Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi

Postitas:
Kägu

Lähiajal hakkavad masinate omanikud saama koormisteateid.

http://forte.delfi.ee/news/auto/riik-maarab-sojaolukorra-tarbeks-paar-tuhat-eraomanduses-soidukit-reservi?id=85291971

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tõutäkk

Ma arvan, et kõik masinad on firmamasinad, eraisikuid see tõenäoliselt ei puuduta. Ja ilmselt on valdavalt tegu kaevemasinate, kraanade ja muude eriotstarbeliste masinatega, millega vaja kaevikuid ja tõkkeid teha, ning ilmselt ka bussidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik masinad on firmamasinad, eraisikuid see tõenäoliselt ei puuduta. Ja ilmselt on valdavalt tegu kaevemasinate, kraanade ja muude eriotstarbeliste masinatega, millega vaja kaevikuid ja tõkkeid teha, ning ilmselt ka bussidega.

Kuhu need tooma peab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tõutäkk

Kuhu need tooma peab?

Ega neid pole vaja täna tuua. Ikka siis kui suur jama lahti. Eks sellest antakse ka teada, koos koormisteatisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu need tooma peab?

Ega neid pole vaja täna tuua. Ikka siis kui suur jama lahti. Eks sellest antakse ka teada, koos koormisteatisega.

Selleks ajaks ma võin olla juba kuskil mujal ju.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Kuhu need tooma peab?

Siis volitad kellegi seda sõidukit täispaagiga üle andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loll hüsteeria! Keegi EI VÕTA teilt teie autosid kuhugi ! Lihtsalt nad on arvel ,et kui tõesti asi p..s ja venelased jälle Kuusalu all oleks teada kust mida saab veel! Minu arust on see pigem au ,et olete Eesti päästmise nimekirjas! .Kas tõesti arvate ,et kui matate oma Land Cruiseri kuhugi küüni taha maa alla on teil hiljem Siberis parem elu? Pigem peaks ju jõukam rahvas huvitatud olema ,et venelased siia jälle märatsema ei tule!Vaese mehe Passatit ei taha nagunii keegi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvestades meie asukohta olen ammu imestanud, kui vähe meil pööratakse tähelepanu üldisele kaitsevõimele, st. kogu rahva ja kõikide ressursside kaasamisele. Ja ka muidu ei ole meil mingit plaani, kui vaenutegevus peaks hakkama, kuidas käituda, kust midagi ja mida varuda, kuidas riiki aidata. Pea liiva alla peitmine ei vii kuhugi. Ime, et meil mingi vilja- jm söögi elementaarne varu üldse on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suur jama lahti ,siis pole masinatega enam midagi teha. Kütus läheb kõik ainult sihtotstarbeliseks kasutamiseks ja kes see enam ehitab kui sõda lahti on. Üllatav on aga see, et selline plaan üldse olemas on. Kas need on mingid sõjamängud või, et valmistutakse sõjaks? Kas tõesti rahva rahaga muud teha ei ole, kui sõda mängida? Ametnikud saavad selliste mängude eest ju lausa töötasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades meie asukohta olen ammu imestanud, kui vähe meil pööratakse tähelepanu üldisele kaitsevõimele, st. kogu rahva ja kõikide ressursside kaasamisele. Ja ka muidu ei ole meil mingit plaani, kui vaenutegevus peaks hakkama, kuidas käituda, kust midagi ja mida varuda, kuidas riiki aidata. Pea liiva alla peitmine ei vii kuhugi. Ime, et meil mingi vilja- jm söögi elementaarne varu üldse on.

Minu meeles on väga rumal RAHU ajal panustada sõjapidamisse. Ikka rahu tuleb kindlustada kõigi vahenditega, mitte sõda läbimängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meeles on väga rumal RAHU ajal panustada sõjapidamisse. Ikka rahu tuleb kindlustada kõigi vahenditega, mitte sõda läbimängida.

tahad rahu, valmistu sõjaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suur jama lahti ,siis pole masinatega enam midagi teha. Kütus läheb kõik ainult sihtotstarbeliseks kasutamiseks ja kes see enam ehitab kui sõda lahti on. Üllatav on aga see, et selline plaan üldse olemas on. Kas need on mingid sõjamängud või, et valmistutakse sõjaks? Kas tõesti rahva rahaga muud teha ei ole, kui sõda mängida? Ametnikud saavad selliste mängude eest ju lausa töötasu.

oleks siis parem kui plaane ei oleks ja oleksime samas olukorras vene rünnaku korral nagu grusiinid ja ukrainlased? Ka veel isegi 1939 aasta alguses oleks ju seda kes oleks väitnud ,et venelased okupeerivad EW peetud hulluks sonijaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu mingi totalitaarühiskond kus rahvas on armeele allutatud

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Nagu mingi totalitaarühiskond kus rahvas on armeele allutatud

Riigi kaitsmisele ikka. Sõjaseisukorra ajal peakski ühiskonna mobiliseerima riigi kaitsele. Mobiliseerumine tähendabki seda, et tuleb loobuda hüvedest ja mugavustest ühiste eesmärkide nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on sõjaväele minu väike Toyota, enne hakatakse linnamaastureid ära korjama

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on sõjaväele minu väike Toyota, enne hakatakse linnamaastureid ära korjama

Jah maasturid ikka eelisjärjekorras

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telekast on ju näha, et jōmmid sōidavad maasturitega mullale ōhutōrjekahurid vōi raskekuulipildujad Taha kasti pandud ja annavad hagu. Sōiduautodega sōidavad reavōitlejad “objektile” vōi ei operatsioonile kui helikopter pole. Üldjuhul ma ei usu, et automaadiga varustatud inimesele keegi julgeks ära öelda, kui ta käseb endale su sōiduauto anda. Siis peaks autos vähemalt sama äärne relv olema, et oma vara kaitsta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oota, aga see on ju loll, kes sõda kardab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil kaks Land Roverit, aga riik ei saa sealt midagi. Nii nagu riik jättis meid üksi enda raske puudega lapsi kasvatama ja mingit abi neilt loota pole, oleme meie siit esimese sõjaohuga läinud. Igasugune patriootlikkus on aastatega kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pange oma hiluxid valmis 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil kaks Land Roverit, aga riik ei saa sealt midagi. Nii nagu riik jättis meid üksi enda raske puudega lapsi kasvatama ja mingit abi neilt loota pole, oleme meie siit esimese sõjaohuga läinud. Igasugune patriootlikkus on aastatega kadunud.

esiteks, meie oleme need inimesed sinna valinud, meil on demokraatia.
teiseks, eesti vabariik on midagi enamat kui olemasolev valitsus. see on meie ühine keel, maa ja meie inimesed. ma ka ei arva, et praegused riigipead kõige pädevamad on, aga ma hoolin oma kodust, perest ja sõpradest, ja see ongi minu Eesti.

olen parasjagu mujal elanud, et aru saada sellest, et ega välismaal ka keegi sind avasüli vastu ei võta. ikka jääd võõraks, kuigi keel suus. aga siin oled oma.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Läinud kuhu? Esimese etapina võetakse ära Suwalki koridor ja pannakse Läänemeri lukku. Ainus meretagune asi on meie saared. Ja kuna hiidlased pidid kurjad olema (mingis teemas siin räägiti), siis võta kurss Saaremaale. Ja kui ikka üle mere tahad jõuda, siis vaheta juba praegu üks Rover kummipaadi vastu, mida võimsama mootoriga seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma enne paneks oma auto põlema, kui loovutaks selle sõjarditele!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane. Lähed tribunali alla ja lastakse sind maha kui riigivastane.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Needsamad sõjardid on valmis ohverdama oma elu vabaduse, ka sinu vabaduse eest ja sul on kahju oma autost?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Needsamad sõjardid on valmis ohverdama oma elu vabaduse, ka sinu vabaduse eest ja sul on kahju oma autost?

Ärge praalige nii palju. Sõjardid tahavad sõda mängida. Ja enamik neist sul juba rindele ei lähe. Sinna aetakse ajupestud või ka pesemata, hulluks aetud kahuriliha. Sa lähed sõtta, sest sa tahad sõdida. Minu eest ei liigutaks sa kõrtki, olgem kordki elus ausad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oma madala autoga (Toyota Avensis) pelgan isegi suurematest lompidest läbi sõita, et müksan servaga kuskile vastu. Rahu ajalgi keeruline sellega vahel sõita, sõjas pole midagi peale hakata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähed tribunali alla ja lastakse sind maha kui riigivastane.

See on sõjardite tegelik pale – ja selline läheb teiste eest võitlema? tema ainus soov on ju näha, kuidas keegi maha lastakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu need tooma peab?

Koos ekskavaatoriga?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvestades meie asukohta olen ammu imestanud, kui vähe meil pööratakse tähelepanu üldisele kaitsevõimele, st. kogu rahva ja kõikide ressursside kaasamisele. Ja ka muidu ei ole meil mingit plaani, kui vaenutegevus peaks hakkama, kuidas käituda, kust midagi ja mida varuda, kuidas riiki aidata.

Kas sa arvasid, et Kaitseliidus ja Naiskodukaitses käiakse sukka kudumas või? Mina näiteks kuulun NKK-sse, oskan relvast lasta, esmaabi anda, vajadusel sõjaväelises staabis töötada jmt. Soovitan kõigil liituda, kes tunnevad, et tahaks olla võimeline ennast ja teisi kaitsma. Esimeses järjekorras aga soovitan alla laadida ja telefonis hoida rakendust Ole Valmis!. See õpetab kriisiolukordadeks valmistuda, samuti saab sealt juhiseid, kuidas misiganes hädas hakkama saada, olgu siis tegemist loodusõnnetuse või kasvõi metsa äraeksimisega.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi