Esileht Ilu ja tervis lahtine tuberkuloos

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: lahtine tuberkuloos

Postitas:

Tere

Mure siis selline, elan väikses külas kus kõik teavad kõiki. Nüüd aga kolisin ligemale inimesele kel on olnud kunagi väidetavalt tuberkuloos. Olnud haiglaravil 3 korda, peres tal (vendadel, õdedel, isal samuti see haigus).Pere tunnistab seda jne.

Kuid nüüd see naine eitab, et tal pole olnud kunagi lahtis tuberkuloosi jne, alles hiljuti käis sünnitamas ja siis oli jällegi pere tal teda saanud, et ikkagi on lahtine.
Küla vahel käib palju jutte, ei tea mida uskuda.
Kuna tal lapsi palju ja enamus ikka kõik maja juures puntras, kas mul oleks õigus näiteks perearstilt uurida mis siis lahti on või ei.
Või lihtsalt ei tohi last enam lasta liivakasti, välja kui tema lapsed seal?

Kuna tuberkuloosi bakterid säilivad ju kaua, v.a lauspäikese käes.

Tegelt kahju, et inimene ise ei tunnista, kui tal ongi see tagasi tulnud 🙁 Saaks ju teisi lapsi säästa sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere

Mure siis selline, elan väikses külas kus kõik teavad kõiki. Nüüd aga kolisin ligemale inimesele kel on olnud kunagi väidetavalt tuberkuloos. Olnud haiglaravil 3 korda, peres tal (vendadel, õdedel, isal samuti see haigus).Pere tunnistab seda jne.

Kuid nüüd see naine eitab, et tal pole olnud kunagi lahtis tuberkuloosi jne, alles hiljuti käis sünnitamas ja siis oli jällegi pere tal teda saanud, et ikkagi on lahtine.
Küla vahel käib palju jutte, ei tea mida uskuda.
Kuna tal lapsi palju ja enamus ikka kõik maja juures puntras, kas mul oleks õigus näiteks perearstilt uurida mis siis lahti on või ei.
Või lihtsalt ei tohi last enam lasta liivakasti, välja kui tema lapsed seal?

Kuna tuberkuloosi bakterid säilivad ju kaua, v.a lauspäikese käes.

Tegelt kahju, et inimene ise ei tunnista, kui tal ongi see tagasi tulnud 🙁 Saaks ju teisi lapsi säästa sellest.

[/tsitaat]
Kui sa lähed perearsti käest uurima selle pere kohta ja ta sulle midagi otseselt nendest räägib, siis võid kindel olla, et perearst on selline kes meeleldi latrab välja ka sinu pere tervise üksikasjad.
Kui sa aga räägiksid perearstile oma kahtlustest ja küsid kas ja mida karta ja kuidas toimida, siis hea perearst selgitab sulle asja ja kuidas suhtuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve pere põeb kogu aeg lahtist tuberkoloosi? Kuidagi ei usu. Aga kui sa kardad seda pisikut, mida nad kannavad, siis 99 % tõenäosusega on su peres juba see pisik kõigil olemas. Kaitstud selle pisikuga nakatumise eest on ainult need lapsed, kes sünnitusmajas vaktsineeritud, kuni 3.eluaastani. Umbes 3-4 aastat see vaktsiin kaitseb ja sealt edasi on 99 % inimkonnast selle pisiku kandjad, k.a. üle 4-aastased lapsed. Haigestub aga inimene tuberkoloosi siis, kui on palju kokkulangevaid tegureid – nõrgad kopsud, niiske eluruum (nt. vanasti elati palju keldrikorrusel), alatoitumus, jne. Ja haigestumisele eelneb pikk vindumine, mille jooksul tavaliselt sööb normaalset ravi saav ja sooviv inimene spetsiaalseid ravimeid, Tubilisin oli see vanasti.
Meil laste vanaema on põdenud lahtist tuberkoloosi, seepärast pisut uurisin seda asja omal ajal. Vanim laps ka sõi ühe suve neid tubilisini tablette, kuid haiguseni ei ole kunagi asi läinud. Tal muidugi oli allergiline astma ka, nii et kopsud nõrgemad kui tavaliselt. Praegu (suur juba) on terve kui purikas. Oluline on organismi (ja kopsude) tugevus – sport on siin suureks abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Tegelt kahju, et inimene ise ei tunnista, kui tal ongi see tagasi tulnud 🙁 Saaks ju teisi lapsi säästa sellest.

[/tsitaat]
sa tõesti arvad, et kui inimesel on lahtine tuberkuloos, siis ta kõnnib lihtsalt ringi ja ei ravi ennast? sa ise teeksid nii?
ja tunnistamisest, nagu süüd tunnistaks või? miks ta peaks seda sulle või üldse kellelegi tunnistama? sa ise patrad kõigile oma haigustest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib inimene haigust mitte tunnistada.
Tegelikult peaks ka lahtise tuberkuloosiga olema võimalik mingisugune sundravi, aga selleks peaks inimese ikkagi esmalt kuhugi arsti juurde saama. Ega keegi teda külavahele püüdma ei lähe ilmselt. Ja isegi kui kätte saaks, tuleks esmalt tõestada, et tegu on ikkai tuberkuloosi, mitte millefi muuga.

Aga teemaalgataja on ikka lahe \”külamoor\” küll. Mingu vaadaku ennast peeglist ja siis saabki teada, kust kuulujutud sünnivad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoia eemale. las lapsed ka hoivad eemale. kuigi see tbc kepike on elujõuline.
kui mina tbc põdesin, said kõik mu lähedased kodus profülaktikaks tablette. ja tuttavatel/töökaaslastel soovitati teha kopsupilt.
23,31 on väga heausklik ja loogiliselt mõtlev. loogoliselt mõtlevadki inimesed, et kõik tahavad ju paraneda ja ravivad end. kui ma haiglas olin oli seal selline kontingent kes ei tunnistanud üldsegi et nad on haiged. endale ka ei tunnistanud. kõige hullem- kui võtta 3 korda päevas 6-8 tbl korraga, nagu ravi on, pidada \”magu perse minema ja kuidas sa elad siis edasi\” seega nad ei tahtnud rohtegi võtta. neid tablette muideks võeti õe silma all. ja ikka keegi üritas oma \”magu päästa\” ja käis sülitas tabletid potti.
mul oli palatis värikas seltskond. 2 keskealist joodiknaist. 1 sünnitanu, 2 noort naist ja mina kolmas. mina ja üks noor naine paranesime. kolmas suri. mis joodiknaistest sai, ma ei tea. sünnitanu oli ka normaalse eluviisiga, ju sai ikka terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis lahtine tuberkuloos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.