Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lähikontaktsena arsti juurde

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lähikontaktsena arsti juurde

Postitas:
Kägu

Kas suvaline arst näeb kusagilt, et peaksin eneseisolatsioonis olema?

0
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selleks on välja mõeldud tervisedeklaratsioon, mille sa täidad enne arsti vastuvõttu, kus on küsimus ka sinu lähikontaktsuse kohta ja kui sinna valetad, siis oled pettur ja nõme inimene.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad minna lähikontaktsena meditsiiniasutusse, kus on niigi ilmselt nõrgema tervisega inimesed? Veidi vale ei tundu see Sulle või?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arst juhtub vaatama Digilukku, siis ta loomulikult näeb positiivset testitulemust.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, et saad räige trahvi kaela isolatsiooninõude rikkumise eest!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arst juhtub vaatama Digilukku, siis ta loomulikult näeb positiivset testitulemust.

Lähikontaktsel ei ole ju mingit positiivset testitulemust. Kui oleks, siis ta oleks ju juba haigestunu. Digiloos lähikontaktsus ei kajastu. Vähemalt ei kajastunud kevadel, olin kahel korral lähikontaktne.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas suvaline arst näeb kusagilt, et peaksin eneseisolatsioonis olema?

Ja selle pärast koroona levibki. ????

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks küsib kuidas kuidas saaks lähikontaktsena meditsiiniasutusse hiilida ja paljud veel nõustavad ja on nõus sellise plaaniga. Tõesti, meil pole lootustki sellest jamast nii välja tulla. Paljud nõuavad omale vabadusi, aga ise ei panusta kahjuks, ei vaktsineerides ega kohusetundlikult käitudes.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

Nii on tõesti, aga seda ei tohiks siiski arsti eest varjata, et lähikontaktne oled.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks küsib kuidas kuidas saaks lähikontaktsena meditsiiniasutusse hiilida ja paljud veel nõustavad ja on nõus sellise plaaniga. Tõesti, meil pole lootustki sellest jamast nii välja tulla. Paljud nõuavad omale vabadusi, aga ise ei panusta kahjuks, ei vaktsineerides ega kohusetundlikult käitudes.

Ma ei näe siin mitte ühtegi nõustajat ega mitte ühtegi kommentaari, kus see teguviis heaks kiidetakse. Lugesid ikka kommentaare?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

See ei tähenda plaanilist arstivisiiti mitteajakriitilisel teemal. Kui on erakorraline või kiire olukord, tuleb meditsiiniasutusega ühendust võtta ja kokku leppida, kuidas toimida, ning ka meedikud teavad valmis olla, kasutada kaitsevarustust, patsient suunata eraldi sissepääsust või eraldi ootesaali jne. Varjata ei tohi mingil tingimusel.

 

Meditsiiniasutus ilmselt kohe ei näe, et patsient on määratud lähikontaktseks. Aga kui patsient peaks lähema kahe päeva jooksul pärast visiidil käimist haigestuma ja seejärel positiivse testitulemuse andma, tuleb kogu pettus tagantjärele välja ja pahandust on väga palju.

Kas teema autoril iseendale peeglis otsa vaadates häbi ei hakka?!

 

 

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritud või vaktsineerimata lähikontaktne?
Vaktsineeritud läihkontaktne teeb kiirtesti ise ja võib minna. Mul oli selline juhus ja ei kästud jääda isolatsiooni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vaktsineeritud või vaktsineerimata lähikontaktne?

Vaktsineeritud lähikontaktne ei peagi ju üldse isolatsiooni jääma.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

Just! Aga rõhk on sõnal – “hädavajalik”. Tuleb heilstada või meil saata oma arstile ja uurida, kas on ikka hädavajadus kohale tulla, või saad visiidiaja edasi lükata. Arst otsustab!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

Just! Aga rõhk on sõnal – “hädavajalik”. Tuleb heilstada või meil saata oma arstile ja uurida, kas on ikka hädavajadus kohale tulla, või saad visiidiaja edasi lükata. Arst otsustab!

see küll teostatav ei ole enamasti. ma ei saa isegi oma perearsti meili ja telefoni teel kätte, rääkimata eriarstidest.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

Just! Aga rõhk on sõnal – “hädavajalik”. Tuleb heilstada või meil saata oma arstile ja uurida, kas on ikka hädavajadus kohale tulla, või saad visiidiaja edasi lükata. Arst otsustab!

see küll teostatav ei ole enamasti. ma ei saa isegi oma perearsti meili ja telefoni teel kätte, rääkimata eriarstidest.

Sellega olen väga nõus. Ja oleneb ka, mis on kriitiline. Kui inimene on enda vastuvõttu niigi pool aastat eriarsti juurde oodanud, siis ilmselt oleks juba kriiline veel pool aastat oodata. Ja see ei ole harukordne, ma panin ennast juunis järjekorda ja mu aeg on nüüd oktoobris, varem ei olnud midagi pakkuda. Minu jaoks oleks kriiline veel 5 kuud oodata. Samas varjata ei tohiks, vaid tuleks nõuda lahendust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nagu mäletan nendest reeglitest, et isolatsioonis olijad võisid siiski hädavajalikke käike teha – poodi, apteeki ja arsti juurde minna.

Just! Aga rõhk on sõnal – “hädavajalik”. Tuleb heilstada või meil saata oma arstile ja uurida, kas on ikka hädavajadus kohale tulla, või saad visiidiaja edasi lükata. Arst otsustab!

see küll teostatav ei ole enamasti. ma ei saa isegi oma perearsti meili ja telefoni teel kätte, rääkimata eriarstidest.

Eriarstiga ei räägitagi telefoni teel, selleks on registratuur, kus aegu pannakse ja ümber tõstetakse. Muuseas mõnel perearstil võib olla perearstiga kontakteerumise kord muutunud, tasub perearstikeskuse kodulehelt uurida aeg-ajalt. Nt Tln-a Medicumi perearstidele enam ise helistada ei saagi, peab helistama registratuuri, oma mure ära rääkima ja siis pereõde ise helistab tagasi. Paljudel kodulehtedel on kirjas telefonitunni kellaajad, muul ajal ei võetagi telefoni vastu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lähikontaktsena arsti juurde