Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik masinad on firmamasinad, eraisikuid see tõenäoliselt ei puuduta. Ja ilmselt on valdavalt tegu kaevemasinate, kraanade ja muude eriotstarbeliste masinatega, millega vaja kaevikuid ja tõkkeid teha, ning ilmselt ka bussidega.

Kuhu need tooma peab?

Ega neid pole vaja täna tuua. Ikka siis kui suur jama lahti. Eks sellest antakse ka teada, koos koormisteatisega.

Selleks ajaks ma võin olla juba kuskil mujal ju.

Koos ekskavaatoriga?

Täpselt nii. Ega ma omale ekskavaatorit ei ostnud kodus hoidmiseks, ma teen sellega raha ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvestades meie asukohta olen ammu imestanud, kui vähe meil pööratakse tähelepanu üldisele kaitsevõimele, st. kogu rahva ja kõikide ressursside kaasamisele. Ja ka muidu ei ole meil mingit plaani, kui vaenutegevus peaks hakkama, kuidas käituda, kust midagi ja mida varuda, kuidas riiki aidata.

Kas sa arvasid, et Kaitseliidus ja Naiskodukaitses käiakse sukka kudumas või? Mina näiteks kuulun NKK-sse, oskan relvast lasta, esmaabi anda, vajadusel sõjaväelises staabis töötada jmt. Soovitan kõigil liituda, kes tunnevad, et tahaks olla võimeline ennast ja teisi kaitsma. Esimeses järjekorras aga soovitan alla laadida ja telefonis hoida rakendust Ole Valmis!. See õpetab kriisiolukordadeks valmistuda, samuti saab sealt juhiseid, kuidas misiganes hädas hakkama saada, olgu siis tegemist loodusõnnetuse või kasvõi metsa äraeksimisega.

Mis su äpp selle kohta ütleb kuidas tuumaplahvatusega toime tulla?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tõutäkk

Ärge praalige nii palju. Sõjardid tahavad sõda mängida. Ja enamik neist sul juba rindele ei lähe. Sinna aetakse ajupestud või ka pesemata, hulluks aetud kahuriliha. Sa lähed sõtta, sest sa tahad sõdida. Minu eest ei liigutaks sa kõrtki, olgem kordki elus ausad.

Kui ma oleks sõdida tahtnud, oleksin läinud Ukrainasse vabatahtlikuks. Ma ei taha sõdida, aga veel vähem tahan ma alluda võõrvõimule. Need kes sõdida tahavad saavad Scoutspataljoniga liituda ja käia missioonidel. Aga valdav osa kaitseväe ohvitseridest ja kaitseliitlastest ei soovi sõdida ja veel vähem sõda oma kodus.
Kuid nad valmistuvad seda tegema, ja teevad kui muud üle ei jää, sest nende peale loodab kogu ülejäänud rahvas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades meie asukohta olen ammu imestanud, kui vähe meil pööratakse tähelepanu üldisele kaitsevõimele, st. kogu rahva ja kõikide ressursside kaasamisele. Ja ka muidu ei ole meil mingit plaani, kui vaenutegevus peaks hakkama, kuidas käituda, kust midagi ja mida varuda, kuidas riiki aidata.

Kas sa arvasid, et Kaitseliidus ja Naiskodukaitses käiakse sukka kudumas või? Mina näiteks kuulun NKK-sse, oskan relvast lasta, esmaabi anda, vajadusel sõjaväelises staabis töötada jmt. Soovitan kõigil liituda, kes tunnevad, et tahaks olla võimeline ennast ja teisi kaitsma. Esimeses järjekorras aga soovitan alla laadida ja telefonis hoida rakendust Ole Valmis!. See õpetab kriisiolukordadeks valmistuda, samuti saab sealt juhiseid, kuidas misiganes hädas hakkama saada, olgu siis tegemist loodusõnnetuse või kasvõi metsa äraeksimisega.

Olen ka mōelnud, et vōiks Kaitseliiduga liituda agga…
Seal on välja tulnud palju pätt mehi, kes hoolimata oma halvast renomeest siiski seal edasi eksisteerivad. Teiseks olen ärritudes natuke tasakaalutusele kalduv ja nagu mu elukaaslane ütleb, et vaja veel relva käeulatusse ja ma korraldan sellise veresauna, mida terve Euroopa meenutab veel aastakümneid. Muidugi tahaks valmis olla oma riigi kaitseks aga ma ei usaldaks ennast ja veel rohkem kaaslasi keds ma aastakümneid ei tunne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuid nad valmistuvad seda tegema, ja teevad kui muud üle ei jää, sest nende peale loodab kogu ülejäänud rahvas.

Sõda ei tule ju, kullakesed! Lugege teemat, kus sõjakuulutaja maatasa tehti oma lolli mõtte pärast.
Ja otsustage ära, kas peate tõenäoliseks või mitte. Ning kõnelge ka vastavalt, käod.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil kaks Land Roverit, aga riik ei saa sealt midagi. Nii nagu riik jättis meid üksi enda raske puudega lapsi kasvatama ja mingit abi neilt loota pole, oleme meie siit esimese sõjaohuga läinud. Igasugune patriootlikkus on aastatega kadunud.

esiteks, meie oleme need inimesed sinna valinud, meil on demokraatia.

teiseks, eesti vabariik on midagi enamat kui olemasolev valitsus. see on meie ühine keel, maa ja meie inimesed. ma ka ei arva, et praegused riigipead kõige pädevamad on, aga ma hoolin oma kodust, perest ja sõpradest, ja see ongi minu Eesti.

olen parasjagu mujal elanud, et aru saada sellest, et ega välismaal ka keegi sind avasüli vastu ei võta. ikka jääd võõraks, kuigi keel suus. aga siin oled oma.

See on farss. Mina valin üht inimest, tema hääled kanduvad üle teisele ja võimule saab ikka mingi järjekordne tola. Demokraatia my ass.
Kodu on seal, kus on minu pere.
Olen ka ise aastaid elanud mitmel pool mujal ning kui ise vaeva näed, keele ära õpid, enda kultuuri peale ei suru, võetakse sind kenasti vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest väga õige, et riik peab arvet, kellel mingit rasketehnikat on. Näiteks Tais need poisid päästeti koopast suuresti tänu erafirmale, kellel oli nii suure vee pumpamise võimekus. Erafirma läks ise end õnneks pakkuma, sest riik enne proovis oma nikatsite vahenditega, millega veetaset alla viia ei õnnestunud. Sellise rasketehnika olemasolust võiks päästeteenistuski teadlik olla, seda ei pruugi vaja olla mitte ainult sõjaolukorras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest väga õige, et riik peab arvet, kellel mingit rasketehnikat on. Näiteks Tais need poisid päästeti koopast suuresti tänu erafirmale, kellel oli nii suure vee pumpamise võimekus. Erafirma läks ise end õnneks pakkuma, sest riik enne proovis oma nikatsite vahenditega, millega veetaset alla viia ei õnnestunud. Sellise rasketehnika olemasolust võiks päästeteenistuski teadlik olla, seda ei pruugi vaja olla mitte ainult sõjaolukorras.

Muidugi tulen ma inimestele appi, aga mina maksan masinate kindlustust, liisingut ja pool oma töö tulust maksan ka riigile. Kuradi huvitav riik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muidugi tulen ma inimestele appi, aga mina maksan masinate kindlustust, liisingut ja pool oma töö tulust maksan ka riigile. Kuradi huvitav riik.

kas sina üksinda maksad ses imelikus riigis makse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis, kui ei maksta, siis hädalist ei aita? Läbi aegade on nii olnud, et need, kellel on võimalused, need on pidanud raskel ajal aitama, põllumeestelt on konfiskeeritud vili, suurte ehitiste omajad peavad neist loobuma välihospitali tarbeks jne. Kriisiolukorras tuleb appi see, kellel on selleks võimekus, mitte ei hakata nagu lapsed kaklema: “aga eile korjasin mina selle puru maast üles, täna on õe kord…”). Kui tegu on inimelude säästmisega, pole ükski materiaalne hind liiga suur. Jah, see tundub ebaõiglane, aga on paratamatus kriisisituatsioonis. Tavaolukorras ei konfiskeeri keegi midagi.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Olen ka mōelnud, et vōiks Kaitseliiduga liituda agga…

Seal on välja tulnud palju pätt mehi, kes hoolimata oma halvast renomeest siiski seal edasi eksisteerivad. Teiseks olen ärritudes natuke tasakaalutusele kalduv ja nagu mu elukaaslane ütleb, et vaja veel relva käeulatusse ja ma korraldan sellise veresauna, mida terve Euroopa meenutab veel aastakümneid. Muidugi tahaks valmis olla oma riigi kaitseks aga ma ei usaldaks ennast ja veel rohkem kaaslasi keds ma aastakümneid ei tunne.

Kehtiva kriminaalkaristusega isikuid Kaitseliitu ei võeta, ning uurimise alustamisel liikmesus peatatakse ja karistuse määramisel heidetakse välja.
Sestap ongi nii, et kui isik on kaitseliitlane, siis puudub tal kehtiv kriminaalkaristus. Seda võiksid naised ka meheotsingutel arvestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead mõnda riiki, mis eksisteerib ilma maksudeta? Mõni Araabia riik, kus maast naftat purskab, saab jah kergemini hakkama, aga neilgi on maksud.
Mis komme ja omadus see on mõnel inimesel, aina nõuda, aina tahaks saada, ise midagi vastu andmata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik masinad on firmamasinad, eraisikuid see tõenäoliselt ei puuduta. Ja ilmselt on valdavalt tegu kaevemasinate, kraanade ja muude eriotstarbeliste masinatega, millega vaja kaevikuid ja tõkkeid teha, ning ilmselt ka bussidega.

ja isegi, kui selline teade saadakse, siis ma küll ei kujuta ette, kuidas mu 85a äi peaks hakkama hoidma oma vana traktoriloksu “täispaagiga sõjalisel otstarbel kasutusevõtuks tehniliselt heas korras” kui see pole vähemalt viimased 12a reaalselt isegi meetritki liikunud ja on ammu poole ratta sügavusse maasse kasvanud.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

ja isegi, kui selline teade saadakse, siis ma küll ei kujuta ette, kuidas mu 85a äi peaks hakkama hoidma oma vana traktoriloksu “täispaagiga sõjalisel otstarbel kasutusevõtuks tehniliselt heas korras” kui see pole vähemalt viimased 12a reaalselt isegi meetritki liikunud ja on ammu poole ratta sügavusse maasse kasvanud.

Ei taha keegi sinu äia traktoriloksu. Vaja on ikka igapäevast tööd tegevaid masinaid. Ja üsna palju neist vajatakse koos juhtidega. St firma osutab näiteks kaeveteenuseid, siis riik vajab masinat koos juhiga.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Tegelikus sõjaolukorras on yldse vähe võimalusi:

1) riik konfiskeerib Su kopa kaitseotstarbel, kui hästi läheb, saad pärast võitu tagasi;

2) vaenlane konfiskeerib Su kopa, kodu & kõik kolm kotti kartuleid, kui mölised, laseb maha;

3) seisis kopp, kukkus pomm, tekkis auk.

Mina eelistaxin esimest varianti, kui mõnd sedalaadi sõidukit omaxin, aga ex igayx tea ise . . .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead mõnda riiki, mis eksisteerib ilma maksudeta? Mõni Araabia riik, kus maast naftat purskab, saab jah kergemini hakkama, aga neilgi on maksud.

Mis komme ja omadus see on mõnel inimesel, aina nõuda, aina tahaks saada, ise midagi vastu andmata?

Jah Araabias on konstitutsiooniline monarhia ja Põllumajandust on seal 9%.
Cooki saared offshore-sektoris, on vabastatud kõikidest maksudest ja lõivudest siis veel
Kaimanisaared, Bahama saared jnd.
Madalama määraga kinnipeetavad maksud 0% on Hongkong
Monaco, Briti Neitsisaared, Hollandi Antillid jnd.
Tavaliselt on asjad nii, et mingi pastakaimeja ei tea reaalsest olukorrast sittagi.
Räägi kui palju läheb ainult ühe John Deere SSA laenud-liisingud aastas? Ma reaalselt toodan midagi, aga sina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah Araabias on konstitutsiooniline monarhia ja Põllumajandust on seal 9%.

Cooki saared offshore-sektoris, on vabastatud kõikidest maksudest ja lõivudest siis veel

Kaimanisaared, Bahama saared jnd.

Madalama määraga kinnipeetavad maksud 0% on Hongkong

Monaco, Briti Neitsisaared, Hollandi Antillid jnd.

Tavaliselt on asjad nii, et mingi pastakaimeja ei tea reaalsest olukorrast sittagi.

Räägi kui palju läheb ainult ühe John Deere SSA laenud-liisingud aastas? Ma reaalselt toodan midagi, aga sina?

Ahah.. Aga kui palju läheb kolmetoalise korteri laen-liising-kommunaalid? Kas Sa tõesti arvad, et sõjaolukorras on mingit vahet ja pommi kukkumise korral võib kusagile kaebuse esitada? Toodangu vastu antakse Sulle siis muide ka parimal juhul riigivõlakiri ja Sinu olemasolevad lepingud selle toodangu müügiks ei huvita enam kedagi (sellepärast ongi lepingutes force majeure’i klausel). Ja me oleme kõik Sulle selle toodangu ja Sinu traktorile kindlustuste rajamise eest südamest tänulikud, tõenäoliselt päästab see elusid. Jutt ei käi ometi masinate lõbusõiduks kasutadaandmise kohustuse sisseseadmisest, püha jumal…
Õnneks on kõik see targutus üldse puhtalt teoreetiline 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt lähevad loosi väikebussid, veoautod ja maasturid (kastikad). Väikestest sõiduautodest ilmselt pole neil abi. Aga juba ongi välja valitud need autod.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Ilmselt lähevad loosi väikebussid, veoautod ja maasturid (kastikad). Väikestest sõiduautodest ilmselt pole neil abi. Aga juba ongi välja valitud need autod.

Tegelikult on kaitseväel ja kaitseliidul päris palju veoautosid ja maastureid.
Pigem on vajaka eritehnikast (kraanad, ekskavaatorid jms), ning massilise evakuatsiooni jaoks ka suurtest bussidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tasu ette kujutada, et su kopal on mingeid erilisi tellimusi sõjaajal. Kas keegi kujutab ette, et sina kaevad rahumeeles vundamendi kaevikut, mingit trassi kraavi või uut teed, ja samas kõrval langevad mürsud? Et Lasnamäel otsitakse käsitsi rusude alt ellujäänuid, aga sinu kraana tõstab kõrval uusehitisel paneele paika? Kui on sõda, siis ehitusmasinad seisavad jõude nagunii. Loota, et Soomet ja Rootsit too sõda ei puuduta ja sa võid oma kopad sinna parvetada? Või ehk sõidutad oma ekskavaatori läbi Sufalki koridori, kõigest kaheksa korda surma saada ja ongi Poola? Sinu traktorist ja kopajuht on mobiliseeritud väkke kui nad vähegi mehed on.

Ja kui sul ongi kodumaal tööd ja sõdurid otsustavad sinu tellija töömaale või viljapõldu mingi oma pesa või kaeviku rajada, siis traktorist ajab nad eemale: ou, mehed, minge eest ära, ma teen siin tööd?

Mõelge ikka reaalselt. Põllumajandusmasinaid see mobiliseerimiskohustus vast ei puuduta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tasu ette kujutada, et su kopal on mingeid erilisi tellimusi sõjaajal. Kas keegi kujutab ette, et sina kaevad rahumeeles vundamendi kaevikut, mingit trassi kraavi või uut teed, ja samas kõrval langevad mürsud? Et Lasnamäel otsitakse käsitsi rusude alt ellujäänuid, aga sinu kraana tõstab kõrval uusehitisel paneele paika? Kui on sõda, siis ehitusmasinad seisavad jõude nagunii. Loota, et Soomet ja Rootsit too sõda ei puuduta ja sa võid oma kopad sinna parvetada? Või ehk sõidutad oma ekskavaatori läbi Sufalki koridori, kõigest kaheksa korda surma saada ja ongi Poola? Sinu traktorist ja kopajuht on mobiliseeritud väkke kui nad vähegi mehed on.

Ja kui sul ongi kodumaal tööd ja sõdurid otsustavad sinu tellija töömaale või viljapõldu mingi oma pesa või kaeviku rajada, siis traktorist ajab nad eemale: ou, mehed, minge eest ära, ma teen siin tööd?

Mõelge ikka reaalselt. Põllumajandusmasinaid see mobiliseerimiskohustus vast ei puuduta.

Miks? Kombainil soomustad esiotsa ära ja vaenlase jalaväele vastu. Paned kivi gaasile ja las minna. Ise lased eemalt optilise sihikugA vintpüssiga granaadiheitja ja tankitōrje rusika kandjaid maha. Ja loomulikult ohvitsere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

… ja kui jõuab põllu teise otsa siis sama, aga vene keeles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on mis keeles?
Kui Ukrainas puhkes sõda Venemaaga kutsus president vabatahtlikke üles kaitsma oma riiki, lubades teistest riikidest tulevatele võitlejatele soovi korral Ukraina kodakondsust.Tänaseks on rindel võidelnud, instruktoritena koolitusse panustanud või muul moel riiki toetanud sajad välisvõitlejad Venemaalt, Valgevenest, Leedust, aga ka USA-st, Soomest, Rootsist, Suurbritanniast ja mujaltki, Paljud vabatahtlikud võitlejad ei soovi enda avalikku presenteerimist, nad tegutsevad varjatult ja valenimede all, seda ennekõike põhjusel, et seadusandlikul tasandil ideaalset lähenemist välisvabatahtlike osalusele võõrriikide konfliktides olemas ei ole ning riigiti koheldakse võitlejaid erinevalt. Taanis näiteks üritatakse neid tööle rakendades ühiskonda tagasi integreerida, Prantsusmaal aga võib kergesti sattuda terrorismi toetamise süüdistusega kohtupinki.1 Rääkimata sellest, et Ukraina poolel võidelnud venelaste naasmine Venemaale võrdsustuks tõenäoliselt enesetapuga.
Kuid mis on see, mis motiveerib vabatahtlikult võõrriiki sõdima minema?
Kes on need mehed ja naised, kes Ukraina sõjakolletes oma eluga riskivad? Mida on Eestil õppida sellest ning kas ja kuidas Eesti riik peaks olema valmis konflikti korral vabatahtlikke vastu võtma? Mis neist peale konflikti saab?
Eestil täna õigusraamistik mujalt riikidest tulnud vabatahtlike vastuvõtmiseks puudub. Nii nagu puudub see ka nende Eesti kodanike suhtes, kes täna on suundunud mujale riikidesse vabatahtlikult sõdima ning sealt kodumaale naasta soovivad.2 Vabatahtlikuna teise riiki sõtta minekut seadused otseselt ei keela, kuid see on ohtlik asi, kuna sellega võib kaasneda niisugune tegu, mis on määratletud kuriteona – sõjakuriteona – nii Eesti õiguses kui ka kusagil mujal.3 Tõsi, teiste riikide kodanikel Eestis on võimalus liituda Kaitseliiduga, kuid vastavalt Kaitseliidu seadusele saavad nad olla toetajaliikme staatuses ning sõjaolukorras on sunnitud pealtvaatajaks jääma. Mõelda tuleks ka sellele, kuidas hakkab riik vastu võtma sõjalist abi. Ukraina näitel võib öelda, et välisriikidest saabuv abi on olnud märkmisväärne, seda saadetakse paljudest riikidest ja organisatsioonidest kõikvõimalike kanalite kaudu, edastatakse nii varustust kui tehnikat, toetatakse rahaliselt ning korraldatakse mitmesuguseid koostööprojekte, näiteks küberkaitse või meditsiini valdkonnas. Ka Eesti on olnud üks aktiivsemaid toetajaid. Nii näiteks tõdeb Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige kindral Johannes Kert, et abi, mida MTÜ Vaba Ukraina kogub ja edastab, on olnud ootamatult suur. Samas, vältimaks rahaliste vahendite kadumist ja mittesihtotstarbelist kasutamist, on võetud kindel seisukoht, et edastamisele kuulub ainult eelnevalt soetatud varustus, raha Ukrainasse ei saadeta.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riik määrab sõjaolukorra tarbeks paar tuhat eraomanduses sõidukit reservi