummat vaja olla.  Ja et kõikidel ei ole ja ei saagi olla sääste igaks elujuhtumiks, kuna haigus, õnnetus, ootamatu väljaminek võib tabada igas vanuses inimest ja ei tasu pööritada silmi selle peale,  kui noorel inimesel veel sääste tekkinud ei ole.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Matustest rääkisin seetõttu, et olen ise kunagi ootamatult sattunud olukorda, kus paari päevaga oli vaja kokku saada raha isa matuste korraldamiseks.

Või oled sa see tüüp, kelle arvates ainult lollid koguvad ja säästavad?

Aga mida sa, targutaja, siis teed, kui ühe ootamatuse oled säästudega ära katnud, kuid kohe tabab järgmine? Ei hakka üldse ekstreemsusi ja surma mängu tooma, vaid lihtlabane suhte lagunemine ja uue ajutise üürikorteri sissemakse (~1200 eur), kuhu pead ostma pesumasina ja voodi (~500 eur), ja siis läheb auto katki (~600 eur), pluss pead kuidagi ennast igapäevaselt ka üleval pidama.

Ilmselt kõigil on mingi SOS fond aga paraku ei saa 1000-eurost palka teeniv inimene kuigi lihtsalt näiteks 6000 kõrvale panna, et mitu jama järjest ära klattida võimalik oleks. Või vähemalt mina ei oska, sest ikka tuleb eelarveväliseid kulutusi ette, kuigi üritan raha hästi planeerida. See on tore, kui sa võimekam oled selles osas, aga proovi endast kehvemaid pigem julgustada ja juhendada, mitte parastada, et kui lollid nad on.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida sa, targutaja, siis teed, kui ühe ootamatuse oled säästudega ära katnud, kuid kohe tabab järgmine? Ei hakka üldse ekstreemsusi ja surma mängu tooma, vaid lihtlabane suhte lagunemine ja uue ajutise üürikorteri sissemakse (~1200 eur), kuhu pead ostma pesumasina ja voodi (~500 eur), ja siis läheb auto katki (~600 eur), pluss pead kuidagi ennast igapäevaselt ka üleval pidama. Ilmselt kõigil on mingi SOS fond aga paraku ei saa 1000-eurost palka teeniv inimene kuigi lihtsalt näiteks 6000 kõrvale panna, et mitu jama järjest ära klattida võimalik oleks. Või vähemalt mina ei oska, sest ikka tuleb eelarveväliseid kulutusi ette, kuigi üritan raha hästi planeerida. See on tore, kui sa võimekam oled selles osas, aga proovi endast kehvemaid pigem julgustada ja juhendada, mitte parastada, et kui lollid nad on.

Aaa, sa oled see perekooli kägu, kes igas sellises teemas hakkab heietama kuidas tal ühe nädala jooksul viis pereliiget korraga ära suri ja pere lemmikloom vajas vältimatut abi. Lisaks oli vaja mitme tuhande euro eest leida uus üürikodu?

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis kuldkirstu sa kasutasid ja mis pärleid peielistele sisse söötsid, aga saab tänapäevsl ikka odavamalt. Eriti neile, kel rahaga kitsas käes.

Saarepuust kirst maksis 3000 eurot. Sa vist pole kursis, kui palju lilleseaded ja muusika maksab. Nii et ära tuututa. Peielaud on selle juures kolmekäigulise menüüga kõige väiksem kulu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida sa, targutaja, siis teed, kui ühe ootamatuse oled säästudega ära katnud, kuid kohe tabab järgmine? Ei hakka üldse ekstreemsusi ja surma mängu tooma, vaid lihtlabane suhte lagunemine ja uue ajutise üürikorteri sissemakse (~1200 eur), kuhu pead ostma pesumasina ja voodi (~500 eur), ja siis läheb auto katki (~600 eur), pluss pead kuidagi ennast igapäevaselt ka üleval pidama.

Alustuseks üüri enda võimetele ja rahalisele olukorrale vastav mööbliga elamispind. Auto asemel liigu ühistranspordiga. Ja ära tule nüüd väitma, et see 1200€ maksev tühi pind on ainus võimalus ning ühtlasi asub see ühistranspordivabas kohas.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alustuseks üüri enda võimetele ja rahalisele olukorrale vastav mööbliga elamispind. Auto asemel liigu ühistranspordiga. Ja ära tule nüüd väitma, et see 1200€ maksev tühi pind on ainus võimalus ning ühtlasi asub see ühistranspordivabas kohas.

Sest alla 300 eurose üüriga viisakaid kortereid on turul ju jalaga segada…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa kuupealt kukkunud? Inimene räägib 400 eurot maksvast üürikast, mis on niigi hinnaskaala alumises otsas.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta pealectervisega seotult ette muid ülikiireid vajadusi, kus raha vaja oleks. Mul endal oli peres juhtum, kus inimene vigastas ennast ja oli vaja kiirelt (24 h jooksul) põlve opp teha et jalg säilitaks samas mahus liikuvuse. Riiklikus oleks saanud sellele opile alles kolme nädala pärast (ei olnud eluohtlik) ja loomulikult aitasid kõik sugulased rahaga et saaks kiirelt opile ja elukvaliteet säiliks.

