Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenu võtmine oma ettevõttest palka saades

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Laenu võtmine oma ettevõttest palka saades

Postitas:

Tere,

Soovin endale korterit osta aga töötan oma enda ettevõttes, mis pole veel väga kaua tegev olnud. Olen ainuke töötaja. Siit küsimus: kui kaua peab firma olema eksisteerinud või millistele kriteeriumitele vastama, et korteri ostmiseks laenu saada? Mul on olemas omafinantseering, mis on umbes 50% korteri maksumusest, palgana maksan endale igakuiselt 1220€ (neto), muud kohustused saavad ka 2-3 kuu jooksul tasutud. Laenu soovin võtta 30 000 – 40 000€, mitte rohkem.

Kellel on sarnaseid kogemusi, ootan huviga, kas, kuidas ja mis summas teil on õnnestunud korteri ostuks laenu saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 12:43; 07.01 12:58; 07.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pean ütlema, et niimoodi sa laenu ei saa. Su oü võib ka miljoneid teenida ja endale 100000 palka maksta aga laenu ei saa, sest seotud isikud. St saad, aga siis pead nii palju pabereid ja asju sinna viima, et ise loobud-läbikäidud etapp.

Mul on soovitus, et tehke mõne teise ettevõtjaga niimoodi, et mõnda aega tema maksab sulle palka ja sina maksad talle vastu, kui nt palgad samaväärsed, siis pole pangal mingeid küsimusi…

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 12:50; 11.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise kartsin ka seda, siis on vist variant ise edasi koguda või teha tõesti nii nagu soovitasite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 12:43; 07.01 12:58; 07.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reeglina peaksid olema töötanud vähemalt 2 aastat omas ettevõttes, kuid mitte alati. Ise olin poolteist aastat tegev olnud, ka ainuke omas ettevõttes. Sissetulekud olid stabiilsed, maksin endale 2500 neto ja laenu küsisin 130 000, oleks rohkemgi saanud.
Eks oleneb ka erialast ja klientidest. Minu eriala it ja eks seepärast ka lihtsamalt sain.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas taotlusprotsess oli sama keeruline nagu eelpool kõneleja rääkis? Mul iseenesest kiire pole selle asjaga teen lihtsalt uurimistööd, et kuidas ja kas see üldse võimalik oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 12:43; 07.01 12:58; 07.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt huvitab panka, et sul oleks stabiilne sissetulek. Miks peaks pank üldse vaatama, kes on sinu tööandja omanik? Kui tihti pangad kontrollivad, kas inimene, kes laenu soovib, on ühtlasi tööandja osanik? Kuigi see info on Äriregistrist kergesti kättesaadav, ei kujuta ma ette, et pank seda iga laenutaotleja puhul automaatselt kontrollib.

Samuti kui tihti on pank uurinud, millal tööandja on asutatud ja kui kaua on tegutsenud, isegi kui sa ei ole ise omanik?

Seega, kui sul on 6 kuud tulnud arvestatav palk kontole ja tuleb ka edaspidi, sisi ma ei näe põhjust, miks peaks pank seal midagi enamat surkima, kui sa just ise neile ei räägi. Miks peaks see üldse kuidagi olulineolema, kes on tööandja omanik? Et lased nimelt oma firma põhja, et eluasemelaenu mitte maksta? Olukorras, kus su eluasemele on nagunii hüpoteek seatud? Ei paista just paljutõotav skeem 😀

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele Käole – oo, ja kuidas veel uurivad ja surgivad. Samuti läbikäidud tee ja lõpuks lihtsalt loobusin, see tundus täiesti lootusetu… Kahe aasta tulude väljavõte Maksuameti lehelt, kahe viimase aasta ettevõtte aastaaruanded. Ettevõtte viimased (mitte kaugem kui 2-3 kuud) kasumiaruanne ja bilanss, siis veel tohutu rida küsimusi. See oli ausalt öedes kolgata tee ja kuigi algselt jäeti mulle mulje, et peale korteri hindamisakti neile saatmist, on laen olemas – siis tutkitki ei saanud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 18:54; 08.01 14:00; 08.01 19:25; 08.01 23:49; 09.01 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurivad ikka, kui oma firmas töötad. Mul on mees juba üle kümne aasta tegutsenud keskmise suuruse, korraliku käibe ja ok kasumiga ettevõtte üks omanikest. Ja laenuhaldur peatus sellel pikalt ning põhjalikult. Kuigi palk normaalse suurusega ja alati stabiilselt laekunud ning ettevõttel maksuvõlgu jms pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul jah 2 aasta aruanded MTA-st ja viimase 3 k kasumiaruanne. Lihtsam on tõesti 1000.-eurose kuupalgaga veel tööle minna ja saad selle laenu kiiremini.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näide elust enesest. Ettevõtte omanik, kes stabiilselt maksis omale korralikku palka, ei saanud pangast laenu. Tema väiksema palgaga töötaja sai vabalt ja ilma igasugu lisaküsimusteta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele Käole – oo, ja kuidas veel uurivad ja surgivad. Samuti läbikäidud tee ja lõpuks lihtsalt loobusin, see tundus täiesti lootusetu… Kahe aasta tulude väljavõte Maksuameti lehelt, kahe viimase aasta ettevõtte aastaaruanded. Ettevõtte viimased (mitte kaugem kui 2-3 kuud) kasumiaruanne ja bilanss, siis veel tohutu rida küsimusi. See oli ausalt öedes kolgata tee ja kuigi algselt jäeti mulle mulje, et peale korteri hindamisakti neile saatmist, on laen olemas – siis tutkitki ei saanud.

Veidi arusaamatu jutt. Aastaaruanded on ju avalikult äriregistris olemas (mitte maksuametis). Kui ei olnud, siis see on tõesti panga silmis miinuseks. Aruandlus peab olema korrektne ja seadusele vastav.

Sain just laenu, olles samamoodi ise ettevõtte osanik ja saades ainsat tulu sealtsamast. Esitama pidin värsked aruanded (kasumiaruanne ja bilanss ca 1-2 kuud vanad). Aastaaruandeid ei küsitud, need sai pank ise äriregistrist kätte. Tulu ei küsitud, see on kasumiaruannetes olemas. Peale aruannete küsiti mõned lisaküsimused ettevõtte tegevuse kohta (põhitegevus, suuremad kliendid ja tarnijad). Oligi kõik, ma ei saa aru, mis tohutust kolgata teest jutt. Positiivne laenuotsus oli vähem kui nädalaga käes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele Käole – oo, ja kuidas veel uurivad ja surgivad. Samuti läbikäidud tee ja lõpuks lihtsalt loobusin, see tundus täiesti lootusetu… Kahe aasta tulude väljavõte Maksuameti lehelt, kahe viimase aasta ettevõtte aastaaruanded. Ettevõtte viimased (mitte kaugem kui 2-3 kuud) kasumiaruanne ja bilanss, siis veel tohutu rida küsimusi. See oli ausalt öedes kolgata tee ja kuigi algselt jäeti mulle mulje, et peale korteri hindamisakti neile saatmist, on laen olemas – siis tutkitki ei saanud.

Veidi arusaamatu jutt. Aastaaruanded on ju avalikult äriregistris olemas (mitte maksuametis). Kui ei olnud, siis see on tõesti panga silmis miinuseks. Aruandlus peab olema korrektne ja seadusele vastav.

Sain just laenu, olles samamoodi ise ettevõtte osanik ja saades ainsat tulu sealtsamast. Esitama pidin värsked aruanded (kasumiaruanne ja bilanss ca 1-2 kuud vanad). Aastaaruandeid ei küsitud, need sai pank ise äriregistrist kätte. Tulu ei küsitud, see on kasumiaruannetes olemas. Peale aruannete küsiti mõned lisaküsimused ettevõtte tegevuse kohta (põhitegevus, suuremad kliendid ja tarnijad). Oligi kõik, ma ei saa aru, mis tohutust kolgata teest jutt. Positiivne laenuotsus oli vähem kui nädalaga käes.

Küsiti minu isiklikke 2a tulude väljavõtteid Maksuametist, seda ettevõtte kasumiaruandest ju välja ei loe. Ettevõtte aastaaruanded pidin ka ise saatma. Ju siis polnud lugupeetud pangal piisavalt rahalist resurssi, et need Äriregistrist osta. Laenusumma polnud suur (60tuh) ja lisaks oli pakkuda mitmeid kinnivarasid tagatiseks. Eelotsus tuligi umbes nädalaga ja see oli positiivne. Sooviti väidetavalt vaid tagatiste hindamisakte. Kui need saadi, siis oli uus komisjon ja siiski laenu ei antud.
Millisest pangast said hiljuti laenu? Ehk pole ma sinna veel pöördunud ja prooviks ka õnne. Kas su ettevõttel on mitu omanikku? Võib-olla on panga jaoks see oluline nüanss, kas tegu on ühe omaniku või mitme omanikuga ettevõttega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 18:54; 08.01 14:00; 08.01 19:25; 08.01 23:49; 09.01 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ostad korteri eraisikuna. Kui (lisa)tagatiseks olev vara on sinu kui eraisiku omandis. kui sissemaksuraha on eraisikuna teenitud ja eraisiku pangakontol olemas. kui oled saanud viimased 6 kuud sellist palka, mis katab soovitud laenu teenindamise, siis ei tohiks probleemi olla. mul ei olnud.

ahjaa kaastaotlejale kehtivad kõik samad reeglid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:53; 11.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ostad korteri eraisikuna. Kui (lisa)tagatiseks olev vara on sinu kui eraisiku omandis. kui sissemaksuraha on eraisikuna teenitud ja eraisiku pangakontol olemas. kui oled saanud viimased 6 kuud sellist palka, mis katab soovitud laenu teenindamise, siis ei tohiks probleemi olla. mul ei olnud.

ahjaa kaastaotlejale kehtivad kõik samad reeglid.

Mis aastal ja millisest pangast?
Praegu (2019 lõpp) mu väimees ei saanud laenu. Eraisikuna. Sissemakse raha kodupangas, saadud oma ettevõttest 2 aasta jooksul, tagatis enda omandis, palka saadud samuti oma ettevõttest.
Ja jäigi selle taha, et ühemehe firma, ise juhataja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:21; 08.01 20:12; 08.01 21:30; 08.01 22:46; 08.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli tööandjaga sama perekonnanimi. Ühest pangast küsiti tõestust, et me sugulased pole. Niisama mõlemapoolne allkirjastatud dokument ei sobinud.
Pole küll teemas, aga mulle tundub endiselt ulme, et selline asi üldse juhtus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti minu isiklikke 2a tulude väljavõtteid Maksuametist, seda ettevõtte kasumiaruandest ju välja ei loe.

Oma firmaga seotud tulud on samuti aastaaruandes kirjas, aga ju siis panid kirja ka muid tulusid?

Ettevõtte aastaaruanded pidin ka ise saatma. Ju siis polnud lugupeetud pangal piisavalt rahalist resurssi, et need Äriregistrist osta.

Üldiselt on pankadel äriregistri kasutamiseks lepingus ja iga aruande vaatamine lisakulusid ei too. Väga imelik igatahes.

Laenusumma polnud suur (60tuh) ja lisaks oli pakkuda mitmeid kinnivarasid tagatiseks. Eelotsus tuligi umbes nädalaga ja see oli positiivne. Sooviti väidetavalt vaid tagatiste hindamisakte. Kui need saadi, siis oli uus komisjon ja siiski laenu ei antud.
Millisest pangast said hiljuti laenu? Ehk pole ma sinna veel pöördunud ja prooviks ka õnne. Kas su ettevõttel on mitu omanikku? Võib-olla on panga jaoks see oluline nüanss, kas tegu on ühe omaniku või mitme omanikuga ettevõttega.

Sain oma kodupangast ehk Swedist. Omanikke on meil kaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ei ole aastaaruandes omale makstud palk eraldi välja toodud. Aga jah, on ka mujalt tulusid.

Küsiti minu isiklikke 2a tulude väljavõtteid Maksuametist, seda ettevõtte kasumiaruandest ju välja ei loe.

Oma firmaga seotud tulud on samuti aastaaruandes kirjas, aga ju siis panid kirja ka muid tulusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 18:54; 08.01 14:00; 08.01 19:25; 08.01 23:49; 09.01 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti minu isiklikke 2a tulude väljavõtteid Maksuametist, seda ettevõtte kasumiaruandest ju välja ei loe.

Oma firmaga seotud tulud on samuti aastaaruandes kirjas, aga ju siis panid kirja ka muid tulusid?

