Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek ja mehe tehtud kingitused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Lahkuminek ja mehe tehtud kingitused

Postitas:

Plaanis mees elamisest minema saata. Lihtsalt ei armasta teda. Lapsi pole, seega ei pea muretsema, et laps kannatab.
Küsimus nimelt selline- kuna korter on minu oma ja mõned sisustuselemendid oleme kahekesi ostnud, siis kas peaksin talle tema poolt makstud osa tagastama?
Sama küsimus ühe kingituse kohta- nimelt on tegu ca 500 eurose kingitusega, kas selle pean talle tagastama või välja maksma?
Kuna oleme elanud koos vaid aastakese, siis õnneks väga palju tema raha pole korterisse läinud.

Tean, et rumalad küsimused, aga palun abi. Kuidas oleks viisakas? Ei taha teda ära kasutada, ta on tegelikult hea mees. Olen ise süüdi, et kokku kolisime ilma minupoolse suure armastuseta. See oli mõistusega tehtud otsus, mitte südame järgi.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 21:36; 17.07 11:42; 17.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta on hea mees, siis ta ilmselt mingit hüvitist/tagastamist ei taha. Pead pigem toimima selle järgi, mida sinu enda südametunnistus sul teha käsib. Lisaks, siiralt tehtud kingituste tagastamine võib osasid inimesi tõsiselt ja sügavalt haavata – mõtle ka see aspekt enne tegutsemist läbi kui sa ei soovi talle haiget teha rohkem kui antud olukorras hädavajalik.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin mehele kaasa võtmiseks tema ostetud ja ka mõnda kahasse ostetud asja. Kingitusi reeglina ei tagastata, aga kui ta ise küsib, siis annaksin.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitusi ei pakuks, kuid neid asju küll mis pooleks ostetud ja sobib ka tema uude korterisse.
sõltub ju esemest

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitust ei tagastaks. Kahekesi ostetud asjad jagaks ära. Mis on korteris kinni, need jätaks endale. Lahtised asjad pakuks temale.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin talle kõik tagasi, aga meil ei olnud ka väga tsiviliseeritud lahkuminek.
Osad asjad ta tahtis maha jätta, aga ma ei olnud nõus. Viskas siis need ise oma käega prügikasti. Teades teda, oleks sellest hiljem jama tulnud, kui mina need oleksin ära visanud. Oleks tulnud ühel hetkel neid küsima. Nii et kõik viimseni kaasa.

Aga eks sa oma peatset eksmeest tunned paremini. Normaalse lahkumineku puhul ma küsiksin, mida ta tahab kaasa võtta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pakuks midagi tagasi (kui ta just seeselamise ajal pooli kulusid ei katnud).

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole sina, aga asjad on ainult asjad. Kõiki asju saab asendada. Seega, pakuksin kõiki asju, välja arvatud muidugi sulle kuuluvat kinnisvara. Võtku, mida ta südametunnistus võtta lubab. Asjad tulevad ja lähevad, südametunnistus ja aus silmavaade jääb.

Hakata kaklema asjade pärast, on ette kaotatud lahing.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina teadsid, et kolid kokku armastuseta, tema võttis asja tõsiselt? Ja tunnistad, et ta on hea mees? Loomulikult võiks lahkuminek siis olla nii tsiviliseeritud, kui vähegi saab. Kui sisustusasjad kahasse ostetud, siis neid poolitada ju ei saa – normaalne oleks pakkuda, et kui tahab kaasa võtta, siis sa pole vastu. Kingituse tagasipakkumie oleks ehk solvav – aga kui ta peaks näiteks küsima – solvunud inimesed käituvad ettearvamatult – siis annaksin pikema jututa. Tema kaotab ju lõppeks rohkem – kogu loodetud tuleviku. Pealegi mitte enda süül. Asjad on tõesti ainult asjad, neist küll ei maksa kümne küünega kinni hoida. Pigem tasuks teha kõik, mis võimalik, et lahkuminek oleks võimalikult valutu.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist tundub olevat sinupoolse reetmisega, seega mehe asemel annaksin kõik sinult saadud kingitused sulle tagasi (kas neid asju üldse on?) ja ise ka ootaksin sinult kingitusi tagasi. Ise küsima küll neid ei hakkaks. Mõnevõrra oleneb ka kingitusest, kalli kihlasõrmuse võiks tagasi anda, kõrvarõngad hoia endale.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakuksin talle kahasse ostetud asjadest valikut. No nt olete ostnud külmkapi ja teleka, siis emma-kumma võib kaasa võtta. Rahaliselt vast kinni ei maksaks. Kingituste puhul oleneb kingitusest. Kihlasõrmuse annaksin tagasi, muid ehteid mitte.
(No tegelikult- olles ise ühe tõsisema lahkumineku üle elanud, siis ilmselt annaks kõik asjad kaasa, mis ta tahab, peaasi, et läheb. Aga see oleneb väga palju sellest, millise mehega tegu).

