Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 189 )

Teema: Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa. Tallinn-Stockholmi liinil hommikusöögilauas oli üks perekond, kes tegid suure hunniku võileibu omale kaasa ja kui töötaja nad kinni pidas öeldi põhjenduseks, et mis vahet sellel on kas ma söön kohe siin ära või hiljem linnas.

Häbi on olla eestlane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa.

miks just ida-euroopa? samahästi võiks öelda, et ülim aasia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eesti jääb samuti Euroopa idaossa. Mõnele uudis. Mõnele isegi nii uudis, et räägitakse eraldi Eestist ja Euroopast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eesti jääb samuti Euroopa idaossa.

ÜRO määratluse järgi jääb Eesti Euroopa põhjaossa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas see, et see võileivamaterjal visatakse minema, sest järgmise päeva hommikul lauale panemiseks pole need asjad enam piisavalt värsked; või see, et idaeuroopa pere teeb sellest materjalist oma päevakruiisile võileivad kaasa? Oh teid snoobe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Idaeurooplast iseloomustab praktilisus ja pragmaatilisus, ma olen uhkusega idaeurooplane ja ei häbene oma päritolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtan ka laeva buffeest ja hotelli hommikusöögilauast alati midagi kaasa. Küll mitte suurt hunnikut võileibu, aga mingi puuvilja kindlasti.

Minu jaoks jookseb see kaasavõtmise imelikkuse piir koguseliselt. Kui ma kuhjaksin kausitäie õunu endale kotti või teeksin suure kuhja võileibu, siis see oleks imelik. Aga kui keegi võtab kaasa mingi ühe asja, siis igati loogiline.

Samas ma pooldan ka seda, et pigem las siis kehvikud võtavad endale kaasa ja söövad ära kui et see lihtsalt prügisse lendab.

Ma ei teagi, mis nende ülejääkidega tehakse, ikka prügisse, eks? Ei ole ju nii, et meeskond selle ära sööb. Uuele ringile ei saa nagunii panna kõiki asju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Idaeurooplast iseloomustab praktilisus ja pragmaatilisus

Idaeurooplast iseloomustab pigem vaesus ja teadmatus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt oletus, aga hommikusöögist järele jäänud juust sobib õhtul pajarooga, keedumunad salatile, heeringas rändab purki tagasi ja on õhtul küllaual, singiviile saab ka mõnes toidus vahest tarvitada. Müslid-helbed pakendisse tagasi, õunad-banaanid jahedasse jne. Munapuder ja soojad vorstikesed vast tõesti lähevad prügisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtsin loogiliselt kaardi pealt, aga ok. Siis me ei ole idakad. Juhuu!

Väga näitlik teema, kus tõsiselt imestatakse “aga miks ei või?”. No muidugi – ma võin ka poest asju võtta, kellegi peenralt porgandi, kellegi lapse liivakastist kühvli, nöörilt pesutüki, põllult päikesepaneeli, restoranist kahvli jne. Igati normaalne ju! Nagunii need asjad saavad kunagi vanaks ja visatakse ära, on ju? Mängin siis ühiskonna sanitari ja muudkui nopin endale mis meeldib!

Täiesti prses suhtumine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks jookseb see kaasavõtmise imelikkuse piir koguseliselt. Kui ma kuhjaksin kausitäie õunu endale kotti või teeksin suure kuhja võileibu, siis see oleks imelik. Aga kui keegi võtab kaasa mingi ühe asja, siis igati loogiline.

See on loogiline ainult sinusuguste jaoks. Normaalse inimese jaoks see loogiline pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa. Tallinn-Stockholmi liinil hommikusöögilauas oli üks perekond, kes tegid suure hunniku võileibu omale kaasa ja kui töötaja nad kinni pidas öeldi põhjenduseks, et mis vahet sellel on kas ma söön kohe siin ära või hiljem linnas.

Häbi on olla eestlane.

Sõidan tihti laevaga ja pole veel näinud, et eestlased oleks bufeest toitu kaasa pakkinud. Küll aga teevad seda jaapanlased lausa massiliselt. Täidetakse termosed kohvi/teega, tehakse võileibu kaasa ja täidetakse plastkarbid kõige muu söödavaga, mida vähegi karpi pressida annab.

Ise võtan sealt mõnikord kaasa õuna või banaani, kuigi sealsed õunad on tihti üsna söömatud hapud vissid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta googelda “chinese people in buffet” ja naudi “ida-euroopat”… Ei ole ka aplad ameeriklased paremad! Eestlased on väga tagasihoidlikud ja enamasti vähemalt ei tee seda avalikult. Taipavad häbenedagi! Ja enamasti olen näinud, et võtavad lastega pered mõne banaani vms päeva peale näksiks, avalikult otse leti ääres võileiba tegevat olen näinud pigem rootsi mammisid.

Suurköökidest- näiteks kui eile oli prae kõrvale aurutatud brokoli, siis homme on üheks supivalikuks brokolipüreesupp, õhtul külmlauas väljas olnud sink läheb hommikuse omleti sisse jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väga näitlik teema, kus tõsiselt imestatakse “aga miks ei või?”. No muidugi – ma võin ka poest asju võtta, kellegi peenralt porgandi, kellegi lapse liivakastist kühvli, nöörilt pesutüki, põllult päikesepaneeli, restoranist kahvli jne. Igati normaalne ju! Nagunii need asjad saavad kunagi vanaks ja visatakse ära, on ju? Mängin siis ühiskonna sanitari ja muudkui nopin endale mis meeldib!

Täiesti prses suhtumine!

Sinu võrdlused ei ole kohased, kuna inimene on buffee eest ju maksnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, mis nende ülejääkidega tehakse, ikka prügisse, eks? Ei ole ju nii, et meeskond selle ära sööb. Uuele ringile ei saa nagunii panna kõiki asju.

Kunagi laeval töötades läks ülejääk messi meeskonnale söömiseks. Tõenäoliselt on nii ka praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelikke ja mitte käituda oskavaid inimesi on igast rahvustest. Milleks neist teemat teha ja piiksuda: häbi olla eestlane? Milleks seda isiklikult võtta? Minu jaoks näiteks on terve Tallinn-Stockholmi kruiis üks kole ettevõtmine, seal on väga palju palju piinlikumalt käituvaid inimesi kui mingid tühised võileiva kaasategijad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti prses suhtumine!

Sinu võrdlused ei ole kohased, kuna inimene on buffee eest ju maksnud.

Aa, ok – siis võta palju kulub! Oma sentide eest peab ju saama kõike ja rohkem!
Kui palju see bufee pilet maksiski? Sisaldab see kõike kaheksat tonni toitu?

* maksumaksja võiks ju vabalt kõike võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlased on väga tagasihoidlikud ja enamasti vähemalt ei tee seda avalikult.

Minu meelest ka. Eestlasi olen näinud vahel ainult banaani või mõnda salvrätikusse keeratud makrooni kotti pistmas, seda siis enamasti lastega perede puhul. Pigem on vanemad soome ja rootsi inimesed need, kel kahvel taldriku ja kotis asuva karbikese vahet käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tea kuidas oleks õige. nüüd kõik mõtlevad juba rohkem toidu raisku minemisele. Kahju kui läheb raisku. aga kas ikka läheb raisku? Mina küll võtaks kaasa, kui ma teaks et läheb ära viskamisele. aga kui kõik võtavad midagi kaasa, siis võib juhtuda et mõni jääb lihtsalt söögist ilma.
Võib-olla oleks õige keeld, et kaasa midagi ei tohi võtta. ja siis u poole tunni pärast peale toitlustamise lõppu on võimali minna ja võtta kaasa toitu, mis üle jäi. see ei peaks olema alandavam, kui toidu kaasavõtmine kui teised veel söövad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See raiskuminek on kahe otsaga asi. Rootsi laud on oma olemuselt ju selline, kus toit ei tohi otsa saada. Kui on näha, et hakkab otsa saama, tehakse järgmine kogus ja tuuakse juurde. Ehk siis kui nt hommikusöök on kell 7-10, siis algul ei tehta kõike korraga valmis, aga järjest tehakse juurde. Ja kui kella seitsmest alates hommikust sööjad endale teist sama palju kaasa pakivad, siis tuleb lihtsalt rohkem juurde tuua. Ja kell 9:50 sööma jõudjad peavad ka veeL süüa saama, aga kõike nad ära niikuinii ei suuda süüa (ka siis, kui kaasa võtavad). Seega järgi jääb igal juhul. Aga kogused, mis tehakse oleksid kaks korda suuremad, kui kõik endale sööduga võrreldava koguse kaasa pakiksid. Kõik õnneks ei paki kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks jookseb piir sealt, et kui ma olen oma lapsele gluteenivaba saiaviilu palunud (mis antakse pakendatult), siis juhul, kui me seda siiski ei avanud, annan kööki tagasi, aga kui laps on pool ära söönud, võtan teise poole kaasa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Suurköökidest- näiteks kui eile oli prae kõrvale aurutatud brokoli, siis homme on üheks supivalikuks brokolipüreesupp, õhtul külmlauas väljas olnud sink läheb hommikuse omleti sisse jne.

Sellist asja võibolla tehakse, aga see pole legaalne. Lahti lõigatud singi realiseerimise aeg on 24 tundi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist asja võibolla tehakse, aga see pole legaalne. Lahti lõigatud singi realiseerimise aeg on 24 tundi.

milles küsimus? realiseeridki ju enne 24 tunni möödumist. hommikul on võileivamaterjal, õhtul gratään. õhtul on külmlaud, hommikul omlett.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks jookseb piir sealt, et kui ma olen oma lapsele gluteenivaba saiaviilu palunud (mis antakse pakendatult), siis juhul, kui me seda siiski ei avanud, annan kööki tagasi, aga kui laps on pool ära söönud, võtan teise poole kaasa.

Mina olen korra võtnud kaasa. Kaasas oli laps (kelle eest oli ka makstud), kes aga ei tundnud ennast hästi ega söönud midagi. Küsisin teenindajalt, kas tohime võtta kaasa banaani ja ühe saiakese. Oli ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on jumala ükskõik, kas keegi võtab kaasa või mitte, aga tulla perekooli kitse panema – sorry, mis on su probleem?
Võibolla oli tegu vaesema perega, kelle jaoks juba sõit ise oli suur väljaminek, lapsed ka kaasas – vinguda nüüd sellel teemal, et tegid võileibu kaasa -appi, mis nüüd saab, mul on nii häbi – on minu jaoks veelgi kummalisem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ka inimene, kes ei saa aru sõnast “näiteks” 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas see, et see võileivamaterjal visatakse minema, sest järgmise päeva hommikul lauale panemiseks pole need asjad enam piisavalt värsked; või see, et idaeuroopa pere teeb sellest materjalist oma päevakruiisile võileivad kaasa? Oh teid snoobe.

Seda ei visata ära, läheb laevapere jaoks messi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suht jabur on see, kui keegi ohkima hakkab selle peale, et mõni võtab kaasa ühe õna või banaani. Missugune häbi ja ebanormaalsus, mõelda küll, võttis õuna kaasa! 😀

Ma mõnikord isegi võtan täiesti tasuta kompveki, mille eest ma ei ole midagi maksnud. No on laua peal kuskil hotelli letis või mõne teenindaja juures, kelle käest ma midagi küsin. Julm ärakasutaja, häbenematu nahhaal.

Ma üldiselt ei ole suure söömaga ja rootsi lauas ma söön raudselt tunduvalt vähem kui selle eest tasu on. No teen oma kaks võileiba ja võtan selle õuna kaasa, ei leia et peaksin selle pärast veel häbenema. Mu meelest kaasavõtjatest palju hullemad on need, kes istuvad seal buffees terve aja ja muudkui voorivad laudade vahel ja pressivad endale nii palju sisse kui vähegi jaksab. Neid ma tõesti ei jõua ära imestada. Aga peaasi, et kaasa ei võta, eksju. Siis on ikka niiväga piinlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ise küll kunagi antud olukorras olnud, aga ma kujutan ette et see võiks olla midagi hotellide hommikusöögilaua sarnast?
Sellisel juhul ei suuda mõista, mis on teemaalgataja probleem. Kui tegu on makstud söögiga, kas tõesti on sul isiklikult mingi probleem kui keegi teine inimene teeb endale mõned võileivad kaasa? Veelgi enam imestama paneb see, et mingi teenindaja inimese siis kinni peab?

Ühelt poolt kraaksub suur hulk kägusid teemades, kuidas kõik meeletuid summasid oma palkadest heategevuseks annetavad ja siis on teises teemas jälle kahju, et keegi võtab kaasa toitu, mis kuidagi neisse ei puutu.

Ma saan aru, et kui kõik inimesed hakkaksid kottidega hommikusöögilaua kraami endale kaasa kühveldama on see teine teema, aga nii see ju ei ole. Mis siis vahet on kui mõni ehk võtabki midagi kaasa, kes sellest vaesemaks jääb?

Eestlasena ütlen ausalt, et mul on pigem sinusuguste inimeste pärast häbi, tõeline Ida-Euroopa suhtumine.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Spaahotellide buffeedes on küll minu arust pigem soome papid-mammid need, kel oleks justkui näljasurm silme ees. Mitu korda on meie pere magustoidust ilma jäänud, sest ilmselgelt uut kooki ei jõuta hilisematele sööjatele enam küpsetada. Eestlased on pigem tagasihoidlikud ning kardavad halba muljet jätta, põhjamaalased näivad rohkem sellised “vabakasvatatud”.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine