Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 189 )

Teema: Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Postitas:
Kägu

Võtke ikka kohe avalikult, võtke juba kohe spets kott selleks kaasa ja laduge täis!

Eks teeks sedagi, aga laevapersonal tuleb millegipärast õiendama.

Ei tea, miks küll?

Kust sa veel asju kaasa võtaksid? Kui oled metsas seenel ja satud üksiku maja juurde, aeda ümber pole, aga puudealused on õunu täis, kas siis lähed laod korvi täis?

Kui näed mänguväljakul, et keegi laps on oma rula või nukuvankri maha unustanud, võtad kaasa oma lapsele?

Töö juurest puhkenurgast topid teepakke ja salvrätikuid kotti?

No mõne arvates on normaalne purjus emalt allkiri välja petta ja siis tema auto oma nimele kirjutada, asi siis sinu loetletud tegusid teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa. Tallinn-Stockholmi liinil hommikusöögilauas oli üks perekond, kes tegid suure hunniku võileibu omale kaasa ja kui töötaja nad kinni pidas öeldi põhjenduseks, et mis vahet sellel on kas ma söön kohe siin ära või hiljem linnas.

Häbi on olla eestlane.

Sõidan tihti laevaga ja pole veel näinud, et eestlased oleks bufeest toitu kaasa pakkinud. Küll aga teevad seda jaapanlased lausa massiliselt. Täidetakse termosed kohvi/teega, tehakse võileibu kaasa ja täidetakse plastkarbid kõige muu söödavaga, mida vähegi karpi pressida annab.

Ise võtan sealt mõnikord kaasa õuna või banaani, kuigi sealsed õunad on tihti üsna söömatud hapud vissid.

Jaapanlased pidi ju kõvasti Eestit fännama. Ju nad siis juba sarnanevad ka eestlasele,kui mõnele tundub see jjuuuubbeeee häiriv olema.

Täielik lasteaed! Üks tegi – mina võin kaaaa!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Neid on mugav kasutada spordiklubi või ujulas.

Minul isiklikult ei kulu üheks pesukorraks ka terve see “hotelligeel” ära ja sellisel juhul ma ei näe pointi nende ja oma tavalise (suure pudeli) pesugeeli kaasatassimise vahel.
Aga jah, kõige suurem põhjus on see odav ja spetsiifiline lõhn.
Šampoonide puhul ma ei teagi ju mis juuksetüübile need on mõeldud. Juustele-kehale ei taha seda haisu külge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ülim idaeuroopa. Tallinn-Stockholmi liinil hommikusöögilauas oli üks perekond, kes tegid suure hunniku võileibu omale kaasa ja kui töötaja nad kinni pidas öeldi põhjenduseks, et mis vahet sellel on kas ma söön kohe siin ära või hiljem linnas.

Häbi on olla eestlane.

Tead, see oli ilmselt eesti keelt kõnelev venelane. Või tegid teema nimelt provokatsiooniks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, miks küll?

Kust sa veel asju kaasa võtaksid? Kui oled metsas seenel ja satud üksiku maja juurde, aeda ümber pole, aga puudealused on õunu täis, kas siis lähed laod korvi täis?

Kui näed mänguväljakul, et keegi laps on oma rula või nukuvankri maha unustanud, võtad kaasa oma lapsele?

Töö juurest puhkenurgast topid teepakke ja salvrätikuid kotti?

Jah, kui ma KA nende eest maksnud olen, siis küll.

Et kui te panete tööl teepakkide ja salvrättide ostmiseks rahad kokku, siis sa võid järelikult taskud täis toppida?

Oot, kas siin polnud üks teema, kus telliti toitu kolleegidega kamba peale ja siis mõned võtsid mitu portsu ja teistele ei jäänud midagi? Me oleme vist ühe neist mitmeportsukrahmajatest leidnud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Häbi on olla eestlane.

Tead, see oli ilmselt eesti keelt kõnelev venelane. Või tegid teema nimelt provokatsiooniks.

