Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: ,

Postitas:

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.seb.ee/foorum/kodu/mida-teha-et-kodulaenu-saamise-otsus-oleks-positiivne

pangaväljavõtted on üldjuhul 1a

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kena, aitäh, aga tahaksin siiski inimeste reaalseid kogemusi eri pankadega. No nöiteks kui SEB soovib aastaseid panga väljavõtteid, aga mul igapäevapangad hoopis Nordea ja Swedbank, kas pangad saavad omavahel vahetada infot lihtsalt niisama või pean printima ise need lehed välja..no aastajagu arveldamidi on ju suht palju lehekülgi..ja mida nad täpselt seal vaatavad? Kõik inimesed käivad ju poes, maksavad arveid jne.

Loomulikult saadab pank igale küsijale sinu kontoväljavõtted.
Ja otse loomulikult on kõigil pankadel ühine klientide andmebaas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ha-haa, see on hea teemaalgatus! Stiilis, et kuulsin, et naabrimehel käib kratt vms. Pankadel ei ole mitte mingit ligipääsu su terviseandmetele. Mõtle nüüd ka ikka natuke. Isegi paljudel juhtudel ei näe perearst sinu analüüse, mida on teinud nt erialaarst. Aga arvad, et pank näeb. Pead täitma vormi, kus ise kinnitad, et sul ei ole neid ja neid haiguseid. Kui vahele jääd, on hambad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terviseandmeid ei näe pank kuskilt, aga kui koos kodulaenuga taotled elukindlustust laenu juurde, siis pead vastama terviseandmeid puudutavatele küsimustele. Nt vähenenud töövõime või teatud krooniliste haiguste korral võidakse keelduda kindlustamast.

Mina olen elus võtnud kahel korral kodulaenu.
Olen saanud positiivse laenuotsuse ja samal ajal:
– ostan lotopileteid netist sagedusega kord kuus
– oman krediitkaarti
– olen võtnud väikelaenu samast pangast
– on olnud kehtiv kodutehnika järelmaks
– on säästukaart pluss (see on ka nagu krediitkaart)
Pank vaatab, kas kohustused panga ees on olnud alati täidetud õigel ajal (kaardihooldustasud, krediitkaardi intressid, väikelaenu tagasimaksed, esimese kodulaenu tagasimaksed).
Pank vaatab, kas on olnud maksehäireid (oled seda registris millegagi).
Pank vaatab, et poleks võetud kiirlaenusid (laekumisega pangakontole).
Kui sissetulek ei laeku sellesse panka, tuleb esitada paberil konto väljavõte teisest pangast. Laenu saamise tingimuseks võib olla sissetuleku edasine laekumine laenu andvasse panka.

Pank ei saa kõiki asju su elus kontrollida, aga laenutaotluses valeandmete esitamisel sissetulekute ja kohustuste kohta peab arvestama, et leping võidakse hiljem üles öelda ning laenusumma tagasi nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsime laenu 2014. Pangaväljavõtted 6 kuud. Kui olinäha, et on veel mingeid kontosid, sisi tahtsid küikdie pankade väljavõtteid (nt et näha, et olen oma kontolt kuskile teise panka oma kontole raha kandnud)

Väikelaenud ei olnud takistuseks (ei olnud kiirlaenud/smslaenud), pidime esitama lihtsalt vastavast pangast mingi dokumendi launujäägi suuruse ja lõpptähtaja kohta (laenud on ju pm sama nagu liising)

