Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 189 )

Teema: Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Postitas:
Kägu

Kiire veresuhkru tõus peale hommikusööki teeb mu uimaseks ja paneb südame kloppima.

Seda teeb mitte veresuhkru tõus, vaid sellele järgnev kiire langus. Postprandiaalne hüpotoonia ja hüpoglükeemia, guugelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris huvitav, kui palju on ikka veel matse. Ma arvasin, et need krabamise ajad on üheksakümnendatesse jäänud, aga näe, mõni tõsimeeli õigustab sellist käitumist ikka veel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No olgem ausad, see toidu kotti pistmine on ebaviisakas. Ärge õigustage sellist käitumist!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsena 90ndatel pistsime tõesti kotti rootsi lauast, aga juba ammu seda ei tee. Ehk tõepoolest, kui laps võileiva pooleli jätab, siis võtame kaasa, sest minu jaoks on ebaviisakas toitu ära visata. Sellest ma aga aru ei saa, miks on kellegi arvates ebaviisakas, kui ma bufees mitu käiku võtan. Mul on hommikuti hea isu ja miks ma ei peaks korralikult sööma?

Hommikusöök laevas on kusjuures 13€, see pole piletihinnas sees. Miks üldse maksta 13€, et karbiga krabama minna, selle asemel, et mõnes Stockholmi kohvikus süüa? Tuleks ju odavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Linad, seep ja hommikumantel tuleb ka loomulikult kaasa võtta, sest nende eest on makstud.

Miks ei tohiks hotellis näiteks neid pisikesei shampoone seebikesi, jms mitte kaasa võtta? Loomulikult mitte hommikumantli ja linad aga neeed seebikesed on konkreetselt mõeldud minu isiklikule tarbimisele. Lähed teinekord külla või lennukiga, jälle hea kaasa võtta.
Või näiteks need ühekordsed hommikusussisd, need visatakse niikuinii minema, miks ma ei tohiks neid kaasa võtta? Teinekord saunas hea kasutada.
Minu arust just jätkusuutlik tarbimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oli töötajaid, kes toppisid omale kotti singiviile jm sellist kraami, mis kotis äravedamist kannatas. Ütlesid, et niikuinii visatakse ära, viin siis parem koju söömiseks. Aasta oli 1995.

Aastal 95 võis see võimalik olla, praegu (tegelikult juba ca 10 aastat) kontrollitakse meeskonnaliikmete kotte, et välistada pisemagi asja kojuviimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ei visata ära, läheb laevapere jaoks messi.

Mis tähendab messi_

Please wait...
Postitas:
Kägu

Linad, seep ja hommikumantel tuleb ka loomulikult kaasa võtta, sest nende eest on makstud.

Miks ei tohiks hotellis näiteks neid pisikesei shampoone seebikesi, jms mitte kaasa võtta? Loomulikult mitte hommikumantli ja linad aga neeed seebikesed on konkreetselt mõeldud minu isiklikule tarbimisele. Lähed teinekord külla või lennukiga, jälle hea kaasa võtta.

Või näiteks need ühekordsed hommikusussisd, need visatakse niikuinii minema, miks ma ei tohiks neid kaasa võtta? Teinekord saunas hea kasutada.

Ma just arutlesin üks päev, et kes pagan neid hotelliseepe ja -šampoone kasutavad? Niivõrd spetsiifilise, odava ja ebameeldiva haisuga! Oma saunas kasutan kaseviha leovett ja tõrvaseepi, mitte iial hotelli šampooni. Jätkusuutlik on need just võtmata jätta ja teistele hoida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis tähendab messi_

Mess on laevas töötajate söögiruum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas ma pooldan ka seda, et pigem las siis kehvikud võtavad endale kaasa ja söövad ära kui et see lihtsalt prügisse lendab.

No laeva Rootsi laud (kui keegi ajast maha jäänud keelefriik nüüd irisema tahab hakata, siis paraku tänapäeval jah kirjutatakse Rootsi laud suure tähega) on nii kallis, et tõeline kehvik seal süüa ei jõuagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen spetsiaalselt sellepärast hakanud Rootsi minnes erihommikusööki ostma, et saaks mölluvabalt hommikust süüa. Seal on alati vaikne ja rahulik, sind tervitatakse külma vahuveiniga (ja käiakse seda juurde pakkumas), ükski toiduvalik ei saa otsa (kõike tuuakse kogu aeg juurde), alati on palju vabu laudu, ise saad valida kohvi ja kõik teenindajad on kogu aeg rõõmsad ja annavad oma parima, et sul oleks seal pikk ja tore hommik.

