Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )

Teema: Laeva buffees toidu kaasavõtmine

Postitas:
Kägu

Teema sai alguse laeva buffesst ja see ei ole hinna sees.

Kallimatel kajutitel on hinna sees erihommikusöök, aga on ka kirjas, et soovi korral serveeritakse see kajutisse. Vaat siis saabki süüa, millal soovid või randa kaasa pakkida. Aga söögisaalist toitu välja tassida ei ole lubatud ja peab olema ikka päris kiiksuga, et üldse selle peale tulla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma esimesel ja seni ainsal Tallinn-Stockholm reisil sattusin esimest korda elus buffee- söögikohta ja silme ees läks kirjuks. Ma tahtsin peaaegu kõike proovida ja käisin taldrikut täitmas mitmel korral, kuna korraga võtsin sinna paar-kolm asja. Kahjuks mõne asjaga läksin tõesti ka alt ja need jäid lihtsalt lauale, aga kajutisse kaasa võtsin küll kümmekond pisikest pannkooki ning koju mõned teepakid, mida nagu polnud raatsinud karbina osta, teadmata kas maitseb või mitte. Ei tunne end halvasti, minu meelest selline a´la ühe kotleti ja paari saiakese kaasa võtmine tähendab lihtsalt seda, et need olid ülimaitsvad ja kuna nende eest on ju piletihinnas juba ka makstud, siis pole see ka varastamine ju.
Samamoodi on mõnikord pidudelegi võõrustajad öelnud oma tuttavatele, eriti neile, kellest tevad, et pole parimal järjel- et võtke koju kaasa need lihalõigud ja koogitükid, me ei jõuaks neid ise kuidagi ära süüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma esimesel ja seni ainsal Tallinn-Stockholm reisil sattusin esimest korda elus buffee- söögikohta ja silme ees läks kirjuks. Ma tahtsin peaaegu kõike proovida ja käisin taldrikut täitmas mitmel korral, kuna korraga võtsin sinna paar-kolm asja. Kahjuks mõne asjaga läksin tõesti ka alt ja need jäid lihtsalt lauale, aga kajutisse kaasa võtsin küll kümmekond pisikest pannkooki ning koju mõned teepakid, mida nagu polnud raatsinud karbina osta, teadmata kas maitseb või mitte. Ei tunne end halvasti, minu meelest selline a´la ühe kotleti ja paari saiakese kaasa võtmine tähendab lihtsalt seda, et need olid ülimaitsvad ja kuna nende eest on ju piletihinnas juba ka makstud, siis pole see ka varastamine ju.

Samamoodi on mõnikord pidudelegi võõrustajad öelnud oma tuttavatele, eriti neile, kellest tevad, et pole parimal järjel- et võtke koju kaasa need lihalõigud ja koogitükid, me ei jõuaks neid ise kuidagi ära süüa.

Sa püha jumal. Teid on veel. Peatage maakera, ma tahan maha minna. Ma ei suuda taoliste idiootidega ühel pinnal eksisteerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pilletydruk

Ahsoo, et sina kuidagi ostsid endale 1,5 buffeepiletit siis? Selle, mis kohapeal ära sõid ja selle mis kaasa võtsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks mõne asjaga läksin tõesti ka alt ja need jäid lihtsalt lauale, aga kajutisse kaasa võtsin küll kümmekond pisikest pannkooki ning koju mõned teepakid, mida nagu polnud raatsinud karbina osta, teadmata kas maitseb või mitte. Ei tunne end halvasti, minu meelest selline a´la ühe kotleti ja paari saiakese kaasa võtmine tähendab lihtsalt seda, et need olid ülimaitsvad ja kuna nende eest on ju piletihinnas juba ka makstud, siis pole see ka varastamine ju.

Kümmekond pannkooki! No see on küll samas klassis selle 20 muna või nelja eri karbikesega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas sa need pannkoogid siis kaasa võtsid? Panid käekotti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis teha, kui Kükametsa A&O müüja esimest (ja tõenäoliselt viimast) korda laevakruiisile ning buffeelauda satub 😀
Võõrustajad ütlevad, et võtke kaasa, me ei jaksa ära süüa. Huvitav, kas buffeelaua teenindajad ka lahkesti palusid kaasa võtta, et niikuinii jääb muidu järele? 😛
Huvitav, kui võõrustajad poleks pakkunud kaasa võtmise võimalust, kas siis oleksid ikkagi pakkinud endale nende laualt toitu kaasa?
Mul on ka olnud üks töökaaslane kunagi, enda meelest veel väga peen daam, kes firmapeolt lahkudes tiris alati käekotist välja kilekotirulli ning hakkas laualt toitu kotikestesse kühveldama. Ükskord võttis ka pooliku pudeli üsna kallist jooki sõnadega, et tema on autoga ja kohapeal niikuinii juua ei saanud, ta võtab siis kaasa ja kodus joob. Ühel peol, kui kõik juba teadsid tema seda kommet, pandi kaamera käima ja filmiti tema tegevust, kuidas ta teiste nina alt toitu kotikestesse kühveldas. Pärast vaatasime seda videot koos ja naersime. Siiamaani räägime kunagiste töökaaslastega sellest inimesest, et on ikka issanda loomaaias isendeid!
Seesama “daam” kirus ükskord muu jutu sees oma sõpru, kes tal saunas käivad ja oma šampoone-palsameid kaasa ei võta, vaid tema omi kasutavad. Rott mis rott.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tahtsin peaaegu kõike proovida
kajutisse kaasa võtsin küll kümmekond pisikest pannkooki

Polnud varem elus pannkooke proovinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See võis päris koomiline välja näha… Tõsiehtne maalt ja hobusega…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa need pannkoogid siis kaasa võtsid? Panid käekotti?

Salvrättide sisse panduna loomulikult käekotti.
Vastuseks ühele teisele- selliseid, nii häid pannkooke jh polnud söönud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Salvrättide sisse panduna loomulikult käekotti.

No comments.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin olla teie meelest “rõve rott maalt” ja mida iganes (mul ausalt öeldes pohh, mida minust arvate), aga varas ma päris kindlasti ei ole. nagu keegi hea inimene eespool linkis, siis buffeelauast toidu kaasavõtmine POLE HEA TAVA, aga see pole ka otseselt keelatud.

avalikus kohas peeretamine ei ole samuti hea tava aga ei ole ka otseselt keelatud. kas see on okei sinu jaoks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühel koolitusel pani üks kolleeg ka pannkooke taskusse. Ma ei mäleta, kas keeras salvräti sisse ka, aga igatahes ütles, et hea päeval süüa, kui kõht tühjaks läheb. Mul läks süda pahaks, kui mõtlesin, kuidas rasvased pannkoogid kellegi taskus on, see tundus nii ebahügieeniline. Õhtusöögil võttis ta šnitsleid ja salatit kaasa, no neid tõesti oli palju ja koolituse eest olime maksnud, nii et miks mitte. Mina ise ei võtnud, aga ei pannud ka pahaks, et teised võtsid. Aga selle kolleegi kilekott bussis pärast tilkus. Ma ei tea, mis tal seal kõik veel oli: šnitslid, salat, pannkoogid. Hull kompott. Samas minu koju jõudes pidin poodi minema, temal oli järgmise päeva lõuna olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jätkuvalt hämmastab, et millise mõnuga idoote, maalt ja hobusega, Kükametsast jne – nimetusi jagatakse.
Meenub saade “Eestimaa au”, kus oli üks vanamemm, kes kasvatas üksi lapselapsi ning tema lauakaaslane rääkis, et kui südamlik inimene ta oli, et nad andsid kaasa kõik laual olnud mandariinid – et saaks need oma lapselastele viia. Usun, kui tõesti selline kehvas olus elanud saab võimaluse süüa buffees (olgu siis Kükametsast) ja võtabki sealt suupärast kaasa endale või lastele – siis mis sellest. Ma tõesti ei mõista – miks teid see nii häirib? Kas töötate ise laeval ja seepärast loodate sealt endale head-paremat krahmata?
Ma ise ei pea vajalikuks, aga kui keegi võtab – siis – so what?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õun

Kuniks sa ühe õuna või banaani kaasa võtad, on vast okei. Omale terveks päevaks söögi kaasategemine seal on aga teiste arvel elamine. Rootsi laua stiilis hommikusöök on siiski mõeldud nii, et saad kohapeal kõhu täis süüa ilma iga liigutuse eest maksmata. Selle nimi on rootsi laud, mitte võta-kaasa-niipalju-kui-kanda-jõuad. Sellise arvestusega on tehtud kah piletihind. Kui iga teine haaraks kaasa sööki, ei oleks see 10 eurot vaid näiteks 30 (täpseid hindu ei tea, sest pole ammu kasutanud).

Please wait...
Postitas:
biatch

Kuigi ma ei kannata silmaotsaski Rootsi kruiisidel käimist (kogu seda labast seltskonda, ahistavat kajutit, öö otsa ringisaalivaid joodikuid, väikseid-kõvasid voodeid ja kajutisse kostuvat tümpsu), siis ajasite mul praegu kõhu tühjaks ja ajusopist kerkis mõnus igiammune mälestus rootsi lauas õgimisest ning söögisaali aknast välja vahtimisest. Õhtusöögil oli minu mälu järgi ka kalamarja, veini ja päris suur liha- ja kalavalik. Peaks pileteid vaatama hakkama : )

Buffeest toidu rottijad on aga sõna otsest mõttes vargad (varastavad laevakompanii tagant). Seda tüüpi inimesed, kes tööjuures vetsupaberit, märkmepaberit, kohvi ja pastakaid koju tassivad.

Need, kes buffees ei söö ja otse kajutisse kõnnivad poest ostetud toidupoolisega ja alkoholiga, need on säästureisijad. Isegi kunagi noor ja vaene oldud ja seda ei saa pahaks panna. Aga antud hetkel on teema ikkagi buffeest rottijatest, kes ei tunnista endale, et nad on vargad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jätkuvalt hämmastab, et millise mõnuga idoote, maalt ja hobusega, Kükametsast jne – nimetusi jagatakse.

Meenub saade “Eestimaa au”, kus oli üks vanamemm, kes kasvatas üksi lapselapsi ning tema lauakaaslane rääkis, et kui südamlik inimene ta oli, et nad andsid kaasa kõik laual olnud mandariinid – et saaks need oma lapselastele viia. Usun, kui tõesti selline kehvas olus elanud saab võimaluse süüa buffees (olgu siis Kükametsast) ja võtabki sealt suupärast kaasa endale või lastele – siis mis sellest. Ma tõesti ei mõista – miks teid see nii häirib? Kas töötate ise laeval ja seepärast loodate sealt endale head-paremat krahmata?

Ma ise ei pea vajalikuks, aga kui keegi võtab – siis – so what?

Nagu sa mõtled seda tõsiselt? Et võtab “suveniire” kodustele kaasa rootsi lauast? Võiks siis juba parem säästa kauem et lapsed/lapselapsed ise kaasa võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi ma ei kannata silmaotsaski Rootsi kruiisidel käimist (kogu seda labast seltskonda, ahistavat kajutit, öö otsa ringisaalivaid joodikuid, väikseid-kõvasid voodeid ja kajutisse kostuvat tümpsu), siis ajasite mul praegu kõhu tühjaks ja ajusopist kerkis mõnus igiammune mälestus rootsi lauas õgimisest ning söögisaali aknast välja vahtimisest. Õhtusöögil oli minu mälu järgi ka kalamarja, veini ja päris suur liha- ja kalavalik. Peaks pileteid vaatama hakkama : )

Kui Rootsi kruiisid ei meeldi, siis mine parem mõnda heasse hotelli ja naudi seal mugaaid voodeid ja buffee hommikusööki. Mis seal laevas ikka piinelda ainult rootis laua pärast. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Rootsi kruiisid ei meeldi, siis mine parem mõnda heasse hotelli ja naudi seal mugaaid voodeid ja buffee hommikusööki. Mis seal laevas ikka piinelda ainult rootis laua pärast. 🙂

Tahtsin just sama öelda, et mine siis juba normaalsesse restorani ja söö seal viisakas seltskonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis teha, kui Kükametsa A&O müüja esimest (ja tõenäoliselt viimast) korda laevakruiisile ning buffeelauda satub 😀

Mul on ka olnud üks töökaaslane kunagi, enda meelest veel väga peen daam, kes firmapeolt lahkudes tiris alati käekotist välja kilekotirulli ning hakkas laualt toitu kotikestesse kühveldama. Ükskord võttis ka pooliku pudeli üsna kallist jooki sõnadega, et tema on autoga ja kohapeal niikuinii juua ei saanud, ta võtab siis kaasa ja kodus joob. Ühel peol, kui kõik juba teadsid tema seda kommet, pandi kaamera käima ja filmiti tema tegevust, kuidas ta teiste nina alt toitu kotikestesse kühveldas. Pärast vaatasime seda videot koos ja naersime. Siiamaani räägime kunagiste töökaaslastega sellest inimesest, et on ikka issanda loomaaias isendeid!

Miks te mõnitate ja naerate teiste inimeste üle?
Mõni väga vaene inimene võib-olla saabki esimest ja viimast korda kruiisile ja buffeelauda, loomulikult läheb silme eest kirjuks ja tahaks kõike proovida ja kaasagi võtta. Umbes nagu nõukaaegne inimene nägi välismaa toitu. Kõik inimesed pole heal ega isegi rahuldaval järjel oma eluga, mina neid küll ei naeruvääristaks selle pärast. Üks mu sugulanegi käis hiljuti sellisel kruiisil ning esimest korda rootsi lauas – ahmis õhku, et mida kõike pakutakse ja kas tõesti tohib süüa, palju tahad. Tagasihoidliku inimesena ta kaasa midagi ei võtnud, kuid sõi terve laevasõidu aja, umbes 2 tundi, ning pärast oli terve päeva paha olla ja siis oli tal küll piinlik, et nö mõistuse kaotas ja ahnitses nii palju endale sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõik hakkaksid niimoodi toitu kottidesse kühveldama, siis kõigile ei jätkukski seda. Kõik reisijad maksavad ju pileti eest ning kui kõik arvaksid, et toitu võib kaasa võtta (endale lõunaks/õhtuks, järgmiseks päevaks töö juurde, lapselapsele, onule, tädile, sõbrale jne), siis ainult esimesed kõige kiiremad tulijad saavad midagi kotti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks mu sugulanegi käis hiljuti sellisel kruiisil ning esimest korda rootsi lauas – ahmis õhku, et mida kõike pakutakse ja kas tõesti tohib süüa, palju tahad. Tagasihoidliku inimesena ta kaasa midagi ei võtnud, kuid sõi terve laevasõidu aja, umbes 2 tundi, ning pärast oli terve päeva paha olla ja siis oli tal küll piinlik, et nö mõistuse kaotas ja ahnitses nii palju endale sisse.

Selle jutu peale peaks küll ütlema, et loomad on targemad kui selline rottiv inimene. Mu kass ei ole küll iialgi ennast nii täis õginud, et tal tunduks olevat paha olla, ükskõik mida ma talle pakkunud olen. Mis aga selliste inimeste kõrvade vahel toimub, on arusaamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need, kes on kadedad, et mõni vaesem, kes satub sellisele õhtusöögile, võtab siis sealt toitu kaasa, kas te tõesti võtaksite ka ise kui lubataks? Meilt on vahel restoranis küsitud, kui oleme toitu taldrikule alles jätnud, kas pakime kaasa. Oleme üks kord võtnud ja rohkem seda ei tee, sest meist keegi seda pärast enam ei söönud ja viskasime lõpuks ikka ära. Ühesõnaga, ma arvan, et neid toidu kaasa võtjaid oleks ikka kaduvväike osa sööjatest, las siis vajajad võtavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No lihtsalt u s k u m a t u et mõned seda kohe veel õigustavad.
Restoranis muide jah pakitakse toit kaasa. Buffees pakid ka toidu kaasa või, et järgmine päev veel süüa??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Restoranis muide jah pakitakse toit kaasa. Buffees pakid ka toidu kaasa või, et järgmine päev veel süüa??

Ei paki ju, aga pole kahju, kui vajajad pakivad. Ei kaota aru toitu nähes, söön siis, kui kõht on tühi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei paki ju, aga pole kahju, kui vajajad pakivad. Ei kaota aru toitu nähes, söön siis, kui kõht on tühi.

Need ei vaja seda sugugi rohkem, kui mõni teine. Need taskutoppijad pole ju vaesed, nad on krabajad! Saagiahned rotid. Miks te siis panete vaesed rottidega ühele pulgale? Enamus vaesemaid inimesi on tõenäoliselt väärikamad ja on üht-teist ka käitumisreeglitest kuulnud.
Restoranis ostad konkreetse portsu. See ports on sinu oma. Võid lasta kaasa pakkida, kui soovid. Buffees ostad nii palju, kui KOHA PEAL süüa jõuad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõne arvates võib vist “maalt ja hobusega” suurlinna kaubanduskeskusesse kah sisse sõita ja kõike meelepärast kaasa krabama asuda. Ega mul ju kahju pole, las vaene inimene saab, mida hing ihkab selle eest maksmata. Et kui näiteks saia ja vorsti eest maksab, siis ülejäänu on tasuta. Ise aru ei saa, kui jabur selline õigustamine on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega seoses meenub mulle telesaade, kus mingi paks vanaeit, kes polnud varem Tallinnas käinud toodi saate raames Tallinnasse ja majutati väga korralikku hotelli. Ja mida mutt siis tegi- kukkus koos oma lapsega voodi peal hüppama. Sellinne ligi 100 kg mammi hüppab voodis, lõhub voodit ja teletiim rõõmsalt filmib, no tõeline ossindus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest teemast inspireeritult ma küsisin eile oma lastelt, 15-a tütar ja 19-a poeg, kui nad lähevad Rootsi kruiisile, kas nad peavad siis normaalseks võtta laeva hommikubuffeest toitu kaasa, et seda päeval Stockholmis süüa? Küsisin eraldi, teine teise vastust ei teadnud. Mõlemad vahtisin mind nagu lollakat, pööritasid silmi ja ütlesid, emaaa, miks sa sellist asja küsid, loomulikult mitte! See oleks ju nõme!
Rõõm teada, et minu lapsed on palju targemad, kui mõned siin kommenteerivad täiskasvanud. Ja ei, me ei ole nendega sellest ekstra rääkinud! Iga asja ei peagi eraldi teemaks võtma, vaid hea lastetoaga noor inimene teab mõningaid asju enesestmõistetavalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neile, kes siin poevad selle vabanduse taha, et nagunii visatakse ära.

Poja naine töötab hotelli restoranis. Neil on iga päev sööjate arv teada ja vastavalt sellele valmistatakse ka väikse varuga toitu. Üle jääb siiski üsna väike kogus, mille söövad töötajad ära. Kui millegi real aeg veel lubab, näiteks sink, läheb see näiteks lõunasöögi toorainena kasutusse.

Aga mille poolest see õigem on, et töötajad ära söövad? Seepärast ongi “keelatud”?

Töötajad söövad alles siis, kui hommikusöök on läbi st kõik soovijad on söömas ära käinud. Sul tundub kade meel olevat vist, et töötajad saavad tasuta süüa? Igas töökohas on töötajatel mingid privileegid, meditsiinitöötaja saab eelisjärjekorras eriarsti juurde, pangatöötaja ei pea kodulaenu võttes maksma intressi, restoranitöötajad saavad töökohal süüa jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 189 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laeva buffees toidu kaasavõtmine