Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenu võtmine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Laenu võtmine

Postitas:

Tere.

On plaan võtta elukaaslasega laen, et osta korter, kuhu mahuks ka lapsega ära. Raseduse ajal olen praegu tihti haige olnud, üks pankadest soovib, et saaksin haigusleheta täispalka. Mis on mõistetav, kuid selleks ajaks jään juba dekreeti.
Millised on teie kogemused pankadega raseduse ajal? Juhul kui oleksin kaastaotleja, kas palgad arvestavad emapalka kui sissetulekut?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalka arvestavad, aga nn dekreediraha ehk rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitist mitte, sest see on nagu haigusleht.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalka arvestavad, aga nn dekreediraha ehk rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitist mitte, sest see on nagu haigusleht.

Minu hiljutine kogemus Swedbankiga küll seda ei näita, et rasedus-sünnituspuhkuse aega ja hüvitist kuidagi töötamisest või sissetulekust maha tahetaks arvestada. Iseasi on see, et kui sünnitushüvitis (perioodi peale jagatuna) on suurem kui palk või tulevikus saadav vanemahüvitis, siis seda suuremat summat küll arvesse ei taheta võtta, vaid RSP ajal laenu taotledes arvestatakse sissetulekuks pigem ikka neist kõige väiksem summa. Mainiti ka seda, et kui vanemahüvitise summa on ebakindel, siis eelistab pank ära oodata selle aja kui see summa täpselt välja arvutatakse. Mul on olukord, kus vahemahüvitist saan maksimumääras ja summas mis on mu tavapärasest palgast väiksem. Sellises olukorras RSP ajal laenu taotledes arvestab pank tulevikus saadava vanemahüvitise summa ja mitte viimase kuue kuu keskmise sissetulekuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule öeldi, et esimene vanemahüvitis peab olema laekunud, siis arvestatakse see sissetulekuks. Lisaks taheti siiski saada ka Sotsiaalkindlustusameti otsust ja MTA-st väljavõtet eelnenud töötasude osas. Lisaks öeldi, et laenu ei anta enam kui VH lõpuni on vähem kui 6 kuud (olin põhitaotleja), kuid samas ei ole väga kuulnud, et kellelegi veel nii oleks öeldud, seega ei tea kuivõrd see tõele vastab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenu võtmine