Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

Postitas:
Kägu

Lühidalt – tuttav küsis laenu, aga minul on jäik hoiak laenamise suhtes. Suur ja priske NULL. Ma EI LAENA mitte kunagi, mitte kellelegi. Võin ANDA raha (esemeid) eeldades, et ma seda tagasi ei taha, KUID – vaid oma väga lähedastele inimestele. Niii on olnud mu põhimõte terve elu, kui ise olen teeniv olnud. Laenu jaoks on muud instantsid ja mina see ei ole.
Nii. Tuttav laenu ei saanud ja kujutate ette – solvus ja solvus kohe nii, et lahmerdas seljataga minus ikka väga inetud jutud kokku. Kui ma ise poleks nö. vahele astunud (läksin nõudma, et öelgu näkku, kui midgi öelda on), oleksin vist praegu juba mõrtsukas, terrorist või jumal teab kes.
Latras tuttavatele stiilis \”vaata milline, ise ostis omale uue mantli, aga mulle laenata ei saanud!\”. NB! Ostsin jah, oli hädasti vaja.
Olin pehmelt öeldes shokeeritud, sest arvasin, et oma teenistust võin ise käsutada ja ma ei pea tuttavatele sellest aru andma. Ka pole ma inimene, kes hakkaks välja mõtlema põhjuseid MIKS ma ei laena. Ei ja kõik ja ma ei pea midagi selgitama.
Nüüd siis kuulen juba mitmeid päevi, milline tõbras ma olen ja kuidas minus pole kildugi empaatiast jne.

Kuidas nii absurdses olukorras käituda? Ma ei laena OMA RAHA välja ja laenusoovija SOLVUB!!!??? Et nagu mis mõttes? Millistel eeldustel?

Kuidas on teiega, kel võibolla analoogseid juhtumeid olnud, kuidas käitute, mida arvate? Selge on see, et selle inimesega ma suhted katkestan, aga tuttavate hulgas olen ma juba ihnuri imidzi saanud. Ei, see ei häri niivõrd, kuivõrd mind paneb imestama nii nõme käitumine. Mida ma pean arvama, kui kolmas ja ühine tuttav tuleb küsima, et kuule, läksite X-ga riidu või miks ta nii vihane su peale on. Jumal halasta, me oleme siiski täiskasvanud vastutusvõimelised inimesed, mitte lasteaed!
Vaatan just nagis rippuvat uut ja vajaliku palitut ja tahaks selle voodoo nukuks käkerdada nind käsa väänata, ausalt. Milline jultumus!

Uhh, kohe tiba kergem sai, kui aur välja lastud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

sõltub tugevalt, milleks, kes ja kui palju laenu küsib- ei ole mina nii jäik, nagu sina.

olen andnud, olen tagasi saamata jäänud, enamjaolt tagasi saanud. olen ka ise kunagi laenanud.

õnneks on elu üsna kirju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selge on see, et selle inimesega ma suhted katkestan, aga tuttavate hulgas olen ma juba ihnuri imidzi saanud. .[/tsitaat]

super ju, teised samasugused hoiavad eemale.

Ma sain ka kunagi kuulda, milline koletu inimene ma olen, nõuan raha, teisel niigi raske. Ma küsisin laenatud raha tagasi nimelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ära vaeva enda pead sellega. Lülita laenajad enda elust välja ja keskendu oma asjadele. Nad ei muutu kunagi, eriti, kui sisimas sellised õelutsejad on. Ole parem õnnelik, et said tema tõelist palet näha ning pääsesid sellega võib-olla mõnest suuremast jamast või ussitamisest.

Mul oli (rõhk sõnal OLI) kunagi sõbranna, kes oli samuti krooniline laenaja. Majanduslik mõtlemine absoluutne 0. Olime alles iseseisva elu peale saanud, esimesed töökohad ja teenisime enam-vähem võrdväärselt, mina eelistasin elada tagasihoidlikult ja võlavabalt, tema aga priiskas täiega. Lobises telefoniga ja tegi endale hiiglaslikke arveid, kulutas klubiriietele, pidudele ja mööda Eestit ringi pralletamisele. Iga kuu lõpus kräunus msnis, et vajab mingit rahasüsti. Olin lahke ja andsin, maksis oma arve või ostis süüa, sai uue kuu palga ja maksis alati ilusti tagasi. AGA selle asemel, et veast õppida, pistis tema jälle seiklema, pralletama ja kulutama nagu oleks viimnepäev käes. Kuu lõpus oli ta samasuguses augus ning sõelus oma sõbraliste läbi ja niutus, et keegi talle laenu teeks. Viskasin selle parasiidi enda elust välja ja kohe läks vabamaks. Minu raha on minu raha. Aa, kuskil pool aastat peale seda olin nii palju kõrvale panna suutnud, et sain teha vajaliku käigu oma järje parandamiseks. Ja sellest saadik on kõik ülesmäge läinud. Viimased uudised \”sõbrannast\” – töötab ikka samal kohal, elab kuupäevast kuupäevani, ühest võlast teiseni.

Please wait...
Postitas:
maiiii

Ma ka ei laena, kohe üldse mitte. samuti ei laena mina teistelt, noorena laenasin emalt ja maksin nii kunas lubatud ka tagasi.
Kui, siis vahets sõbrantsiga poes vms jääb tal 5-10e puudu, aga seda ma ei pea otseselt raha laenamiseks, täiesti olematu ja tühine summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu põhimõte: ise ei laena teistelt ja teistele ka ei laena. Rahaasjad jäägu ikka pankade pärusmaaks. Hea anekdoot kerjusest panga trepil oli kunagi liikvel. Kerjusel oli pangaga leping. Ei mäleta, mis see pank lubas mitte teha, ja kerjus lubas mitte laenu anda.
Mina oleksin parema heameelega tõbras ja ihnur kui et peaksin nagu valla sant hakkama oma raha kelleltki tagasi manguma. Ju sa tead selle inimese tausta, et ei tahtnud talle laenata.
Mingu aga panka. Miks peaksid sina pangast rohkem teda usaldama?
Võtku või sms-laen, pakkujatest puudu ei tule!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen raha laenanud ainult emalt ja talle olen ka alati tagasi maksnud.
Minult on päris palju laenatud, 2 korda on jäetud tagasi maksmata – korra 25 krooni, teine kord ligi 5000 krooni.

Sõpradele laenan alati ja ei tao ka rusikat vastu rinda, et vot, mina oskan elada ja ise kunagi abi ei vaja.
Keegi ei tea, mida tulevik toob.

Kusjuures ma ei ole rikas, hoian siis lihtsalt ise kokku, kui raha välja laenan ja kui ma selle tagasi saan, on see nagu üleliigne raha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lühidalt – tuttav küsis laenu, aga minul on jäik hoiak laenamise suhtes. Suur ja priske NULL. Ma EI LAENA mitte kunagi, mitte kellelegi. Võin ANDA raha (esemeid) eeldades, et ma seda tagasi ei taha, KUID – vaid oma väga lähedastele inimestele. Niii on olnud mu põhimõte terve elu, kui ise olen teeniv olnud. Laenu jaoks on muud instantsid ja mina see ei ole.
Nii. Tuttav laenu ei saanud ja kujutate ette – solvus ja solvus kohe nii, et lahmerdas seljataga minus ikka väga inetud jutud kokku. Kui ma ise poleks nö. vahele astunud (läksin nõudma, et öelgu näkku, kui midgi öelda on), oleksin vist praegu juba mõrtsukas, terrorist või jumal teab kes.
Latras tuttavatele stiilis \”vaata milline, ise ostis omale uue mantli, aga mulle laenata ei saanud!\”. NB! Ostsin jah, oli hädasti vaja.
Olin pehmelt öeldes shokeeritud, sest arvasin, et oma teenistust võin ise käsutada ja ma ei pea tuttavatele sellest aru andma. Ka pole ma inimene, kes hakkaks välja mõtlema põhjuseid MIKS ma ei laena. Ei ja kõik ja ma ei pea midagi selgitama.
Nüüd siis kuulen juba mitmeid päevi, milline tõbras ma olen ja kuidas minus pole kildugi empaatiast jne.

Kuidas nii absurdses olukorras käituda? Ma ei laena OMA RAHA välja ja laenusoovija SOLVUB!!!??? Et nagu mis mõttes? Millistel eeldustel?

Kuidas on teiega, kel võibolla analoogseid juhtumeid olnud, kuidas käitute, mida arvate? Selge on see, et selle inimesega ma suhted katkestan, aga tuttavate hulgas olen ma juba ihnuri imidzi saanud. Ei, see ei häri niivõrd, kuivõrd mind paneb imestama nii nõme käitumine. Mida ma pean arvama, kui kolmas ja ühine tuttav tuleb küsima, et kuule, läksite X-ga riidu või miks ta nii vihane su peale on. Jumal halasta, me oleme siiski täiskasvanud vastutusvõimelised inimesed, mitte lasteaed!
Vaatan just nagis rippuvat uut ja vajaliku palitut ja tahaks selle voodoo nukuks käkerdada nind käsa väänata, ausalt. Milline jultumus!

Uhh, kohe tiba kergem sai, kui aur välja lastud.[/tsitaat]

Sama siin, enam ei laena sentigi, sest mitu korda peksa saanud:( Viimati laenasin sõbrale 20, lubas kohe tagasi kanda, aga otse loomulikult ta seda juba mitu kuud teinud ei ole (kuigi möödas juba mitu kuud)ja telefoni vastu ei võta. Mina ei mängi enam panka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina arvan ka, et ära põe. See on sinu raha ja asi pole selles, et sa ei saaks seda tagasi, aga sa ei pea seda ka kellelelegi seletama, miks sa seda jagada ei taha. Sa ei peagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

:D:D; et päriselt keegi on nii ülbe, et heidab ette, et miks sa ostad oma raha eest endale asju, mulle ei või laenata väää-äää-mää? Ma ei viitsiks isegi vihastada nii lolli jutu peale!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks pidi inimese elus nii olema,et kõik see,mis sa teed oma ligimesele tuleb ringiga sulle endale tagasi.Seepärast on tark alati teha teistele seda,mida sa ka ise endale tahaksid ja ootaksid,et teised teeksid.
Loodan,et sul läheb jätkuvalt hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kahjuks pidi inimese elus nii olema,et kõik see,mis sa teed oma ligimesele tuleb ringiga sulle endale tagasi.Seepärast on tark alati teha teistele seda,mida sa ka ise endale tahaksid ja ootaksid,et teised teeksid.
Loodan,et sul läheb jätkuvalt hästi.[/tsitaat]

Mitte kahjuks vaid õnneks. Ja selle jutu põhjal teemaalgatajal küll midagi karta pole, nii et edaspidi võib ta oodata, et inimesed on temaga ausad ja õiglased. Sellel laenunurujal on aga küll põnevaid aegu oodata :). Sinul aga on ilmselt vaja edaspidi kuulda eda suunas lendu lastud asjakohatuid, peenelt õelaid ja ebaõiglasi kommentaare.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen kahest sõbrast ilma jäänud, kuna nad ei maksnud tagasi. Enam mitte kellegile ei laena. Üks tuli isegi hiljem tänama, et ma ei laenanud talle, kuna ta polekski saanud tagasi maksta ning raha oleks läinud suht mõttetu asja peale, milleta nende pere oleks ka hakkama saanud. On kahjuks ka solvujaid olnud, üks neist vägaväga hea sõber, kellest ei tahtnud ilma jääda talle raha laenates, kuid nüüd tundub, et jään temast ilma ka talle mitte laenates. Keeruline värk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mitte kahjuks vaid õnneks. Ja selle jutu põhjal teemaalgatajal küll midagi karta pole, nii et edaspidi võib ta oodata, et inimesed on temaga ausad ja õiglased. Sellel laenunurujal on aga küll põnevaid aegu oodata :). Sinul aga on ilmselt vaja edaspidi kuulda eda suunas lendu lastud asjakohatuid, peenelt õelaid ja ebaõiglasi kommentaare. [/tsitaat]

:-))))
Sulle ka palju õnne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, heidad ette teisele, et tema julges solvuda?
ma saan aru nii, et kogu see teemaalgatus on samuti üks suur solvumine. 😉

oma raha võid käsutada nii kuis soovid. laena või ära laena. teise inimese tunnetele sul õigust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Mariica

Mina ise olen vahel küll mõnele väga heale tuttavale laenanud ja ühes inimeses olen seetõttu ka kohutavalt pettuma pidanud, nii et saan täiesti aru nendest, kes oma raha välja ei laena.

Aga üldse ei saa ma aru inimestest, kes laenu mittesaamise pärast solvuvad või veel hullem, keeldujat laimama hakkavad. Kas su tuttav siis arvas, et sa endale uue mantli ostmise asemel selle raha talle andma oleks pidanud? Ma arvan, et laenu võib küll küsida (küsija suu peale ju ei lööda:), kuid laenu küsimine iseenesest ei eelda ka kohustust laenu anda. Igal juhul tundub, et su tuttav on päris nõme inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma normaalse %-ta ei laenaks sentigi.
Ma panen ju oma varad kinni, mida saaksin muidu kasutada ja minu arvates on normaalne laenu% küsida. Kust veel ilma %-ta laenu saab? Kui ei sobi, siis ära tulegi laenama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mina selle tuttava asemel poleks küll hakanud \”kätte maksma\” ja tagaselja laimama, aga okas oleks jäänud hinge küll. Ja see oleks suhted ära rikkunud.

Laenamine on aitamine. Kui sul on vahendeid, millega aidata, aga jätad nimelt aitamata, põhimõtte pärast, siis ütleb see üht-teist iseloomu kohta. Kroonilised laenajad on muidugi omaette teema — kellelegi ei meeldi pidevalt, iga kuu ühele ja samale inimesele raha laenata (isegi kui alati tagasi saab).

Mis teha, inimeste majanduslik mõtlemine on erinev. Osa lihtsalt ongi kokkuhoidlikumad (need, kes laenu ei võta ja laenu ei anna). Ka kingitusi teevad nad enamasti väiksemaid ja odavamaid ning külakostiks võtavad võimalikult vähe kaasa. Kui sõbrannaga kohvikus on, siis teevad arve piinlikult pooleks (mitte nii, et kord maksab üks, järgmine kord teine).

Mina kahjuks olen selline priiskavam. Teatud perioodidel olen ka laenanud headelt tuttavatelt (jumal tänatud, mulle on antud ka). Teistel aegadel, kus sissetulekud suuremad, olen ise meelsasti teisi aidanud. Mulle nii sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olgu selle laenamisega kuidas on, aga minu jaoks on ebameeldivad inimesed, kel on ükskõik mis küsimuses jäik põhimõte. mina hindan inimeses võimet muutuda, see kiidetud põhimõttekindlus on pigem nüri jäärapäisus ja mitte voorus vaid puudus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesi on erinevaid.
minul on näiteks üks sõbranna, kellel on väga hea palk, aga kes on kangesti kokkuhoidlik – näiteks võib ta mitu poodi läbi käia, et leida kõige odavam võipakk :)ei kipu ta ka väljas sööma ega kunagi kellegile välja tegema. ühesõnaga vaatab väga asjade hinda. samas kui mul tekkis olukord, kus oli mõned aastad tagasi väga vaja saada kohe 10 000 krooni laenu, tuli ta mulle seda ise pakkuma, ilma, et oleksin küsinud. alguses keeldusin, siis pakkus veel mitu korda kuni laenasingi temalt – ja tagasimakse kohta ütles, et maksad siis kui saad, ära muretse, ma ju tean, et sa maksad kunagi tagasi. loomulikult maksingi, osade kaupa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loodame,et teemaalgatajal ei tule kunagi sellist olukorda,et olude sunnil PEAB laenu võtma ja talle samaga vastatakse…
Ma muidugi ei õigusta tema tuttavat ja selle solvumist,aga mine tea mille jaoks talle seda raha vaja oli..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sama siin, enam ei laena sentigi, sest mitu korda peksa saanud:( Viimati laenasin sõbrale 20, lubas kohe tagasi kanda, aga otse loomulikult ta seda juba mitu kuud teinud ei ole (kuigi möödas juba mitu kuud)ja telefoni vastu ei võta. Mina ei mängi enam panka![/tsitaat]

Oma 20 euroga oled ikka vinge pank küll 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ka ei laena, kohe üldse mitte. samuti ei laena mina teistelt, noorena laenasin emalt ja maksin nii kunas lubatud ka tagasi.
Kui, siis vahets sõbrantsiga poes vms jääb tal 5-10e puudu, aga seda ma ei pea otseselt raha laenamiseks, täiesti olematu ja tühine summa.[/tsitaat]
Oh, mis jõukur meil siin; kellele 5-10¤ on tühine summa. Paljudel peredel on see 5-10¤ päeva toiduraha; mitte mingi tühine summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]olgu selle laenamisega kuidas on, aga minu jaoks on ebameeldivad inimesed, kel on ükskõik mis küsimuses jäik põhimõte. mina hindan inimeses võimet muutuda, see kiidetud põhimõttekindlus on pigem nüri jäärapäisus ja mitte voorus vaid puudus.[/tsitaat]
Ei ole jah põhimõttekindlus, aitäh, JÄÄR olengi. Vastus käes! Mul ükskõik, kui sinusugused mind ebameeldivaks peavad.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mina ei laena põhimõtteliselt oma sõpradelt kunagi. korra laenasin, kuid viisin raha tagasi juba 2 päeva pärast. sõber küsis, et miks nii ruttu. ma siis vastasin, et sõbrad ei ole selleks, et neilt raha laenata. laenu võtmiseks on pank.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panen oma miinimumilahedasest palgast iga kuu natuke korvale mustadeks paevadeks. Et kui too kaotan voi midagi muud onnetust juhtub, siis ei jaa kohe nalga. Ei kai valjas soomas ega luba endale midagi yleliigselt. Elan vaga askeetlikku elu.
Tuttav kaib iga aasta puhkusereisil (kyll talvel ja koige odavamatel), ostab uusi riideid, valmistoitu, kaib kohvikutes, hankis viimase peal mobla. ja muidugi on napud pidevalt pohjas, kasutab krediitkaarte.
Palk on tal peaaegu sama suur kui minul. Ta teab, et mul on saastud ja kais minult hiljuti laenu kysimas, sest enam uut krediitkaarti ei antud, volad kasvasid yle pea.
Ma ei andnud midagi, teadsin, et tal oleks suuri raskusi tagasimakmisega. Muidugi olen nyyd ihnur ja kooner ja nii kalgi sydamega.
Aga kas inimene ei peaks ikkagi elama vastavalt voimetele? Ja kui ei oska, kyll siis elu (kohtutaitur) opetab.
Ega mulle ka enam teregi ei suvatseta oelda. Mis seljataga toimub, seda voin vaid aimata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei laena. Põhimõtteliselt ei laena. Kui on vaja, siis annan. Annan nii et tagasi ei taha. Vahel juhtub, et mõni antud summa, on tagasi antud. Aga see pole siis mitte laenu tagasisaamine. Ehk siis kui mul on sõber hädas ja ma saan teda aidata. Aitan alati summaga ja rahast, millest mul ei ole kahju loobuda. Sõbra heaolu on ka minu heaolu. Nii et alati läheb raha õigesse kohta. Need andmised on tekkinud mitte küsimise peale, vaid jutuajamiste peale, kus selgub et mingil põhjusel on raha vaja.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Ma ka laenasin paar nädalat tagasi sõbralt 1000eur 1,5-ks kuuks,mis teha talvel tööd polnud ja elatised ning pangalaenud vajavad maksmist.
Ma arvan,et aprillis mul tööd on piisavalt,et teenida nädalaga see raha ja tagasi maksta.Tegelikult on praegugi tööd,aga rahvaloendaja töö seob mind.
Igatahes minu rahaline madalseis on veebruar-märts,mesinikust sõbral aga juuli-august,siis saan mina jälle teda vajadusel aidata.
Kui aga väiksemast summast sularahast puudu on,siis olen käinud naabrit tülitamas ja temalt mõnikümmend euri laenanud,seda muidugi põhjusel,et mitte Raplasse atm juurde sõita.Võlg naabrile on jäänud seega mõnepäevaseks.
Aga ma ei solvuks,otsiksin alternatiive.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist summat ei laenaks iialgi välja, et enda vajadusteks raha puudu jääks. Nt kui mul talvemantlit vaja ja sõber küsib laenuks summat, mis võtab kogu mu säästud, siis ma seda kindlasti ei annaks. Vabandust väga, aga kas ma peaks talvel siis paljalt käima? Tema rahaprobleem ei ole minu esmane kohustus. Laenata saan summa, mida endal kindlasti nii poole aasta jooksul vaja pole.

Minul laenamiseks nulltolerantsi pole. Aga ma siiski vaatan hoolega kellele ja milleks laenan. Kui mul ikka kahtlus, et sealt raha tagasi tulemas kindlasti pole, siis ma laenu ei anna ka. Nö tarbimislaenu ka ei anna. St kui kellelgi vaja nt lapse kooli lõpetamise puhul kleiti osta, siis seda raha ei laena (pole ettenägematu kulu, kui ette näha ei osanud, kuidas siis hiljem tagantjärgi ära maksab). Kui aga vaja nt auto parandada, millega tööl käia ainus variant, siis laenaks. Kui tööl käib, küllap siis ka raha tagasi teenib.

Siiani olen alati laenatud raha tagasi saanud. Aga laenuks ei pea ma mingeid a la 2-5-10 euri siia-sinna. Võimalik, et nendega olen ka pügada saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa olekski pidanud ütlema,et mantli ostu peale läks raha..

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.