Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laen suuremaks remondiks-intressid?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Laen suuremaks remondiks-intressid?

Postitas:

Plaanime teha enda korteris suuremat remonti. Laenusumma 40 000 eur. Korteril on veel peal ca 30 000 suuruses summas kodulaenu jääk, mida maksta 10 aastat. Olemasolevat kodulaenu lepingut ma ei muuda, see on sõlmitud sellisel ajal, kus intress oli 0,4% ehk siis väga soodne.
Küsisin enda kodupangast laenupakkumise. Laen tuleks kinnisvara tagatisel (meie teine korter, millega ei ole seotud laenukohustusi) ning saadud laenupakkumise intress oli ebameeldivalt kõrge: 5%.
Saan aru, et praegu on majanduses keerulised ajad ning laenuintressid ei ole kõige soodsamad, aga kas 5% on tõesti tavaline keskmine intress? On kellelgi viimase aja kogemusi remondiks laenu võtmisega? Saan aru, et kodu ostuks oleks intress väiksem kuirenoveerimiseks.
Eks ma küsin mõnest teisest pangast pakkumisi ka, kuid samas olen kahtlev, et oluliselt soodsamaid pakkumisi saan kui kodupangast, kus kogu mu makseajalugu ja kohustused on näha.
Iseenesest ei peaks ma olema ka mingi n.ö. riskiklient. Igakuine sissetulek on veidi üle 2000 euro kätte ning laenukohustuste osa ongi ainult vana kodulaenu makse ca 150 eurot kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 08:55; 08.10 09:18; 08.10 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laen tuleks kinnisvara tagatisel (meie teine korter, millega ei ole seotud laenukohustusi) ning saadud laenupakkumise intress oli ebameeldivalt kõrge: 5%.
Saan aru, et praegu on majanduses keerulised ajad ning laenuintressid ei ole kõige soodsamad, aga kas 5% on tõesti tavaline keskmine intress?

Hüpoteeklaenu intress ongi kodulaenust kõrgem. Ilmselt tõstab intressi asjaolu, et omafinantseering puudub. Te pole ilmselt ka kõige nooremad.
Kindlasti tasub küsida alternatiivne pakkumine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 2000 kätte ja kohustusi ainult 150 eurot kuus, miks te siis üldse laenu võtate? Pange 1000 kuus kõrvale ja juba poole aastaga on mingite tööde raha koos. Ma muidugi ei kujuta hästi ette, mis korteri remont see 40 000 läheb…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omafinantseering eksisteerib ikka, s.t. laenusumma on 40 000, kuid laenu tagatiseks mineva kinnisvara hind on ca. 70 000.
40 000 kulub suurema (120m2) korteri remondiks lihtsalt ära (uued aknad, vannituba, planeeringu muutmine, elektritööd jne jne.
2000 kätte palgast tuhandet kõrvale ei pane, säästud on ikka. See, et laenukohustusi palju ei ole, ei tähenda, et elamiseks raha ei kuluks.
Eks põhimõtteliselt olen ma selle üüratu intressiga laenupakkumisega ka nõus kui see ongi praegusel hetkel n.ö. tavaline keskmine intress (remonti edasi ei tahaks enam lükata). Samas üleliia ei sooviks panka ka nuumata. Kui kuskilt saab oluliselt parema intressi, siis sealt ka laenu võtan. Kõik see eeldab aga uurimist ja pankadega suhtlemist, mis on üsnagi tüütu tegevus.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 08:55; 08.10 09:18; 08.10 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju normaalne intress suvalise väikelaenu puhul. Isegi pigem madal.

Ainult kodulaenul on madalad intressid, teistel laenudel ei olegi ja pole kunagi olnud madalad intressid.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see 5% on täiesti mõistlik intress hüpoteeklaenu puhul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on mu ootused madalamaks intressiks seotud sellega, et arvasin, et kodu renoveerimiseks saab samuti kodulaenu. Erinevatel pankadel on see erinevalt välja reklaamitud. Lähemal uurimisel selgub jah, et kodulaen ikka mõeldud pigem ostmiseks või ehitamiseks, aga remontimiseks vajaliku laenu saamiseks tuleks hüpoteeklaenu võtta. Samas ikkagi on siit-sealt kuulda, et inimesed on ka kodu remondiks kuluva summa saanud kodulaenu alla kanda. Ilmselt siis küll momendil kui kodu ostmiseks laen võetakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.10 08:55; 08.10 09:18; 08.10 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ikka kodulaen. Tee korralik ja põhjalik kalkulatsioon , hinnapakkumised ja siis küsi erinevatest pankadest. Kodupank ei pruugi parimat pakkumist anda.
Minu jaoks see pole mingi suur vaev ju küsida neid pakkumisi. Summa ju ka 40000, mitte 400

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 12:58; 09.10 11:30; 13.10 23:31; 14.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea pakkumine. Ma võtsin 4 aastat tagasi ja siis pakuti 11% (mis oli tol hetkel kõige parem pakkumine).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea pakkumine. Ma võtsin 4 aastat tagasi ja siis pakuti 11% (mis oli tol hetkel kõige parem pakkumine).

40 000 ja 11% on ikka jõhker. Või mis summa ja mis pangast see oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 12:58; 09.10 11:30; 13.10 23:31; 14.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi ei kujuta hästi ette, mis korteri remont see 40 000 läheb…

Teen praegu 140 m2-se kolmetoalise ümberehitust-läheb 70 000.-Nii, et isegi odav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on mu ootused madalamaks intressiks seotud sellega, et arvasin, et kodu renoveerimiseks saab samuti kodulaenu. Erinevatel pankadel on see erinevalt välja reklaamitud. Lähemal uurimisel selgub jah, et kodulaen ikka mõeldud pigem ostmiseks või ehitamiseks, aga remontimiseks vajaliku laenu saamiseks tuleks hüpoteeklaenu võtta. Samas ikkagi on siit-sealt kuulda, et inimesed on ka kodu remondiks kuluva summa saanud kodulaenu alla kanda. Ilmselt siis küll momendil kui kodu ostmiseks laen võetakse…

praegu kipub ka kodu ostmiseks antav laen olema 2,5 intressiga, seega 5% remondilaen on päris hea, sest remondilaen on alati kallim kui ostmisel antav laen

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie võtsime sel suvel remondiks laenu. Summa küll kaks korda väiksem, aga intress samas suurusjärgus, mis sulle pakutakse, 4,9%. SEB pank, kodulaen meil ka kunagi sealt võetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugused need remondilaenu ja teiste laenude intressid praegu üldiselt on jah. Mõnest pangast võid ju saada 4,8% aga sisuliselt ega see asja eriti ei muuda. Me võtsime 2016 ka veidi lisalaenu ja pakuti samuti kodupangast 4.9% intressiga. Summa oli meil siis oluliselt väiksem kui TA, laenutähtaeg oli 7a. ja se on nüüdseks juba makstud, kiirustasime tagasimaksega just selle intressi pärast. Muidu poleks võtnudki aga vaja oli ja korraga kogu summat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 12:53; 14.10 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin küll teisi pakkumisi ka küsida. Ma ei ole küll remondiks laenu võtnud, aga hüpoteeklaenu pakkumisi üüriobjekti ostuks olen saanud viimastel kuudel ka 3,7…3,9% vahemikus. Tagatiseks hea Tallinna kinnisvara. Sissetulek korralik, aga laenud ka krediidivõimekuse piiri ülemisse otsa välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omafinantseering eksisteerib ikka, s.t. laenusumma on 40 000, kuid laenu tagatiseks mineva kinnisvara hind on ca. 70 000.

40 000 kulub suurema (120m2) korteri remondiks lihtsalt ära (uued aknad, vannituba, planeeringu muutmine, elektritööd jne jne.

2000 kätte palgast tuhandet kõrvale ei pane, säästud on ikka. See, et laenukohustusi palju ei ole, ei tähenda, et elamiseks raha ei kuluks.

Eks põhimõtteliselt olen ma selle üüratu intressiga laenupakkumisega ka nõus kui see ongi praegusel hetkel n.ö. tavaline keskmine intress (remonti edasi ei tahaks enam lükata). Samas üleliia ei sooviks panka ka nuumata. Kui kuskilt saab oluliselt parema intressi, siis sealt ka laenu võtan. Kõik see eeldab aga uurimist ja pankadega suhtlemist, mis on üsnagi tüütu tegevus.

Mina jälle mõtlen, et kas ikka on üldse mõtet laenu võtta, kui  juba enne laenu võtmist/saamist panka kirud?

P.S Hüpoteeklaenu puhul on 5% täiesti tavaline intress. Kas sa mõtlesid, et remondilaenu peaks sama intressiga saama, mis on kodulaen?

P.P.S Hüpoteeklaenu puhul ei ole omafinantseeringut. Sul peab vaid laenusummast vajalikul määral kõrgema väärtusega kinnisvara tagatiseks olema. Kinnisvara tagatis ja omafinantseering on erinevad asjad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugused need remondilaenu ja teiste laenude intressid praegu üldiselt on jah. Mõnest pangast võid ju saada 4,8% aga sisuliselt ega see asja eriti ei muuda. Me võtsime 2016 ka veidi lisalaenu ja pakuti samuti kodupangast 4.9% intressiga. Summa oli meil siis oluliselt väiksem kui TA, laenutähtaeg oli 7a. ja se on nüüdseks juba makstud, kiirustasime tagasimaksega just selle intressi pärast. Muidu poleks võtnudki aga vaja oli ja korraga kogu summat.

Lisalaenu puhul oma kodupank ju teab, et sa mujalt laenu ei saaks ja annabki kõrgema intressiga ( st.tagatis on juba kodupangas panditud)

Selle 4,9% maksaks ma max 15000 puhul. Suurem summa peaks jääma 3,5-4 vahele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 12:58; 09.10 11:30; 13.10 23:31; 14.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugused need remondilaenu ja teiste laenude intressid praegu üldiselt on jah. Mõnest pangast võid ju saada 4,8% aga sisuliselt ega see asja eriti ei muuda. Me võtsime 2016 ka veidi lisalaenu ja pakuti samuti kodupangast 4.9% intressiga. Summa oli meil siis oluliselt väiksem kui TA, laenutähtaeg oli 7a. ja se on nüüdseks juba makstud, kiirustasime tagasimaksega just selle intressi pärast. Muidu poleks võtnudki aga vaja oli ja korraga kogu summat.

Lisalaenu puhul oma kodupank ju teab, et sa mujalt laenu ei saaks ja annabki kõrgema intressiga ( st.tagatis on juba kodupangas panditud)

Selle 4,9% maksaks ma max 15000 puhul. Suurem summa peaks jääma 3,5-4 vahele.

seekord panid mööda, ka teine pank oli nõus, aga sama intressiga. Milleks aga siis end jagada kahe panga vahel, mugavam oli ajada asja samas pangas. Summa polnud panga jaoks eriti suur, pigem väikelaen ja kodulaenu kogutähtaeg oli kokku 15 aastat. Sellestki jäänud nüüd 1,5 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 12:53; 14.10 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugused need remondilaenu ja teiste laenude intressid praegu üldiselt on jah. Mõnest pangast võid ju saada 4,8% aga sisuliselt ega see asja eriti ei muuda. Me võtsime 2016 ka veidi lisalaenu ja pakuti samuti kodupangast 4.9% intressiga. Summa oli meil siis oluliselt väiksem kui TA, laenutähtaeg oli 7a. ja se on nüüdseks juba makstud, kiirustasime tagasimaksega just selle intressi pärast. Muidu poleks võtnudki aga vaja oli ja korraga kogu summat.

Lisalaenu puhul oma kodupank ju teab, et sa mujalt laenu ei saaks ja annabki kõrgema intressiga ( st.tagatis on juba kodupangas panditud)

Selle 4,9% maksaks ma max 15000 puhul. Suurem summa peaks jääma 3,5-4 vahele.

seekord panid mööda, ka teine pank oli nõus, aga sama intressiga. Milleks aga siis end jagada kahe panga vahel, mugavam oli ajada asja samas pangas. Summa polnud panga jaoks eriti suur, pigem väikelaen ja kodulaenu kogutähtaeg oli kokku 15 aastat. Sellestki jäänud nüüd 1,5 aastat.

Arvan et teine pank poleks nõus 2 järjekoha hüpoteegiga, vaid oleksid pidanud mõlemad laenud sinna viima. Jah laenu võib teine pank muidugi lubada kui sul veel pakkuda muid kinnis ara tagatisi. Samuti see 4.9 on normaalne väiksemate summade puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 12:58; 09.10 11:30; 13.10 23:31; 14.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laen suuremaks remondiks-intressid?