Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Lahkuminek

Postitas:
Kägu

Tere

Mul on küsimus. Olen oma peas jõudnud otsusele, et oma abikaasaga ühist teed ei soovi jätkata. Nüüd aga küsimus, kuidas see lahkuminek peaks välja nägema? Elame minu nimel olevas majas (lahusvara), kui see maja on ostetud siis, kui olime koos. Lihtsalt temal kaasavara eelmistest suhetest ja lisaks sissemaksuga aitasid minu vanemad.

Lisaks sellele elab tema üks eelmistest lastest meie kodus.

Nüüd küsimus – kuidas nad siit majast enam-vähem viisakalt välja visata? Kuna meil ka ühine laps + ootan tema last, siis ei taha sõjajalal ka lahutada, sest soovin, et lastel oleks isaga normaalsed suhted?

Lahkuminekust olen korduvalt rääkinud – aga see on justkui kurtidele kõrvadele, läheb lihtsalt teise tuppa ja on…

+4
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Mul on küsimus. Olen oma peas jõudnud otsusele, et oma abikaasaga ühist teed ei soovi jätkata. Nüüd aga küsimus, kuidas see lahkuminek peaks välja nägema? Elame minu nimel olevas majas (lahusvara), kui see maja on ostetud siis, kui olime koos. Lihtsalt temal kaasavara eelmistest suhetest ja lisaks sissemaksuga aitasid minu vanemad.

Lisaks sellele elab tema üks eelmistest lastest meie kodus.

Nüüd küsimus – kuidas nad siit majast enam-vähem viisakalt välja visata? Kuna meil ka ühine laps + ootan tema last, siis ei taha sõjajalal ka lahutada, sest soovin, et lastel oleks isaga normaalsed suhted?

Lahkuminekust olen korduvalt rääkinud – aga see on justkui kurtidele kõrvadele, läheb lihtsalt teise tuppa ja on…

Ära raseduse ajal mingeid hulle otsuseid tee. Võta vabalt ja lase asjadel kulgeda. Raseduse ajal ongi peas palju imelikke emotsioone, millest juhindudes võid elu või tervise pekki keerata. Keskendu muule kui oma mehele. Loo harmooniat, mitte sõda. Enda ja lapse terviseks.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesekehtestamine. Oma soovide selgesõnaline teatamine ilma teist poolt solvamata. Võid erilise puupea puhul kasutada meetodid “Katkine plaat”. Googelda. Üldiselt öeldes korrutad seda “Palun koli välja. Meie kooselu on lõppenud” iga kord, kui teda näed. Rahulikult ja kindlalt, konkretiseerivate žestidega (peopesad all, käeliigutused rinna kõrgusel ülevalt paakümend sentimeetrit alla iga lause lõpul. Hääl lause lõpul alla. Madaldad häält. Räägid selgelt ja vaatad talle otsa). Kui jobu ikka eest ära jookseb, siis peab ta panema ennast kuulama. Suhtlemisoskus ja raskete sõnumite edastamine on õpitav.

Mina isiklikult andsin siis tähtaja, viisakalt mõistliku (praegusel ajal anna ikka kuu, sest üürikatega raske) ja läksin kolimise ajaks ise minema. Ära seisa kõrval ega tänita, mida ta tohib kaasa võtta või ei. Kui ta aru saab, et sul on tõsi taga, siis läheb. Kui ta aga arvab, et tänitad niisama, ei lähe kuskile. Seega pead õppima väljenduma viisakalt, aga väga selgelt. Pigem lühilausetega. “Meie kooselu on lõppenud. See on kindel. Miski ei muuda seda otsust. Austan sind. Saame tsiviliseeritult sellest üle. Palun kolige välja hiljemalt 12. juunil. Võta kaasa, mida vajad. See jääb nii. Ma ei mõtle ümber. Ütle, kui kolite varem. Ma ei jää siia selleks päevaks teile jalgu. Usun, sa mõistad, et nii on ja nii jääb. Sa oled mule väga tähtis ja soovin sule parimat. Kui abi vajad pakkimisega, aitan. Ostsin juba 350-litriseid musti kotte. Palun, siin nad on.”