Mäletan enda koledat lahkuminekut. Korter oli minu oma, mees elas sees nagu kuningakass. Kahasse asju ei soetanud. Ainsa asjana ostis ta külmiku ja mikrolaineahju, mina jõudumööda kogu ülejäänud korteri sisustuse (aga no see oli minu korter ka, seega ei teinud isegi ettepanekut asi kahasse soetada). Lahku minnes tahtis ta ka külmiku raha (mikrolaineahju viis minema), ma ei olnud nõus. Ütlesin, et külmik on tema oma ja viigu minema. Ta tegi seda ca 3 aastat pärast lahkuminekut. Kui mina elasin juba teises Eesti otsas, olin abielus ja väikese beebiga kodune ning korteris olid ammuilma üürnikud sees. Ühel päeval tuli lampi sõnum, et tema tuleb nüüd homme külmiku järele 😀 Püüa siis organiseerida üürnikud koju ja samal ajal neile ka uus külmik. Ühte seika mäletan veel, kui ta keset esikut seisis, sõrgkang peos ja tahtis põrandat üles võtta. Et see on tema pandud. Aga parkett oli ju minu ostetud! Igatahes, maha see põrand jäi, kuid korralik närvipinge oli lahkuminnes üleval, et mida ta nüüd veel korteris enda omaks/enda tehtuks peab. Rääkimata sellest, et ta ei tagastanud võtmeid, ei tulnud asjade järele jne. Pakkisin lõpuks ise ja saatsin ta õe juurde. Lõpuks käis oma pilguga veel ikkagi üle vaatamas ja saime linnas kokku, et võtmed üle anda. Käe otsas rippus tal kilekott teki ja padjaga. Tekk oli kusjuures minu ema antud. Kui nende kohta küsisin, siis ütles, et “arvestades seda, mida tema kaotas, kui ma ta maha jätsin, olen ma kergelt pääsenud”. Noh.. mis sa sellisega teed. Lõin käega, võtsin võtmed ja tänasin taevast, et see läbi sai.
Aa, hiljem avastasin, et mingil hetkel oli ta ka kihlasõrmuse mu ehtekarbist kaasa võtnud (aga no sellega ma nkn midagi peale poleks ju hakanud).

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist tundub olevat sinupoolse reetmisega, seega mehe asemel annaksin kõik sinult saadud kingitused sulle tagasi (kas neid asju üldse on?) ja ise ka ootaksin sinult kingitusi tagasi. Ise küsima küll neid ei hakkaks. Mõnevõrra oleneb ka kingitusest, kalli kihlasõrmuse võiks tagasi anda, kõrvarõngad hoia endale.

Milleks kingitusi tagasi anda? Kingiti ikka headel aegadel, näidates sellega nii asutust, tundeid jne.
Sinu loogika järgi oleks ju väga odav sekspartnerit omada, teed aga kalleid kingitusi, tüdined ära, lähete lahku, siis küsid kingitused tagasi ja hakkad uuele kinkima.
Tasulistele pead raha maksma, sinusuguste puhul tuleks vaid ühekorra investeerida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krt ärge nimetage oma poiss-sõpru oma meesteks. Hakkasin juba teemat lugema, kui sain aru, et polegi mingit teemat, igaüks võtab oma seitse asja ja lähete lahku. Mingeid kinke ei tagastaks kellelegi ega nõuaks tagasi, minevik on ju olnud ja las tema olla. Paari ühiselt ostetud asja jagamisega saate ehk hakkama.
Ja ära ütle nii ülbelt “plaanis mees elamisest minema saata”. Mees pole mingi ori ega teenija, et kui tahad, võtad, ja kui tahad, saadad ära. Su suhtumine on imelik.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis mees elamisest minema saata. Lihtsalt ei armasta teda. Lapsi pole, seega ei pea muretsema, et laps kannatab.

Küsimus nimelt selline- kuna korter on minu oma ja mõned sisustuselemendid oleme kahekesi ostnud, siis kas peaksin talle tema poolt makstud osa tagastama?

Sama küsimus ühe kingituse kohta- nimelt on tegu ca 500 eurose kingitusega, kas selle pean talle tagastama või välja maksma?

Kuna oleme elanud koos vaid aastakese, siis õnneks väga palju tema raha pole korterisse läinud.

Tean, et rumalad küsimused, aga palun abi. Kuidas oleks viisakas? Ei taha teda ära kasutada, ta on tegelikult hea mees. Olen ise süüdi, et kokku kolisime ilma minupoolse suure armastuseta. See oli mõistusega tehtud otsus, mitte südame järgi.

Kas pead mehe väljatõstma?
Viisakas oleks küsida mehe käest, mis tema arvab. Kui sobis magada, sobib ka küsida, kas ta vajab kompensatsiooni tehtud kingituste eest. Kuidas oleks viisakas käituda inimesega, kelle oled endale nii lähedale lasknud, et sobis koos magada? Mees on vähemalt ausat ja otsekohest jutuajamist väärt. Nii et räägi mehega. Ei pea ju vaenlastena lahku minema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli meelde ammune seik oma sugulasest, kes toonasest poiss-sõbrast oli lahku läinud. Olin tal külas, kui äkki ilmus kohale seesama vana poiss-sõber koos oma uue pruudiga. Mees tuligi selle pärast, et kingitusi tagasi nõuda. Kusjuures oleks veel olnud väärt kingid, aga ei – mingi kaisuloom, hõbesõrmus (võite naerda, aga oli 90ndate algus) jne.

Täiesti imelik on sellisele nõudmisretkele kaasa võtta oma uus tüdruk muidugi, aga ilmselt see neiu oli seal näitamiseks – umbes nii, et mul ükskõik, et sa mu maha jätsid, mul juba uus naine ka. Aga nendest kinkide tagasinõudmisest oli kohe aru saada, et mees oli väga haiget saanud. Ükski terve mõistusega inimene ei lähe eksilt suvalist pudi-padi tagasi nõudma. Ju arvas, et teeb eksnaisele “tagasi”.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei ole just suguvõsa hinnatud ehted või värgid, siis mida mees su naisteträniga pihta hakkab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pead mehe väljatõstma?
Viisakas oleks küsida mehe käest, mis tema arvab.

Ta ju küsibki praegu mehe käest ju. Sest ega see mingi salajane foorum ei ole, mees võib seda ju vabalt lugeda.
Ja vastata. Et ta ei taha mitte midagi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:48; 17.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lugupidamatu eksabikaasa kolis end välja nii, et võttis kõik kingitud vidinad tagasi, kuni platsmassist eheteni.

Olime koos 12 aastat, lahku läksime peale pikka vindumist, kuna tema ei suutnud joomist ja kasiinosid jätta.

Olime aasta lahus, temal vahepeal juba kaks pruuti, mina vallaline.

Lõpuks sain ta oma korterist välja (ise üürisin vahepeal), maksin talle tema osa välja, kuigi korter minu pärandi eest ostetud.

Tundus, et kõik oli maha rahunenud. Tal uus pruut, kiitles kui hea ja kena jne.

Läksin reisile, leppisime enne kokku, et kui oma vähesed asjad ära viib, siis need ja need. Suisa detailselt leppisime, tegime lepingu isegi.

Koju naastes avastasin, et kadunud olid ka pooled mu ehetest, mida tema luges enda ostetuteks; pluss reisidelt koos hangitud ja minu valitud (ja ka tasutud) suveniirid – vaasid, sisekujunduselemendid jms. Hiljem avastasin, et ta viis need uue naise koju, kus siis daame neid uhkelt instas esitles…

Kuigi mul oli paber… ajas asi naerma. Rohkem ma temaga pole suhelnud. Hea, et end nii otsustavalt minema viis. Vaene uus naine, kenitleda eksnaise asjadega…

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:59; 22.07 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeksin nagu paljud siinsed vastajad – pakuksin kahepeale ostetud asjadest valikut, kas tahab midagi kaasa võtta. Või kui tal midagi vaja pole, siis pakuks rahalist kompensatsiooni. Ei arvutaks küll täpselt välja, aga kui asjade ostuväärtus nt 800, siis pakuks nt 200 või 300. Muidugi kui oled madalapalgaline ja see raha määrab su igapäevases hakkamasaamises palju, tema aga rikkam, siis pole mõtet pakkuda. Kingitust ei pakuks, arvan ka, et see oleks lausa ebaviisakas. Kui ta just ise ei küsi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi küsis kihlasõrmuse kohta- sellist asja pole. Pole mind elus keegi naiseks palunud. No 2-3 aastat on juba suhet ka, selle aja peale pole teemaks võetud.
Mis mehel viga, naine kraamib tuba ja teeb süüa. Mees ainult vedeleb diivanil ja mängib tab-is mänge. Ei suuda seda taluda, kui suurt armastust ka pole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 21:36; 17.07 11:42; 17.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mõistlik mees, siis räägiks tõesti temaga asjadr suhtes läbi, et kas ta tahab neid kaasa võtta (raha pakuks ainult siis, kui väga tahad neid endale hoida ja sobivad koju suurepäraselt). Sama ka selle hinnalise kingitiusega. Kui väga tahad hoida endale, siis ütle talle seda ja paku, et oled valmis välja ostma. Kui on suguvõsa pärandus – ehe või muu väärtasi, siis kindlasti anna tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugupidamatu eksabikaasa kolis end välja nii, et võttis kõik kingitud vidinad tagasi, kuni platsmassist eheteni.

Olime koos 12 aastat, lahku läksime peale pikka vindumist, kuna tema ei suutnud joomist ja kasiinosid jätta.

Olime aasta lahus, temal vahepeal juba kaks pruuti, mina vallaline.

Lõpuks sain ta oma korterist välja (ise üürisin vahepeal), maksin talle tema osa välja, kuigi korter minu pärandi eest ostetud.

Tundus, et kõik oli maha rahunenud. Tal uus pruut, kiitles kui hea ja kena jne.

Läksin reisile, leppisime enne kokku, et kui oma vähesed asjad ära viib, siis need ja need. Suisa detailselt leppisime, tegime lepingu isegi.

Koju naastes avastasin, et kadunud olid ka pooled mu ehetest, mida tema luges enda ostetuteks; pluss reisidelt koos hangitud ja minu valitud (ja ka tasutud) suveniirid – vaasid, sisekujunduselemendid jms. Hiljem avastasin, et ta viis need uue naise koju, kus siis daame neid uhkelt instas esitles…

Kuigi mul oli paber… ajas asi naerma. Rohkem ma temaga pole suhelnud. Hea, et end nii otsustavalt minema viis. Vaene uus naine, kenitleda eksnaise asjadega…

Vaene puruloll sina ma ütlen. Üürisid vahepeal korterit ja lasid eksmehel sinu pärandi eest ostetud korteris elada? Ja sellest ei piisanud veel, maksid talle tema osa? välja, millise OSA siis täpsemalt? Ja oodake, see pole veel kõik (nagu halvas teleturu reklaamis), sa lasid tal ka enda asjadest korteri tühjaks vedada, enne olid lahkelt andnud talle oma korteri võtme.
TULE ANSIP APPI tõesti!

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:49; 23.07 08:19; 29.07 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosostetud suured asjad võib tõesti ära jagada, aga kingitused KUULUVAD kingi saajale. Kingitus ei ole laen. Kihlasõrmus antakse tagasi, kui kihlumisele abiellumist ei järgne, aga siin pole see oluline, sest naine kolis “mõistusega” (???) tehtud otsuse alusel enda juurde sisse talle sobimatu mehe, kelle vastu tal isegi tundeid polnud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:02; 17.07 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosostetud suured asjad võib tõesti ära jagada, aga kingitused KUULUVAD kingi saajale. Kingitus ei ole laen. Kihlasõrmus antakse tagasi, kui kihlumisele abiellumist ei järgne, aga siin pole see oluline, sest naine kolis “mõistusega” (???) tehtud otsuse alusel enda juurde sisse talle sobimatu mehe, kelle vastu tal isegi tundeid polnud.

Mis siin imelikku on? Enne tulebki proovida kooselu, et välja selgitada, kas inimesed sobivad või mitte! Mis siin imelikku on, kui otsuseid mõistusega teen? Kas on parem käituda nagu tibuemmed, kes tölliga, kelle vastu neil on meeeletu armastus, kohe lapsed teevad?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 21:36; 17.07 11:42; 17.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on parem käituda nagu tibuemmed, kes tölliga, kelle vastu neil on meeeletu armastus, kohe lapsed teevad?

Just, sest ainult need kaks võimalikku varianti ongi – kas kokku kolida ja siis alles aru saada, et see “mõistusemees” pole üldse sinu jaoks või kohe tited teha. Mingi enne kokkukolimist tuttavaks saamine pole enam moes.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:02; 17.07 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks pigem kus seda head meest edaspidi kohata võib? Mis vanuses ka mis sorti me he’s tegu? Ja kuhu ta siis peale välja tõstmist kolib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus nimelt selline- kuna korter on minu oma ja mõned sisustuselemendid oleme kahekesi ostnud, siis kas peaksin talle tema poolt makstud osa tagastama?
Sama küsimus ühe kingituse kohta- nimelt on tegu ca 500 eurose kingitusega, kas selle pean talle tagastama või välja maksma?

Võid. Aga ei pea. Eks see ilus oleks. Kui see 500eurone kingitus on nt telefon, siis selle tagastamine tundub mõttetu. Aga räägi parem selle mehega ise, mida tema asjast arvab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese asjana vaheta korteri lukud.

Kui pole abielus, siis ei ole mingit kohustust midagi tasaarveldada.

Mehed lähevad lahkuminekul vahel täiesti hulluks ära. Istuvad peale lahkuminekut korteris edasi ja varastavad, mis vähegi lahtine. Ühel töökaaslasel oli mees, kes peale lahkuminekut ronis sünnipäevale ja üritas siis varastada eksi perekonnareliikviaid. Õnneks passiti talle peale.

Võib-olla see on linnalegend aga üks olevat enne lahkumist kardinapuu toru sisse krevette toppinud. Sellest tekkib jõle hais.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese asjana vaheta korteri lukud.

Paniköör kah kohal.
Sulle on see kindlasti uskumatu, aga osad veel leiavad omale ka mehi, kes pole pisisulid ega pätid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:48; 17.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugupidamatu eksabikaasa kolis end välja nii, et võttis kõik kingitud vidinad tagasi, kuni platsmassist eheteni.

Olime koos 12 aastat, lahku läksime peale pikka vindumist, kuna tema ei suutnud joomist ja kasiinosid jätta.

Olime aasta lahus, temal vahepeal juba kaks pruuti, mina vallaline.

Lõpuks sain ta oma korterist välja (ise üürisin vahepeal), maksin talle tema osa välja, kuigi korter minu pärandi eest ostetud.

Tundus, et kõik oli maha rahunenud. Tal uus pruut, kiitles kui hea ja kena jne.

Läksin reisile, leppisime enne kokku, et kui oma vähesed asjad ära viib, siis need ja need. Suisa detailselt leppisime, tegime lepingu isegi.

Koju naastes avastasin, et kadunud olid ka pooled mu ehetest, mida tema luges enda ostetuteks; pluss reisidelt koos hangitud ja minu valitud (ja ka tasutud) suveniirid – vaasid, sisekujunduselemendid jms. Hiljem avastasin, et ta viis need uue naise koju, kus siis daame neid uhkelt instas esitles…

Kuigi mul oli paber… ajas asi naerma. Rohkem ma temaga pole suhelnud. Hea, et end nii otsustavalt minema viis. Vaene uus naine, kenitleda eksnaise asjadega…

Vaene puruloll sina ma ütlen. Üürisid vahepeal korterit ja lasid eksmehel sinu pärandi eest ostetud korteris elada? Ja sellest ei piisanud veel, maksid talle tema osa? välja, millise OSA siis täpsemalt? Ja oodake, see pole veel kõik (nagu halvas teleturu reklaamis), sa lasid tal ka enda asjadest korteri tühjaks vedada, enne olid lahkelt andnud talle oma korteri võtme.

TULE ANSIP APPI tõesti!

ja lisaks sellele piilub veel siiani mehe uue naist instat 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek ja mehe tehtud kingitused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.