Terviseandmeid laenu jaoks ei vaadatud. Küll aga kui laenukindlustust tahad, siis se eon ju põhimõtteliselt elukindlustus ja loomulikult siis vaadatakse terviseandmeid, osad kindlustusseltsid lasevad lausa koormustesti teha jne. Neil ei ole jumõtet kindlustada, kui sul on vähk ja prognoos on elada veel 2-3 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:46; 23.03 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati kui uurisin, siis oli takistuseks emapalk. Kirjutati, et käigu 3 kuud tööl ja siis prooviks uuesti. Ma ei tahtnud suurt kodulaenu, vaid ikka väga tagasihoidlikku summat.
Eelmisel korral kui mehega koos konsultatsioonil käisime, kui tahtsime hoopis teise linna kolida ja maja osta, et siis oli jälle selline takistus, et kust ma uue töö leian. Mehel oli väga hea palk (töötas välismaal) ja minu palka poleks vajagi. Oleks kenasti saanud majalaenu makstud ja kenasti elatud. Ma mõtlen, et kellele neid laenu siis üldse antakse ja mis tingimustel.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:25; 27.03 15:57; 28.03 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul võib olla kasvõi 10 erinevat järelmaksu/liisingut/väikelaenu aga siis peab olema ka vastav sissetulek. Panga jaoks on oluline palju sul pärast kohustuste tasumist raha alles jääb.

Ise võtsime uue kodulaenu kui oli kaks kehtivat autoliisingut ning paar järelmaksu. Polnud mingeid probleeme. Mida täpsemalt vaadati pole aga aimugi. Täitsime avalduse ja saatsime pangaväljavõtted (digitaalselt siiski, kes see tänapäeval veel paberile sellist asja prindib).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laenuhaldur võib vastata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:21; 22.03 22:12; 22.03 22:45; 22.03 23:16; 23.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui taotlesite eluasemelaenu, siis mis asju teie elust vaadati?

Nagu ma aru saan, siis loomulikult vaadatakse pangaväljavõtteid, aga kui pikalt?
Kas neil on mingid eelistused ka, et kus sa võid käia või mille eest maksta? Näiteks, et kui keegi käib liiga palju kinos või kohvikus, kas see nende jaoks halb märk?

Kui täpselt nad vaatavad hasartmänguasju? Et ütleme kui aastas mõned korrad lotot ostan, kas see on juba väga suureks miinuseks?

Kui täpselt vaadatakse terviseandmeid? Arvasin, et need on konfitentsiaalsed, aga nüüd kuulsin, et kõik vaadatakse läbi ja ei pruugi isegi laenukindlustust saada, kui mõnda haigust oled elus põdenud. Terve elu andmed siis vaatavad läbi või?

Kas üks väike järelmaks on väga halb? Aga kui selle enne tervikuna ära maksan, siis vaatavad, et ah nende jaoks maksin ja võtavad ikka miinusena arvesse? Või ära makstud järelmakse nad siiski ei arvesta miinusena?

Mida veel vaadatakse, mille peale ehk ise ei tulekski ja mis teil olid nö tugevusteks ja/nõrkusteks, mis mängisid rolli laenuotsuse kujunemisel?

Kurdetakse, et Google ja Facebook nuhivad, aga mulle tundub see pank palju suurem nuhk..need saavad ikka igale poole ligi..

* 6 kuud või 12 kuud (oleneb sinu taustast);
* käi kinos või kohvikus palju tahad. Kui millegi kuritegelikuga ei tegele, siis ei huvita see kedagi;
* hasartmängurid on luubi all. Lotot võid mängida, aga kui käid kasiinos või teed internetis mingeid “panuseid”, siis see läheb nö halvas mõttes arvesse ja siis laenu ei saa;
* terviseandmeid vaadatakse vaid siis, kui kavatsed teha elukindlustust. Elukindlustus ei ole kohustuslik. Kui laenu taotlemise ajal ollakse tõsiselt haige (mõni surmaga lõppev haigus), siis läheb ka arvesse. Pank soovib siiski laenu tagasi saada;
* järelmakse võib olla. Üks laenukohustus ei ole välistuseks teise laenu võtmiseks, kui sissetulek on piisav, et kõik laenukohustused ära maksta. Kui me räägime järelmaksudest a la Telia järelmaks vmt. Kui pead järelmaksude all silmas kiirlaene ja teisi alternatiivlaene, siis loomulikult pangalaenu ei saa;
* vaadatakse sissetulekut, varasemat maksekäitumist, olemasolevaid laenukohustusi, säästuvõimet, tagatisi, haridust, ametikohta;
* pank ongi nuhk. Laenu andmise võimalikkuse ja tingimused määrab laenuandja. Selle võiks meelde jätta. Kui muidu aru ei saa, siis võiks mõelda nii. Naabrimees tuleb sult raha laenama – kes määrab tingimused? Sina või naabrimees? Ütled, et naabrimees? Vaevalt!
Kui laenusoovi ei ole, siis pank su taga ei nuhi. Välja arvatud juhul, kui selleks on korralduse andnud mõni kõrgem instants.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:21; 22.03 22:12; 22.03 22:45; 22.03 23:16; 23.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukindlustus ei ole kohustuslik.