Ükskord sattusin sinna juhuslikult, sest tahtsin proovida, kas see erineb ta tavalisest või on lihtsalt raharöövel, aga jäingi käima. Kord aastas käin Rootsis ja mind see 16 eurot ei tapa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hommikul vara on paljudel halb isu. Tund hiljem aga teine asi.

Ma ei tea küll mis kell see bufee on, aga kui on näiteks 7-9, siis sa ei pea ju 7-ks tulema, tuled tund aega hiljem ja ongi isu hää.

Paljudel ei ole isu kuni hommikul kella kümneni, ütlen oma praktika põhjal töö juurest.

Kui isu hommikul pole, siis milleks üldse maksta laeva hommikusöögi eest? (Kuigi minu mälu järgi saab süüa kuni laeva saabumiseni, mis on kl 10 või 10.30 vmt Rootsi aja järgi, st tund meie ajast hiljem.) Võib ju hilisel ennelõunal kusagil kohvikus süüa või osta poest midagi ja pargipingi peal närida

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurköökidest- näiteks kui eile oli prae kõrvale aurutatud brokoli, siis homme on üheks supivalikuks brokolipüreesupp, õhtul külmlauas väljas olnud sink läheb hommikuse omleti sisse jne.

Sellist asja võibolla tehakse, aga see pole legaalne. Lahti lõigatud singi realiseerimise aeg on 24 tundi.

Jah, aga muide õhtu ja sellele järgneva hommiku vahel pole 24 tundi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis tähendab messi_

Mess.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelikud need õigustused siin, et äkki visatakse ära, jääb üle, mida iganes. Mis see siia puutub. Selline käitumine on matslik ja reeglitevastane, seega õigustada pole midagi. Kes nii teeb, on rott ja mats, mida siin vaielda on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelikud need õigustused siin, et äkki visatakse ära, jääb üle, mida iganes. Mis see siia puutub. Selline käitumine on matslik ja reeglitevastane, seega õigustada pole midagi. Kes nii teeb, on rott ja mats, mida siin vaielda on.

Rahune ükskord maha. Nagu sööks keegi sinu isiklikust külmkapist. Olen söögi eest maksnud ja kuskil pole kirjas, palju ma süüa tohin. Seega söön ilma igasugust piinlikkust tundmata selle summa eest. Pole sinu asi, kus ma oma makstud võileiva nahka panen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rahune ükskord maha. Nagu sööks keegi sinu isiklikust külmkapist. Olen söögi eest maksnud ja kuskil pole kirjas, palju ma süüa tohin. Seega söön ilma igasugust piinlikkust tundmata selle summa eest. Pole sinu asi, kus ma oma makstud võileiva nahka panen.

Tohid süüa nii palju, kui hommikusöögilauas sisse läheb. Mis siin keerulist on? Sa sööd selle summa eest, mis sa hommikul sööd. Kui lõunal läheb kusagil linna peal kõht tühjaks, on see juba täiesti teine (uus) söömine ja sellesse hommikusööki ja selle maksumusse see ei puutu. Kas see on sulle keeruline aru saada? Laeva hommikusöök peab katma sinu HOMMIKUsöögi, mitte järgevaid kõhu tühjaksminemisi selle päeva jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodukasvatuseta inimesi on igalpool maailmas, parem seltskond istub a la carte´s mitte buffees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen söögi eest maksnud ja kuskil pole kirjas, palju ma süüa tohin.

Küll on aga kirjas, et tohib süüa kohapeal, mitte toitu kaasa võtta. Kas sellest on väga keeruline aru saada? Ma saan aru, et sul ükskõik, mida teised mõtlevad, ega muidu ju mats olla ei saakski, hakkaks häirima, aga reeglid on ju ka sulle kehtivad. Kui reeglitest kinni ei suuda pidada, istu kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, ega matse ja rotte ümber ei veena. Õudne on see, kui vahel satud sellistega samasse seltskonda. Aga kui on võõrad, siis kui näed kedagi vaikselt rottimas, siis lihtsalt mõtled, et näe, temast ma olen parema sordi inimene.
Selline küsimus ka veel, et kui toidu kaasavõtmine nii õige teguviis on, nagu te siin kolmel leheküljel õigustate, miks te siis salaja rotite? Vargsi oma kotti või taskusse neid asju poetate? Võtke ikka kohe avalikult, võtke juba kohe spets kott selleks kaasa ja laduge täis!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võtke ikka kohe avalikult, võtke juba kohe spets kott selleks kaasa ja laduge täis!