No ei ole a/a-st välja loetavad konkreetsele isikule igakuiselt väljamakstud tasud. Kui tead, millisest aruandest selle täpselt teada saaks, pane siia ka kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:21; 08.01 20:12; 08.01 21:30; 08.01 22:46; 08.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole a/a-st välja loetavad konkreetsele isikule igakuiselt väljamakstud tasud. Kui tead, millisest aruandest selle täpselt teada saaks, pane siia ka kirja.

Kui neid isikuid on üks, siis on väljaloetud lisast Seotud osapooled, Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasud ja muud olulised soodustused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui neid isikuid on üks, siis on väljaloetud lisast Seotud osapooled, Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasud ja muud olulised soodustused.

Sealt saab välja lugeda vaid seda, et kellelegi on arvestatud mingi summa. Kas see toimus nt jaanuaris ühekordse maksena või on jätkuv sissetulek, pole võimalik aru saada. Ja see lisa räägib ka vaid arvestamisest, mitte tasumisest.
Edit: ehk et raamatupidaja paneb kirja, mida omanikust juhataja on palunud arvestada ja mis kasumiaruandes kajastub sel aastal. Ja välja võetakse see siis, kui firmal ka tegelikult selleks raha on.
Tegelikke väljamakseid näitab siiski vaid MA väljavõte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:21; 08.01 20:12; 08.01 21:30; 08.01 22:46; 08.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui neid isikuid on üks, siis on väljaloetud lisast Seotud osapooled, Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasud ja muud olulised soodustused.

Sealt saab välja lugeda vaid seda, et kellelegi on arvestatud mingi summa. Kas see toimus nt jaanuaris ühekordse maksena või on jätkuv sissetulek, pole võimalik aru saada. Ja see lisa räägib ka vaid arvestamisest, mitte tasumisest.

Edit: ehk et raamatupidaja paneb kirja, mida omanikust juhataja on palunud arvestada ja mis kasumiaruandes kajastub sel aastal. Ja välja võetakse see siis, kui firmal ka tegelikult selleks raha on.

Tegelikke väljamakseid näitab siiski vaid MA väljavõte.

A/a-sse olen pannud ka ainult väljamakstud (saadud) tasud.

Aga vahet pole, igakuiseid laekumisi näeb kodupank niikuinii. Pole vaja mingit maksuameti väljavõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A/a-sse olen pannud ka ainult väljamakstud (saadud) tasud.

No näed siis ise ka, kui erinevalt aastaaruandeid koostatakse 🙂 Juhend näeb ette siiski konkreetsel majandusaastal arvestatud tasude kajastamist, sõltumata väljamaksetest.

Aga vahet pole, igakuiseid laekumisi näeb kodupank niikuinii. Pole vaja mingit maksuameti väljavõtet.

Kõik ei maksa kõiki tasusid samasse panka. Me perefirma kannab juhatajale üle töötasu ühte panka ja juhatuse liikme tasu teise panka. Ja sama teen ma ka ühe kliendi juhataja/ainuomaniku töötasuga – ta on juba aastaid soovinud osa palgast SWEDi, teise osa SEBi. Aeg-ajalt muudab summasid, vahepeal kandsin pool aastat kogu ta palga hoopis Luminori.
Teine kliendist juhataja/omanik võtab palka üldse sulas, igal kuul saadab meili, milline summa deklareerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:21; 08.01 20:12; 08.01 21:30; 08.01 22:46; 08.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed siis ise ka, kui erinevalt aastaaruandeid koostatakse ???? Juhend näeb ette siiski konkreetsel majandusaastal arvestatud tasude kajastamist, sõltumata väljamaksetest.

Juhend juhendiks, aga ma pole ausalt öeldes sellise mõttetu variandi peale tulnudki, et peaksin koguma iseendale palgafondi, et siis mingil hetkel meeletu maksukoormusega see välja maksta. Kui raha poleks, siis palka ei võtaks ega ka arvestaks. Eriti ühemehefirmas pole see absoluutselt vajalik.

Kõik ei maksa kõiki tasusid samasse panka. Me perefirma kannab juhatajale üle töötasu ühte panka ja juhatuse liikme tasu teise panka. Ja sama teen ma ka ühe kliendi juhataja/ainuomaniku töötasuga – ta on juba aastaid soovinud osa palgast SWEDi, teise osa SEBi. Aeg-ajalt muudab summasid, vahepeal kandsin pool aastat kogu ta palga hoopis Luminori.

