Esileht Tööelu, raha ja seadused. lähisugulane laenukeerises

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: lähisugulane laenukeerises

Postitas:

Õhtust!
Ei tea isegi miks ma siia kirjutan ja mida ma kuulda tahaksin aga mure on suur.Kirjutan…äkki saab kergem.
Tegemist on väga lähedase sugulasega.On teine oma elu ise keeruliseks elanud.Mingist ajast alates on pidevalt võtnud laene, ikka neid kiirlaene.Nüüd siis on suurtes raskustes.Kõik on kasvanud üle pea.Lisaks veel tekkinud alkolembus.Selline tüüpiline sündmuste jada kus üks olukord viib teiseni jne.
Võttis laene enda nimel, ka oma kaaslase nimel.Elu läks lahku, palk väike, laenuandjad kannul, alko igaõhtune meelelahutus, koolilaps hooletuses.Miskit ikka süüa teeb aga on päevi kui nii paha olla, et valetab tööl, et on haige.Ka elu mõte olla kadunud…
Nüüd varjandid kas aidata ta võlgadest vabaks(selleks pean ise ka laenu võtma kuid summa 3000E kanti), loota, et alkolembus kaob, käib tööl ja üritab ise oma eluga järjele saada.
Või saata p…sse, sipelgu, kaotagu töö, elukoht.Kui kaotab töö siis uut on väga raske leida ja kui elukoha(üürikortes norm hinnaga) siis kas mul oleks südant jätta ta tänavale?Lisaks laps kooliealine.Mis temast saab?
Ma lihtsalt ei tea mida teha.Üks osa minust leiab, et inimene väärib uut võimalust.Ehk on oma vigadest õppinud.Aga…nii palju on küsimusi õhus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 23:15; 08.02 13:43; 08.02 17:14; 08.02 18:05; 08.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et vajab eelkõige just sõpra – moraalset tuge – et leida uuesti üles endas tahe ja motivatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainuke küsimus – kas see inimene ise tahab uut võimalust st. kas ta ise on valmis loobuma alkoholist. joodkud on kavalad inimesed ja oskavad väga hästi ära kasutada teisi st. pärast hakkadki maksma selle inimese laene jne. keskendu lapsele – äkki saad teda aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teeks nii. aitaks ta seekord välja. aga tingimusel, et need mitmed totrused ei korduks st joomine, laps unaruses, tööl valetamine, laenamine.
on võimalus, et asi läheb paremaks (kannataja on ju ka laps, mis teeb asja kurvaks). ja kui midagi ei muutu, siis head-teed-talle-minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole kindel, et see \”välja tirimine\” just parim variant on, sest, vähemalt minu kogemuste järgi, sel juhul eriti õppust ei võeta ja varsti ollakse sama lõhkise küna ees taas tagasi ja siis juba oodatakse käsi pikal ees, et aita- eelmine kord sa ju tegid seda.
seega, võta ette üks tõsisem vestlus ja vaata, mis ta ise arvab, kas ta üldse tunnistab oma probleeme, edasi suuna ta mõne laenunõustaja juurde- sel juhul ei teki ehk seda ootust, et keegi tuleb ja kõik korda ajab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seatalle konkreetsed tingimused abistamise suhtes. Enne, kui hakkad ta laene kustutama, olgu mindud ravile. Las otsib ise need võimalused ja näit kui on kolm kuud ravil käinud või kaine olnud, siis maksad mingi osa laenust. Pole aasta pärast järgmise osa. Teete ka lepingu, kuidas ta sulle tagasi maksab. Kas rahas või saab sind muul moel aidata.
Kõike korraga ära maksta ja loota, et inimene joomise jätab, on lollus. Ta võtab uued laenud ja loodab jälle sinule.
Kui näed, et inimesest asja ei saa, siis aita last selle olukorraga toime tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui laene on 3keuri kandis, siis see pole kindlasti maailma lõpp. Mõnel on 3keuri kuu palk![/tsitaat]

Mina üksikemana ütlen küll, et see väga suur summa. Kui mina peaksin oma väikse palgaga aitama inimest, kel nii suur võlg, siis ma ei suudaks seda:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, keeruline olukord

kui sul 3K võimalik saada mõistlikel tingimustel, siis

1. lase tal oma kinnisvara sinu nimele kirjutada, seni kuni ta sinu laenu saab tagasi makstud
2. ja üks tingimus on elu ilma alkoholita…sul peab olema võimalus sundida teda mõistlikul käituma..ja kui ta seda ei tee, siis vähemalt saad lapsele kodu alles hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara tal ei ole, elab üürikorteris.
Laenu võtaks pangast.Tingimused nagu ikka.3-4a jõuaks ilusasti ära maksta ilma, et minu pere kannatama peaks.
Just lapse pärast leiangi, et tasuks anda võimalus.See 3000E on väike raha selle juures mis kulub 6a lapse kasvatamiseks.Lisaks veel vastutus, et lapsest asjalik ja tubli inimene kasvaks.
Tegelikult tean, et ta valetab mulle.On lubanud mitte juua aga joob ikka.Ütles seda tema laps.Kuid ma ei saa minna ja öelda, et ma tean sest nii loll ta pole, et ei taipaks kust ma tean.Lapsekene kannatab ju niigi.
Või peaks teda ähvardama, et lähen lastekaitsesse.Et jääb vanemlikest õigustest ilma jne.
Mis võimalused ja õigused mul üldse oleks kui läheb nii, et pean lapse enda hoole alla võtma?Elatist temalt nõuda pole mõtet sest kui joomisega jätkab siis on aja küsimus kui kaotab töö ja sissetuleku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 23:15; 08.02 13:43; 08.02 17:14; 08.02 18:05; 08.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui sa praegu tema laenud ära maksad, siis ta joob ikka edasi. Vaid väikeseks hetkeks tundub, et kõik on korras, kuni hakkab otsast peale – võtab salaja uued laenud.
Tegemist on väga raske olukorraga. Ehk käid kuskil sotsiaaltöötaja jutul ja saad sealt nõu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan ise ka aru, et suht lootusetu on see olukord.
Alkoprobleemid on viimase aasta teema.Enne seda oli ta selline harju keskmine napsitaja.Sünnadel võttis aga mitte nii, et käpp maas.Tööl on kogu aeg käinud kuid palk on väike.
Mõeldes nendele summadele mis ta kokku laenanud on siis jääb arusaamatuks kuhu see raha on kasutatud.Pole ostetud ei kinnisvara ega autot ega reisitud.Lihtsalt söödud ja joodud?????Ega ei saa öelda, et ta viimased aastad külluses oleks elanud.Pigem ikka nii, et palgast palgani.
Ise põhjendas joomist sellega ,et elu nii puntras.Laenuandjad kannul jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 23:15; 08.02 13:43; 08.02 17:14; 08.02 18:05; 08.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegu ón R.R nimetähtede kandjaga? Tuttav lugu kuidugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole R.R nimetähtedega.Ilmselt on nii mõnigi inimene sellises s.itas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 23:15; 08.02 13:43; 08.02 17:14; 08.02 18:05; 08.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, keeruline olukord

kui sul 3K võimalik saada mõistlikel tingimustel, siis

1. lase tal oma kinnisvara sinu nimele kirjutada, seni kuni ta sinu laenu saab tagasi makstud
[/tsitaat]

No haige soovitus! Lase kinnisvara oma nimele kirjutada!? Mida siis, kinkeleping? Või ost-müük??

3k ei ole tõesti suur summa, mina aitaks kindlasti. Kui tal on kinnisvara, paluksin enda nimele selle summa ulatuses hüpoteeki. Isegi kui on laenuga vara, saaks ehk teise järjekorra hüpoteegi. Siis oleks nö käsi pulsil, et ta varaga lollusi teha ei saa ja saaks oma raha ka ehk tagasi.
Muidugi poleks paha käsitleda seda 3 tuhhi ikagi laenuna ja teha mingi graafiku tagasimaksetele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal ei ole kinnisvara.
Kui oma maksud ära maksab siis jääb umbes miinimumpalk kätte elamiseks.Mina ei tahakski raha tagasi.Jumala eest saagu iseseisvalt hakkama.See mulle palju olulisem.
Praegu on küll seis selline, et valesid tuleb ja tuleb.Kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 23:15; 08.02 13:43; 08.02 17:14; 08.02 18:05; 08.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru,mis see 3k tähis tähendab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei laenaks mingil juhul. Kui laenas ka oma kaaslase nimel, siis oled sina juba 2 abistaja, kes tema nimel ise laenu võtab.Mis garanteerib, et asi pidama jääb? Pealegi SMS laenud ju kasvavad pidevalt, oled ikka nö. lõppsummas kindel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elu sees ei võtaks teise inimese võlgade pärast laenu. arvad, et ta muutub koheselt pärast sinu ohverdust? väheusutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru,mis see 3k tähis tähendab?[/tsitaat]
3 kilo – mis siis veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa ei karda, et kui Sina maksad tema nn kiirlaenud kinni ja tema Puhas Poiss on, et võtab kergekäeliselt uue laenu (ilma Sulle ütlematagi) Ja varsti on sama seis… lisaks sellele on sel korral ka Sinul laen peal ja ei saa enam aidata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas Sa ei karda, et kui Sina maksad tema nn kiirlaenud kinni ja tema Puhas Poiss on, et võtab kergekäeliselt uue laenu (ilma Sulle ütlematagi) Ja varsti on sama seis… lisaks sellele on sel korral ka Sinul laen peal ja ei saa enam aidata[/tsitaat] Siin ei ole karta midagi, see on sellise elustiili harrastaja puhul ju 100 prossa kindel asi. Ma ei aitaks, kui peaksin laenu võtma. Vedeleks niisama see raha ja oleks maha visata ning ikka väga kallis sugulane, siis aitaksin. Lihtsalt, mõtet ei ole. Jah, oleks, et ta võtaks vastutuse ja muudaks oma elustiili, aga kuni sellest ühtki märki ei ole, ei tasu unistada. Enne tuleb ikka tööd teha ja siis tuleb tasu, naiivne on see, kes annab kogu nutsu välja ja siis hakkab tulemusi ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aitaks sellega, et toetaks last. Ostaks riideid, mänguasju ja süüa.
Kui võlg on kohtust läbi käinud, siis ta ei kasva enam kuskile. No kohtutäituritasu tuleb juurde, kui ei maksa kohe, aga juurde ei tule sinna enam midagi. Ja uusi laene ei anna talle anam keegi, kui ta nimi maksehäiretes kirjas on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen aidanud, muidugi mingit alkoprobleemi polnud.

põhiline märksõna on tugivõrgustik, sest ootamatusi tuleb raudselt.
ta tuleb selle asja sisse täielikult pühendada. exceli graafikud igapäevaste kulutustega jne, motivatsiooniks tabelid, kuidas olukord paraneb selleks ja tolleks kuupäevaks.

peale selle pead teda utsitama suhtlema (et just ta ise seda teeks, mitte sina tema eest) nende kohtutäiturite jm tegelastega ja seda regulaarselt, lisaks ka kohalkäimised ja nii lõpuni, kuni kõik on makstud.

kätt pead pidevalt pulsil hoidma.
aga kõik oleneb, kes on see inimene, keda soovid aidata, kas ta ise üldse tahab seda..

laenu ära võta, see teda ei aita, ta peab selle läbi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt lase tal näidata, et on uuest elust üldse huvitatud. Elust, kus hoolitseb lapse eest, käib tööl ja ei võta tilkagi (alkohooliku puhul on see ainus variant).

Praegusel juhul on sinu kirjelduse põhjal tegemist tüüpilise alkohoolikuga, kes ainult otsib vabandusi, miks tarvimist ei saa maha jätta (joon, sest mul on laenud, elu on puntras). Tegelikkus on selline, et kui kõik nn \”põhjused\” kõrvaldada, joob inimene ikkagi edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema. Täna just vaatasin, palju võlgu ma abikaasale olen tekitanud, 6000¤+ tuli. Endal teist samapalju, lisaks veel ema 1000¤ kanti jääv summa. Mina olen mängur (viimasel ajal passiivne) ja hetkeseisuga on sissetulekuks miinimum. Normaalset tööd on üldiselt võimatu leida, väike taustakontroll ja kõik. Endise 1000¤ palgaga saaks 2-3 aastaga joone peale aga unistuseks see vist jääbki. Keegi lihtsalt ei usu, et küürakana sündimine ei pruugi tänapäeval küürakana suremist tähendada.

Alkohol on see, mis aitab unustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajaga sarnane olukord – lähisugulane kaotamas kõik: laenud ülepea, abielu lõhki, töökohtadest ilma, koolilaps unaruses ja … alkohol. Püüdsime toetada, aga kõik vajub samasse rööpasse tagasi. Need peavad ikka väga tugeva tahtejõuga inimesed olema, kes korra alkoholi küüsi langenuna suudavad selle seljatada. Karm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lähisugulane laenukeerises

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.