Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek sõbralikult ja valutult- kas on võimalik?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lahkuminek sõbralikult ja valutult- kas on võimalik?

Postitas:

Lihtsalt ajaviiteks- on keegi kogenud või kõrvalt näinud sellist asja? Mis te arvate, kas üldse on võimalik lahku minna ilma tülide jm jamata?
Millistel tingimustel, kuidas?
Tundub kuidagi uskumatu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud. Juhtub see siis, kui mõlemad paralleelselt on tulnud järeldusele, et see kooselu neid ei rahulda ja see, et teine samuti leiab, on paras kergendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud. Mõlemad tegelikult armastasid üksteist. Aga mingi väärarusaama tõttu läksid lahku. Pärast selgus, et mõttetu asi ja nad on jälle koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei usu, et mingeid sõbralikke ja valutuid lahkuminekuid on. No kui koos on oldud loetud kuud, siis tõesti vast, kuid muidu mitte. Kõige sagedamine minnakse lahku, et üks osapool petab. Olgu siis lahkumineku algataja kes tahes, siis tülideks on fooni seadnud valed, ootamatused ning mõlema osapoole jaoks täiesti uus olukord.
Siis on ka muid lahkuminekuid, kuid kõikide puhul on kogu lahkuminek väga valus kogemus, isegi kui selles on osake kergendust. Paljud suudavad teineteise eest head nägu teha, kuid tõde on see, et varem või hiljem tulevad ikkagi emotsioonid esile. Siis jälle võtab terve igavik aega, et need emotsioonid lahtuks.
Kunagi võib-olla võib tõesti väita, et lahkuminek oli hea ning nüüd on läbisaamine paremgi, kuid mina ütlen küll seda, et mõnikord tasub lihtsalt kehv suhe korda teha, mis võtab vähem energat, kui pärast väga pikalt neid lahkuminekust tingituid emotsioone kannatada.
Kõige nõmedam on see, et kui sul on inimesega lapsed, siis olgu see lahkuminek kui valutut tahes, olgu osapooled kui intelligentsed tahes, siis selle teise inimesega jäädakse seotuks elu lõpuni, mis minu arvates teeb selle lahkuminemise algus eriti karmiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 17:28; 02.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kui ikka ühel poolel veel tunded on (nagu enamus kordadel on), siis see paraku võimalik ei ole. Minu arust siis.[/tsitaat]

Selline väljend võib mõnele inimesel sellise eksiarvamuse anda, et kui tundeid enam pole, siis lahkuminek kergem. Mina läksin lahku (st jäeti maha) ja ma ei ütleks, et mul nüüd enam mingeid armastuse tundeid endise abikaasa vastu on, kuid tugevad emotsioonid on, mis on seotud just sellega, et mulle valetati, sõideti nii sada korda üle ning tehti teadlikult haiget. Nüüd on see valu nii tugevalt sees, mistõttu on minu suhtlus ainult kaitsepositsioonilt, mis iseenestest on olukord, mis tekitab konflikte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 17:28; 02.09 17:34;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen näinud. Juhtub see siis, kui mõlemad paralleelselt on tulnud järeldusele, et see kooselu neid ei rahulda ja see, et teine samuti leiab, on paras kergendus.[/tsitaat]Noo, ka siin eelneb ikka periood tülisid ning kahtlusi. Lahkuminek ise võib olla kerge ja rõõmus, kui selline tüliperiood läbitud, olen sedagi näinud, kuid lahkuminekule eelnevad aastad siiski oli pidev hõõrumine ja tülid ja tüdimused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vast ehk siis, kui armastajatest on saanud aja jooksul ainult sõbrad, elatakse koos nagu õde ja vend. Ning ilmselt ei tohiks ka kolmandaid osapooli (veel) asjasse segatud olla….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates teevad lahkumineku inetuks kaks asja: haavatud ego ja raha. Kui osatakse lahku minna nii, et egod terveks jäävad – kui ei olegi mängus kedagi kolmandat/huvitavamat/paremat, vaid kaks inimest lasevad teineteist vabaks, kuna koos olles tuleks neil teha liiga suuri kompromisse ja kumbki ei saavutaks seda, millest tegelikult unistab – siis see on pool asja. Teine pool oleks see, kui kumbki oleks ka ainult iseenda poolt seni saavutatu/teenituga rahul. Võtaks oma kümme asja, elukoht müüki, raha pooleks ja rahu majas. Meie aja häda on aga see, et vähestel on enda meelest piisavalt ja sellelt pinnalt on inetused kerged tulema. Kui lapsed ka mängus, siis veel eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole võimalik, see on naiivsete illusioon

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkuminek ilma tülitsematta on täitsa võimalik,räägin omast kogemusest. Kas see ka valutu oli,siis minule oli see kergenduseks,aga teist poolt ei tea. Kui ikka üks pool ei taha tülitsemist ja õiendamist,siis ka konflikti ei teki.Tavaliselt on siis naised need,kes hakkavad õelutsema,kisama ja õiendama. Tuttavad läksid lahku,siis oli see paras seebiooper. Mingid utoopilised nõudmised ja nt. helistamised uuele elukaaslasele jne. Minul sellist asja ei olnud.
Võib olla ka sellepärast,et tulin tulema oma asjade,lapse ja koeraga ning mingeid nõudmisi ei esitanud. Miks see lahkumineku hetk mulle kergenduseks oli-kuna olin selle 1,5a.tagasi petmisest teada saades läbi elanud.
Minu soovitus siin kohal oleks,et kui tahad väärikalt suhet lõpetada,tee seda enne uue alustamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa leidis endale kunagi väidetavalt uue hingesugulase. Mis siin ikka näägutada ja tülitseda, kui mees omadega juba nii kaugel on… Läksimegi rahumeelselt lahku, ehk ma pakkusin, et lahutame ja ma kolin välja. Tegimegi nii.
Muidugi oli mul valus ja halb, armastasin, mis parata. Tema aga ei armastanud ja mida seal enam kinni hoida on. Mu tunded vähenesid nagunii kiirelt kui aru sain, et mehe pähe mahub vaid see teine naine.
Läksime lahku, mees kolis kohe silmarõõmuga kokku. Suhtlesime edasi, rahumeelselt, teemaks lapsed, ühisvara jagamine. Mina ei süüdistanud, mees ei pidanud end seega ka kaitsma ja asjad laabusid.
Siis aga tuli mu ellu uus õnn, mõne aja möödudes abiellusime. Ja eksmees muutus vaenulikuks. On seda siiani.
Nii et lahku läksime rahumeelselt ja sõbralikult, aga lahus elades me sõbralikult läbi ei saa. Mina küll üritan, laste pärastki, armastust tema vastu juba ammu ei tunne, tema aga isegi mitte ei ürita. Ma ei saa aru…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need nö sõbralikud ja valutud lahkuminekud on võimalikud vaid juhul kui osapooltel on säilinud austus teineteise vastu.
Neid juhtumeid on aga ülivähe.
Mu oma lugu oli ka üsna draamat ja karjumist täis. Läksime lahku, sest mees leidis teise, samuti nö hingesugulase. Miks ta seda hingesugulast aga minuga petta tahtis, vat see jäi mulle mõistatuseks. Mina, lammas muidugi läksin sellega kaasa ka. Algul lootusest, et mees tuleb tagasi ja siis juba kättemaksuks uuele naisele. See jama kestis ikka mitu aastat.
Siis tuli mul mõistus pähe ja ma lõpetasin suhte eksiga. Alles siis sain näha oma eksmehe tõelist palet ja seda milline tõbras temas tegelikult peitus.
Paljudel juhtudel ongi nii, et üks pool tahab küll minna lahku, aga siiski säilitada võimu ja valitsemise teise poole poole üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kunagi võib-olla võib tõesti väita, et lahkuminek oli hea ning nüüd on läbisaamine paremgi, kuid mina ütlen küll seda, et mõnikord tasub lihtsalt kehv suhe korda teha, mis võtab vähem energat, kui pärast väga pikalt neid lahkuminekust tingituid emotsioone kannatada.
Kõige nõmedam on see, et kui sul on inimesega lapsed, siis olgu see lahkuminek kui valutut tahes, olgu osapooled kui intelligentsed tahes, siis selle teise inimesega jäädakse seotuks elu lõpuni, mis minu arvates teeb selle lahkuminemise algus eriti karmiks. [/tsitaat]

Olin valiku lävel: minna või andestada. Ja siinkohal saigi üsna määravaks ülaltoodud mõte. Kas on mõtet kohe hakata lahku minema, kui tead, et varem või hiljem muutub see inetuks (teades kui emotsionaalne minu abikaasa on) ning kõige suuremaks kannatajaks on laps. Arvan ka, et vahest on lihtsam hakata katkist asja parandama, kui seda veelrohkem kildudeks visata. Tunded polnud kuhugi kadunud, vaevalt, et see lahkuminekki oleks tundetult tulnud.
Seda, et nii lahkuminek kui ka edasised suhted alatiseks sõbralikeks jäävad .. ma arvan, et seda on väga väga väike protsent. Varem või hiljem saavad emotsioonid võitu: raha, ego, lastekasvatamine, kinnisvara ja varasemate vigade ülesotsimine ja näkku ütlemine….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Muidugi on. Ma olen kaks korda nii teinud.
Esimesel juhul oli isegi laps mängus, ikka saime üsna emotsioonideta lahku mindud.
Teisega lapsi ei olnud, mina jätsin ta lihtsalt maha, kuna ta ei tahtnud muga abielluda 😛 Tal vist natuke valus oli, igal juhul võttis aru pähe ja oma järgmise pruudiga juba abielluski 🙂 Nüüd oleme täitsa head sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin valutult ja sõbralikult. Mul olid tunded ammu otsas ja sellepärast saigi valutult ja sõbralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttavad läksid sõpradena lahku, sest ei saanud lapsi. kõik näitajad olid korras, aga lapsi ei saanud. leidsid mõlemad üsna kohe uue paarilise ning 2 a hiljem said kuuajase vahega uute kaaslastega lapsed. kuna sõpruskond oli suures osas ühine, siis suhtlevad mõlemad pered siiani väga tihedalt ning vajadusel hoitakse üksteise lapsigi.
naabrid läksid ~15 a tagasi lahku. miks, ei teagi, igatahes mees käis tihti lapsi vaatamas ning suhtlesid sõbralikult. paar aastat hiljem leidis naine uue mehe, kuid eks käis ikka lastel külas ning sõbrunes uue mehega. käib vahel lõunal, vahel jõmisevad uus ja vana mees poole ööni aias õllepudeli seltsis, teevad sauna jne. nüüdseks lapsed suured ning kodust lahkunud, aga eksmees käib ikka siin. vahel on tal mõni naisterahvas ka kaasas, aga pikka kindlat suhet pole näha olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin valutult ja sõbralikult lahku peale 20ne aastast abielu. ei olnud mingit kaklemist, erimeelsusi vara või laste jagamisel ega midagi muud sellist.
ei mingit kättemaksu, kaugaste kodaratesse loopimist jne. milleks?
saame praegugi suurepäraselt läbi. sünnipäevadel üksteisel just ei käi, aga täiesti sõbralikud suhted on säilinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin 9 aastat kestnud kooselu. Peres 1 laps, elukaaslane ei olnud lapse isa. Lahku kolimine möödus rahulikult, pidev suhtlus jäi.
Küll aga hämmastas mind elukaaslase jätkuv hoolivus lapse suhtes.
Käidi 2-3 korda nädalas väljas ja korra nädalas käis laps “isa” juures õppimas. Kuna sõpruskond oli üks, siis trehvasime ühistel üritustel.
Sümpaatsusega tõdesin, et härra oli jäänud viisakaks ja polnud kolmandate osapooltega arutanud lahutuse tagamaid. Sama tegin ka mina.

Kogu see lahutuse käik pani mind meest rohkem hindama, ca aasta pärast kolisime kokku tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie läksime eksiga lahku, kummaldi tundeid enam polnud. Oli lihtsalt väga tugev harjumus. Eks algul ajasime üksteist vihale küll. Ei teagi miks, aga mõlemad üritasime näidata, et meil on omal ka elu ja see lahkuminek meid üldse ei koti. Püüdsime üksteisele haiget teha. Paar kuud kestis see jama, siis tekkisid mõlemale juba uued silmarõõmud ja hakkasime lihtsalt hästi läbi saama. Praegu suhtleme isegi samas seltskonnas. Mõlemal on uued elud ja oleme õnnelikud uute partneritega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek sõbralikult ja valutult- kas on võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.