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 22:36; 22.03 22:59; 23.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukindlustus ei ole kohustuslik.

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

Selles pangas, kus mina töötan, see nii ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:21; 22.03 22:12; 22.03 22:45; 22.03 23:16; 23.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

Selles pangas, kus mina töötan, see nii ei ole.

Huvitav. Minul lubati marginaal peaaegu kahekordseks tõsta, kui küsisin, kas elu- ja laenumaksekindlustused on kohustuslikud. Elukindlustus võiks tegelikult olemas olla; aga laenumaksekindlustus tundub otseselt kahjulikuna, kui veidigi kaasa mõelda ja plussid-miinused läbi arvutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 22:36; 22.03 22:59; 23.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

Selles pangas, kus mina töötan, see nii ei ole.

Huvitav. Minul lubati marginaal peaaegu kahekordseks tõsta, kui küsisin, kas elu- ja laenumaksekindlustused on kohustuslikud. Elukindlustus võiks tegelikult olemas olla; aga laenumaksekindlustus tundub otseselt kahjulikuna, kui veidigi kaasa mõelda ja plussid-miinused läbi arvutada.

Kui tohib küsida, siis mis pangas nii on?

Mul endal on ka laen ja mulle tundub, et pigem on laenumaksekindlustus päris kasulik asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:21; 22.03 22:12; 22.03 22:45; 22.03 23:16; 23.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas alustada? Kas minna panka oma laenuvõimest vestlema ja laenu taotlema või enne otsida huvipakkuv kinnisvara? Kaua laenu vormistamine aega võtab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 00:01; 24.03 12:44; 28.03 21:28; 31.03 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas alustada? Kas minna panka oma laenuvõimest vestlema ja laenu taotlema või enne otsida huvipakkuv kinnisvara? Kaua laenu vormistamine aega võtab?

Alustuseks täida pankade kodulehel laenutaotlus ja saada ära. Siis kas kutsutakse vestlusele v saadetakse äraütlev vastus. Taotluses küll pidi kinnisvara asukoht ja hind ka kirjas olema. Kui laenu tahad võtta oma kodupangast ja tingimused täidetud, läheb selle saamisega umbes nädal. Vähemalt minul käisid asjad nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 07:11; 01.08 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

Selles pangas, kus mina töötan, see nii ei ole.

Huvitav. Minul lubati marginaal peaaegu kahekordseks tõsta, kui küsisin, kas elu- ja laenumaksekindlustused on kohustuslikud. Elukindlustus võiks tegelikult olemas olla; aga laenumaksekindlustus tundub otseselt kahjulikuna, kui veidigi kaasa mõelda ja plussid-miinused läbi arvutada.

Kui tohib küsida, siis mis pangas nii on?

Mul endal on ka laen ja mulle tundub, et pigem on laenumaksekindlustus päris kasulik asi.

Elukindliuistus on kasulikum. Sest selleks ajaks, kui laenuvõtjaga midagi juhtub, võib olla, et laenujääk on miski 10%. Mõtle nüüd, maksad laenukindlustust 25 aastat ja siis jäädtöövõimetuks ja sul makstakse viimased 5 aastat kinni. Tore küll. Ag aelukindlustuse korral (eeldusel, et ka töövõimetus on kindlustatud), saad sa enda kätte summa, mille peal ekindlustasid ja võibolla jääb sealt peale laenumakseid veel raha ülegi 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:46; 23.03 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukindliuistus on kasulikum. Sest selleks ajaks, kui laenuvõtjaga midagi juhtub, võib olla, et laenujääk on miski 10%. Mõtle nüüd, maksad laenukindlustust 25 aastat ja siis jäädtöövõimetuks ja sul makstakse viimased 5 aastat kinni. Tore küll. Ag aelukindlustuse korral (eeldusel, et ka töövõimetus on kindlustatud), saad sa enda kätte summa, mille peal ekindlustasid ja võibolla jääb sealt peale laenumakseid veel raha üleg

Siin on nüüd eri mõisted veidi sassis. Koos laenuga pakuti kahte kindlustust:
Laenukindlustus ehk elukindlustus (nii surma kui 90% töövõimetuse vastu). Kindlustatud on laenujääk. St igakuiselt väheneb ka kindlustuse kuumakse. Ning musta stsenaariumi korral hüvitatakse ikkagi ainult hetkel maksmata jäänud laenujääk.

Laenumaksekindlustus – aitab tasuda laenumakseid töökaotuse või pika haiguslehe korral. See on siis see, mille osas ma väga skeptiline olen.

Pangaks oli Swed. Ma saan aru, et nende eesmärk on iga hinna võimalikult palju teenuseid määrida, aga siin jäi sellest asjast konkreetselt halb mulje.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 22:36; 22.03 22:59; 23.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai takistuseks see, et soovisime laenu koos võtta, kuid kinnisvara jätta ühe inimese nimele. Tegemist oli juba kingitud kinnisvaraga, millel olid lisatingimused, mitte tavalise ostu-müügi tehinguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu olen aru saanud – elukindlustuse mitte tegemise korral küsib pank kõrgemat intressi, sest laenu peetakse riskantsemaks?

Selles pangas, kus mina töötan, see nii ei ole.

Huvitav. Minul lubati marginaal peaaegu kahekordseks tõsta, kui küsisin, kas elu- ja laenumaksekindlustused on kohustuslikud. Elukindlustus võiks tegelikult olemas olla; aga laenumaksekindlustus tundub otseselt kahjulikuna, kui veidigi kaasa mõelda ja plussid-miinused läbi arvutada.

Kui tohib küsida, siis mis pangas nii on?

Mul endal on ka laen ja mulle tundub, et pigem on laenumaksekindlustus päris kasulik asi.

Elukindliuistus on kasulikum. Sest selleks ajaks, kui laenuvõtjaga midagi juhtub, võib olla, et laenujääk on miski 10%. Mõtle nüüd, maksad laenukindlustust 25 aastat ja siis jäädtöövõimetuks ja sul makstakse viimased 5 aastat kinni. Tore küll. Ag aelukindlustuse korral (eeldusel, et ka töövõimetus on kindlustatud), saad sa enda kätte summa, mille peal ekindlustasid ja võibolla jääb sealt peale laenumakseid veel raha ülegi ????

Sul on tõesti mõisted sassis. Laenumaksekindlustus ei ole üldse see, millest sina kirjutad. Ilmselt pidasid silmas laenukindlustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:21; 22.03 22:12; 22.03 22:45; 22.03 23:16; 23.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swed ja kindlustusest küll marginaal ei sõltunud, alles pärast tuli juttu, kas teeme.
Laenukindlustuse puhul on surma korral raha saajaks pank ja makstakse kinni laenujääk (kuumaksed vähenevad koos laenujäägiga). Elukindlustuse puhul valid ise, kes raha saab ja kui palju, aga ei saa teda sundida pärast sellest summast laenu tagasi maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:18; 27.03 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmele pangale taotluse olete teinud ja kas tingimustel olnud suur vahe, kust soodsama olete saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 00:01; 24.03 12:44; 28.03 21:28; 31.03 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käest küsiti, kus pangas meil hoiuseid v säästud on? Samuti küsis laenude liisingute kohta. Mäletan, et tulime sealt ära ja tundsin ennast nii imelikult, sest ta uuris ja puuris ebanormaalselt palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati kui uurisin, siis oli takistuseks emapalk. Kirjutati, et käigu 3 kuud tööl ja siis prooviks uuesti. Ma ei tahtnud suurt kodulaenu, vaid ikka väga tagasihoidlikku summat.
Eelmisel korral kui mehega koos konsultatsioonil käisime, kui tahtsime hoopis teise linna kolida ja maja osta, et siis oli jälle selline takistus, et kust ma uue töö leian. Mehel oli väga hea palk (töötas välismaal) ja minu palka poleks vajagi. Oleks kenasti saanud majalaenu makstud ja kenasti elatud. Ma mõtlen, et kellele neid laenu siis üldse antakse ja mis tingimustel.