Sel ei ole enam mingit tähtsust mis rahvusest teemaalgataja on. Näed ise, et pesueht eestlased leiavad, et väga normaalne on toitu kaasa kraapida. Et kujutage ette – MA MAKSIN! Terve 13€ ja selle eest pean saama kõike ja rohkemgi veel!

Imelik, et kui tellida restoranis eelroog, siis saabki vaid eelroa, mitte pea- ja järelroa + piiramatus koguses juua? Klient ju maksis, miks ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks sellest kaasavõtmisest nii suur number teha. Kui palju toitu need inimesed siis ikka jaksavad kaasa pakkida. Olen kindel, et rahaliselt kahjumisse asutus ei jää ja saab igal juhul oma kasumi kätte. Mõni teeb endale võileibu kaasa, mõni jälle näksib ainult natuke või joob ainult kohvi.
Ma ise pole kaasa võtnud midagi, sest ei meeldi reisidel enda kotist toitu nosida. Tahan kohalikke toidukohti külastada. Aga mind ei häiri üldse, kui näiteks lastega pere endale üht-teist kaasa pakib. Lapsed sageli ei taha hommikul kohe süüa, aga natukese aja pärast läheb juba kõht tühjaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled kindel, et jaapanlased ja mitte hiinlased? Kõlab küll rohkem hiinlaste moodi, kes käituvad väga venelastele sarnaselt.

Kas nüüd hakkate veel japse ja hiinakaid ka “kvaliteedi” alusel järjestama nagu lääne-ja ida euroopa rahvaid? Täitsa haige!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mõne arvates on normaalne purjus emalt allkiri välja petta ja siis tema auto oma nimele kirjutada, asi siis sinu loetletud tegusid teha.

Kust sellest parmust lugeda saab? Purjus ema, ööööööööök

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks sellest kaasavõtmisest nii suur number teha. Kui palju toitu need inimesed siis ikka jaksavad kaasa pakkida. Olen kindel, et rahaliselt kahjumisse asutus ei jää ja saab igal juhul oma kasumi kätte. Mõni teeb endale võileibu kaasa, mõni jälle näksib ainult natuke või joob ainult kohvi.

Ma ise pole kaasa võtnud midagi, sest ei meeldi reisidel enda kotist toitu nosida. Tahan kohalikke toidukohti külastada. Aga mind ei häiri üldse, kui näiteks lastega pere endale üht-teist kaasa pakib. Lapsed sageli ei taha hommikul kohe süüa, aga natukese aja pärast läheb juba kõht tühjaks.

Sest inimene on maksnud ainult hommikusöögi eest, mitte terve päeva toitlustuse eest. Kui ei taha hommikul kohe süüa, siis ei lähegi sinna buffeesse vaid natukese aja pärast maal kuhugi sööma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest inimene on maksnud ainult hommikusöögi eest, mitte terve päeva toitlustuse eest. Kui ei taha hommikul kohe süüa, siis ei lähegi sinna buffeesse vaid natukese aja pärast maal kuhugi sööma.

Mina ka ei näe probleemi, las siis võtab kaasa. Kui pakib kaasa ja on nõus seda hiljem sööma, siis ilmselt on vajadus miks ta nii teeb ( on see siis vaesus, tervisest lähtuv vajadus; laps ei tahtnud süüa vms). Usun ka, et massiliselt seda tegema ei hakata ja vaesemaks sellest küll keegi ei jää. Pealegi, kui ise hommikulauas sööb ja näiteks laps (või üks lastest) ei taha süüa, siis kohe maal ei lähe ju sööma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Neid on mugav kasutada spordiklubi või ujulas.

Minul isiklikult ei kulu üheks pesukorraks ka terve see “hotelligeel” ära ja sellisel juhul ma ei näe pointi nende ja oma tavalise (suure pudeli) pesugeeli kaasatassimise vahel.

Aga jah, kõige suurem põhjus on see odav ja spetsiifiline lõhn.

Šampoonide puhul ma ei teagi ju mis juuksetüübile need on mõeldud. Juustele-kehale ei taha seda haisu külge.

Mul on spordikott alati mingit tavaari täis, ma ei taha kõiki potsikuid koguaeg kaasas kanda. Shampoone ma kasutan ka duššigeelina, kuna shampoonina ma ei saa neid oma peas kasutada. Aga näed, mõni inimene võib vabalt kasutada, teine ei taha. Arusaadav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ga näed, mõni inimene võib vabalt kasutada, teine ei taha.

See sõltub väga palju ka hotellist, kas need väiksed šampoonid ja dušigeelid kõlbavad kasutada, või üldse mitte. Kui oled odavama otsa hotellis, siis ei kõlba tõesti, samas paremates hotellides on väga korralikud tooted vannitoas. Nii et ei saa neid kõiki ühte patta panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Linad, seep ja hommikumantel tuleb ka loomulikult kaasa võtta, sest nende eest on makstud.

Miks ei tohiks hotellis näiteks neid pisikesei shampoone seebikesi, jms mitte kaasa võtta? Loomulikult mitte hommikumantli ja linad aga neeed seebikesed on konkreetselt mõeldud minu isiklikule tarbimisele. Lähed teinekord külla või lennukiga, jälle hea kaasa võtta.

Või näiteks need ühekordsed hommikusussisd, need visatakse niikuinii minema, miks ma ei tohiks neid kaasa võtta? Teinekord saunas hea kasutada.

Minu arust just jätkusuutlik tarbimine.

Küsimus ei ole “ei tohiks”, vaid miks PEAKS?
Müni ei saagi sest vahest aru. Ei hakkagi saama.
Ma ei kasuta neid kohapealgi, loomulikult on mul oma nahale js vajadustele tarvilikud asjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kasuta neid kohapealgi, loomulikult on mul oma nahale js vajadustele tarvilikud asjad.

Kõigil ei ole nii haige nahk, et kord-paar suvalisega pesemist ei taluks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on ka ok buffeedest toitu kaasa võtta … nagunii läheb väga palju solki.
viimati, kui hotellis ööbisime (Pärnus), siis hommikulauas tegin ka kukleid singi ja juustuga kaasa. mul olid kohe spetskarbid kotiga kaasas 😉 eraldi karpi panin salatilehti ja kurki-tomatit, sest võileiva vahel need vettivad ära. enamgi veel … võtsin kolmanda karbiga täidetud pannkooke ja siis karbikese lõigutud puuviljatükke. Ja kui randa läksime, oli nii hea, seda seal näksida. ujumine teeb ju kõhu tühjaks. kodust minnes võtan ka randa süüa kaasa, ei meeldi see rannas müüdav kiirtoit.

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud, aga võibolla on see lihtsalt taunitud (nagu siitki lugeda, kuidas see paljusid ärritab). oleneb ikka kogustest ka. kui igaüks võtab natuke, on ok.

mind hämmastas ükskord, kui ma nägin kuidas üks proua pani kotti kuskil 20 keedumuna (see juhtus laeva buffees) ja minu näoilme peale ütles, et ta hakkab kodus munavõid tegema 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigil ei ole nii haige nahk, et kord-paar suvalisega pesemist ei taluks.

Ega käitumispuudeliselt teistsugust vastust ootagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud

Tegelikult on see täiesti otseselt keelatud. Hotellide kodukorraga, laeva reeglitega, sildid on väljas.
Või sinu meelest on keelatud ainult need asjad, mille eest vangi pannakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud, aga võibolla on see lihtsalt taunitud (nagu siitki lugeda, kuidas see paljusid ärritab). oleneb ikka kogustest ka. kui igaüks võtab natuke, on ok.

On keelatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arvates on ka ok buffeedest toitu kaasa võtta … nagunii läheb väga palju solki.

viimati, kui hotellis ööbisime (Pärnus), siis hommikulauas tegin ka kukleid singi ja juustuga kaasa. mul olid kohe spetskarbid kotiga kaasas 😉 eraldi karpi panin salatilehti ja kurki-tomatit, sest võileiva vahel need vettivad ära. enamgi veel … võtsin kolmanda karbiga täidetud pannkooke ja siis karbikese lõigutud puuviljatükke. Ja kui randa läksime, oli nii hea, seda seal näksida. ujumine teeb ju kõhu tühjaks. kodust minnes võtan ka randa süüa kaasa, ei meeldi see rannas müüdav kiirtoit.

