Esileht Pereelu ja suhted Lähedane on töönarkomaan

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Lähedane on töönarkomaan

Postitas:

Tere

Kuidas suunata ravile lähedane töönarkomaan, kes enda sõltuvust tööst ei tunnista? Kust üldse peale hakata, kui oleme temaga rääkinud viib jututeema mujale. Mingil hetkel ärritub, kui püüda tõsisemalt rääkida, et abikaasana ei jaksa enam. Töötunnid on tal sellised, et hommikul 7 läheb ja õhtul kesköö paiku tuleb, kuigi kontoritöötaja. Ülemuse jaoks on ta muidugi suurepärane töötaja, kes ei tahaks sellist et lükkad muudkui tööd juurde ja töötaja teeb vastuvaidlemata kõik ära. Oleme 50ndates abielupaar, lapsed on pesast välja lennanud ja lihtsalt enam ei jaksa, et naist üldse kodus ei ole ning muretsen ta tervise pärast. Praegu saaksime just kahekesi aega uuesti nautida. Kindlasti ei ole liba teema ja tõsine mure ning lootusetuse tunne.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:25; 29.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine ka 50ndates sis ilmselt kardab tookaotust ja j ei tunne ennast ilma toota täisväärtuslikuna

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, peaks ehk suunama psühholoogi juurde või valin sobiva välja ning broneerin ise? Nii ka ju päris ei saa? Kuidas ta ise tahaks tuua oma ellu peale töö veel midagi.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:25; 29.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötunnid on tal sellised, et hommikul 7 läheb ja õhtul kesköö paiku tuleb, kuigi kontoritöötaja.

Üldiselt ei jaksa ükski inimene töötada pikalt, 14-15 tundi järjest, olgu töö kui huvitav tahes. Ajutiselt jah, aga tundub, et see teema on kestnud juba kaua. Tõenäoliselt saaks ta osaliselt teha tööd ka kodus, hilja õhtul, kui keegi teda ei sega, aga millegipärast ta ei taha kodus olla ja vaba aega kahekesi nautida, vaid peidab ennast töötegemise taha. Seega kahtlustaks, et ta kasutab väidetavat kontoris olemise aega millegi muu jaoks. Kas käib vahepeal meelt lahutamas, saab sõbrannadega või sõbraga kokku, variante on erinevaid.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 12:47; 30.08 09:09; 30.08 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega kahtlustaks, et ta kasutab väidetavat kontoris olemise aega millegi muu jaoks. Kas käib vahepeal meelt lahutamas, saab sõbrannadega või sõbraga kokku, variante on erinevaid.

Aga loomulikult tegeleb millegi muuga.
Imelik, et TA sellest pole aru saanud, aga ju siis on nii ära ajupestud.

Ajaloost on teada, et inimest sa võisid 14-15 tunniks päevas tööd tegema sundida küll, aga nende orjade eluiga oli umbes 40, max 50 aastat. Tänapäeva inimene sureks selle reziimi peale juba 30selt.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:27; 01.09 12:00; 01.09 14:05; 01.09 15:01; 01.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et tööl käib. Sealt tuleks jubedad ületunnid ja seda ei maksa ükski tööandja kinni. 12ni öösel ei kesta ükski tööpäev. Ajab pläma ja teab seda. Käib vb kasiinos või mõne armukese juures aga tööl ei käi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50-aastane mees ei saa ju ometi selline lapsearuga olla? Su naine ei ole töönarkomaan. Ta lihtsalt ei taha sinuga kodus olla. Küsi endalt, miks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tean küll töönarkomaane, kes teevad reaalselt tööd. alati ei pea armuke olema vms. muidugi võib olla, et töö ongi huvitavam, kui kaaslane kodus.
soovitan TA-l mingi hotell broneerida pikaks nädalavahetuseks ja naine nö puhkusele sundida. et ikka lähete ka restorani ja käite huvitavaid kohti ka vaatamas.
võibolla on TA selline mees, kellele meeldib kodus lihtsalt koos olla, aga naine tahab actionit. siis tuleb talle seda pakkuda.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:15; 30.08 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tean küll töönarkomaane, kes teevad reaalselt tööd.

TA kirjutas, et 50ndates naine läheb hommikul 7 ja tuleb kesköö paiku ja on kontoritöötaja, mitte isegi ettevõtja. See teeb kokku 16-17 tundi kodus eemal olemist. Saaks aru, kui tegemist oleks vallalise, noore inimesega, kes peab tööd ja karjääri elus ülioluliseks ja tahab ametiredelil edasi pürgida ja ülemusele head muljet jätta. 50ndates inimene ei tunneks vajadust kellegile midagi tõestada ja ei jaksaks pikalt topelttunde teha. Lisaks on kaheldav, et tööandja maksaks need kinni, sest see tähendaks 2x suuremat palka.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 12:47; 30.08 09:09; 30.08 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka töönarkomaan. Tööl on huvitav, hea, rahulik, ei pea tegema ebameeldivaid tegevusi, nagu söögitegemine, koristamine, keegi ei naaksu minu kallal, mida kõike ma valesti teen, keegi ei oota, et ma tema eest hoolitsen, mulle ei meeldi hoolitsemine, laste puhul oli see vajalik, nüüd aga ootab mees minult ikka seda, et ma teda lapsena kohtleksin ja tema elementaarsed eneseteenindus tegevused (söögitegu, koristamine, riiete peseminejne.) enda peale võtaksin. Tööl on mõnus, kodus on tüütud kohustused.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 09:55; 30.08 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tean küll töönarkomaane, kes teevad reaalselt tööd.

TA kirjutas, et 50ndates naine läheb hommikul 7 ja tuleb kesköö paiku ja on kontoritöötaja, mitte isegi ettevõtja. See teeb kokku 16-17 tundi kodus eemal olemist. Saaks aru, kui tegemist oleks vallalise, noore inimesega, kes peab tööd ja karjääri elus ülioluliseks ja tahab ametiredelil edasi pürgida ja ülemusele head muljet jätta. 50ndates inimene ei tunneks vajadust kellegile midagi tõestada ja ei jaksaks pikalt topelttunde teha. Lisaks on kaheldav, et tööandja maksaks need kinni, sest see tähendaks 2x suuremat palka.

Minu ema on 65, oma karjääri tipus, mitmes nõukogus veel lisaks tööle. Tööd teeb 9.00- 21.00, vahel öö läbi, sageli nädalavahetustel. Jaksab küll. 50 aastane naine ei ole veel vanur.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 09:55; 30.08 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema on 65, oma karjääri tipus, mitmes nõukogus veel lisaks tööle. Tööd teeb 9.00- 21.00, vahel öö läbi, sageli nädalavahetustel. Jaksab küll. 50 aastane naine ei ole veel vanur.

Kas keegi väitis, et 50-aastane on vanur? Fakt on see, et noor ega vanem inimene ei jaksa pikalt, läbipõlemata teha järjest 14-17 tundi tööd. TA probleem on, et naine ei soovi üldse vabal ajal kodus olla ja mehega aega veeta ja kaheldav, et ta kuude kaupa istub kontoris ja teeb kogu aeg reaalselt tööd.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 12:47; 30.08 09:09; 30.08 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on põgenemine. Kodus miski häirib teda. Mullegi meeldis kojumineku asemel kontoris prokrastineerida, tööd teha ja niisama mõtiskleda selmet pooleli remondiga, sassis koju naasta ja kuhjunud majapidamistöödega pihta hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla tõesti nii, et naisel on tööl mõnusam ja kodus on vinguv mees koos ootusega, et naine teda teenindab. Samas, sellegipoolest tuleks ka selle probleemiga millalgi tegelema hakata, kas siis asjad selgeks rääkida ja vastavad muudatused elukorralduses teha või lahku minna. Kodus võiks ju ka ikka mõnus olla, kaua sa ikka sinna tööle varjud. Kui naise käest küsida, miks ta koju tulla ei taha, mis see vastus siis on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis firmas üldse lubatakse nii palju ületunde teha?
Tavaliselt ületunnid võetakse välja palga või puhkuse näol. Kui puhkust ei võta, siis peab tööandja ju topeltpalga välja käima.
Kolmas variant on, et ta prokrastineerib pool aega ja selleks, et töö tehtud saaks, peabki 2 korda kauem tegema.
Ma kahtlen, kas tööandjale selline töötaja ikka meeldib. Absurdselt palju ületunde näitab pigem, et inimene ei oska efektiivselt töötada, lisaks ei oska ta ka puhata ega oma vaba aega hinnata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis firmas üldse lubatakse nii palju ületunde teha?

Tavaliselt ületunnid võetakse välja palga või puhkuse näol. Kui puhkust ei võta, siis peab tööandja ju topeltpalga välja käima.

Kolmas variant on, et ta prokrastineerib pool aega ja selleks, et töö tehtud saaks, peabki 2 korda kauem tegema.

Ma kahtlen, kas tööandjale selline töötaja ikka meeldib. Absurdselt palju ületunde näitab pigem, et inimene ei oska efektiivselt töötada, lisaks ei oska ta ka puhata ega oma vaba aega hinnata.

jessver! on kohti, kus keegi mingeid ületunde ei ole ega vaata. no näiteks, kui oled ülikoolis õppejõud – pool päeva paned ringi mööda erinevaid audikaid ja klasse, siis kukil valmistad järgmisi loenguid ette, siis parandad töid ja annad tagasisidet. igasugu teadlastel keegi töötunde ei loe. loomingulistel inimestel ei loeta.
ja firmades on mingist palgatasemest alates eeldus, et töö peab olema tehtud. ega näiteks ministrid ka oma tunde loe – tööpäevad pikemad ikka kui tavapärased 8h. ehk siis kehtib ka avalikus sektoris.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:15; 30.08 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kontoritööl on täiesti võimalik selliseid tunde teha. Tööandja ei pruugi teadagi, et keegi tubli töömesilane hilisõhtuni laseb. Ületunde need isetud tagasi ei küsigi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka töönarkomaan. Tööl on huvitav, hea, rahulik, ei pea tegema ebameeldivaid tegevusi, nagu söögitegemine, koristamine, keegi ei naaksu minu kallal, mida kõike ma valesti teen, keegi ei oota, et ma tema eest hoolitsen, mulle ei meeldi hoolitsemine, laste puhul oli see vajalik, nüüd aga ootab mees minult ikka seda, et ma teda lapsena kohtleksin ja tema elementaarsed eneseteenindus tegevused (söögitegu, koristamine, riiete peseminejne.) enda peale võtaksin. Tööl on mõnus, kodus on tüütud kohustused.

Väga õige vastus ja nii ilmselt ongi, naine ei taha ega viitsi hakata rääkima mehega, sest nii tüütu on kodu ja meest orjata, mees ilmselt selline, kes enda teenindamisega hakkama ei saa ja nutab memme seelikusaba taga. Naine võiks ära lahutada, saab viimasestki vigisemisest lahti, ja saab lõpuks kodus ka rahulikult olla, hetkel peab mehe eest tööle põgenema, et natukenegi rahu saada. Mehed on eluaegsed lapsed suures osas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, peaks ehk suunama psühholoogi juurde või valin sobiva välja ning broneerin ise? Nii ka ju päris ei saa? Kuidas ta ise tahaks tuua oma ellu peale töö veel midagi.

Aga kui kodu ära koristad, maitsva õhtusöögi valmistad, sauna ära kütad, end seksikalt riidesse paned (ehk põllest piisab…) jne.. siis ta ka ei tule koju sinuga aega veetma?

Ole ise see “psühholoog”, kelle juurde aeg bronnida…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 10:28; 01.09 13:21; 01.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja teemaalgatajat maha teha ja talle kohe seletama hakata, et “armastab oma tööd” või nagunii on tal armuke.

Töönarkomaania on reaalselt olemas ja see on sõltuvus nagu iga teinegi. Abiks terapeudid.

Panen lingid mõnele artiklile:

https://www.muurileht.ee/kui-toost-saab-soltuvus/

https://psychcentral.com/news/2010/03/25/work-addiction-defined/12379.html

https://60pluss.postimees.ee/420896/toonarkomaania-uus-ohtlik-soltuvus

Nagu iga sõltlase ravi puhul peab too sõltlane esmalt tunnistama, et jah, on küll probleem. Kuni ta ise ei adu, et on pahasti, ega seni keegi vägisi teda ravida ei saa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuna ühistegevustele. Küsi kas on ok panna selleks kuupäevaks ja kellaajaks teatripiletid või kas ta on nõus nädalavahetusel sõitma x või y juurde külla vms. Töönarkaritel on kodus alastimulatsioon, nende jaoks on mõttetu diivanil käest kinni lihtsalt olla. Seepärast niisama vingumisest “sa oled kogu aeg tööl”, on vähe tolku, kui kodus olemine seisneks lihtsalt olemises.

Töönarkar

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kodu ära koristad, maitsva õhtusöögi valmistad, sauna ära kütad, end seksikalt riidesse paned (ehk põllest piisab…) jne.. siis ta ka ei tule koju sinuga aega veetma?

Kas 50 aastasel mehel on võimalik end “seksikalt” riidesse panna?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:27; 01.09 12:00; 01.09 14:05; 01.09 15:01; 01.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötunnid on tal sellised, et hommikul 7 läheb ja õhtul kesköö paiku tuleb, kuigi kontoritöötaja.

Ainult väga halb töötaja ei suuda ajaressurssi nii kasutada, et ületunde peaks tegema sagedamini kui paar korda aastas. Kui siiski. Aja süsteemse kasutamisega o su mehel asjad pahasti.
On olemas kursused, kus efektiivset ajajuhtimist õpetatakse. Ka ükski üemus ei taha, et tema kontoritöötajast alluv istuks kontoris 07-23 ja kulutaks elektrit, vett ja oma tervist. Lisaks pole pajudes kontorites see turvakaalutlustel isegi lubatud. Kõik tööandjad eeistaksid, et nende alluvad saaksid oma tööga hindele 5+ efektiivselt tööaja sees valmis ja läheksid siis koju või kuhu iganes.

ma kipun arvama, et ta ei taha koju tulla. Miks, ma ei tea. Äkki sa oled liiga nutune ja kurb. Äkki sa oled liiga tõsine ja kuri.

PS nendest inimestest, kes nii teevad, osad ka joovad tegelikult kontoris. Joovad omaette, siis koju ja “rahulikult üksi väljamagamise” nime all poevad külalistetuppa või jäävad elutoa diivanile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kodu ära koristad, maitsva õhtusöögi valmistad, sauna ära kütad, end seksikalt riidesse paned (ehk põllest piisab…) jne.. siis ta ka ei tule koju sinuga aega veetma?

Kas 50 aastasel mehel on võimalik end “seksikalt” riidesse panna?

Eeee, sellist küsimust võib vist küll ainult 5-aastane esitada…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 10:28; 01.09 13:21; 01.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja oleks naine ja see väidetav töönarkomaan mees, siis oleks arutelu ilmselt hoopis teise suuna võtnud. Kurb lugeda.

Naine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeee, sellist küsimust võib vist küll ainult 5-aastane esitada…

Pane siia konteksti ja siis tule oma lolli jutuga uuesti.

Naine meest ei armasta, tema seltskonda ei naudi, pigem eelistab kuskil kontoris passida, vblla trimpab seal veini, vblla hängib mingis tutvumisportaalis, keegi ei tea.
Fakt on, et mehest on tal juba ammu ja lõplikult kõrini.
Ja siis laekuks äkki õhtul koju ja tema endiselt vastik 50nene vanamees on vastas, seljas vaid põll ja köögis kõrbenud kotlet.

Naine ilmselt saaks naerukrambid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:27; 01.09 12:00; 01.09 14:05; 01.09 15:01; 01.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätku see endiselt vastik vanamees maha ja probleem lahendatud. Kas keegi sunnib koos elama, vist mitte. Ei tea ju ka.

Me ju teame, et vähemalt pooled inimestest ei suuda enne oma lahkumineku soovist teada anda, kui uus partner on nö. tagataskus olemas.
Ei suudeta otsustada, kuna pole ju 100% kindel, et uue üldse leiavad, et see uus ei osutu petiseks (meeste puhul) või totaalseks nõiaks (naiste puhul) jne.

Siis venitatakse selle vastaspoole informeerimisega. Nii igaks juhuks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:27; 01.09 12:00; 01.09 14:05; 01.09 15:01; 01.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes tahab endale naist/meest otse teise voodist? Üksi olla pole häbiasi, suhtes olles uusi pakkumisi kaaluda on küll nõrga inimese tunnus.

Kui teha selle kohta vastav teema, siis selguks, et 40% kägusid tahaks teisest voodist omale partnerit, 40% ei tahaks ja 20% ei tahaks üldse.
Seega, ära küsi, kes tahaks.

Teine asi on see, et osa paare pole juba aastaid seksinud ega ühes voodiski maganud, enne lahutust.
Arvata on, et TA ja tema naine on samasugused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 14:27; 01.09 12:00; 01.09 14:05; 01.09 15:01; 01.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeee, sellist küsimust võib vist küll ainult 5-aastane esitada…

Pane siia konteksti ja siis tule oma lolli jutuga uuesti.

Naine meest ei armasta, tema seltskonda ei naudi, pigem eelistab kuskil kontoris passida, vblla trimpab seal veini, vblla hängib mingis tutvumisportaalis, keegi ei tea.

Fakt on, et mehest on tal juba ammu ja lõplikult kõrini.

Ja siis laekuks äkki õhtul koju ja tema endiselt vastik 50nene vanamees on vastas, seljas vaid põll ja köögis kõrbenud kotlet.

Naine ilmselt saaks naerukrambid.

Oi kui hea fantaasia, tead kõik, mis teemaalgataja kodus toimub.
Ma ütlen selle peale vaid, et naer on terviseks ja päästab niimõnegi suhte. Julgen väita, et see on veel olulisem kui päris “seksikus” ühes pikaajalises suhtes. Nii, et sellise stsenaariumiga on mõlemad igal juhul võitnud ju!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 10:28; 01.09 13:21; 01.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida täpselt teemaalgataja mõttes tähendab see “teineteise seltskonda nautida”? Et naisega saaks seksida ja keegi teeks sooja sööki? Või oled vahepal mõelnud, et teeks naisele ise õhtusöögi ja kutsuks ta koju. JA kusjuures minu jaoks olekski see palju seksikam kui mingid varred- et ka minu heaks pingutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Lähedane on töönarkomaan