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane postitaja olen ja lisan. Tegelikult olen nii “välja visanud” kaks meest. Üks hakkas jaurama, aa kui nägi, et ma ümber ei mõtle, siis kolis välja. Teine kois välja täpset tähtajal, enne veetis suure osa ajast eemal. Teisega saame ülihästi läbi. Kohe väljakolimise algusest, kuigi poleks seda arvanud. Esimesega olid suhted edasi vaid lapse pinnalt ja kibestumust oli, ent isana oli(on) ta super. Midagi muud ma ju ei vajanudki.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algatad lahutuse, doh. Sest abielu ajal, lahusvara või mitte, on kohustus tegutseda ühise pere nimel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jäävaad alati segaseks sellised kalkulatsioonid, et kuidas korraldada jne. Minu jaoks on kõik lahkuminekud just emotsionaalses plaanis keerulised olnud. Isegi kui mul on selge, et selle inimesega suhe mind pikas perspektiivis õnnelikuks ei tee, siis väga keeruline on loobuda teisest inimesest oma kõrval, kogu sellest suhtlusest, koostegemisest jne. Ma vist pole elanud üdini nii halvas suhtes, et ma ei usuks, et igast olukorrast annab koos kasvada.
Teemaalgataja, räägi mehele oma vajdusi, mis aitaks teil koos jätkata. Lahku jõuad kunagi hiljem ka minna, kuid see vastab tõele, et raseduse ajal ja ka peale seda tekitab aju igasuguseid veidraid mõtteid. Alati jõuab maha jätta, seega tegele sellega, et ise ennda ja lapse jaoks õnnelik olla.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli klassika: mees on siga juba ammu, aga ikka olen sellestsamast mehest lapseootel.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kõik lahkuminekud just emotsionaalses plaanis keerulised olnud. Isegi kui mul on selge, et selle inimesega suhe mind pikas perspektiivis õnnelikuks ei tee, siis väga keeruline on loobuda teisest inimesest oma kõrval,

Enamus ei taha vinduda, kui juba TEAVAD, et see suhe õnnelikuks ei tee. Sinu suhtumine on puhas klammerduva naise oma. Kurb.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned kuud tagasi olid valmis selle inimesega last saama ja nüüd on asi sealmaal, et ei suuda koos jätkata? Ma lihtsalt ei mõista, kas keegi suudaks seletada?

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned kuud tagasi olid valmis selle inimesega last saama ja nüüd on asi sealmaal, et ei suuda koos jätkata?

Mitte ainult, lahkuminekust on juba *korduvalt* rääkida jõutud sellel ajavahemikul.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pead siis 100% kindel olema, et tegelikult ka soovid lahku minna ja see pole mitte rasedusest tulenev hormoonimöll, mida hiljem kahetseda võid. On mullegi 1 kord elus nii tehtud. Loomulikult sain ise ka aru, et see suhe ei toimi ja varem või hiljem oleksin nagunii välja kolinud omal algatusel. Mees jõudis lihtsalt ette. Kutsuti viisakalt ja rahulikult diivanile istuma ja konkreetselt öeldigi, et see suhe ei toimi ja palun koli välja ja anti ka tähtaeg selleks. Täpselt ei mäleta, kas oli see 3 nädalat või 1 kuu. Kõik oli viisakas ja arusaadav ja paistis 100% kindel soov olevat. Päris selge, et oleksin sama päev kohe tahtnud minna, aga see polnud võimalik. Koheselt hakkasin ajama asju, et saada kiiremas korras kolitud. Lõpuks selgus, et 2 nädala pärast korter vabaneb ja isegi veab, et nii ruttu. Aga kokkuleppest ei tahetud kinni pidada ja mulle hakati kiusu tegema ja juba 4 päeva pärast muudkui nina alla hõõruma küsides, et millal ma juba lähen ja eriti haige oli selline kius/kättemaks ei tea mille eest, et ähvardati miski sõbranna koristama kutsuda, et ma ju ei oskavat koristadagi. Õnneks meil ühist last polnud. Oli ühe laps ja teise laps. 2 nädalat täis ja korter vabanes, tuli minu sõbranna appi asju pakkima ja autosse tassima. Mis mehel siis hakkas, et järsku kukkus jooma ja sõbrannale kurtma, et ma temast ei hoovi jne käis ja hädaldas ringi. Ühesõnaga segas pakkimist ja asjade vedu, aga seda kiiremini ka tehtud sai ja minema. Endale tuleb ikka kindlaks jääda, muidu oled tõesti tõsiselt võetamatu.
Muidu jah nagu üks kägu siin soovitas, et teatad konkreetselt ja enesekindlalt ja jääd marurahulikuks. Tähtajast pea kinni, sest muidu võid vaid unistada edaspidisest heast läbisaamisest laste pärast.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Mul on küsimus. Olen oma peas jõudnud otsusele, et oma abikaasaga ühist teed ei soovi jätkata. Nüüd aga küsimus, kuidas see lahkuminek peaks välja nägema? Elame minu nimel olevas majas (lahusvara), kui see maja on ostetud siis, kui olime koos. Lihtsalt temal kaasavara eelmistest suhetest ja lisaks sissemaksuga aitasid minu vanemad.

Lisaks sellele elab tema üks eelmistest lastest meie kodus.

Nüüd küsimus – kuidas nad siit majast enam-vähem viisakalt välja visata? Kuna meil ka ühine laps + ootan tema last, siis ei taha sõjajalal ka lahutada, sest soovin, et lastel oleks isaga normaalsed suhted?

Lahkuminekust olen korduvalt rääkinud – aga see on justkui kurtidele kõrvadele, läheb lihtsalt teise tuppa ja on…

Hetkel on sinu ülesanne ikkagi laps ilmale tuua. Kui mees on vägivaldne, siis on juristide nõu vaja, kuidas asja organiseerida. Kui mees ei ole vägivaldne, siis hakkad oma elu sättima nii, nagu elaksid ja vastutaksid kõige eest ise. Ei oota mehelt mitte midagi, ei taha, et ta aitaks, ei oota teda õhtuti koju ehk siis ei tee midagi, mida teeb tavaliselt suhtes olev inimene. Sul tuleb suhe ENNE ära lõpetada, reaalselt, enne kui füüsiliselt lahku kolite. Oletame, et ajutiselt elaks sinu korteris täiesti võõras mees, kuidas sa siis käituks. Ja see lootus, et edaspidi normaalne suhtlemine säilib viska minema. Arvesta ainult ja ainult isendaga kõiges, mida teed ja kõiges, mis on seotud lastega.  Kuidas sa üksikemana kavatsed sünnitada ? Kuhu paned oma lapse ? Kes sind koju toob. Selliseid asju hakka organiseerima. KUi oled lahus, siis oled lahus ja toetud ainult ja ainult iseendale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist pole elanud üdini nii halvas suhtes, et ma ei usuks, et igast olukorrast annab koos kasvada.

Miks te ise omaenda nõuande järgi elanud pole? Kuidas teil on olnud mitu suhet, aga väidate, et igas olukorras annab lahkumineku asemel koos kasvada. Kui räägite mitmest suhtest, siis järelikult olete kuidagimoodi ikka mitu lahkuminekut ka teinud. Silmakirjalik on anda soovitusi ja õpetusi, kui te isegi pole suutnud oma sõnade järgi elada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame minu nimel olevas majas (lahusvara), kui see maja on ostetud siis, kui olime koos. Lihtsalt temal kaasavara eelmistest suhetest ja lisaks sissemaksuga aitasid minu vanemad.

Mida see lause tähendab? Kas mees on rahaliselt panustanud sinu maja ostu? Kas ta on ostnud sinna mingit hinnalisemat sisseseadet, nt küttesüsteem, köögimööbel, mida ei saa kaasa võtta?

Kui jah, siis esimese asjana leia raha ja maksa talle tagasi tema osa. Vajadusel sõlmi selle maksmise kohta mehega leping. Vastasel korral pole tal millegagi uut elu alustada. Kinnisvaraturul on seis praegu väga tugevalt üürilevõtja kahjuks, koos lapsega on eriti raske uut elukohta leida. Seega tuleb väljakolimise tähtaeg pikem anda, kaks või isegi kolm kuud. Parim oleks ajastada väljakolimine ajale, mil lapse kool on lõppenud.

Kui sulle tundub, et mees ei tee väljakolimise nimel ühtki liigutust, siis otsi talle ise mõned korterid välja ja saada ta neid vaatama.

Kui asi on selles, et mees on töötu või võimetu üüriturul normaalselt konkureerima, siis uuri, kas ta kvalifitseerub sotsiaalkorteri saajate hulka ja nügi ta omavalitsusse vastavat avaldust esitama.

Kui kusagil lähedal elavad mehe vanemad, siis võid nendega rääkida, et nad oma lapse ja lapselapse mõneks ajaks enda juurde võtaksid.

Variante on palju, aga lapsega kaaslast poleks mul küll südant lihtsalt niisama ukse taha tõsta, nende edasise elukäigu pärast muretsemata.

Noh ja muidugi võiksid sa iseendalt küsida, miks sa mehest just nüüd tahad lahti saada, kui uus laps juba hakkama pandud… äkki on ikka hormoonid?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist pole elanud üdini nii halvas suhtes, et ma ei usuks, et igast olukorrast annab koos kasvada.

Miks te ise omaenda nõuande järgi elanud pole? Kuidas teil on olnud mitu suhet, aga väidate, et igas olukorras annab lahkumineku asemel koos kasvada. Kui räägite mitmest suhtest, siis järelikult olete kuidagimoodi ikka mitu lahkuminekut ka teinud. Silmakirjalik on anda soovitusi ja õpetusi, kui te isegi pole suutnud oma sõnade järgi elada.

Mõnikord ju partner teeb ise lõpu. Ega ikka päris nii ei ole, et üks tahab ära minna ja kui teine piisavalt klammerdub ja lömitab, siis jääb suhe kestma ja kasvatakse aga koos edasi. Ja mõni on tagantjärele tark ja kahetsebki, et ise liiga rapsides ja kergekäeliselt lahku läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mees ja minule on täiesti müstiline, mis mehed te endale võtnud olete, kes suhelda ei oska…Ütledki nii selgesõnaliselt, et koli palun välja annan aega jne korrduslikud pooled laste osas lepite kokku.

Krt küll miks te selliseid mehi valite, kes suhelda ei oska…Kuidas nad teid küll ära rääksid? siis pidi küll vist ülim suhtlusoskus olema!!

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris selge, et oleksin sama päev kohe tahtnud minna, aga see polnud võimalik.

Miks polnud võimalik? St ikkagi sõltusid mehest, ei olnud iseseisev? Isegi kui sul oli laps, kes ei olnud teie ühine?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus ei taha vinduda, kui juba TEAVAD, et see suhe õnnelikuks ei tee. Sinu suhtumine on puhas klammerduva naise oma. Kurb.

Aga ikka tehakse selle vindumise ajal veel lapsi juurde. Mis siis, et teavad… Kurb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris selge, et oleksin sama päev kohe tahtnud minna, aga see polnud võimalik.

Miks polnud võimalik? St ikkagi sõltusid mehest, ei olnud iseseisev? Isegi kui sul oli laps, kes ei olnud teie ühine?

Ma ei sõltunud temast mitte kübetki. Kutsus lihtsalt üks hetk enda juurde elama ja selline otsus sai tehtud. Minu korteris olid üürilised sees, kes otsisid uut pinda ja ootasin kuniks leiavad ja saan kolida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris selge, et oleksin sama päev kohe tahtnud minna, aga see polnud võimalik.

Miks polnud võimalik? St ikkagi sõltusid mehest, ei olnud iseseisev? Isegi kui sul oli laps, kes ei olnud teie ühine?

Ma ei sõltunud temast mitte kübetki. Kutsus lihtsalt üks hetk enda juurde elama ja selline otsus sai tehtud. Minu korteris olid üürilised sees, kes otsisid uut pinda ja ootasin kuniks leiavad ja saan kolida.

Siis järelikult sel hetkel ikka sõltusid temast.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et teil isegi veab, et saate mehe kulul elada. Mis head suhet te veel tahate, on muidugi erandjuhtumeid, aga üldiselt tasuta lõunaid pole olemas. Lapse saamise kohta ütleks, et isegi õige otsus, sest olgem ausad, pole vahet laste arvul. Raseduse ajal hakkabki mees närvidele käima hormoonide tõttu ja on tunne, et mees ei mõista, aga tegelt tema ei saagi mõista nagu rase naine. Teise inimese kingadesse on võimatu end panna. Nagu eelpool öeldud, praegu ei läheks kusagile. Ootaks kuni laps on vanem ja siis vaataks uuesti.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd küsimus – kuidas nad siit majast enam-vähem viisakalt välja visata? Kuna meil ka ühine laps + ootan tema last, siis ei taha sõjajalal ka lahutada, sest soovin, et lastel oleks isaga normaalsed suhted?

Ämber Heard ütles, et kõige paremini mõjus Deppile voodisse roojamine

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd küsimus – kuidas nad siit majast enam-vähem viisakalt välja visata? Kuna meil ka ühine laps + ootan tema last, siis ei taha sõjajalal ka lahutada, sest soovin, et lastel oleks isaga normaalsed suhted?

Ämber Heard ütles, et kõige paremini mõjus Deppile voodisse roojamine

Maine hävitas pärast lahutust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Teise lapse soov või siis otsus tuli lihtsalt. Kui me lahku läheme, siis uut meest ma niipea majja ei võtaks. Aga oma lapsele sooviksin nn päris õde/venda. Mul enda vanuses tuttavaid palju – kellel poolõdesid/vendi on lademetes aga reaalselt õde/vend ikkagi see, kellega mõlemad vanemad ühised. Sellest tuli otsus laps saada – ka teine. Lisaks, kas ma tegelikult kunagi veel suhet soovin – ma ei tea. Mu lahkumineku soov jah ei tulene mõnest uuest silmarõõmust vaid tundest, et see suhe ei rahulda mind enam. Ma ei ole õnnelik! Iga mehe samm käib närvidele. Kui vanasti tema Onu Heino naljad meeldisid, siis nüüd on need labased jne.

1 või siis 2 lapsega hakkasaamine on kindlasti raskem, kuid kindlasti on see üks põhjustest, miks soovin lahutust. Ma tunnen, et laps on minu nn kaelas. Kui laps on haige, tal on trenn, esinemine või arst. Kõik asjad on minu organiseerida ja mina pean saama üksi hakkama. Mul on väga hea tugivõrgustik (enda ema, isa ja õe näol) – et kui nt laps haige, siis et saaksin trenni teha, saab ema paar tundi last vaadata. Või lihtsalt laps nt kaks nädalat 24/7 minuga olnud, soovin lihtsalt end ventileerida, saan lapse põhimõtteliselt kohe kuhugi tunniks/kaheks viia. Aga see on siiski minu peal.

Majandusliku poolega hetkel harjun. Ja õpin seda. Viimased 3-4 kuud olen toimetanud, hetkel nt see kuu jäi põhimõtteliselt 100 eurot puudu, et oleks üksi hakkama saanud asjadega. (õnneks on mul sissetulek keskmisest kõrgem ja korterilaen ei ole nii suur). Aga nt lapse trennid ainuüksi on kuus 150 eurot + esinemiseks vajalik. Jne. See excel on mul olemas, samas kui mehe ja tema lapse toit maha võtta, siis võiksin ka kohe hakkama saada. Aga lahku minnes ei saa lubada kindlasti alguses uhkeid reise jne…

Ja loomulikult käib veel näevidele see, et kogu majapidamine on minu õlul! Mehe laps ei ole väikene, kuskil käis see läbi, tegu on 16 aastase klähviva teismelisega ja tema tõttu on meil meeletult ka tülisid. Toon ühe näite – nv helitas mehe ema mulle, kuna meest ka end kodus ei olnud. Et äkki ma saaksin sellele teismelisele 5 eurot anda, ämm kannaks siis tagasi mulle. Kuna teismelisel ei olevat midagi süüa. (miks otse lapsele raha ei kantud, no ma arvan, et see kõne osalt oligi minu näevi ajamiseks). Meil külmkapp täiesti tühi (mainimata jättes, et mina, mu laps kui ka abikaasa olime tegelikult söönud), jah friikartuleid ja pitsat meil kodus ei olnud aga kana riisiga oli antud päeval soojaks toiduks. Lihtsalt teismelisele see ei sobinud ja mööda mehe suguvõsa kuulutas, kui raske elu tal on. Ja polevat juba 3 päeva süüa saanud! Mis mind selle juures vihastas – esiteks ämma käitumine ja teiseks ka mehe oma – oma last ei saa paika panna ja lasta oma emakesel minule helistada ja selle käitumise eest pole keegi minult vabandust palunud või siis mõne sarnase asja tõttu! SH mees ise! No ämmast ja teismeliselt ma ei hakkagi rääkima.

Ma olen siin kõike seda ventileerinud. Jah, eks ma ise ka ei ole järjekindel! Aga see lahkumineku soov on suhteliselt kõrge. Täpsemalt öeldes, see otsus on kindel. Jah meil on häid päevi aga iga aastaga on neid jäänud järjest vähemaks ja pigem ajab mees mind iiveldama kui liblikad lendavad kõhus. Võimalik, et ma seda otsust siis enne beebisündi ei tee, aga siit oleks küsimus.