mind hämmastas ükskord, kui ma nägin kuidas üks proua pani kotti kuskil 20 keedumuna (see juhtus laeva buffees) ja minu näoilme peale ütles, et ta hakkab kodus munavõid tegema 😀

Vabandust, aga see õigustus, et peale ujumist rannas läheb kõht tühjaks ja siis hea näksida on pesuehtsa roti vabandus. Hotell ei maksa kinni sinu lõunasööki, vaid hommikusöögi. Rannas näksida soovides minnakse enne randaminekut poodi ja ostetakse sealt vajaminev, mitte ei varastata hommikusöögilauast oma karpidega kohapeal söömiseks mõeldud toitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas see, et see võileivamaterjal visatakse minema, sest järgmise päeva hommikul lauale panemiseks pole need asjad enam piisavalt värsked; või see, et idaeuroopa pere teeb sellest materjalist oma päevakruiisile võileivad kaasa? Oh teid snoobe.

Minu meelest on loogiline, et kui mõnda teenust pakutakse teatud tingimustel, siis teenuse ostjad ei tarbi seda nagu jumal juhatab. Et kui buffee on niimoodi üles seatud, et sööd koha peal, palju tahad, siis makstaksegi täpselt selle eest, mitte aga toidu kaasavõtmise eest. Teenindaja võib muidugi silma kinni pigistada, kui keegi ühe võileiva või apelsiniga lahkub, aga kliendid, kes ostavad buffeepileti mõttega endale kott toitu täis laduda, väärkasutavad seda teenust. Nad ei maksnud ju selle eest, et toitu kaasa võtta ja see on vargus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud, aga võibolla on see lihtsalt taunitud (nagu siitki lugeda, kuidas see paljusid ärritab).

On ikka küll täiesti otseselt keelatud ja loomulikult mõjutab see ka teiste jaoks hindu. Toidu kaasavõtmise kohta on sildidki väljas, kuigi normaalne inimene peaks isegi mõikama. Sina oled pesuehtne mats, lisaks rikud otseselt reegleid. Kas tõesti raha ei ole, et osta poest oma kuklid ja muu võileivamaterjal, kui sul neid hiljem vaja on. Annab ikka selle peale tulla, et endale hotelli või laeva buffet lauas hakata võileibu kaasa meisterdama. Kust kuu pealt sina küll kukkunud oled, et endal veel uhke tunne ka sellise käitumise üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ei tohiks hotellis näiteks neid pisikesei shampoone seebikesi, jms mitte kaasa võtta?

KUi ma neid ei ava ega kasuta, siis jäävad nad minust sinna. Kui ma aga kasutan (kunagi ei kasuta ma kõike), siis järgmisele kliendile neid ju poolikuna ei jäeta – seega, võtan kaasa.

Ilmselt see kaasapakkimise mood on tulnud sealt, kus ka restoranis lased endale kaasa pakkida selle, mida kohapeal süüa ei jõua (mille eest oled maksnud). No buffees ka – enamik inimesi ei söö seal selle 14-18 euro eest, mis ta maksab (hommikusöögi hind, õhtusöök on kallim) ja siis võtabki midagi kaasa. Ja teevad seda nii eestlased, soomlased, rootslased…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ühe korra jalutanud buffeest toiduga välja. Lihtsalt polnud mitte kuskile istuda. Olin juba oma pudrukausi valmis võtnud ja ühe võileiva teinud, kui vaatasin, et ühtki vaba lauda pole. Pudru panin tagasi, aga tegin võileibu juurde ja haarasin banaani ka ning jalutasin nendega välja ja läksin kajutisse sööma.

Tegelt ei õigusta toidu kaasategemist buffees, see on minu arust ka ikka ja ainult kohapeal söömiseks. Võibolla õun või banaan on okei, aga ka see läheb kotis koledaks, kui peab pool päeva kotis kaasa loksuma.
Kuid ka minul on see käitumine sisse juurdunud, et kui olen maksnud, siis tahan ka midagi saada selle raha eest. Raske on muuta seda käitumist. Ma pole ka muideks suur tipiandja, seepärast ma käin väljas söömas nii vähe kui võimalik. Eestis on isegi lihtne, keegi otseselt ei küsi tippi ega eelda seda reeglina (paar erandit on olnud), aga reisil on nii, et kui ise ei anna, siis tuletatakse meelde, et pean jätma ja siis tekib see moment, kus ma ei tea, kui palju jätma peaks ja kas mul piisavalt sularaha on. Vahel öeldakse tellimust esitades, et kaardiga maksmisel lisandub 10% hinnale. See siis peaks katma tipi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt see kaasapakkimise mood on tulnud sealt, kus ka restoranis lased endale kaasa pakkida selle, mida kohapeal süüa ei jõua (mille eest oled maksnud). No buffees ka – enamik inimesi ei söö seal selle 14-18 euro eest, mis ta maksab (hommikusöögi hind, õhtusöök on kallim) ja siis võtabki midagi kaasa. Ja teevad seda nii eestlased, soomlased, rootslased…

Restoranis oled sa maksnud konkreetse portsu eest ja selle võid jah kaasa pakkida, aga bufees see nii ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ühe korra jalutanud buffeest toiduga välja. Lihtsalt polnud mitte kuskile istuda. Olin juba oma pudrukausi valmis võtnud ja ühe võileiva teinud, kui vaatasin, et ühtki vaba lauda pole. Pudru panin tagasi, aga tegin võileibu juurde ja haarasin banaani ka ning jalutasin nendega välja ja läksin kajutisse sööma.

Läinud siis mõne teenindaja juurde ja kindlasti oleks leidnud mingi lahenduse. Tihti on laua taga istuvad inimesed ebaviisakalt oma kotid kõrvaltoolile pannud ja teenindaja saab paluda kohad vabastada. Kui aga tõesti olid 100% lauad täis siis kindlasti oleks palutud sul näiteks veidi ringi jalutada ja natukese aja pärast tagasi tulla, kui keegi on söömise lõpetanud.

Mitte hakata omavoliliselt võileibu kaasa tegema ja nõudma, et sa oled selle eest maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sõltub väga palju ka hotellist, kas need väiksed šampoonid ja dušigeelid kõlbavad kasutada, või üldse mitte. Kui oled odavama otsa hotellis, siis ei kõlba tõesti, samas paremates hotellides on väga korralikud tooted vannitoas. Nii et ei saa neid kõiki ühte patta panna.

Tõsi. Vahel on olnud ikka väga meeldivad tooted, aga kaasa ma siiski ei võta midagi. Palju on ka neid hotelle (eriti keskkonnasõbralikumad ja uuemad), kus on kraanikausi juures seep ja dušinurgas pesemiseks dušigeel vm suures seinapealses pudelis, kust saab vajamineva koguse võtta. See on mu arust kõige normaalsem. Jälestan neid väikeseid tükiseepe, lisaks on oma pesemisvahendid niikuinii paremad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid ka minul on see käitumine sisse juurdunud, et kui olen maksnud, siis tahan ka midagi saada selle raha eest. Raske on muuta seda käitumist. Ma pole ka muideks suur tipiandja, seepärast ma käin väljas söömas nii vähe kui võimalik. Eestis on isegi lihtne, keegi otseselt ei küsi tippi ega eelda seda reeglina (paar erandit on olnud), aga reisil on nii, et kui ise ei anna, siis tuletatakse meelde, et pean jätma ja siis tekib see moment, kus ma ei tea, kui palju jätma peaks ja kas mul piisavalt sularaha on. Vahel öeldakse tellimust esitades, et kaardiga maksmisel lisandub 10% hinnale. See siis peaks katma tipi.

Mis siin keerulist on-jätad nii Eestis kui välismaal minimaalselt 10%.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oo sancta simplicitas!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel ei ole isu kuni hommikul kella kümneni, ütlen oma praktika põhjal töö juurest.

No kui hommikul kümneni isu pole, siis pole ju mõtet bufee eest ka maksta, võiks siis hiljem juba linnas einestada

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine