Esileht Kodunurk Lagedamaks

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Lagedamaks

Postitas:
Kägu

Pole hullu midagi. Majas elades ongi majapidamine. Tööriistad, aiatarbed masinad. Kelder. See pole ikka see, mis iga ekuruumi jaoks oma laoruum. Kui iga eluruumi jaoks on oma ladu, siis mida see sisaldaks? Vannitoa ladu vannitoakraami, jne.

Ei ole nii öeldud. On öeldud, et samapalju ruutmeetreid.

Aga see pole mina, kes seda kirjutas. Kuid nii enam-vähem ju tulebki.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole hullu midagi. Majas elades ongi majapidamine. Tööriistad, aiatarbed masinad. Kelder. See pole ikka see, mis iga ekuruumi jaoks oma laoruum. Kui iga eluruumi jaoks on oma ladu, siis mida see sisaldaks? Vannitoa ladu vannitoakraami, jne.

Ei ole nii öeldud. On öeldud, et samapalju ruutmeetreid.

Aga see pole mina, kes seda kirjutas. Kuid nii enam-vähem ju tulebki.

Ei tule, kui elatakse korteris vms. Korteris pole vajagi ja seal pole labidast põllutraktorini või moosiriiulist kartulisalveni. Teema ongi sellest, et kreemitutsikuid ja riideid jne vähendada. Labidat kasutab inimene ikka kauem.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kingi on mul näiteks täpselt kaks paari, pluss kahed toasussid, ühed talvesaapad, kummikud ja ühed nahast soliidsemapoolsed plätud. Jope on üks, mantel ka üks. Sviitreid kaks. Seelikuid kaks. Pluuse peaks olema 5. Rohkem on ainult lühikesi pükse, olen ühikeste pükste inimene. Aastaringselt kodus, suvel sobivates kohtades ka väljaspool kodu. Neid on mul vist 8.

Vat mina nii ei saaks! See kapselgarderoob ja -stiil pole absoluutselt mulle. Kõike muud võib mul vähe olla (v.a. raha), aga riideid ja jakanõusid peab olema palju. Olen naine, keskealine ehk et “kaunist” nõukaajast tulnud, kus polnud mitte midagu saada ja kui said, oli see suur/väike, vale värvi või tegumoega, inetu mustri või kohutava materjaliga. Ema ja tädi vuristasid õmmelda, vanaema kududa, aga ikka oli tunne, et tahaks ilusaid läikivaid välismaa asju (neid nägi Burdast või Soome TV-st). Jalanõudega oli eriti nott, mõned kingsepal teha lastud “erilised” jalavarjud olid liistude/mudelite/oskamatuse tõttu lausa koledad.
Arvan, et see aeg panigi mind hiljem soetama selga-jalga kõike ja rohkem. Ja ei mingit taaskasutust ega teiste vanu asju!
Leian, et olen piisavalt vana ja toimetulev, et osta uusi korralikke rõivaid ning kvaliteetseid jalanõusid.
Midagi “ribadeks” ei kanna, juba väsinud eseme praagin eos välja.
Tahan, et mul oleks valik ootamatu sündmuse, ilma või kasvõi pleki ilmnedes. Jah, minu kiiks, mis teemaga otseselt ei haaku. Vabandan!

Elamises on mul täpselt nii palju asju kui vaja. Ei saanud aru kommentaarist ebamugavate patjade kohta. Miks ebamugavad peaks soetama? Mul on küll diivanipatju – palju ja sobivaid – kõik nad on mugavad.
Aknakatted – loomulikult! Ilma oleks kõle nagu haiglas. Samas on mul osa majast kolmest küljest maast laeni akendega, kuhu ma iga kord ruloosid ette ei tiri. Meeldib avarus ja võimalus kaugele näha (ka ilmselgelt nõukaaegne trauma “kilukarbis” elamisest).
Ka mind võib vaadata, kes üle aia ja heki pilgu heidab (meil ei ole seda 4-meetri kõrgust surnuaia-elupuude müüri, vaid ca pooleteistmeertine viirpuuhekk).
Põrandakatted. On kogu maja peale kabinetis ja elutoas, mõlemad madalakarvalised suured käsitöövaibad. See on psühholoogiline – kui jala all on pehme ja soe, on inimene rahulikum.
Aknalaudu, kuhu mudagi panna saaks, polegi. Lilli-taimi on palju, need on põrandal alustel, postamentidel või lilleriiulitel. Mul peab taimi olema ja neid on nii toas kui õues.
Mööbel on selline, mida saab lagunemist kartmata liigutada, samas mitte mingi tohutu väärtusega antiik, mida ei raatsiks välja vahetada. Nagu öeldud, vajan valikuvõimalust ja ka vaheldust, seega mõningate aastate möödudes vahetan üht-teist välja. Viimati paar vitriini, mis olid umbes 7 aastat vanad. Praegu vaatan ringi ühe uue sekretäri osas, aga pole sobivat veel leidnud.

Mis toitu ja toiduainetesse puutub, siis meelsamini käin pigem tihemini poes, sest mingeid laovarusid ei korja. Pole kuidagi seda tüüpi. Nädalamenüüsid ka ei tee, sest siinkohal ma ei näegi mõtet osta midagi poest, panna see sügavkülma ja võtta see siis paari päeva pärast välja, et planeeritud nädala toit teha. Käin siis juba poest/turult läbi ja toon kohe värske. Kuivainetest on vist soola ja mingeid klaasnuudleid kodus. See-eest on oma hoidiseid ja konserve (liha, kala).
Aa, vat koertele-kassidele on kuivtoitu varuks ning külmkirstus liha(tooteid). Imelikul kombel selles suhtes peab mul jah korralik tagavara olema.
Ka on diiselkütet ning küttepuud/briketti.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul nt on 1 voodipesukomplekt. Vahetuse päeval on nii, et hommikul masinass ja õhtul uuesti voodisse.

No see on küll tiba äärmuslik. Kaks võiks ju ikka olla. Ma ei tea, tabab ootamatult keset ööd oksetõbi või peale hoogsamat seksi või higistamist võib ju vahel juhtuda, et tahaks kohe voodipesu ära vahetada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei tea, tabab ootamatult keset ööd oksetõbi või peale hoogsamat seksi või higistamist võib ju vahel juhtuda, et tahaks kohe voodipesu ära vahetada.

No pole juhtunud 20 aasta jooksul.

+2
-3
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Kodunurk Lagedamaks