Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkumisavaldus ja puhkus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lahkumisavaldus ja puhkus

Postitas:
Kägu

Tere,

soovin lahkumisavalduse tööandjale esitada nii kiirelt kui võimalik. Tean, et 1 kuu hoitakse mind kinni.

Mul on juuli lõpus 2 nädalat korraline puhkus sisse planeeritud. Mis oleks kasulikum kas lahkumisavaldus esitada täpselt 1 juuli, et viimaseks tööpäevaks jääks 31 juuli sh siis olen puhkusel viimased kaks nädalat. Või võiksin esitada lahkumisavalduse juba nüüd ja viimaseks tööpäevaks jääks 22 juuli ja siis makstakse alles jäänud puhkusepäevad lihtsalt välja.

On sellel mingit vahet üldse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt igaks juhuks küsin, et kas need puhkusepäevad on arvestatud kogu 2022 aasta kohta või kuni juuli lõpuni? Kui sa lahkud töölt keset kalendriaastat, siis võib juhtuda, et sa puhkuseplaani oled pannud rohkem päevi kui tegelikult välja teeninud oled. Sel juhul on nii, et kui sa annad lahkumisavalduse kohe 1 kuu ette, siis makstakse sulle välja tasu juuli keskpaigani välja teenitud ja kasutamata puhkuse eest. Kui sa annad lahkumisavalduse sisse juuli alguses, võib juhtuda, et osa puhkusepäevadest on veel väljateenimata ning nende eest tasu ei saa (või pead veel lausa tööl olema).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt igaks juhuks küsin, et kas need puhkusepäevad on arvestatud kogu 2022 aasta kohta või kuni juuli lõpuni? Kui sa lahkud töölt keset kalendriaastat, siis võib juhtuda, et sa puhkuseplaani oled pannud rohkem päevi kui tegelikult välja teeninud oled. Sel juhul on nii, et kui sa annad lahkumisavalduse kohe 1 kuu ette, siis makstakse sulle välja tasu juuli keskpaigani välja teenitud ja kasutamata puhkuse eest. Kui sa annad lahkumisavalduse sisse juuli alguses, võib juhtuda, et osa puhkusepäevadest on veel väljateenimata ning nende eest tasu ei saa (või pead veel lausa tööl olema).

Tööl ei pea olema (meil ei ole sunnitööd), küll aga kui on puhanud rohkem kui väljateenitud, võib selle lõpparvest kinni pidada ja kui see ei kata, peab lausa tagasi maksma.

Endal kogemus kolleegi suure nördimusega, kes puhkas suvel 28 päeva ja lahkus septembris, läks isegi töövaidluskomisjoni. Aga kaotajaks ta jäi.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlikum on igal juhul anda avaldus sisse ja kui on puhkusepäevi ole kompenseeritakse see rahas. Tegelikkuses pole mingit vahet, kas puhkad päevad, saad puhkuse raha ja lõpparve. Või saad lõpparve – keegi ei keela ka siis puhata enne kui uuele tööle asud.

Kuid paika peab jah see, et ette poleks puhatud – muidu peetakse lõpparvest kinni või maksad juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkumisavaldus ja puhkus