Novot, ma olen ses suhtes siis ettenägelik, et pole hakanud n.ö. “solkima” oma sissetulekute kontot. Kõik tulud alati ühte kohta ja pilt panga jaoks samamoodi lihtne ning üheselt mõistetav.

Teine kliendist juhataja/omanik võtab palka üldse sulas, igal kuul saadab meili, milline summa deklareerida.

Eriti rumal, kui ta peaks kunagi soovima ka laenu võtta. Kui ei, siis muidugi vahet pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot, ma olen ses suhtes siis ettenägelik, et pole hakanud n.ö. “solkima” oma sissetulekute kontot.

Neil inimestel on ka oluline põhjus, miks nii ülekandeid teha. Pangakonto “solkimine” võimaliku tulevase laenu tarbeks pole ilmselt võrdväärselt tähtis. MAst saab ju alati väljavõtte, kui vaja.

Teine kliendist juhataja/omanik võtab palka üldse sulas, igal kuul saadab meili, milline summa deklareerida.

Eriti rumal, kui ta peaks kunagi soovima ka laenu võtta. Kui ei, siis muidugi vahet pole.

Ta on ka korduvalt laenu võtnud, korteri ostnud ja maja ehitanud. Juhatuse liikme tasu on tal alati panka laekunud ja see on palgast suurem.
Võibolla ta praegu kodulaenu enam ei saaks jah, sest viimastel aastatel on pankade nõuded tõesti vägagi karmistunud.

Kui raha poleks, siis palka ei võtaks ega ka arvestaks. Eriti ühemehefirmas pole see absoluutselt vajalik.

Kahtlemata tead sa ise ka mitmeid põhjuseid, miks võiks olla kasulik tasud välja arvestada ühel aastal, aga välja võtta hiljem. Paljudel juhtudel on see vastavalt RTJle lausa kohustuslik. Kas ühemehe firma või mitme osanikuga, ei puutu üldse asjasse.
Aga see ei puutu absoluutselt sellesse teemasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:21; 08.01 20:12; 08.01 21:30; 08.01 22:46; 08.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui neid isikuid on üks, siis on väljaloetud lisast Seotud osapooled, Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasud ja muud olulised soodustused.

Tehingud Seotud osapooltega on sees ka teised võimalikud osapooled, kellega võib samuti tehinguid toimuda. Töötasude lisas on tarvis välja tuua juhataja/juhtorganile arvestatud töötasu – mina olen tööl näiteks täiesti tavalise töötajana, sest teen päriselt ka tööd. juhataja tasu ei saa.

Aga vahet pole, igakuiseid laekumisi näeb kodupank niikuinii. Pole vaja mingit maksuameti väljavõtet.

Ma teen peaaegu igakuiselt ka majanduskulude aruande tsekkide eest ülekande. Samuti olen andnud oma ettevõttele suurtes summades laenu ning nüüd teatud aegadel teen endale tagasimakseid. Ehk et panga väljavõttest ei loe tegelikult mitte midagi välja, kui palju sellest summast on tulu ja kui palju kulude hüvitis ja kui palju laenu tagastus jms väljamaksed. See tuleb välja ikka ainult Maksuameti väljavõttest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 18:54; 08.01 14:00; 08.01 19:25; 08.01 23:49; 09.01 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil inimestel on ka oluline põhjus, miks nii ülekandeid teha. Pangakonto “solkimine” võimaliku tulevase laenu tarbeks pole ilmselt võrdväärselt tähtis. MAst saab ju alati väljavõtte, kui vaja.

Mul ei ole kunagi sellist põhjust tulnud ja ei kujuta ka ette, mis saaks nii oluline põhjus olla. 20a olen ühe kontoga hakkama saanud. Aga kui ei ole niimoodi hakkama saadud, siis ei ole mõtet pahandada, et laenu taotlemisel rohkem dokumente vaja on.

Ta on ka korduvalt laenu võtnud, korteri ostnud ja maja ehitanud. Juhatuse liikme tasu on tal alati panka laekunud ja see on palgast suurem.

Võibolla ta praegu kodulaenu enam ei saaks jah, sest viimastel aastatel on pankade nõuded tõesti vägagi karmistunud.

No teema ju siin sellest ongi, et laenu ei anta omanikele. Seega tasub olla ettenägelik ja ettevaatlik, kui selline soov on. Aga kui mingi korralik tasu niikuinii panka laekub, siis ei ole ju absoluutselt oluline, et mingi summa lisaks sulas välja võetakse.

Kahtlemata tead sa ise ka mitmeid põhjuseid, miks võiks olla kasulik tasud välja arvestada ühel aastal, aga välja võtta hiljem. Paljudel juhtudel on see vastavalt RTJle lausa kohustuslik. Kas ühemehe firma või mitme osanikuga, ei puutu üldse asjasse.

Aga see ei puutu absoluutselt sellesse teemasse.

Ausalt ei tea ühtegi head põhjust ja pole iialgi vaja läinud. Palgana on kasulik raha välja võtta nii vähe kui võimalik. Ja siinjuures on üsnagi oluline, kas tegu ühemehefirmaga või mitte. Mitme omaniku puhul võib teatud juhtudel omavaheliste töösuhete korrektsuse huvides palga arvestamine ka väljamaksmata jätmise juures vajalik olla. Aga üldiselt on see ettevõttele kahjulik (kulukas). Ma ei tea, millise mätta otsast sina asja vaatad, aga mina vaatan väga kitsalt omaniku vaatenurgast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen peaaegu igakuiselt ka majanduskulude aruande tsekkide eest ülekande. Samuti olen andnud oma ettevõttele suurtes summades laenu ning nüüd teatud aegadel teen endale tagasimakseid. Ehk et panga väljavõttest ei loe tegelikult mitte midagi välja, kui palju sellest summast on tulu ja kui palju kulude hüvitis ja kui palju laenu tagastus jms väljamaksed. See tuleb välja ikka ainult Maksuameti väljavõttest.

Mina teen samamoodi endale igasuguseid ülekandeid (laenude tagasimaksed, aruandva isiku kulud, tuludena eraldi palk ja dividendid), aga kõikidel ülekannetel on korrektsed selgitused juures ja pangal ei tekkinud kordagi küsimust, milline ülekanne mille eest tehtud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen samamoodi endale igasuguseid ülekandeid (laenude tagasimaksed, aruandva isiku kulud, tuludena eraldi palk ja dividendid), aga kõikidel ülekannetel on korrektsed selgitused juures ja pangal ei tekkinud kordagi küsimust, milline ülekanne mille eest tehtud on.[/quote]

Ma pigem kipun arvama, et võlusõna on kaks omanikku. Ühemehefirmadest ei tea hetkel kedagi, kes oleks viimasel aastal laenu saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 18:54; 08.01 14:00; 08.01 19:25; 08.01 23:49; 09.01 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen samamoodi endale igasuguseid ülekandeid (laenude tagasimaksed, aruandva isiku kulud, tuludena eraldi palk ja dividendid), aga kõikidel ülekannetel on korrektsed selgitused juures ja pangal ei tekkinud kordagi küsimust, milline ülekanne mille eest tehtud on.

Ma pigem kipun arvama, et võlusõna on kaks omanikku. Ühemehefirmadest ei tea hetkel kedagi, kes oleks viimasel aastal laenu saanud.

Võimalik, kuigi ei saa üldse aru seosest. Kui selle ühemehefirma alla ei ole just mõeldud sellist, kus reaalselt ongi üks inimene (omanik) palgal. Meil on töötajaid ka ikka kümmekond.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.01 05:35; 08.01 19:19; 08.01 22:25; 08.01 23:03; 09.01 08:43; 09.01 08:45; 09.01 11:09; 09.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain probleemivabalt kodulaenu eelmine aasta swedist.
olen ainuomanik, peale minu veel 3 palgatöölist. kõik saame viisakat palka – ei maksa endale ega palgalistele miinimumilähedast palka.
esitasin 2 eelmise ja jooksva aasta kasumite ja käivete aruanded ja tulevikuprognoosi 2ks aastaks.
laenu anti nii palju kui endale PALKA maksan, seda et võtan dividende juurde iga aasta ei arvestatud laenusumma arvutamisesse.

arvan et kui oled tubli maksumaksja ja firmal kasumit jagub siis saad ilusti laenu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenu võtmine oma ettevõttest palka saades