Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkunu pangakonto pärimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Lahkunu pangakonto pärimine

Postitas:
Kägu

Suri hiljuti lähedane sugulane, kelle ainupärijaks olen mina määratud. Peale notarit helistati mulle pangast ning kutsuti kontorisse, et teha väljamakse lahkunu kontolt. Kas keegi teab täpselt, kuidas see protsess välja näeb? Kas ma pean pangale ka mingeid tasusid maksma selle väljamakse eest? Kas pank annab mulle infot ka kontol toimunud varasemate tehingute kohta, et saada ülevaade kas tal ka muid kohustusi oli (järelmaksud vms) peale autoliisingu? Pangaks Swed.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiteerin Swedi kodulehte, kui sa ise veel ei leidnud:

 

Helista meile

Vastame kõnedele ööpäevaringselt

+372 6 310 310

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärijale edastatakse infot alates surmakuupäevast, saab ka infot elusoleku ajal tehtud toimingutest, kuid peab olema väga põhjendatud. Teenustasu sõltub pangast. Pankade kodulehtedel on olemas info: pärimine. Kas pangakontole lisaks pärisid veel midagi, näiteks kinnisvara? Kui nii, siis elekter, kindlustused jne. kõik kohustused pead üle võtma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pank helistab sulle, et teha väljamakse? Päriselt?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis … käisid notari juures, suruti kätt, et palju õnne, oled pärija ja saadeti uksest välja?!

Lihtsalt võtsid pärandi vastu ja ei küsinud midagi kohustuste kohta ega asunud ise uurima, millised lepingud on vaja lõpetada või edasi täita? Esimese asjana hakka nüüd uurima, millised teenused on vaja kinni panna. Kui see isik just hooldekodus ei olnud. Elekter, side, tv vms- need ise end kinni ei pane. Surmatõend sul on? Mõni asutus võib küsida.

 

 

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pank helistab sulle, et teha väljamakse? Päriselt?

No ta on ju ka ainupärijaks määratud…

Tea, kus selle määramiskomisjoniga ühendust saab. Tahaks kah pärijaks määratud saada.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Määramiskomisjoniks” on antud juhul ilmselt notariaalselt vormistatud testament, kus testamenti koostada soov isik (nimetame teda hetkel siis lahkunuks) on määranud/nimetanud antud dokumendis, kes on peale tema surma tema vara pärija(d) – tarkpeadele kes ei tea 🙂 Notarisse võib teist igaüks pöörduda, kui soovivad nii hirmsasti midagi määratud saama. Ka on variant, et lahkunu on teinud testamendi, kus on nimetanud X isiku oma ainupärijaks, kuid samuti on tal ka tehtud pärimisleping, millega määrab Y isiku(d) pärijaks teatud esemetele, nt. auto, korter, paat jne. Sellise kõrval seisva pärimislepinguga tekib ainupärijal kohustus teha annak pärimislepingus nimetatud isikule. Ning see, et pangad võtavad pärija(te)ga ise ühendust on tavapärane praktika, kui pärija on seda pärimismenetluse ajal notarilt soovinud. Pärija võib pöörduda ise panka koos pärimistunnistusega, kuid võib ka paluda notarit, et viimane teavitaks panka ja edastaks sinna pärimislepingu, mille järgselt pank kontakteerub pärijaga või pärijatega. Samuti ei loetle notar üles kõiki lahkunu kohustusi, kuna nad pääsevad ligi ainult teatud informatsioonile (üldjuhul pankades olevad laenud, liisingud).  Igasugused SMS laenud, muud kahtlased võlad, järelmaksud, nõuded jne, võivad jääda nende inventuuri tegemise ajal infokogumist välja, kui just pärija(d) ise ei teavita notarit lisakohustustest. Isiku surma korral pannakse Avalikesse Teadeannetesse üles teatis inimese surma kohta, kus palutakse ühendust võtta võimalikel pärijatel ning ka asutustel, isikutel, kellel on lahkunu kohta nõuded. Enne kui kägud tarka kukuvad panema, siis võiks asjaga end kurssi viia.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Määramiskomisjoniks” on antud juhul ilmselt notariaalselt vormistatud testament, kus testamenti koostada soov isik (nimetame teda hetkel siis lahkunuks) on määranud/nimetanud antud dokumendis, kes on peale tema surma tema vara pärija(d) – tarkpeadele kes ei tea ???? Notarisse võib teist igaüks pöörduda, kui soovivad nii hirmsasti midagi määratud saama. Ka on variant, et lahkunu on teinud testamendi, kus on nimetanud X isiku oma ainupärijaks, kuid samuti on tal ka tehtud pärimisleping, millega määrab Y isiku(d) pärijaks teatud esemetele, nt. auto, korter, paat jne. Sellise kõrval seisva pärimislepinguga tekib ainupärijal kohustus teha annak pärimislepingus nimetatud isikule. Ning see, et pangad võtavad pärija(te)ga ise ühendust on tavapärane praktika, kui pärija on seda pärimismenetluse ajal notarilt soovinud. Pärija võib pöörduda ise panka koos pärimistunnistusega, kuid võib ka paluda notarit, et viimane teavitaks panka ja edastaks sinna pärimislepingu, mille järgselt pank kontakteerub pärijaga või pärijatega. Samuti ei loetle notar üles kõiki lahkunu kohustusi, kuna nad pääsevad ligi ainult teatud informatsioonile (üldjuhul pankades olevad laenud, liisingud). Igasugused SMS laenud, muud kahtlased võlad, järelmaksud, nõuded jne, võivad jääda nende inventuuri tegemise ajal infokogumist välja, kui just pärija(d) ise ei teavita notarit lisakohustustest. Isiku surma korral pannakse Avalikesse Teadeannetesse üles teatis inimese surma kohta, kus palutakse ühendust võtta võimalikel pärijatel ning ka asutustel, isikutel, kellel on lahkunu kohta nõuded. Enne kui kägud tarka kukuvad panema, siis võiks asjaga end kurssi viia.

Kus nüüd kägu pani tarka!

+5
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Viimase 7 kuu jooksul kaks korda ainupärija olnud, ei ole pank kordagi ise helistsnud. Lähed kohale, kaasas pärimistunnistus ja id kaart.

Ei, nad ei anna infot. Idee järgi peaks notar andma infot kohustuste kohta. Aga igasugu telefoni vm lepingud, helistad ise läbi firmad ja lõpetad lepingud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul surid hiljuti mõlemad vanemad. Ma ei olnud ainupärija. Peale matuseid läksin panka, ütlesin, kes olen, näitasin surmatõendit, mulle maksti matusekuludeks raha välja,  Swedis max 2000. Tšekke ei pidanud näitama. Küsisin ka, mis liiklemised seal on – öeldi ka.

Idee poolest oleks võinud kohe astuda sisse ka teistesse pankadesse, keegi poleks kontrollinud.

Andsin ainult allkirja, et kasutan raha matusekuludeks.

Ma ei mäleta, kas pärimise käigus tuli välja, et ma selle raha välja võtsin või mitte. Mõlemal raha oli nii vähe,  et lasin konto kohe kinni panna. Võib-olla siis ei jõudnudki pangakonto info notarini, kui  ma paar kuud peale surma pärimist alustasin.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – küsisin tellerilt, kas nüüd saadab selle info kuskile süsteemidesse ka, et ma raha välja võtsin, ta ütles, et ei teata kuskile.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mingi väikse teenustasu maksin, ei olnud märkimisväärne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 7 kuu jooksul kaks korda ainupärija olnud, ei ole pank kordagi ise helistsnud. Lähed kohale, kaasas pärimistunnistus ja id kaart.

Ei, nad ei anna infot. Idee järgi peaks notar andma infot kohustuste kohta. Aga igasugu telefoni vm lepingud, helistad ise läbi firmad ja lõpetad lepingud.

Ma pärisin päris suured võlad kuna notaril ei olnud inventuuri ajal nendest ülevaadet (lasin teha inventuuri ka ja ei tulnud kõik kohustused välja kohe). Alles pool a hiljem hakati võlgu sisse nõudma. Tegu ei olnud pangalaenudega

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 7 kuu jooksul kaks korda ainupärija olnud, ei ole pank kordagi ise helistsnud. Lähed kohale, kaasas pärimistunnistus ja id kaart.

Ei, nad ei anna infot. Idee järgi peaks notar andma infot kohustuste kohta. Aga igasugu telefoni vm lepingud, helistad ise läbi firmad ja lõpetad lepingud.

Ma pärisin päris suured võlad kuna notaril ei olnud inventuuri ajal nendest ülevaadet (lasin teha inventuuri ka ja ei tulnud kõik kohustused välja kohe). Alles pool a hiljem hakati võlgu sisse nõudma. Tegu ei olnud pangalaenudega

oot, ma olen kogu aeg teadnud, et kui inventuur on tehtud, siis vastutab pärija ainult inventuuriga tuvastatud võlgade eest?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oot, ma olen kogu aeg teadnud, et kui inventuur on tehtud, siis vastutab pärija ainult inventuuriga tuvastatud võlgade eest?

Vastutab võlgade eest ainult pärandvaraga. Kui inventuuri pole tehtud, ka oma varaga.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – küsisin tellerilt, kas nüüd saadab selle info kuskile süsteemidesse ka, et ma raha välja võtsin, ta ütles, et ei teata kuskile.

Loomulikult annab pank sellest notarile teada, mina sain ametlikud kirjad enda kätte. Nt nägin ka, et üks lähisugulane samuti raha välja võttis, aga kuna see läks matusteks, ei hakanud senti poolitama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – küsisin tellerilt, kas nüüd saadab selle info kuskile süsteemidesse ka, et ma raha välja võtsin, ta ütles, et ei teata kuskile.

Loomulikult annab pank sellest notarile teada, mina sain ametlikud kirjad enda kätte. Nt nägin ka, et üks lähisugulane samuti raha välja võttis, aga kuna see läks matusteks, ei hakanud senti poolitama.

Loomulikult ei anna, mida notar selle teadmisega teeb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – küsisin tellerilt, kas nüüd saadab selle info kuskile süsteemidesse ka, et ma raha välja võtsin, ta ütles, et ei teata kuskile.

Loomulikult annab pank sellest notarile teada, mina sain ametlikud kirjad enda kätte. Nt nägin ka, et üks lähisugulane samuti raha välja võttis, aga kuna see läks matusteks, ei hakanud senti poolitama.

Loomulikult ei anna, mida notar selle teadmisega teeb.

See on pärandvara

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed kohale, annad allkirja ja raha on sinu. Kui võlgu ja laene pole, siis ongi kõik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelmisele – küsisin tellerilt, kas nüüd saadab selle info kuskile süsteemidesse ka, et ma raha välja võtsin, ta ütles, et ei teata kuskile.

Loomulikult annab pank sellest notarile teada, mina sain ametlikud kirjad enda kätte. Nt nägin ka, et üks lähisugulane samuti raha välja võttis, aga kuna see läks matusteks, ei hakanud senti poolitama.

Mina see tellerilt küsija. Ma arvan, et pank ise ei rutta kuskile infot jagama, aga kui ma alustan pärimist, siis notar küsib Eesti pankadelt lahkunu kohta ning siis võib olla pangad annavad info. Aga ma 100% kindel pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, väljamakse pärandaja kontolt sinu kontole maksab.

Notar teeb vajadusel enne pärimistunnistuse väljastamist isegi pärandvara inventuuri, mis järelmaksudest ja liisingutest sa jahud? Ega need uudised pangas selgu, ikka notaris juba, kui otsustad pärandi vastu võtta üldse.

Pank ei väljasta sulle sellist infot enne pärimistunnistuse esitamist. Ja selgi juhul on konto väljavõte enne surmakuupäeva tasuline.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustuseks – notar ei tee pärandvara inventuuri, vaid kohtutäitur ning kohustuslik on see vaid siis, kui on alaealine pärija või pärib kohalik omavalitsus. Õigesti on juba eelpool selgitatud – inventuuri puhul ei vastuta pärija oma isikliku varaga, vaid ainult pärandvaraga.

notar teebki järelpärimised pankadesse, kinnistusraamatusse, autoregistrisse jne ning annab välja pärmisiõiguse tunnistuse. siis on juba pärija enda asi, millal ta panka sellega läheb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista panka ette ja uuri asja, kas on vaja aega kirja panna ja kohapeale minnes neil juba kõik ette teada, annad oma ID kaardi, nad seletavad kõik ilusti ära, et selline summa, millelt läheb veel mingi teenustasu maha ja varsti ongi raha sinu kontol.

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

Pangal on ligipääs, kuid see ei tähenda, et ta võib rutiinselt päringuid teha rahvastikuregistrisse. Pank saab oma kliendi surmast siiski teada alles siis, kui notar pärimismenetluse raames päringu teeb.

 

Ega muidu ei õnnestuks inimestel lahkunu arvelt raha võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

Kas see on sinu meelest automaatne teadmine/ teatamine?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

Nii et sinu arvates teeb pank, no nii ülepäeviti,  ringi peale oma klientidele?  Et äkki on keegi neist surnud, igaks juhuks ikkagi tead. Ilmselt sinu arvates keegi “võibolla ikkagi surnute haldur” teeb seda.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

Nii et sinu arvates teeb pank, no nii ülepäeviti, ringi peale oma klientidele? Et äkki on keegi neist surnud, igaks juhuks ikkagi tead. Ilmselt sinu arvates keegi “võibolla ikkagi surnute haldur” teeb seda.

Pangakonto läks kinni tundidega pärast surmatunnistuse kirjutamist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pangakonto läks kinni tundidega pärast surmatunnistuse kirjutamist.

Nii ongi. Läheb teavitus panka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus asi, et pank ei tea automaatselt, et isik surnud on. Ainult riiklikud asutused teavad – kindlustus lakkab kehtimast ja ID kaart niisamuti nt.

Muidugi teab! Ka pangal on juurdepääs rahvastikuregistrile, kust näeb kohe ära, kas kodanik on elus või surnud.

Nii et sinu arvates teeb pank, no nii ülepäeviti, ringi peale oma klientidele? Et äkki on keegi neist surnud, igaks juhuks ikkagi tead. Ilmselt sinu arvates keegi “võibolla ikkagi surnute haldur” teeb seda.

Sa mõtled, et keegi teeb käsitsi mingeid päringuid? Et toksib päev otsa isikukoode kuhugi lahtrisse? Mis aastas sa elad? Andmevahetusest või x-teest oled midagi kuulnud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahkunu pangakonto pärimine