Natuke teemast kõrvale, palun vabandust. Sooviks veidi selle emapalga osa kohta uurida, et omal augusti lõpus esimene laps tulekul ja oleks soov peale seda oma eluase soetada laenuga. Kas ma saan siis õigesti aru, et emapalka saades on laenu saamine raskendatud(või ei anta laenu)? Mehel ja mul püsiv töökoht olemas, et nagu elukohavahetus ei nõuaks uue töökoha leidmist kummaltki. Laen peaks tulema kahepeale siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tehtud nt sissemakse olybetti, kas siis on kohe laenusaamisel kriips peal?Vaatasin ka, et vaja laenu, aga olen 2 kuud tagasi teinud väikse sissemakse olybetti sünnipäeva puhul

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 10:04; 29.03 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke teemast kõrvale, palun vabandust. Sooviks veidi selle emapalga osa kohta uurida, et omal augusti lõpus esimene laps tulekul ja oleks soov peale seda oma eluase soetada laenuga. Kas ma saan siis õigesti aru, et emapalka saades on laenu saamine raskendatud(või ei anta laenu)? Mehel ja mul püsiv töökoht olemas, et nagu elukohavahetus ei nõuaks uue töökoha leidmist kummaltki. Laen peaks tulema kahepeale siis.

See ei ole nii mustvalge ja oleneb vast ikka igast olukorrast. Kas sinu sissetulek on proportsionaalselt märkimimisväärne osa pere sissetulekust ning ühtlasi, kas töökoht tundub korralik ja kindel, kuhu kindlalt plaanis naasta jne?
Kui sinu palk on pigem väiksem ja oleksid nö kaaslaenaja rollis, siis vast ei oleks see takistuseks.
Mainin küll, et ma pole pangatöötaja, vaid tähelepanekud siinsete erinevate teemade põhjal – mõnele pole antud emapalga ajal. Ise oleks saanud (otsustasime ringi) ka vanemahüvitise ajal, pangalt roheline tuli – minu sissetulek mehega sarnases suurusjärgus ja naasmist ootamas oli juhtiva iseloomuga töökoht.
Samas peab arvestama ka sellega, et dekreeti minnes ei laeku mitu kuud pangaarvele sul suurt midagi. Kui tahad emapalga alusel laenu saada, peab seda juba ikka mõned kuud laekunud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:19; 28.03 10:36; 29.03 09:46; 31.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke teemast kõrvale, palun vabandust. Sooviks veidi selle emapalga osa kohta uurida, et omal augusti lõpus esimene laps tulekul ja oleks soov peale seda oma eluase soetada laenuga. Kas ma saan siis õigesti aru, et emapalka saades on laenu saamine raskendatud(või ei anta laenu)? Mehel ja mul püsiv töökoht olemas, et nagu elukohavahetus ei nõuaks uue töökoha leidmist kummaltki. Laen peaks tulema kahepeale siis.

See ei ole nii mustvalge ja oleneb vast ikka igast olukorrast. Kas sinu sissetulek on proportsionaalselt märkimimisväärne osa pere sissetulekust ning ühtlasi, kas töökoht tundub korralik ja kindel, kuhu kindlalt plaanis naasta jne?
Kui sinu palk on pigem väiksem ja oleksid nö kaaslaenaja rollis, siis vast ei oleks see takistuseks.
Mainin küll, et ma pole pangatöötaja, vaid tähelepanekud siinsete erinevate teemade põhjal – mõnele pole antud emapalga ajal. Ise oleks saanud (otsustasime ringi) ka vanemahüvitise ajal, pangalt roheline tuli – minu sissetulek mehega sarnases suurusjärgus ja naasmist ootamas oli juhtiva iseloomuga töökoht.
Samas peab arvestama ka sellega, et dekreeti minnes ei laeku mitu kuud pangaarvele sul suurt midagi. Kui tahad emapalga alusel laenu saada, peab seda juba ikka mõned kuud laekunud olema.

See “roheline tuli” ei tähenda mitte midagi. Kuniks raha reaalselt käes pole, ei tasu rääkida. Saime ise valusa kogemuse, kus pangast algusest peale oli nö “roheline tuli”, kõik väga positiivne ja “ainult vormistamise küsimus”. Kinnisvarale oli veel üks kindel tahtja, broneerisime ära notaris, maksime 6000eur sisse ja pangast anti ootamatult eitav vastus. 6000eur vastu taevast!
Pangaks Swed, peale seda kolisime kogu kupatusega LHV-sse.

Ära öeldi lõpuks põhjusel, et vanemahüvitisele eelnenud kuue kuu jooksul vahetas vanemahüvitise saaja töökohta. Tegelikkuses polnud asi päris nii. Vahetas justkui töökohta, kuna firma, milles eelnevalt 12a töötanud oldi, jagunes kaheks. Üks jäi vana nimega, teine võttis uue nime. Kuna vanemahüvitise saaja oli justkui selles uue nimega ettevõttes tööl, siis tema vahetas töökohta. Selgitasime, aga sellest ei piisanud.
Soovisime osta 44000eur maksvat talumaja, meie sissetulekud kuus olid olenevalt kuust 5000-6000eur pere peale, lisaks oli üks peaaegu makstud väikelaen. Eelnevalt oli Swedile makstud kodulaen ilma ühegi probleemita. Aga näed. Mitte kunagi ei tea.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:35; 31.07 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “roheline tuli” ei tähenda mitte midagi. Kuniks raha reaalselt käes pole, ei tasu rääkida. Saime ise valusa kogemuse, kus pangast algusest peale oli nö “roheline tuli”, kõik väga positiivne ja “ainult vormistamise küsimus”. Kinnisvarale oli veel üks kindel tahtja, broneerisime ära notaris, maksime 6000eur sisse ja pangast anti ootamatult eitav vastus. 6000eur vastu taevast!
Pangaks Swed, peale seda kolisime kogu kupatusega LHV-sse.
Ära öeldi lõpuks põhjusel, et vanemahüvitisele eelnenud kuue kuu jooksul vahetas vanemahüvitise saaja töökohta. Tegelikkuses polnud asi päris nii. Vahetas justkui töökohta, kuna firma, milles eelnevalt 12a töötanud oldi, jagunes kaheks. Üks jäi vana nimega, teine võttis uue nime. Kuna vanemahüvitise saaja oli justkui selles uue nimega ettevõttes tööl, siis tema vahetas töökohta. Selgitasime, aga sellest ei piisanud.
Soovisime osta 44000eur maksvat talumaja, meie sissetulekud kuus olid olenevalt kuust 5000-6000eur pere peale, lisaks oli üks peaaegu makstud väikelaen. Eelnevalt oli Swedile makstud kodulaen ilma ühegi probleemita. Aga näed. Mitte kunagi ei tea.

Pidasingi rohelise tule all positiivset laenuotsust silmas.
Aga see toodud näide on ikka väga jama tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:19; 28.03 10:36; 29.03 09:46; 31.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “roheline tuli” ei tähenda mitte midagi. Kuniks raha reaalselt käes pole, ei tasu rääkida. Saime ise valusa kogemuse, kus pangast algusest peale oli nö “roheline tuli”, kõik väga positiivne ja “ainult vormistamise küsimus”. Kinnisvarale oli veel üks kindel tahtja, broneerisime ära notaris, maksime 6000eur sisse ja pangast anti ootamatult eitav vastus. 6000eur vastu taevast!
Pangaks Swed, peale seda kolisime kogu kupatusega LHV-sse.
Ära öeldi lõpuks põhjusel, et vanemahüvitisele eelnenud kuue kuu jooksul vahetas vanemahüvitise saaja töökohta. Tegelikkuses polnud asi päris nii. Vahetas justkui töökohta, kuna firma, milles eelnevalt 12a töötanud oldi, jagunes kaheks. Üks jäi vana nimega, teine võttis uue nime. Kuna vanemahüvitise saaja oli justkui selles uue nimega ettevõttes tööl, siis tema vahetas töökohta. Selgitasime, aga sellest ei piisanud.
Soovisime osta 44000eur maksvat talumaja, meie sissetulekud kuus olid olenevalt kuust 5000-6000eur pere peale, lisaks oli üks peaaegu makstud väikelaen. Eelnevalt oli Swedile makstud kodulaen ilma ühegi probleemita. Aga näed. Mitte kunagi ei tea.

Sama kogemus Swedis. Õnneks mul küll ei olnud kadu 6000€, vaid 600€ (hindamised jm paberimajandus), mis vastu taevast läks. Lisaks oli laenuvõime hindamise puhul igasugu toredaid küsimusi. Näiteks tunti huvi, miks mu telefoniarve nii suur on. Samuti uuriti ja puuriti minu pidevaid ülekandeid emale, kes mul tihti lapsi hoiab. Loomulikult teen iga kord ka rahaülekande vanaemale toidu ostmiseks jne. See jäi neile vägagi ette, sest nad arvasid, et olen äkki võlgu ja tahan seda panga eest varjata. Oh, seal oli veel jamasid, aga las need jäävad. Igatahes on õige see, et raha pole kindel enne, kui see käes on. Pank ei vastuta millegagi ja lubadusi ei tasu alati puhta kullana võtta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole nii mustvalge ja oleneb vast ikka igast olukorrast. Kas sinu sissetulek on proportsionaalselt märkimimisväärne osa pere sissetulekust ning ühtlasi, kas töökoht tundub korralik ja kindel, kuhu kindlalt plaanis naasta jne?
Kui sinu palk on pigem väiksem ja oleksid nö kaaslaenaja rollis, siis vast ei oleks see takistuseks.
Mainin küll, et ma pole pangatöötaja, vaid tähelepanekud siinsete erinevate teemade põhjal – mõnele pole antud emapalga ajal. Ise oleks saanud (otsustasime ringi) ka vanemahüvitise ajal, pangalt roheline tuli – minu sissetulek mehega sarnases suurusjärgus ja naasmist ootamas oli juhtiva iseloomuga töökoht.
Samas peab arvestama ka sellega, et dekreeti minnes ei laeku mitu kuud pangaarvele sul suurt midagi. Kui tahad emapalga alusel laenu saada, peab seda juba ikka mõned kuud laekunud olema.

Minul seda emapalka ei arvestatudki sissetulekuna. Arvestati ainult mehe palka, mis muidugi on palju suurem mu emapalgast. Mul see emapalk ka miinimum ei olnud. Käisin eelnevalt tööl ja töökoht ka olemas. Emapalka võeti kui ajutist sissetulekut. Meile tundus konsultandi jutu põhjal, et põhiprobleem oli hoopis selles, et tahame konkreetsest kohast (kus ka pangas nõustamisel käisime) ära kolida. See nagu üldse ei meeldinud konsultandile. See ei ole ju normaalne, et ei tohi kolida ja mingi hirm, et äkki uues kohas tööd ei leia, kui praeguses on olemas. Ei saanudki aru, et mis mure see üldse on ja mis vahet sel on, kui ühel (mehel) on palk piisavalt suur (välismaal tööl).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:25; 27.03 15:57; 28.03 00:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.