Eks teeks sedagi, aga laevapersonal tuleb millegipärast õiendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtke ikka kohe avalikult, võtke juba kohe spets kott selleks kaasa ja laduge täis!

Eks teeks sedagi, aga laevapersonal tuleb millegipärast õiendama.

Ei tea, miks küll?
Kust sa veel asju kaasa võtaksid? Kui oled metsas seenel ja satud üksiku maja juurde, aeda ümber pole, aga puudealused on õunu täis, kas siis lähed laod korvi täis?
Kui näed mänguväljakul, et keegi laps on oma rula või nukuvankri maha unustanud, võtad kaasa oma lapsele?
Töö juurest puhkenurgast topid teepakke ja salvrätikuid kotti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa veel asju kaasa võtaksid?

Minu kirjutis oli iroonia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks küll?
Kust sa veel asju kaasa võtaksid? Kui oled metsas seenel ja satud üksiku maja juurde, aeda ümber pole, aga puudealused on õunu täis, kas siis lähed laod korvi täis?
Kui näed mänguväljakul, et keegi laps on oma rula või nukuvankri maha unustanud, võtad kaasa oma lapsele?

Jah, kui ma KA nende eest maksnud olen, siis küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks küll?

Sa ikka ei saa aru, et sa oled maksnud ühe toidukorra eest st lähed sööd omal kõhu kohapeal täis? Ja mis jutt see on, et pole sel kellaajal isu? Söögikohta minnakse ikka siis, kui kõht on tühi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks küll?

loomulikult, me oleme tallinnast ja me maksame!

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa. Tallinn-Stockholmi liinil hommikusöögilauas oli üks perekond, kes tegid suure hunniku võileibu omale kaasa ja kui töötaja nad kinni pidas öeldi põhjenduseks, et mis vahet sellel on kas ma söön kohe siin ära või hiljem linnas.

Häbi on olla eestlane.

Sõidan tihti laevaga ja pole veel näinud, et eestlased oleks bufeest toitu kaasa pakkinud. Küll aga teevad seda jaapanlased lausa massiliselt. Täidetakse termosed kohvi/teega, tehakse võileibu kaasa ja täidetakse plastkarbid kõige muu söödavaga, mida vähegi karpi pressida annab.

Ise võtan sealt mõnikord kaasa õuna või banaani, kuigi sealsed õunad on tihti üsna söömatud hapud vissid.

Jaapanlased pidi ju kõvasti Eestit fännama. Ju nad siis juba sarnanevad ka eestlasele,kui mõnele tundub see jjuuuubbeeee häiriv olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just arutlesin üks päev, et kes pagan neid hotelliseepe ja -šampoone kasutavad? Niivõrd spetsiifilise, odava ja ebameeldiva haisuga! Oma saunas kasutan kaseviha leovett ja tõrvaseepi, mitte iial hotelli šampooni. Jätkusuutlik on need just võtmata jätta ja teistele hoida.

Kusjuures, mina võtan ka alati hotellist shampooni ja duššigeeli kaasa. Neid on mugav kasutada spordiklubi või ujulas. Selles ma küll midagi veidrat ei näe.
Mul oli kunagi üks tuttav neiu, kes tassis igast hotellist kõik minema, kaasaarvatud nõud. Ma üritasin talle selgeks teha, et see ei ole õige, aga tema arust võis ta seda teha, kuna hotell nagunii kannab maha. Ja kõige veidram oli, et ta nagu ilma häbita rääkis seda, justkui see oleks normaalne.
Aga buffeest toitu kaasa tassida, on veider. Õun või banaan on ok, aga nagu rohkem on juba veider.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tõesti ei näe probleemi, kui paar võileiba kaasa pakitakse. Just need, kes õhtul tagasi laevale tulevad ja päeval mööda linna ringi lippavad.
Need, kes on koju maabumas, ei taha kindlasti mingeid kurgiviile koju kaasa tarida.

Justnagu kõik laevaga sõitmas käivad inimesed elaksid kas Stockholmis või Tallinnas? Või miks sinu arust 7 tundi mööda linna lippav inimene võib söögi hommikul laevast kaasa pakkida, aga 7 tundi koju sõitev inimene mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga teevad seda jaapanlased lausa massiliselt. Täidetakse termosed kohvi/teega, tehakse võileibu kaasa ja täidetakse plastkarbid kõige muu söödavaga, mida vähegi karpi pressida annab.

Oled kindel, et jaapanlased ja mitte hiinlased? Kõlab küll rohkem hiinlaste moodi, kes käituvad väga venelastele sarnaselt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine