Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 189 )

Teema: Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Postitas:
Kägu

Idaeurooplast iseloomustab praktilisus ja pragmaatilisus, ma olen uhkusega idaeurooplane ja ei häbene oma päritolu.

Kahjuks ka matslus, totaalne kultuuritus. Ida-eurooplase tunneb kaugelt ära näiteks kohvitassi jäetud lusika vms järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arvates on ka ok buffeedest toitu kaasa võtta … nagunii läheb väga palju solki.

viimati, kui hotellis ööbisime (Pärnus), siis hommikulauas tegin ka kukleid singi ja juustuga kaasa. mul olid kohe spetskarbid kotiga kaasas 😉 eraldi karpi panin salatilehti ja kurki-tomatit, sest võileiva vahel need vettivad ära. enamgi veel … võtsin kolmanda karbiga täidetud pannkooke ja siis karbikese lõigutud puuviljatükke. Ja kui randa läksime, oli nii hea, seda seal näksida. ujumine teeb ju kõhu tühjaks. kodust minnes võtan ka randa süüa kaasa, ei meeldi see rannas müüdav kiirtoit.

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud, aga võibolla on see lihtsalt taunitud (nagu siitki lugeda, kuidas see paljusid ärritab). oleneb ikka kogustest ka. kui igaüks võtab natuke, on ok.

mind hämmastas ükskord, kui ma nägin kuidas üks proua pani kotti kuskil 20 keedumuna (see juhtus laeva buffees) ja minu näoilme peale ütles, et ta hakkab kodus munavõid tegema 😀

Lugedes sinu kommentaari iseenda käitumise kohta, siis miks sulle järsku see nii hirmus imelik tundus, et üks proua pani kotti 20 keedumuna? Sinu enda mõtteviis on ju sama – suisa erinevad karbikesed, erinevate toodete jaoks buffeelauda kaasa pakitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud

Kusjuures, see ON otseselt keeltaud, õppige ometi lugema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole “ei tohiks”, vaid miks PEAKS?

Hotellisampoonide ja susside kohta.
No ei PEAGI, milles su probleem on? Kui ei taha, keegi ei sunni. Ära kasuta ja jäta nad avamata vannituppa järgmisele kasutada. AGA kui sa oled sealt korra juba kasutanud, ja sussid pakendist välja võtnud ning toas tiiru teinud, siis on need juba kasutatud ja läheksid koristaja poolt otse prügisse, tema paneb ikka järgmisele küalisele uued avamata pakendis asjad. Niiet kas visatakse peaagu kasutamata asjad kohe minema või võtad kaasa ja kasutad kodus, hotellil pole enam vahet (kaasa võttes neil vähem prügi).
Need sampoonid saab dussigeelina ära kasutada ka kõige odavamad (spordisaalis ja spaas), sussid samamoodi. Olen ka olnud hotellides, kus hotellitarbed on Clarinsi omad nt.

Restoran on samuti: kui sa oma taldrikut lõpuni ei söö, ei anta seda ju järgmisele, vaid visatakse ära. On mõistlik see lasta kaasa pakkida. Aga buffet’d sa ei söö ju “ära”!
Buffet on vähe teine teema, seda kasutavad ka teised (vs sinu susse ei topi keegi teine jalga ja sinu praadi lõpuni ei söö), asjad ei ole tükikaupa sulle välja arvestatud ja ei lähe prügisse, kui sina ära ei kasuta.
Ma siiski ei näe probleemi (ja ei näe ka laevatöötajad), kui hommikul unine laps süüa ei taha ja sa võtad talle banaani kaasa. Aga probleemiks on need, kes söövad saalis ennast kurguni täis ja LISAKS teevad võileivad, snäkikarbi ja õhtuoote ka veel endale kaasa. Selleks tõesti hommikulaua buffet ei ole mõeldud. Buffet on mõeldud KOHAPEAL söömiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://tarbija24.postimees.ee/3088155/lugeja-kusib-kas-laevas-voib-rootsi-lauast-toitu-kaasa-votta

Mu ema töötas kunagi ühes väikses Pärnu hotellis. Rääkis, et päris tihti olid hädas sellega, et leidus neid, kelle meelest oli täiesti normaalne alustuseks kõhutäis süüa ja siis just võtta karbikesed või kotid välja ja need ka päevaks täis ajada. Sisuliselt sõid need karpitoppijad ära teiste külaliste toidu. Kõik hommikusöögilauad pole arvestatud tohutu varuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie käime vahel harva laevasõidul ja ikka ostame selle hommikubuffee ka.Oleme väga näljased, kui kord sinna saame. Näljased sellepärast, et oleme olnud mingi 4 tundi üleval, söömata ja Tallinnasse kodust sõitunud, 100+ km ja ootame seda sööki. Võtame selleks rahulikult oma aja, tund aega oleme seal, sööme, joome, vaatame, mida võtta ja ajame juttu, lõpuks sööme endid kurguni täis. Pärast ei taha süüa nähagi, ja kaob kaasavõtmise soov üldse ja tatsad saalist välja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on ka ok buffeedest toitu kaasa võtta … nagunii läheb väga palju solki.

viimati, kui hotellis ööbisime (Pärnus), siis hommikulauas tegin ka kukleid singi ja juustuga kaasa. mul olid kohe spetskarbid kotiga kaasas 😉 eraldi karpi panin salatilehti ja kurki-tomatit, sest võileiva vahel need vettivad ära. enamgi veel … võtsin kolmanda karbiga täidetud pannkooke ja siis karbikese lõigutud puuviljatükke. Ja kui randa läksime, oli nii hea, seda seal näksida. ujumine teeb ju kõhu tühjaks. kodust minnes võtan ka randa süüa kaasa, ei meeldi see rannas müüdav kiirtoit.

ütleme, et see kaasavõtmine pole otseselt keelatud, aga võibolla on see lihtsalt taunitud (nagu siitki lugeda, kuidas see paljusid ärritab). oleneb ikka kogustest ka. kui igaüks võtab natuke, on ok.

mind hämmastas ükskord, kui ma nägin kuidas üks proua pani kotti kuskil 20 keedumuna (see juhtus laeva buffees) ja minu näoilme peale ütles, et ta hakkab kodus munavõid tegema 😀

Sa oled ikka täiesti rõve inimene. Nagu sa erineks millegi poolest sellest 20 muna vargast. Endal piinlik pole? Süda läheb pahaks lihtsalt selliste peale. Istu kodus kui selline rott oled, et pead hotellist toitu varastama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hommikulauas tegin ka kukleid singi ja juustuga kaasa. mul olid kohe spetskarbid kotiga kaasas 😉 eraldi karpi panin salatilehti ja kurki-tomatit, sest võileiva vahel need vettivad ära. enamgi veel … võtsin kolmanda karbiga täidetud pannkooke ja siis karbikese lõigutud puuviljatükke. … mind hämmastas ükskord … üks proua pani kotti kuskil 20 keedumuna

No ikka nii, et teiste silmas näeb pindu ja omal mitte palkkigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikkagi ei saa ma aru neist, kes siin õhinal teisi rottideks, kerjusteks ja varasteks sõimavad, mõnel läheb lausa süda pahaks. Minul on ükskõik, ise ma ei võta, aga kui keegi tahab võtta – on see sügavalt nende endi asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin olla teie meelest “rõve rott maalt” ja mida iganes (mul ausalt öeldes pohh, mida minust arvate), aga varas ma päris kindlasti ei ole. nagu keegi hea inimene eespool linkis, siis buffeelauast toidu kaasavõtmine POLE HEA TAVA, aga see pole ka otseselt keelatud. Keelatud on näiteks rockkontserdile oma söögi-joogi kaasavõtmine. Suvel Metallica kontserdil kontrolliti mu kott põhjalikult läbi ja pidin veepudeli konteinerisse viskama … polnud mingit juttugi. oleks miskit söögipoolist olnud, oleks sama teed läinud – vot see tähendab keelatud! Kahju oli kohe vaadata!
Mul on kainet talupojamõistust ja mõõdutunnet, üldse ei salli raiskamist, priiskamist. Mõelge – enamus toitu läheb sealt laualt ju prügikasti. Ma räägin suurtest spa-hotellidest, kus on tuhandeid ööbijaid. väikestest butiikhotellidest ma reeglina ei võta kaasa toitu, seal vähe ööbijaid ja vbl rohkem arvestatud. parimad hommikubuffeed eestis ongi mu meelest väikestes mõisa-öömajades … aga ega ma pole nüüd kõiki hotelle ka ära testinud 😉

Lisan veel, et “rottimine” on mul hobiks. meeldib olla ökonoomne. ma elan tegelikult külluses rahalises mõttes ja kui keegi siin küsis, kas mul pole raha kuklit poest osta, siis loomulikult on mul saiaraha, aga …. mul pole AEGA. kui ma olen rannaäärses hotellis, ma ei lähe ju linna peale kolistama ja poodi otsima, vaid ma teen hotellis näksikarbid valmis ja lähen otseteed randa.
aga kui ongi keegi, kes kannatab sageli tühja kõhtu (tehakse ju vähemate võimalustega sihtgruppidele igasugu spa-külastusi ja muid majutusega üritusi) ja nüüd on hotelli buffeesse sattunud – no las ta siis võtab kaasa ka. mingi mõõdutunne muidugi peaks säilima …

Please wait...
Postitas:
Kägu

mingi mõõdutunne muidugi peaks säilima …

Ei tea, miks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et “rottimine” on mul hobiks. meeldib olla ökonoomne. ma elan tegelikult külluses rahalises mõttes ja kui keegi siin küsis, kas mul pole raha kuklit poest osta, siis loomulikult on mul saiaraha, aga …. mul pole AEGA. kui ma olen rannaäärses hotellis, ma ei lähe ju linna peale kolistama ja poodi otsima, vaid ma teen hotellis näksikarbid valmis ja lähen otseteed randa.
aga kui ongi keegi, kes kannatab sageli tühja kõhtu (tehakse ju vähemate võimalustega sihtgruppidele igasugu spa-külastusi ja muid majutusega üritusi) ja nüüd on hotelli buffeesse sattunud – no las ta siis võtab kaasa ka. mingi mõõdutunne muidugi peaks säilima …

No sina oma karpidega pole ühestki otsast sellest munatädist parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no las ta siis võtab kaasa ka. mingi mõõdutunne muidugi peaks säilima …

Niisiis, sina oma nelja karbitäie toiduga oled mõõdutunde säilitanud? Aga tädi munadega ei ole? Oled ikka kindel, et sa oma mõtlemisega pisut kreenis ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin olla teie meelest “rõve rott maalt” ja mida iganes (mul ausalt öeldes pohh, mida minust arvate), aga varas ma päris kindlasti ei ole. nagu keegi hea inimene eespool linkis, siis buffeelauast toidu kaasavõtmine POLE HEA TAVA, aga see pole ka otseselt keelatud. Keelatud on näiteks rockkontserdile oma söögi-joogi kaasavõtmine. Suvel Metallica kontserdil kontrolliti mu kott põhjalikult läbi ja pidin veepudeli konteinerisse viskama … polnud mingit juttugi. oleks miskit söögipoolist olnud, oleks sama teed läinud – vot see tähendab keelatud! Kahju oli kohe vaadata!

Mul on kainet talupojamõistust ja mõõdutunnet, üldse ei salli raiskamist, priiskamist. Mõelge – enamus toitu läheb sealt laualt ju prügikasti. Ma räägin suurtest spa-hotellidest, kus on tuhandeid ööbijaid. väikestest butiikhotellidest ma reeglina ei võta kaasa toitu, seal vähe ööbijaid ja vbl rohkem arvestatud. parimad hommikubuffeed eestis ongi mu meelest väikestes mõisa-öömajades … aga ega ma pole nüüd kõiki hotelle ka ära testinud 😉

Su lugemisoskus on ilmselt võrdleline sinu matslikusega, aga katsun veel kord korrata – ON KÜLL KEELATUD! Millest sa aru ei saa? Ja sa oled kohe nii kindel jah, et toitu jääb üle ja visatakse ära mitte ei tekita sa oma varastamisega olukorda kus toitu toodetakse aina rohkem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin olla teie meelest “rõve rott maalt” ja mida iganes (mul ausalt öeldes pohh, mida minust arvate), aga varas ma päris kindlasti ei ole.

Oled täitsa pesueht varas. Miks selle üle vaielda, kui sul nagunii ükskõik, mida sinust arvatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma võin olla teie meelest “rõve rott maalt” ja mida iganes (mul ausalt öeldes pohh, mida minust arvate), aga varas ma päris kindlasti ei ole. nagu keegi hea inimene eespool linkis, siis buffeelauast toidu kaasavõtmine POLE HEA TAVA, aga see pole ka otseselt keelatud

Esiteks – see on keelatud ja teiseks loodan, et üks päev sind su seitsme karbiga ukse taha tõstetakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esiteks – see on keelatud ja teiseks loodan, et üks päev sind su seitsme karbiga ukse taha tõstetakse.

Mina loodan ka, et selliseid hakatakse ukse taha tõstma, sest selliste varaste pärast peavad ju ka teised kõigi teenuste eest rohkem maksma. Et toitu tundub väljas palju olevat, ei tähenda sugugi, et seda nii meeletutes kogustes üle jääks või seda ära visataks. Rotid ei tee mingit suurt teenet, nagu nad ise näivad arvavat, et päästavad toitu äraviskamisest, vaid pigem tuleb selline rottimine ikka teiste arvelt, kes käituvad normaalselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina loodan ka, et selliseid hakataks ukse taha tõstma, sest selliste varaste pärast peavad ju ka teised kõigi teenuste eest rohkem maksma. Et toitu tundub väljas palju olevat, ei tähenda sugugi, et seda nii meeletutes kogustes üle jääks või seda ära visataks. Rotid ei tee mingit suurt teenet, nagu nad ise näivad arvavat, et päästavad toitu äraviskamisest, vaid pigem tuleb selline rottimine ikka teiste arvelt, kes käituvad normaalselt

Täpselt. Lisaks ajavad nad ausate inimeste jaoks hinna kõrgemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Lisaks ajavad nad ausate inimeste jaoks hinna kõrgemaks.

Jah, kui kõik inimesed nii käituks, nagu siin mõni õigustab, peaks ka rott selle buffee eest kaks korda rohkem maksma. Kuidas meeldiks? Hind on taskukohane siiski sellepärast, et suurem osa inimesi niimoodi lolli ei mängi. Aga rott tahab ikka teiste arvelt elada ja mida rohkem selliseid on, seda kõrgemale hinnad tõusevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikkagi ei saa ma aru neist, kes siin õhinal teisi rottideks, kerjusteks ja varasteks sõimavad, mõnel läheb lausa süda pahaks. Minul on ükskõik, ise ma ei võta, aga kui keegi tahab võtta – on see sügavalt nende endi asi.

Paraku ühiskond ei toimiks meile teadaoleval kombel, kui kõik nii käituks nagu sina.
Õnneks on ka inimesi, kes ütlevad välja, kui näevad, et midagi on valesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina rott, oma nelja toidukarbiga – mine siis ometi teenindaja juurde ja küsi ilusti, kas võiksid natuke toitu randa kaasa võtta, ja PAKU, ET SA MAKSAD SELLE EEST!! Kui sul nii hinge peal on, et toit muidu raisku läheb, ja pole aega, et rannast lõunat sööma minna.
Kui söögisaalis on väljas sildid “Palume toitu süüa kohapeal, toit pole kaasa võtmiseks!” , siis kuidas sa sellest sildist aru saad muud moodi, kui et selle toidu kaasa võtmine on keelatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui söögisaalis on väljas sildid “Palume toitu süüa kohapeal, toit pole kaasa võtmiseks!” , siis kuidas sa sellest sildist aru saad muud moodi, kui et selle toidu kaasa võtmine on keelatud?

oi, see on huvitav teema! kas te ei ole tähele pannud, et mingid informeerivad sildid on erinevates keeltes tihtipeale erinevad? nt avalikus tualetis on “please do not flush the sanitary pads” või “please use the bins for sanitary pads”, samas vene keeles hoopis “hügieenisidemete potti viskamine rangelt keelatud!”. buffeega sama lugu: kui ikka pole öeldud, et toidu kaasa võtmine on keelatud, siis siltidest “toit on kohapeal tarbimiseks” või “palume buffeest toitu kaasa mitte võtta” ei saada kohe kuidagi aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mats ei saagi aru vähegi viisakamast lausest, see “pole hea tava” ehk ilusamini öeldud variant “nii ei tohi teha” lausest mõjub talle ju nagu hane selga vesi! Näed, pange ranged sildid (kus võiks olla nt suure rahalise trahvi ähvardus), hakake kotti puistama ja sealsamas kõike prügikasti viskama, mõne nahhaalsema võiks turvad ka demonstratiivselt kõigi nähes saalist välja eskortida- SIIS vast mats hakkab mõistma, et vist on ikka keelatud jah. Et äkki oleks ka endal häbi nii vahele jääda, see on ainuke asi, mida sellise põmmpea mõistab.
Olen sama pannud tähele, et inglisekeelse ja nt venekeelse keelusildi toon on hoopis erinev. Just sellepärast, et mats ei saa aru, et “palun ärge” tähendabki, et ei või! Aga firmakesed püüavad rääkida nagu tsiviliseeritud inimesega- ei mõju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Neile, kes siin poevad selle vabanduse taha, et nagunii visatakse ära.

Poja naine töötab hotelli restoranis. Neil on iga päev sööjate arv teada ja vastavalt sellele valmistatakse ka väikse varuga toitu. Üle jääb siiski üsna väike kogus, mille söövad töötajad ära. Kui millegi real aeg veel lubab, näiteks sink, läheb see näiteks lõunasöögi toorainena kasutusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vau. Haige inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poja naine töötab hotelli restoranis. Neil on iga päev sööjate arv teada ja vastavalt sellele valmistatakse ka väikse varuga toitu. Üle jääb siiski üsna väike kogus, mille söövad töötajad ära. Kui millegi real aeg veel lubab, näiteks sink, läheb see näiteks lõunasöögi toorainena kasutusse.

Nii see on, mitu korda olen tühja leti ees seisnud. Eks siis mõni rabas head ja paremat kaasa ka endale. Eriti kiirelt saavad otsa just lõhe ja muu kallis kaup. Kusjuures nägin kunagi kui keegi mahlakannust endale pudelisse kallas, kann jälle kohe tühi või keegi kunagi jogurtikannust endale pool kannu karpi valas ja siis just neid häid puuvilju täis ladus, nagu mango, ananass, maasikad jne. Nii nõme oli vaadata. Õuna ja viinamarjad jättis järele.
Ükskord mul mees lausa küsis et kas peekonit ja vorstkesi ei saaks juurde tuua, keegi mats oli jälle taldrikule kuhjanud hunniku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun ütle, et sind pole tegelikult olemas! Mul hakkas pelgalt lugemisest häbi …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel ei ole isu kuni hommikul kella kümneni, ütlen oma praktika põhjal töö juurest.

No kui hommikul kümneni isu pole, siis pole ju mõtet bufee eest ka maksta, võiks siis hiljem juba linnas einestada

aga kui hommikusöök on nagunii hinna sees? Kui mul ei lasta selle eest “mitte maksta”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mille poolest see õigem on, et töötajad ära söövad? Seepärast ongi “keelatud”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kui hommikusöök on nagunii hinna sees? Kui mul ei lasta selle eest “mitte maksta”

Teema sai alguse laeva buffesst ja see ei ole hinna sees.
Liskas on enamuses hotellides võimalik ka ilma hommikusöögita varinat valida, kui soovid.

Aga mille poolest see õigem on, et töötajad ära söövad? Seepärast ongi “keelatud”?

Töötajad söövad siis, kui hommikusöögi aeg juba läbi on ning toit tõepoolest üle jäänud on. Sina võtad oma karbikestega toidu kaasa siis, kui ise hommikusöögilt lahkud, aga sel ajal võib olla veel palju kliente tulemata. Ning selle võrra, mis sina kaasa võtsid jääb keegi ilma või tehakse süüa juurde. Kui süüa juurde peab tegema nende kaasavõtjate arvelt, siis tuleb ka hommikusöögi hinda tõsta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine