Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

Postitas:
Kägu

RE: Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

Miks inimesed ei kogu raha sellisteks ettenagematuteks puhkudeks, nagu \”auto katki\”, \”madalseis tool\”. Tagantjargi saavad maksta, aga ette naha ja koguda ei saa?
Iga vastutustundlik taiskasvanu peaks alal hoidma mingi SOS summa. Kui saad miinimumpalka, siis paned kasvoi 5 euri kuus korvale.
Ise olen nooruses moned korrad sopradelt laenanud, aga tegelikult oleks ka ilma saanud. Oli vaja lihtsalt mingid vidinad kiiresti osta. Ilma oleks ka elu edasi lainud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
IrenaK

[small]Mariica kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ise olen vahel küll mõnele väga heale tuttavale laenanud ja ühes inimeses olen seetõttu ka kohutavalt pettuma pidanud, nii et saan täiesti aru nendest, kes oma raha välja ei laena[/tsitaat]

Mhmh, minulgi sama olukord – oli kangesti suur sõbranna, tuli ükskord murega, et raha pole, pank hakkab korterit käest ära võtma. Laenas 6000 krooni, lubas järgmisel palgapäeval tagasi maksta. Kui kuu aega hiljem helistasin, siis oli põhjenduseks see, et ta õde oli ta palgaraha kodus maha pralletanud. Kuu hiljem oli mingi järgmine vabandus ja siis järgmine ja siis järgmine… Ja siis ei võtnud enam mu kõnesid vastugi. Nüüd on sest varsti juba 3 aastat möödas. Ei teagi mida teha, ise olin ju loll, et laenasin ja mingid kirjalikku selgitust vms selle kohta ei võtnud.

Please wait...
Postitas:
rotsik

Teemaalgataja, laenusoovija solvus, no see on tema probleem – aga ära siis sina tema solvumise peale solvu, ära tee sellest enda probleemi. Lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegin eelmine aasta tuludeklaratsiooni ja selgus, et ma olen võlgu 20 000 eeki. Ise üldse ei teadnudki, et võlgu olen. Hakkasin asja uurima, tuli välja, et ups, minu isikood oli kellegi omaga segi aetud, üks number ära vahetatud. See viga oli nii elementaarne eksija arust, et vabandama küll ei hakatud. Eile tegin tuludeklaratsiooni, jälle võlg, seekord siis 2400 eurot. Nüüd ma pean jälle mingi ups-apsakate pärast oma telefoniarvet suurendama ja nõudma, et minule pealesurutud võlg maha võetaks. Arumaisaa, 2 aastat järjest on mu isikukood nii popp.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja probleem pole mitte niivord teise solvumine kui see tagaselja klatsh. See klatshimoor on ikka vaga alatu ja vaiklane inimene.
Kui too oleks lihtsalt solvunud ja teemaalgatajaga tujutsenud, usun et seda teemat siin poleks olnudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa olekski pidanud ütlema,et mantli ostu peale läks raha..[/tsitaat]
ta poleks pidanud mitte kui midagi ütlema. pole teiste asi, mille peale keegi oma isiklikku raha kulutab – aru andma ei pea. kui on põhimõte, et ei anna laenu, siis nii ütlebki ja kogu moos. see olukord on sarnane müügiagendiga, kellele ei pea ka ette laulma, miks sa just praegu just tema toodet ei soovi. ei taha ja kõik. punctum!
iseasi on see, et laenutahtja osutus viimaseks alatuks peniks – sihukesele ei annakski laenu ka siis, kui sellist põhimõtet poleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain ühest sõbrannast lahti laenates talle raha. Aasta oli 1997, laenu andsin 10 000 eeku (suur summa sel ajal), ise käisin ülikoolis, toetajaks oli mul pensionärist ema ainult. Tolle 10 000 krooni saime oma metsas puid tehes.
Laen pidi tagasi makstama täpselt 6 kuu pärast, sest siis mul oli endal seda reaalselt väga vaja. Mõtlesin, et ah, teine hädas, vahet pole ju kas mul seisab konto peal see 10 000 või keegi saab sellest abi ja et küllap maksab tagasi. Tundus väga aus inimene olevat, tundsin ka ta ema juba enda lapsepõlvest saati.
Kui kell kukkus, siis helistasin, et nii, homme on mul seda raha vaja. Öeldi, et tal pole mingit raha. Ei tea, mil saab. Ma siis hakkasin helistama pidevalt, läksin kohale, nutsin, karjusin, sest mul oli tõesti häda käes. Sain süüdistused kaela, et ma olen südametu inimene ja raha väljapressija (!!!!). Viimane nõks oli see, et mul õemees helistas ja \”mängis\” inkassot. Siis tuli vist hirm nahka laenajal ning kuskilt sai ta selle summa kokku. Ma ei suhelnud selle inimesega 12 aastat peale seda. Tema ise kandis mu peale vimma, et ma raha välja pressisin. 12 a möödudes otsis ta mu üles ja vabandas. Ütles, et teda on see asi piinanud kõik need aastad.

Samas on mul paar lähedast sõbrannat, kellele ma laenan raha (ca 1-2 nädalaks) ja nad maksavad tagasi alati enne tähtaega.

Üks sõbranna on olnud terve elu hädas oma rahadega. Talle viisin ca 300 eeku eest süüa aegajalt. Seda ma tagasi pole küsinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]maiiii kirjutas:[/small]

Oh, mis jõukur meil siin; kellele 5-10¤ on tühine summa. Paljudel peredel on see 5-10¤ päeva toiduraha; mitte mingi tühine summa.
[/tsitaat]

Arvan, et pigem vähestel, mitte paljudel.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat]tegin eelmine aasta tuludeklaratsiooni ja selgus, et ma olen võlgu 20 000 eeki. Ise üldse ei teadnudki, et võlgu olen. Hakkasin asja uurima, tuli välja, et ups, minu isikood oli kellegi omaga segi aetud, üks number ära vahetatud. See viga oli nii elementaarne eksija arust, et vabandama küll ei hakatud. Eile tegin tuludeklaratsiooni, jälle võlg, seekord siis 2400 eurot. Nüüd ma pean jälle mingi ups-apsakate pärast oma telefoniarvet suurendama ja nõudma, et minule pealesurutud võlg maha võetaks. Arumaisaa, 2 aastat järjest on mu isikukood nii popp. [/tsitaat]
Tüüpiline, Eestis ei saada ega saada seda e-riiki korralikult käima. Kas paberdeklaratsiooni peale siis nüüd inimese nime ei pandagi kirja? Kas nime ja koodi kokkulangematus ei tekitanud ametnikes imestust? Veebis täites on ju nimi ja kood kohe ühendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on jälle selline kiiks, et kui enne palgapäeva mingi ettenägematu kulutuse pärast rahast puudu tuleb, siis pigem laenan kui oma tagavarade kallale lähen:) Laenatud raha seisab paremini peos kui oma tagavarast võetu ja ajan siis hoopis kitsamalt läbi ka. Tagavara on tagavara ja see tuleb kasutusse siis kui tõeliselt vaja läheb.
Ise vaatan laenuküsijale näkku, vahel annan, vahel ei anna. Pügada pole saanud vist, summad väikesed, vahel olen äragi unustanud aga laenu võtja tuleb raha tagasi tooma. Siis on küll tunne, nagu maast leitud raha oleks.
Selline vaba suhe siis rahaga. Raha tuleb ja raha läheb, tagavara on ka olemas mitmes kohas.
Tundub, et olen põhimõtetea inimene, vähemalt laenamise suhtes.
Ühest tuttavast sain küll laenu mitte andes lahti. Klassivend käis viinaraha laenamas. Algul andsin ka, tagasi tõi aga tüütuks läks. Tegin siis otsuse, et viina jaoks ma enam ei anna ja selgitasin talle ka oma tund aega miks. Aitas, lahti sain tast. Vihastas küll aga mis siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tüüpiline, Eestis ei saada ega saada seda e-riiki korralikult käima. Kas paberdeklaratsiooni peale siis nüüd inimese nime ei pandagi kirja? Kas nime ja koodi kokkulangematus ei tekitanud ametnikes imestust? Veebis täites on ju nimi ja kood kohe ühendatud.[/tsitaat]
kummaline jah. maksuametist öeldi, et nad saatsid kohtutäiturile(kes selle vea põhjustas)kirja, aga ei tea kuna too vastab või midagi teeb ja seni kui ta parandust ei tee, ei saa ma oma tulu tagasi. helistasin siis ise sellele kohtutäiturile, telefonile vastas mingi teine isik ja kui palusin kohtutäiturit siis küsis sellise vangivalvuri häälega, et mida sa üldse tahad. ma siis säutsusin rõõmsalt et näed juba teine aasta määritakse võõrast võlga pähe, tädi võttis seepeale kohe viisakama tooni ja teatas isegi, et see on kahetsusväärne juhtum, vabandust muidugi ei tulnud, selle asemel kohmas, et see see on kui andmed jäävad üle kontrollimata. ma ei osanud veel midagi kosta kui küsis minu käest, et kas ma juhuslikult ei tea, kes see võlgnik on. ma tundsin kuidas mu silmad sooritasid 2 korda 180 kraadise pöörde ühele ja teisele poole. vähe jäi puudu et ma oleks täiest kõrist naerma pursanud…Et kes see tööotsija siin foorumis oligi…. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laenusoovija solvub, kui talle laenu ei anta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.