1. Sellist olukorda pole olemas. Ka riiklikus saab operatsioonile, kui sellest oleneb jala liikuvus ja seda peab tingimata 24 tunni jooksul tegema. Täiesti rumal jutt.

Kui elule ohtu ei ole ja jalast otseselt ilma jäämine ei ähvarda, võid oodata päris kaua, eriti nüüd kus ortopeedia järjekorrad ülipikad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul üks sugulane kaotas ülikoolis teisel kursusel käies autoõnnetuses mõlemad vanemad. Oli ainuke laps ja pidi ilma sissetulekut omamata kohe kaks vanemat matma. Õnneks meil suur suguvõsa ja panime kõik raha kokku ja matused said peetud, kuid kui meid ei oleks, siis oleks küll väga keeruliseks läinud. Tol ajal ei katnud KOVi matusetoetus poole kirstu rahagi ära.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ju ütleb, et on kõik sõbrad ja tuttavad läbi küsinud – kui oleks nii mõjuv põhjus nagu lähedase surm, kellegi jala päästmine või panga käest kodu päästmine, leiduks kogu tutvusringkonna peale kindlasti inimene, kes selle 500 eurot laenab.

Mul endal on piisavalt usaldusväärsed sõbrad, et kui neist keegi laenu vajaks, ei hakkaks ma isegi küsima, et mille jaoks, ma tean, et nad maksaksid selle kindlasti tagasi.

Kui oleks selline sõber, kel iga mõne aja tagant laenu vaja ja eelmised veel maksmata, siis muidugi ei annaks. Sel juhul ei oleks tegemist hädaabiga, vaid inimesega, kes ei suuda oma kulutusi tuludele vastavaks reguleerida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ju ütleb, et on kõik sõbrad ja tuttavad läbi küsinud – kui oleks nii mõjuv põhjus nagu lähedase surm, kellegi jala päästmine või panga käest kodu päästmine, leiduks kogu tutvusringkonna peale kindlasti inimene, kes selle 500 eurot laenab.

TA ütleb, et sõprade-sugulaste käest osa raha leitud, aga 500 veel puudu. Ei tea ju, palju üldse vaja oli.
Hakkad teemat lugema ja nagu alati – suur tänitamine käib, igaüks elab end välja.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea ju, palju üldse vaja oli.

Ega nii ju keegi raha ei anna ka, kui ei ole üldse teada, mille jaoks vaja on või palju vaja on.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea ju, palju üldse vaja oli.

Ega nii ju keegi raha ei anna ka, kui ei ole üldse teada, mille jaoks vaja on või palju vaja on.

FB gruppides antakse laenu küll, keegi ei küsi, milleks.
Ju need sõbrad ja sugulased, kes osa rahast andsid, ikka teadsid, palju ja mille jaoks. Ega TA ju perekooli kasutajatelt raha ei küsinud, uuris lihtsalt, kas on kohta, kust saaks kiirelt laenu.
Me siin ei peagi teadma, mille tarvis vaja oli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülikiirelt saab võtta krediitkaardi või arvelduskrediidi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saad sa aru, et sellistele inimestele ei anna pangad laenu. Ja on ilmselge, et TA “pakilise” rahavajaduse taga on mingi suvaline emotsioonost, mitte ootamatult surnud pereliige või lähedase tervisekulu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saad sa aru, et sellistele inimestele ei anna pangad laenu. Ja on ilmselge, et TA “pakilise” rahavajaduse taga on mingi suvaline emotsioonost, mitte ootamatult surnud pereliige või lähedase tervisekulu.

Novott, siis polegi vaja anda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa selgeltnägija,  et teemaalgatajat negatiivse alatooniga “selliseks inimeseks”   ja tema rahaprobleemi “mingi suvaline emotsioonost”  nimetad?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa selgeltnägija,  et teemaalgatajat negatiivse alatooniga “selliseks inimeseks”   ja tema rahaprobleemi “mingi suvaline emotsioonost”  nimetad?

Tean sellepärast, et panga pakutav väikelaen, krediitkaart või arvelduskrediit on ju kõige esimene valik, mida saaks sellises olukorras kasutada. Kui tal vastav pakkumine puudub, siis järelikult ei ole ta panga silmis laenukõlbulik. On´s tõesti nii keeruline selle peale tulla?

Ülikiire laen, mida on vaja kohe, nüüd ja praegu – samal päeval, laupäeva õhtul, on ju emotsioonost. Või usud tõesti, et lähedane suri ja hiljemalt sama päeva õhtuks on vaja tasuda juba matusekulusid?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaevalt, et kogu tutvusringkonna läbihelistamine, olukorra selgitamine ja laenu küsimine kiiremini käib kui pangast ametlikul teel rahasaamine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mul on lapsed ja pesumasin ütleb üles, siis jaa, ma võtan kasvõi laenu peale uue kui sääste pole, mitte ei pese käsitsi enda ja laste riideid mitu kuud! Ma saaks elada enne ilma pliidi või külmkapita.

Kui mu ema peaks homne päev surema, siis sama lugu. Olen ainus laps, tema oli ainus laps peres, meil ei olegi suguvõsa, kellelt laenata. Ta alles jäi pensionile, enne seda oli tal raske puue. Tal ehk mõnisada eur vaid vaba raha. Ise pean enda lapsi koolitama, ka mul pole midagi üle.

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. laen eraisikult?