Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkumisavaldus vanemahüvitise ajal. Palun nõu

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lahkumisavaldus vanemahüvitise ajal. Palun nõu

Postitas:
Kägu

Laps 10 kuune. Plaanin anda tööandjale lahkumisavalduse, et saaksin Töötukassa kulul ennast koolitada. Vanale töökohale naasta ei kavatse ja plaanin lapsega kodus olla veel u 2 aastat. Seega tahaksin aega targalt kasutada. Teoorias tundub kõik lihtne, aga kardan, et ei ole kõigele mõelnud. On kellelgi vastavat kogemust või mõtteid millega peaksin mainitud viisil käitudes arvestama.

Ette tänades
S.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötukassa kulul sa ennast niisama koolitada ei saa: see sõltub, kas mahud toetuste saamiseks ette nähtud raamidesse. Milline on valitud eluala, millega tegelema kavatsed hakata? Lühiajalised koolitused ei anna Sulle konkurentsivõimelist kutsetunnistust näiteks. Koolitust töötutele pakutakse selleks, et nad võimalikult kiiresti tööturule tagasi liiguksid. Oled lapsehoolduspuhkusel, saad vanemahüvitist – alusta mitte lahkumisavaldusest, vaid karjäärinõustamisest. Koondamine võib Sulle paari aasta jooksul iseenesest tekkida näiteks. Teooria, eriti kiirustav teoreetika, on kuradist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsehoolduspuhkusel töötuna arvele ennast võtta ei saa. Kui sul on plaanis olla lapsega kodune, kuni ta saaks 2, siis seda saad sa teha ainult lapsehooldupuhkusel olles või lihtsalt töötuna. Kui laps saab 1,5 ja emapalk lõppeb ja siis kohe töötuks võtta siis nende mõte on jah sind kiiresti tööle saada, mitte sind pool aastat koolitada ja siis vaatama hakata, et kuhu tööle. Muidu noortele emadele, kes tööturule naasevad, on igasuguseid ernivaid võimalusi, töötukassal siis 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti pole tark ise töölt lahkuda. Isegi kui uus töö teada ja ootamas, tasub sinna tööle asuda, katseaeg läbida jne. Alles kui 100% tead, et vanasse kohta ei naase, esitad 30p enne lapse 3a saamist lahkumisavalduse.

Eriti ei maksa kiirustada, kui reaalset töökohta pole silmapiirilgi. Viimaste aegade kogemused Töötukassa koolitustega on juba vastatud: saada on raske, eriti sulle vajalikku mitte mingit üldkursust (kuidas koostada CV, arvuti algõpe vms) ja ise lahkunud väikse lapse ema ei pruugita üldse kursustele saatagi.
St kui tõesti oled kindel koolitussoovis siis esiteks (ikka enne lahkumisavaldust) tasub saada sealt kindel vastus, et kui jääd töötuks, siis vastav koolitus on sulle võimalik.

V-o selle 2a jooksul tekib vanas kohas hoopis koondamissituatsioon vms?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riskantne. Ega TK neid koolitusi eriti lahkelt ei anna – mina nt taotlesin 8 erinevat (kõik erialased ja põhjendatud), sain ühe. Tallinnas. Maakonniti on kuuldavasti erinevalt.
Koolitusi (tasuta) tehakse ka väljaspool TK-t. Uuri nt
https://www.hm.ee/et/tegevused/taiskasvanuharidus/tasuta-kursused

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul, teemaalgataja, on naiivsevõitu ettekujutus asjast. Minu kogemus on, et koolituse saamiseks peab olema see ikka väga hästi ära põhjendatud.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkumisavaldus vanemahüvitise ajal. Palun nõu