Mida ma peaks ettevalmistama, et see oleks minule võimalikult valutu? Just beebiga tuleb juurde neid käike jms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

d. Toon ühe näite – nv helitas mehe ema mulle, kuna meest ka end kodus ei olnud. Et äkki ma saaksin sellele teismelisele 5 eurot anda, ämm kannaks siis tagasi mulle. Kuna teismelisel ei olevat midagi süüa. (miks otse lapsele raha ei kantud, no ma arvan, et see kõne osalt oligi minu näevi ajamiseks)

No aga ütlesid siis, et on küll süüa ja kana riisiga? mehest lahkuminek ei lahenda ju seda probleemi või arvad, et siis ämm enam lapselapsest ei huvitu ja laps unustab ämma numbri ära? Sellest räägi oma lapsega, et ärgu tehku draamat ja ostke talle päts leiba või saia kappi, et kui praad ei kõlba, söögu siis seda võiga. Ja ära allu ämma provokatsioonidele. Aga mehest lahkuminekut kergendab, kui on oma vara ja kindel töökoht ja tuled üksi toime oma majapidamisega (mida sa vist tuled, kuna ütlesid, et mees ei aita) ja kahe lapsega (mida sa ilmselt veel täpselt ei tea). Koos on kergem, kui on vähegi normaalne inimene ja võib olla, et osa mehe panusest sa ei märka. Võib ka olla, et ongi mõttetu mees. Igal juhul soovitan ka lahkuminekuga oodata, kuni laps on käes ja mõni kuu sünnitusest möödas. Ega imiku ja plärtsuva teismelisega ka üksi kerge ole ja kui te olete lahus, on teismelisel veel rohkem võimalusi teiega manipuleerida, lisaks võib see teismelisele halvasti mõjuda, kuigi see oleneb ka sellest, milline teie kodune õhkkond koos olles oli.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen:

Teismeline on mehe kaasavara, seega temaga vast kokkupuuteid siis niipalju ei ole. Ämm ei huvitu lapsest tegelikult – mehega ühine laps on 4 aastane, ja sellel ajal on 1 korra tund hoidnud. Ämmale tähtsad vaid lapse esinemistest teadmised, nendega kiigata – aga muidu ei huvitu (no va minu õpetamine ka beebiajal), aga üldiselt last vaja näha pigem mehe pärast, mitte lapse pärast.

Majanduslikult on vast alguses raskem – kindlasti on mehel oma panus ka hetkel olemas, aga see on minu jaoks liiga väike/kaasatulev temaga on liiga suur minu jaoks!

Eks ka 20 aastane naine oskab üht tahta mehelt ja 30 aastane teist, inimesed arenevad – ja vaated muutuvad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

d. Toon ühe näite – nv helitas mehe ema mulle, kuna meest ka end kodus ei olnud. Et äkki ma saaksin sellele teismelisele 5 eurot anda, ämm kannaks siis tagasi mulle. Kuna teismelisel ei olevat midagi süüa. (miks otse lapsele raha ei kantud, no ma arvan, et see kõne osalt oligi minu näevi ajamiseks)

No aga ütlesid siis, et on küll süüa ja kana riisiga? mehest lahkuminek ei lahenda ju seda probleemi või arvad, et siis ämm enam lapselapsest ei huvitu ja laps unustab ämma numbri ära? Sellest räägi oma lapsega, et ärgu tehku draamat ja ostke talle päts leiba või saia kappi, et kui praad ei kõlba, söögu siis seda võiga. Ja ära allu ämma provokatsioonidele. Aga mehest lahkuminekut kergendab, kui on oma vara ja kindel töökoht ja tuled üksi toime oma majapidamisega (mida sa vist tuled, kuna ütlesid, et mees ei aita) ja kahe lapsega (mida sa ilmselt veel täpselt ei tea). Koos on kergem, kui on vähegi normaalne inimene ja võib olla, et osa mehe panusest sa ei märka. Võib ka olla, et ongi mõttetu mees. Igal juhul soovitan ka lahkuminekuga oodata, kuni laps on käes ja mõni kuu sünnitusest möödas. Ega imiku ja plärtsuva teismelisega ka üksi kerge ole ja kui te olete lahus, on teismelisel veel rohkem võimalusi teiega manipuleerida, lisaks võib see teismelisele halvasti mõjuda, kuigi see oleneb ka sellest, milline teie kodune õhkkond koos olles oli.

Kuidas on võimalik, et kirjaoskaja inimene ei oska lugeda või ei saa loetust aru? Pikk vastus aga mõttetu.

Minu meelest on teemaalgatajal lihtsalt siiber kärgperest. Kui sa võtad sellest võrrandist teismelise välja, kas mees käib siis ka nii palju närvidele? Ma loodan, et mitte. Kui teismeline 16 juba on, siis  varsti on hullem möödas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek