Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkunu laenud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Lahkunu laenud

Postitas:
Kägu

Huvitav, kes tasub lahkunu laenud, mis ta on oma nimele võtnud, kui tal on vaid alaealine laps ja abielus ei ole ?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis tasub alaealine laps, kui ta pärandi vastu võtab (st. kui tema eestkostja pärandi vastu võtab).

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka, mis laenudega tegu. Väiksemaid laene/järelmakse saab nt II samba rahast tasuda kui seal on.

Alaealise eeskostja võib teha otsuseid lapse hüvanguks seega nt kodulaenu puhul on vist lubatud siiski ka eluase maha müüa, et laen tasuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näiteks ravi jaoks vaja läinud mõnetuhandest laenu saab siis II sambast nagu aru saan ?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näiteks ravi jaoks vaja läinud mõnetuhandest laenu saab siis II sambast nagu aru saan ?

II sammas pärandub edasi, see on võimalik jah pärijal välja võtta ja vajadusel sealt saadud rahast laen maksta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile vastuste eest !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tal oli oma kinnisvara?  Siis peab pärandi kindlasti vastu võtma ja laenud ära maksma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui alaealine laps on pärija, siis on kohustuslik pärandavara invetuur. Kui inventuurist selgub, et võlgu on rohkem, kui vara on kohustus esitada pärandvara pankrotiavaldus kohtule.

Teiseks – kui on teada, et võlgu on rohkem, saab alaealine kohtu loal loobuda pärandvarast.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võlgu on rohkem kui vara, peab keegi sellel alaealisel aitama hoolitseda selle eest, et ta õigel ajal teeb pärandi vastuvõtmisest keeldumise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pmst aeguvad ju laenud ära isegi siis kui pisike laps võtab pärandi vastu, aga seal ei ole summasid midagi maksta. 10 aastaga aegub ära. Mida te nii muretsete. Ise olete kõrini kõik võlgades?

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pmst aeguvad ju laenud ära isegi siis kui pisike laps võtab pärandi vastu, aga seal ei ole summasid midagi maksta. 10 aastaga aegub ära. Mida te nii muretsete. Ise olete kõrini kõik võlgades?

Kae perra! Võlamülkasse ja p…e kukkunud kodanik ise siin teistele nõu jagamas ja elu õpetamas. See on seesama tüüp, kes perekoolis pidevalt seda oma võlglase blogi jagab.

Selle asemel, et laen ära tasuda või muul moel korralikult käituda – näiteks pärandit mitte vastu võttes, peaks jääma võlgu ning ootama kuni laen aegub?

Ilus elu algus oleks see lapsele tõesti. Alustada oma elu võlglasena, pankrotis, kohtutäituritega jageledes…

Revolver, sulle teadmiseks, iseenesest ei aegu mitte ükski laen. Enne eraisiku pankroti välja kuulutamist tehakse sinuga sada imet ning sind töötlevad mitmed asjapulgad. Tean, sest töötan alal, mis tegeleb sinusugustega, kes arvete ja laenude tasumisest kõrvale hiilivad.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean sellist tuttavat, et ära tee väljagi kohtutäituri kirjadest, viska prügikasti jne. Kohtutäitur müüb kodu maha nüüd, siis on kisa lahti. Selle asemel, et loobuda või esitada pankrotiavaldus laseme võlad peale, aga võib-olla laps pärib teise vanema järgi, siis läheb see vara vanade võlgade katteks müüki.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pmst aeguvad ju laenud ära isegi siis kui pisike laps võtab pärandi vastu, aga seal ei ole summasid midagi maksta. 10 aastaga aegub ära. Mida te nii muretsete. Ise olete kõrini kõik võlgades?

Kae perra! Võlamülkasse ja p…e kukkunud kodanik ise siin teistele nõu jagamas ja elu õpetamas. See on seesama tüüp, kes perekoolis pidevalt seda oma võlglase blogi jagab.

Selle asemel, et laen ära tasuda või muul moel korralikult käituda – näiteks pärandit mitte vastu võttes, peaks jääma võlgu ning ootama kuni laen aegub?

Ilus elu algus oleks see lapsele tõesti. Alustada oma elu võlglasena, pankrotis, kohtutäituritega jageledes…

Revolver, sulle teadmiseks, iseenesest ei aegu mitte ükski laen. Enne eraisiku pankroti välja kuulutamist tehakse sinuga sada imet ning sind töötlevad mitmed asjapulgad. Tean, sest töötan alal, mis tegeleb sinusugustega, kes arvete ja laenude tasumisest kõrvale hiilivad.

Miks sa sellised järeldusi alati teed, mingi perekooli shelock holmes oled? Pole mul mingit pistimist sinu võlablogidega ega võlgnikuks olemisega. Kui laps pärib võlad, siis üldiselt kui kohe sealt midagi tagasi ei saa, siis kantakse võlad maha. Keegi ei aja seda last 10 aastat taga ja ei saada talle enam mingeid teateid, ta on alaealine.

Jutt on ju surnud inimesest, mis isiklikust pankrotist sa järjekordselt lahmid. Sa ei suuda isegi teemat kunagi lugeda, ainult lahmid ja lahmid.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean sellist tuttavat, et ära tee väljagi kohtutäituri kirjadest, viska prügikasti jne. Kohtutäitur müüb kodu maha nüüd, siis on kisa lahti. Selle asemel, et loobuda või esitada pankrotiavaldus laseme võlad peale, aga võib-olla laps pärib teise vanema järgi, siis läheb see vara vanade võlgade katteks müüki.

Oleneb kui suur on võlgnevus, paari tuhande eurose võlapärast ei saa kellegi kodu maha müüa, eriti veel lapse kodu. Te ikka peksate siin nii segast kui segast.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean sellist tuttavat, et ära tee väljagi kohtutäituri kirjadest, viska prügikasti jne. Kohtutäitur müüb kodu maha nüüd, siis on kisa lahti. Selle asemel, et loobuda või esitada pankrotiavaldus laseme võlad peale, aga võib-olla laps pärib teise vanema järgi, siis läheb see vara vanade võlgade katteks müüki.

Oleneb kui suur on võlgnevus, paari tuhande eurose võlapärast ei saa kellegi kodu maha müüa, eriti veel lapse kodu. Te ikka peksate siin nii segast kui segast.

Revolver, ära hakka jälle juristi mängima. Loomulikult müüakse paarituhande eurose võlgnevuse katteks kodusid. Oma tööga seotult näen seda iga päev, milliste naeruväärsete summade pärast on inimesed oma elu keeruliseks elanud. Ja ka väikeste summade pärast jäävad inimesed oma kodudest ilma. Ju need võlglased on samasugused puupead nagu sina, kes ei usu, et kodu võetakse käest. Lihtsalt ei usu, ja ei usu kuni sinnani, kuni väljatõstjad on ukse taga.

Ja seda, et kui laps pärib laenu, siis see kustub iseenesest ära, kui sellest mitte välja teha, saab arvata ikka ülivägarumal inimene.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean sellist tuttavat, et ära tee väljagi kohtutäituri kirjadest, viska prügikasti jne. Kohtutäitur müüb kodu maha nüüd, siis on kisa lahti. Selle asemel, et loobuda või esitada pankrotiavaldus laseme võlad peale, aga võib-olla laps pärib teise vanema järgi, siis läheb see vara vanade võlgade katteks müüki.

Oleneb kui suur on võlgnevus, paari tuhande eurose võlapärast ei saa kellegi kodu maha müüa, eriti veel lapse kodu. Te ikka peksate siin nii segast kui segast.

Revolver, ära hakka jälle juristi mängima. Loomulikult müüakse paarituhande eurose võlgnevuse katteks kodusid. Oma tööga seotult näen seda iga päev, milliste naeruväärsete summade pärast on inimesed oma elu keeruliseks elanud. Ja ka väikeste summade pärast jäävad inimesed oma kodudest ilma. Ju need võlglased on samasugused puupead nagu sina, kes ei usu, et kodu võetakse käest. Lihtsalt ei usu, ja ei usu kuni sinnani, kuni väljatõstjad on ukse taga.

Ja seda, et kui laps pärib laenu, siis see kustub iseenesest ära, kui sellest mitte välja teha, saab arvata ikka ülivägarumal inimene.

Miks sa sogad nii palju? Alaelaliselt lapselt ei saa ära võtta tema kodu. Võlgnevust saab nõuda alles siis kui laps on 18 aastane, selleks ajaks on võlgnevus tavaliselt aegunud.

Oma tööga näed? Küll sa oled maakler, siis kohtutäitur, siis annad nõu abieluvaralepingutes, siis sa tead kuidas elavad alkohoolikud, siis sul on 10 välja üüritavat korterit jne jne jne jne lõputud tegemised. Kõik on puhas vaht.

Kuidas saab inimene jääda kodust ilma kui seal elavad alaelalised lapsed ja alaealistelt lastelt ei tohi kodu ära võtta? Kui inimene jääb kodust ilma, siis ta ise tahab sellest ilma jääda, aga mis puutub siia pärimisest saadud võlad? Sa koguaeg vahutad ja vahutad, su fokuseerimissuutlikus on olematu.

Kui see võlgenevuste aegumine tõsteti 10 aastale, aegus eestis ära ca 80 000 võlga. Kas need 80 000 on siis kodutud? Isegi mul üks tuttav võttis 10 aastat tagasi mingi väikelaenu mõned kümned tuhanded kroonid ja ei maksnud tagasi. Esimestel aastatel üritati võlga kätte saada, siis loobuti ja nüüd oli kevadel teinud avalduse kohtutäiturile ja oligi prii.

Sulle meeldib hirmutada, emotsioonitseda, ilgelt tarka igas teemas panna. Sa pole isegi ettevõtet elus pidanud, kuigi tead ettevõtlusest ka kõike, ajakirja kroonika järgi vist.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle meeldib hirmutada, emotsioonitseda, ilgelt tarka igas teemas panna.

Minu arust ikka sina oled see enda arust targa panija. Imelik, et selline jube võlglane ja muidu peast soe tüüp siin veel nõu proovib anda. Kas kõik peavad pärast halama nagu sina ja mingeid võlglaseblogisid pidama, kui hirmus saatus neid on tabanud, ise on täiesti süüta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa sogad nii palju? Alaelaliselt lapselt ei saa ära võtta tema kodu. Võlgnevust saab nõuda alles siis kui laps on 18 aastane, selleks ajaks on võlgnevus tavaliselt aegunud. Oma tööga näed? Küll sa oled maakler, siis kohtutäitur, siis annad nõu abieluvaralepingutes, siis sa tead kuidas elavad alkohoolikud, siis sul on 10 välja üüritavat korterit jne jne jne jne lõputud tegemised. Kõik on puhas vaht. Kuidas saab inimene jääda kodust ilma kui seal elavad alaelalised lapsed ja alaealistelt lastelt ei tohi kodu ära võtta? Kui inimene jääb kodust ilma, siis ta ise tahab sellest ilma jääda, aga mis puutub siia pärimisest saadud võlad? Sa koguaeg vahutad ja vahutad, su fokuseerimissuutlikus on olematu. Kui see võlgenevuste aegumine tõsteti 10 aastale, aegus eestis ära ca 80 000 võlga. Kas need 80 000 on siis kodutud? Isegi mul üks tuttav võttis 10 aastat tagasi mingi väikelaenu mõned kümned tuhanded kroonid ja ei maksnud tagasi. Esimestel aastatel üritati võlga kätte saada, siis loobuti ja nüüd oli kevadel teinud avalduse kohtutäiturile ja oligi prii. Sulle meeldib hirmutada, emotsioonitseda, ilgelt tarka igas teemas panna. Sa pole isegi ettevõtet elus pidanud, kuigi tead ettevõtlusest ka kõike, ajakirja kroonika järgi vist.

Kuule isehakanud jurist. Sa ei tea isegi kõige elementaarsemat pärimisega seotud tõde – kui  võtad pärandi vastu, siis saad lisaks varale ka kohustused (kui neid on). Ja need kohustused kuuluvad täitmisele. Kui surnul on ainult kohustused ja vara ei ole, siis on mõistlik pärandit mitte vastu võtta.

Kui alaealine pärib ja pärand on vastuvõetud, ei kustu laenud või võlad mitte kuidagi ära. Samuti ei panda laenumakseid kümneks aastaks pausile. Laenude maksmist korraldab sel juhul lapse eestkostja. Ma ei ole ei kohtutätur ega maakler, vaid laenuhaldur. Ja näiteks kodulaenud vormistatakse ametlikult ümber alaealise lapse nimele. Tasujaks on lapse eestkostja, kelleks on tavaliselt lapse ema või isa.

Tõsi, alaealisele kuuluvat vara ei saa ilma kohtu loata müüa või realiseerida, aga minu praktikas ei ole seda veel ette tulnud, et alaealise nimele vormistatud laenuga oleks võlgnevusse jäädud. Sellest ei ole huvitatud lapsevanem, kes enamasti ise ka elab päritud kinnisvaras.

Seega, pane nüüd oma suukene ilusti kinni ja ära rohkem aja siin lollust teemal, kuidas lapsele pärandunut laenu ei pea maksma, sest see kustub iseenenest ära. Me siin räägime praegu siiski kinnisvarast ja laenust, mitte kümneaastatagustest parkimistrahvidest, mis tühistati.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle meeldib hirmutada, emotsioonitseda, ilgelt tarka igas teemas panna.

Minu arust ikka sina oled see enda arust targa panija. Imelik, et selline jube võlglane ja muidu peast soe tüüp siin veel nõu proovib anda. Kas kõik peavad pärast halama nagu sina ja mingeid võlglaseblogisid pidama, kui hirmus saatus neid on tabanud, ise on täiesti süüta.

Miks mind seostad mingi blogiga? Soe oled peast sa ikka ise, mingi kiidukukk

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa sogad nii palju? Alaelaliselt lapselt ei saa ära võtta tema kodu. Võlgnevust saab nõuda alles siis kui laps on 18 aastane, selleks ajaks on võlgnevus tavaliselt aegunud. Oma tööga näed? Küll sa oled maakler, siis kohtutäitur, siis annad nõu abieluvaralepingutes, siis sa tead kuidas elavad alkohoolikud, siis sul on 10 välja üüritavat korterit jne jne jne jne lõputud tegemised. Kõik on puhas vaht. Kuidas saab inimene jääda kodust ilma kui seal elavad alaelalised lapsed ja alaealistelt lastelt ei tohi kodu ära võtta? Kui inimene jääb kodust ilma, siis ta ise tahab sellest ilma jääda, aga mis puutub siia pärimisest saadud võlad? Sa koguaeg vahutad ja vahutad, su fokuseerimissuutlikus on olematu. Kui see võlgenevuste aegumine tõsteti 10 aastale, aegus eestis ära ca 80 000 võlga. Kas need 80 000 on siis kodutud? Isegi mul üks tuttav võttis 10 aastat tagasi mingi väikelaenu mõned kümned tuhanded kroonid ja ei maksnud tagasi. Esimestel aastatel üritati võlga kätte saada, siis loobuti ja nüüd oli kevadel teinud avalduse kohtutäiturile ja oligi prii. Sulle meeldib hirmutada, emotsioonitseda, ilgelt tarka igas teemas panna. Sa pole isegi ettevõtet elus pidanud, kuigi tead ettevõtlusest ka kõike, ajakirja kroonika järgi vist.

Kuule isehakanud jurist. Sa ei tea isegi kõige elementaarsemat pärimisega seotud tõde – kui võtad pärandi vastu, siis saad lisaks varale ka kohustused (kui neid on). Ja need kohustused kuuluvad täitmisele. Kui surnul on ainult kohustused ja vara ei ole, siis on mõistlik pärandit mitte vastu võtta.

Kui alaealine pärib ja pärand on vastuvõetud, ei kustu laenud või võlad mitte kuidagi ära. Samuti ei panda laenumakseid kümneks aastaks pausile. Laenude maksmist korraldab sel juhul lapse eestkostja. Ma ei ole ei kohtutätur ega maakler, vaid laenuhaldur. Ja näiteks kodulaenud vormistatakse ametlikult ümber alaealise lapse nimele. Tasujaks on lapse eestkostja, kelleks on tavaliselt lapse ema või isa.

Tõsi, alaealisele kuuluvat vara ei saa ilma kohtu loata müüa või realiseerida, aga minu praktikas ei ole seda veel ette tulnud, et alaealise nimele vormistatud laenuga oleks võlgnevusse jäädud. Sellest ei ole huvitatud lapsevanem, kes enamasti ise ka elab päritud kinnisvaras.

Seega, pane nüüd oma suukene ilusti kinni ja ära rohkem aja siin lollust teemal, kuidas lapsele pärandunut laenu ei pea maksma, sest see kustub iseenenest ära. Me siin räägime praegu siiski kinnisvarast ja laenust, mitte kümneaastatagustest parkimistrahvidest, mis tühistati.

Jälle sa ei saa järjekordselt aru millest on jutt. Jutt on sellest kui alaealine pärib näiteks kinnisvara ja mingid võlad. Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad. Tavaliselt on mõni parkimistrahv maksmata, mõni järelmaks… pisi summad. Ükski kohus ei hakka müüma alaealisele päranduseks saadud kinnisvara nende võlgade katteks. Kinnisvara müüakse võlgade katteks siis kui pärija on täiskasvanud inimene kellel omal sellist raha võtta ei ole. Lapselt pisivõlgade tasumist saab loota alles siis kui ta on 18 täis. Seni see võlg peab ootama.

Sa lahmid ja lahmid ja lahmid ja pead ennast mingist juristiks, kes ei suuda isegi teemas püsida.

See nõme ülbitsemine on lame. Elukogemus nende asjadega on sul puhas null.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad. Tavaliselt on mõni parkimistrahv maksmata, mõni järelmaks… pisi summad.

Ära tee nalja. On kümnete tuhandete eest võlgu, kiirlaenud, kasiinod, järelmaksud, sa ei kujuta vist ettegi, kui suurtes võlgades mõned inimesed on. Mis pagana parkimistrahv! Sellest ei teeks keegi probleemi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad. Tavaliselt on mõni parkimistrahv maksmata, mõni järelmaks… pisi summad.

Ära tee nalja. On kümnete tuhandete eest võlgu, kiirlaenud, kasiinod, järelmaksud, sa ei kujuta vist ettegi, kui suurtes võlgades mõned inimesed on. Mis pagana parkimistrahv! Sellest ei teeks keegi probleemi.

Jälle lahmid ja lahmid

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle sa ei saa järjekordselt aru millest on jutt. Jutt on sellest kui alaealine pärib näiteks kinnisvara ja mingid võlad. Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad.

Ei sina ei saa aru, millest on jutt! Teemaalgataja küsib pärimise ja laenude kohta. Seega, kui sa tahad siin teistele juriidilist nõu anda, siis õpi kõigepealt selgeks, mida nimetatakse laenuks, mida võlaks.

Lapselt pisivõlgade tasumist saab loota alles siis kui ta on 18 täis. Seni see võlg peab ootama.

Jälle, jutt käib laenudest! Ja laenumakseid ei panda seniks ootele, kuni laps saab 18 täis. Nende tasumine jätkub täies mahus.  Parkimistrahvid ja võlgnevused tasaarveldatakse lahkunu likviidsete vahendite (kontol oleva raha) arvelt.

Sa lahmid ja lahmid ja lahmid ja pead ennast mingist juristiks, kes ei suuda isegi teemas püsida.

Mina ei ole ennast juristiks pidanud, sest ma ei ole jurist. Mu meelest kirjutasin ma konkreetses kommentaaris, mida tsiteerid, et ma olen laenuhaldur. Lahmimise ja teemas mittepüsimisega tegeled sina. TA ei ole mitte sõnagi küsinud võlgade kohta, millest sina siin juba mitmes kommentaar järjest jahvatad.

Elukogemus nende asjadega on sul puhas null.

Juriidilisi asju ei lahendata elukogemuslike teadmiste või “nii tundub loogiline oletuste” abil. Kõik juriidilised lahendid, mida on ka pärimine, käivad siiski seaduse järgi. Ma ei ole küll jurist, kuid mul on oma ametialane kompentents, mistõttu ma saan kommenteerida, kuidas lahendatakse selliseid asju pangalaenudega seoses.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle sa ei saa järjekordselt aru millest on jutt. Jutt on sellest kui alaealine pärib näiteks kinnisvara ja mingid võlad. Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad.

Ei sina ei saa aru, millest on jutt! Teemaalgataja küsib pärimise ja laenude kohta. Seega, kui sa tahad siin teistele juriidilist nõu anda, siis õpi kõigepealt selgeks, mida nimetatakse laenuks, mida võlaks.

Lapselt pisivõlgade tasumist saab loota alles siis kui ta on 18 täis. Seni see võlg peab ootama.

Jälle, jutt käib laenudest! Ja laenumakseid ei panda seniks ootele, kuni laps saab 18 täis. Nende tasumine jätkub täies mahus. Parkimistrahvid ja võlgnevused tasaarveldatakse lahkunu likviidsete vahendite (kontol oleva raha) arvelt.

Sa lahmid ja lahmid ja lahmid ja pead ennast mingist juristiks, kes ei suuda isegi teemas püsida.

Mina ei ole ennast juristiks pidanud, sest ma ei ole jurist. Mu meelest kirjutasin ma konkreetses kommentaaris, mida tsiteerid, et ma olen laenuhaldur. Lahmimise ja teemas mittepüsimisega tegeled sina. TA ei ole mitte sõnagi küsinud võlgade kohta, millest sina siin juba mitmes kommentaar järjest jahvatad.

Elukogemus nende asjadega on sul puhas null.

Juriidilisi asju ei lahendata elukogemuslike teadmiste või “nii tundub loogiline oletuste” abil. Kõik juriidilised lahendid, mida on ka pärimine, käivad siiski seaduse järgi. Ma ei ole küll jurist, kuid mul on oma ametialane kompentents, mistõttu ma saan kommenteerida, kuidas lahendatakse selliseid asju pangalaenudega seoses.

Laenuhaldur oled, sina oledki siis see, kes lambist laene üles ütleb kuna käsk on antud ja ajad mingit nõmedat vahtu välja? Näed mis välja tuleb. Seepärast sa siin lahmidki, et elukutse selline.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kodanik  ajab suht seosetut jama, ei tasu talle vastata. Las lammutab siin omaette. Teda ei huvita vastused vaid trollimine.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle sa ei saa järjekordselt aru millest on jutt. Jutt on sellest kui alaealine pärib näiteks kinnisvara ja mingid võlad. Ega inimestel ei ole võlad sellised nagu sa seriaalidest vaatad.

Ei sina ei saa aru, millest on jutt! Teemaalgataja küsib pärimise ja laenude kohta. Seega, kui sa tahad siin teistele juriidilist nõu anda, siis õpi kõigepealt selgeks, mida nimetatakse laenuks, mida võlaks.

Lapselt pisivõlgade tasumist saab loota alles siis kui ta on 18 täis. Seni see võlg peab ootama.

Jälle, jutt käib laenudest! Ja laenumakseid ei panda seniks ootele, kuni laps saab 18 täis. Nende tasumine jätkub täies mahus. Parkimistrahvid ja võlgnevused tasaarveldatakse lahkunu likviidsete vahendite (kontol oleva raha) arvelt.

Sa lahmid ja lahmid ja lahmid ja pead ennast mingist juristiks, kes ei suuda isegi teemas püsida.

Mina ei ole ennast juristiks pidanud, sest ma ei ole jurist. Mu meelest kirjutasin ma konkreetses kommentaaris, mida tsiteerid, et ma olen laenuhaldur. Lahmimise ja teemas mittepüsimisega tegeled sina. TA ei ole mitte sõnagi küsinud võlgade kohta, millest sina siin juba mitmes kommentaar järjest jahvatad.

Elukogemus nende asjadega on sul puhas null.

Juriidilisi asju ei lahendata elukogemuslike teadmiste või “nii tundub loogiline oletuste” abil. Kõik juriidilised lahendid, mida on ka pärimine, käivad siiski seaduse järgi. Ma ei ole küll jurist, kuid mul on oma ametialane kompentents, mistõttu ma saan kommenteerida, kuidas lahendatakse selliseid asju pangalaenudega seoses.

Mitu laenu sa siis surnud laenuvõtjalt kelle vara päris laps, kätte oled kohtu kaudu saanud? Pakun et mitte ühtegi, su pank kannab need laenud lihtsalt maha.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe nüüd uuesti teemat: Huvitav, kes tasub lahkunu laenud, mis ta on oma nimele võtnud, kui tal on vaid alaealine laps ja abielus ei ole ?

Sa ei loe teemat, ainult vahutad ja vaidled minuga, ise pead ennast veel laenuhalduriks. Ma kirjutasin, et kui laps pärib kinnisvara, siis seda laenude katteks maha müüma ei hakka, sest sest selleks peab saama kohtust loa, aga kohus ei anna seda. Kui on kinnisvara pärida, siis laps selle pärib ja loobuda ta ju ei saa.  Kui on mingi muu vallasvara, siis vbl kohus lubab selle laenude katteks rahaks teha.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu laenu sa siis surnud laenuvõtjalt kelle vara päris laps, kätte oled kohtu kaudu saanud? Pakun et mitte ühtegi, su pank kannab need laenud lihtsalt maha.

Loe hoolikamalt! Eespool juba kirjutasin sellest. Minu praktikas ei ole olnud ühtegi sellist juhtumit, kus alaealise päritud laen oleks nii hapuks lastud, et oleks vaja vara realiseerida. Üldjuhul on ka lapse eestkostja huvitatud vara säilimisest, mistõttu on need laenud korralikult makstud.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kui on kodulaenuga ostetud korter mis on väljamaksmata, siis see on nagunii panga oma, seda laps pärida ei saagi? Pmst pank müüb selle maha ja siis teeb tasaarvelduse, kui raha jääb üle, peab kandma pärijale, kui jääb puudu, kirjutab korstnasse. Sest alaealine raha ei teeni, tema käest ei saa seda raha enne nõuda kui ta on täiskasvanud. Kohus peaks alaealise pärimist ohjama, ta ei saa lapsele võtta kaela vanemate kohustusi.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu laenu sa siis surnud laenuvõtjalt kelle vara päris laps, kätte oled kohtu kaudu saanud? Pakun et mitte ühtegi, su pank kannab need laenud lihtsalt maha.

Loe hoolikamalt! Eespool juba kirjutasin sellest. Minu praktikas ei ole olnud ühtegi sellist juhtumit, kus alaealise päritud laen oleks nii hapuks lastud, et oleks vaja vara realiseerida. Üldjuhul on ka lapse eestkostja huvitatud vara säilimisest, mistõttu on need laenud korralikult makstud.

Aga mis sa siis vaidled??? Ma saan ju aru et sa lahmid, kui sul oleks kogemus, räägiksid sa teist juttu ja mida mina räägin, ongi ju täpselt see mida teemas küsitakse. Sina alati räägid aiaaugust.

Laen ei pea olema hapu, lihtsalt kui inimene sureb, siis ongi kõik. On eestis ka olnud neid juhtumeid kus kohtutäiturid on lapse pärandust siis tuuseldanud, aga need on kõik kohtutäituritele halvaks unenäoks hiljem osutunud.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkunu laenud