Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lahtised koerad Nõmme-Harku metsas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Lahtised koerad Nõmme-Harku metsas

Postitas:
Kägu

Tegin täna õhtul pikema jalutuskäigu. Kõnnin ühel pikemal sirgel, järsku tunnen müksu tagantpoolt. Koer! Miski spanjel või ma ei tea mis elukas, sihuke kõrgem. Ehmatasin päris räigelt. Vaatan ringi, omanikku ei kusagil. Matkan edasi, lõpuks ilmus omanik pimedast metsast välja.
Kokku sellel ca 12 km ringil vähemalt 5 suuremat koera lahtiselt. Siis veel paar sellist hullu, ühel koer jookseb pika rihma otsas ees, teisel kaks suurt elajat pika köie otsas jalgratta ees jooksmas.

Ma koeri ei karda, aga mul on ebameeldiv, kui suur koer möödub minust väga lähedalt, omades täielikku võimalust mind rünnata. Mõni lahtine lihtsalt läheneb otsejoones, üritades nuusutada.
Mul võiks vabalt ka väike laps kaasas olla. Ehmataks kogelema ennast, kui suur koer äkitselt läheneb.

Siin Perekooli auditooriumi hulgas on kindlasti mõni selline koeraomanik. Sooviks viisakalt teada, mis teil peas toimub? Heakorra eeskirjade järgi peab igasugune koer olema avalikus kohas rihma otsas ja suukorviga.

Ausalt öeldes ma lõpuks läksingi ühega sõnelema. Tema: mu koer ei tee midagi! Kas sa üldse tead, milline leebe tõug see on?
Vabandage, mina ei pea teadma, kas ja kui viisakas teie koer on. Mina ei pea tundma ennast ebameeldivalt avalikus kohas jalutades ja ma ei pea endale sisendama, et “see koer ei tee midagi”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma ei saanud sinu pikast ja süüdistavast jutust aru, mida see vaene spanjel sulle tegi?
ja mida need ratta ees kinniselt jooksvad “elajad” sulle tegid?

sa tekitad praegu paanikat mitte millestki. arenenud riikides on kõik koerad lahtiselt, inimesed on sellega harjunud ja kõik – väikesed ja suured inimesed ja koerad suhtuvad üksteisesse sõbralikult ja tolerantselt. lapsed kasvavad teadmisega et koerad on head ja koerad on maastmadalast sotsialiseeritud ja koolitatud. tegelikult on see nii ka meil, ma ei tea ühtki koera kes poleks koolis käinud ja samuti ei tea ühtki kes oleks rihma otsast või lahtisena inimest rünnanud. iga koeraomanik, kes koera lahti metsa all laseb, tunneb oma koera väga hästi ja võib tema peale 100% kindel olla.
õnnetud ja kurjad koerad jäid pigem üheksakümnendatesse.

mis sa siis veel teed kui rebane sulle metsarajal vastu tuleb kui sa malbet spajeli kardad? kui kedagi karta tahad, karda parem üksikuid inimesi pimedal metsarajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nõmme-Harku metsas ma ei pane küll pahaks, kui koer lahti on. Ise koeraomanik pole, aga suur loomasõber olen küll. Koeri ei karda ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult on see nii ka meil, ma ei tea ühtki koera kes poleks koolis käinud ja samuti ei tea ühtki kes oleks rihma otsast või lahtisena inimest rünnanud.

Valus pole nii lolli juttu ajada? Sa lihtsalt tead vähe. Igasuguseid koeri on ja rünnakuid toimub paraku ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult on see nii ka meil, ma ei tea ühtki koera kes poleks koolis käinud ja samuti ei tea ühtki kes oleks rihma otsast või lahtisena inimest rünnanud.

Valus pole nii lolli juttu ajada? Sa lihtsalt tead vähe. Igasuguseid koeri on ja rünnakuid toimub paraku ka.

peremehega olev koer ründas koerata inimest nõmme/harku/pirita/stroomi metsarajal?
paluks linki!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koer ei pea olema tige või suur, et kahju teha. Minu mehele jooksis ootamatult esirattasse väike ja väga armas karvane nässu. Kukkumise tagajärjel on ta põlvest sant. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle meenub hiljutine reis Edinburghi, kus koeraomanikud jalutasid ja mängisid koertega kesklinna pargis, s.t. siis lahtiselt ilma rihmata. Koerad päterdasid rahulikult inimeste vahel ja keegi sellest mingit probleemi ei teinud, koerad muidugi ka käitusid kõik väga viisakalt. Meil on sinnamaani ikka väga pikk maa veel areneda, mõlemapoolselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

peremehega olev koer ründas koerata inimest nõmme/harku/pirita/stroomi metsarajal?
paluks linki!

Kas seal rajal on ainult erilised koerad? Endale sa loll ei tundu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis arenenud riikidest siin täpsemalt jutt käib? Skandinaavias annab ka kolme suure koeraga jalutav omanik koertele käsu enda juurde joosta ja istuda kuni võõras inimene turvaliselt möödub. Koerad saavad selle eest krõbina. Seal on tõesti lust jalutada, sest loomad on õpetatud.
Eestis ja kõik koerad koolis käinud, lubage naerda…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on ka rahulik ja ülileebe retriiver, kellega Harku kandi metsades jalutamas käin. Otsin koha, näiteks aasa, kus kedagi pole ja lasen ta lahti. Kui sa näeksid looma rõõmu, kuidas ta jookseb, ennast rõõmust rullib ja mängib! Milleks linnast väljas, inimtühjas kohas loomale sellist rõõmu, mis talle pealekauba terve psüühika tagab, keelata? Me ikka näeme seal aeg- ajalt inimesi, kes enamasti tema juurde tulevad ja pai teevad. Või siis teisi loomaomanikke, kellega siis koerad omavahel tutvust teevad ja meie samuti. Usu, keegi, kel on kuri koer, oma looma niimoodi lahti ei lase. Häid koeri ei ole vaja karta, ruumi peaks ju kõigile jätkuma…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei saanud sinu pikast ja süüdistavast jutust aru, mida see vaene spanjel sulle tegi?
ja mida need ratta ees kinniselt jooksvad “elajad” sulle tegid?

sa tekitad praegu paanikat mitte millestki. arenenud riikides on kõik koerad lahtiselt, inimesed on sellega harjunud ja kõik – väikesed ja suured inimesed ja koerad suhtuvad üksteisesse sõbralikult ja tolerantselt. lapsed kasvavad teadmisega et koerad on head ja koerad on maastmadalast sotsialiseeritud ja koolitatud. tegelikult on see nii ka meil, ma ei tea ühtki koera kes poleks koolis käinud ja samuti ei tea ühtki kes oleks rihma otsast või lahtisena inimest rünnanud. iga koeraomanik, kes koera lahti metsa all laseb, tunneb oma koera väga hästi ja võib tema peale 100% kindel olla.
õnnetud ja kurjad koerad jäid pigem üheksakümnendatesse.

mis sa siis veel teed kui rebane sulle metsarajal vastu tuleb kui sa malbet spajeli kardad? kui kedagi karta tahad, karda parem üksikuid inimesi pimedal metsarajal.

Kas sa oled järjekordne silma- ja kõrvaklappidega koeraomanik?

Suur koer hiilis mulle selja tagant ligi ja tonksas mind. Ehmatasin tugevalt. Omanikku läheduses pole. Mul pole aimugi, kas see koer kavatseb mind hammustada või mitte. Ma pole kohustatud seda teadma ega oletama.
Kas see olukord on normaalne?
Kui mul oleks väike laps kaasas, kes võib ehmatamisest trauma saada, kas siis on ikka olukord normaalne?

Muuseas see Harku mets ei ole mingi koerte jooksuala, vaid avalik koht nagu suvaline Tallinna park. Inimesi käib seal palju.
Koeraomanik on kohustatud oma koera rihma otsas hoidma ja mitte laskma oma koera kaaskodanikke häirida. Seadus kohustab teda selleks (kuna ilma selleta oleks täielik anarhia ilmselt). Miks sellest nii raske aru saada on?

Ma ei tea, oli ta spanjel või verekoer. Ma pole ka seda kohustatud teadma. Muuseas on olnud juhtumeid, ka Eestis, kus lahtiselt jooksvad koerad inimesi surnuks purevad. Normaalne?

Ratta ees pika köie otsas jooksvatel koertel on täielik võimalus mind rünnata. Kui koer möödub inimesest, peab omanik hoidma teda lühikese rihma otsas, nii et ta ei ulatu möödujani.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirib palju rohkem, et väga paljud on hakanud ringi läbima vastassuunas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks leebe koer ründas isegi oma perenaist
https://www.ohtuleht.ee/128118/ise-olin-suudi-mitte-koer-
loomi ei või kunagi usadada!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma Nõmme-Harku metsas vist ei julgeks lahti lasta. Seal on liiga palju inimesi liikvel. Aga koer peab saama lahtiselt joosta, selles ma olen veendunud. Seepärast ma sõidan vahel linnast natuke välja ja kusagil põlluvaheteel lasen tal isu täis joosta. Vahel harva tuleb ka seal meile keegi vastu. Siis ma kutsun koera enda juurde ja hoian kas maiusega kõrval või panen rihma. Kaks korda olen saanud pahandada, miks ma koerakese kinni panen, tema ei tee ju midagi, kohe näha, et hea koer 🙂 Aga ma tean, et osa inimesi on foobsed koerte suhtes, ja kui ma lähenejat just ei tunne, siis ikka katsun koera kinni võtta möödumise hetkeks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On vahe, kas koer jookseb kuskil metsas puude vahel või siis terviserajal, kus peavad kahes suunas üksteisest turvaliselt mööda mahtuma ratturid, paarikaupa jalutajad, lapsevankritega emmed-issid, jooksjad jne. Lahtised koerad ei ole seal ok.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirib palju rohkem, et väga paljud on hakanud ringi läbima vastassuunas.

Kui lund(suusaradu) ei ole, siis ei ole kohustuslikku suunda. Lisaks ongi turvalisem ise eest ära astuda, kui on juba kaugelt näha, kui keegi koeraga vastu tuleb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

paluks linki!

Kas seal rajal on ainult erilised koerad? Endale sa loll ei tundu?

ma pole erilistest koerest rääkinud. räägin meie tavalistest linnakoertest.
paraku ei saa sa mu küsimusest aru.
usun, et mul on koertega kordades rohkem kogemusi kui sul (olen igapäevane koerajalutaja juba 25 aastat) seega julgen väita, et omanikuga koer ei ründa juhuslikku koerata vastutulijat. seda, et sul koertega kogemused puuduvad on näha juba su sallimatusest koerte (ja ka inimeste) vastu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks leebe koer ründas isegi oma perenaist
https://www.ohtuleht.ee/128118/ise-olin-suudi-mitte-koer-
loomi ei või kunagi usadada!

ok, näha on, et sa ei saa aru millest jutt käib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes koeri kardavad, neile ma ütlen julgustuseks, et need koerad, keda lahtiselt joosta lastakse, on üldjuhul ikka leebed koerad. Kellel on kurjad koerad, need kas ei käigi oma koertega aiast väljas, ei lase neid rihmast lahti või siis otsivad väga üksildasi kohti, kus koera lahti lasevad. Kui sellises linnapargis, mida Nõmme-Harku mets siiski on, on koer lahti, siis on ikka üsna kindel, et see on sõbralik koer. Ma seda juttu hästi ei usu, et iga koer võib hammustada. Ma ei kujuta ette, mida peaks tegema, et retriiver (ükskõik milline neist), spanjel või samojeed inimest ründaks. Seda koera peab olema siis kodus eelnevalt aastaid väärkoheldud, tema närvikava täiesti ära rikutud.
Ja nagu ma juba ütlesin, siis hulga leebete koerte omanike kohta, kes oma koera iseloomu õigesti oskavad hinnata, võib tõesti tulla ka üks idioodist jõmm, kes laseb ka mingisuguse murdja linnaparki lahti. Aga see risk tuleb võtta samamoodi, nagu me läheme iga päev liiklusesse eeldades, et kaasliiklejad on oskuslikud ja vastutustundlikud juhid. Aga ikka võib juhtuda, et keegi istub purjuspäi rooli või lihtsalt ei oska sõita.
Abiks on ka veidi süveneda tõugudesse ja nende iseloomudesse. Ma tõesti julgen lubada, et linnukoeri pole vaja karta! Teine asi on tõesti see, et koer võib jalgratturile ette hüpata, lihtsalt lollusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes koeri kardavad, neile ma ütlen julgustuseks, et need koerad, keda lahtiselt joosta lastakse, on üldjuhul ikka leebed koerad. Kellel on kurjad koerad, need kas ei käigi oma koertega aiast väljas, ei lase neid rihmast lahti või siis otsivad väga üksildasi kohti, kus koera lahti lasevad. Kui sellises linnapargis, mida Nõmme-Harku mets siiski on, on koer lahti, siis on ikka üsna kindel, et see on sõbralik koer. Ma seda juttu hästi ei usu, et iga koer võib hammustada. Ma ei kujuta ette, mida peaks tegema, et retriiver (ükskõik milline neist), spanjel või samojeed inimest ründaks. Seda koera peab olema siis kodus eelnevalt aastaid väärkoheldud, tema närvikava täiesti ära rikutud.
Ja nagu ma juba ütlesin, siis hulga leebete koerte omanike kohta, kes oma koera iseloomu õigesti oskavad hinnata, võib tõesti tulla ka üks idioodist jõmm, kes laseb ka mingisuguse murdja linnaparki lahti. Aga see risk tuleb võtta samamoodi, nagu me läheme iga päev liiklusesse eeldades, et kaasliiklejad on oskuslikud ja vastutustundlikud juhid. Aga ikka võib juhtuda, et keegi istub purjuspäi rooli või lihtsalt ei oska sõita.
Abiks on ka veidi süveneda tõugudesse ja nende iseloomudesse. Ma tõesti julgen lubada, et linnukoeri pole vaja karta! Teine asi on tõesti see, et koer võib jalgratturile ette hüpata, lihtsalt lollusest.

Tagantpoolt ligi hiilida ja ehmatada, on okei?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh aegu! Koera nägemine metsas viib ühe inimese nii endast välja?! Sealhulgas ka pika rihma otsas olevad koerad! No ära mine loodusesse, kui seda ei talu, mine Ülemiste või Rocca keskusesse hängima, seal juba naljalt koeri vastu ei tule. Kas ja mis loomi sa elus väljaspool loomaaeda oled kohanud? Kas sul on olnud oma lemmiklooma? Aga jah, kahjuks liigub eluvõõraid helbekesi meie hulgas palju. Kes minestab lahtise naabri kassi nägemise peale, kes peab spanjelit hiiglaslikuks koeraks (turja kõrgus keskmiset 40 cm, tõeline lõvi!). Kindlasti näeksid hea meelega ka oravat jooksuraja ääres ketistatult, vaktsineerimispass hambus.
Ja milleks need “oleks-poleks” argumendid? “Oleks võinud laps kaasas olla”, “oleks võinud rünnata”. Ei olnud, ei rünnanud. Millest paanika? Aga soovitan tungivalt edaspidi jalutada/joosta spordiklubis jooksulindil, sest kardetavasti liigub ka tulevikus metsades loomi, nii lahtiselt, kui lühikese ja pika rihma otsas. See ongi elu. Kõike elusat ei saa puuri pista.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

paluks linki!

Konkreetselt mina olen perenaisega koos, kuid lahtiselt jalutanud koera ohver. Mõni aasta tagasi Mustamäe-Nõmme metsas ronisin kallakust üles, kui kuulsin selja tagant müdinat ja kohe seejärel valu vasakus jalas, kuhu koer oli hambad sisse löönud. Hoiatamata. Olemas on armid pahkluul ja dokumentatsioon traumapunktist.

Muuseas koera perenaine kutsus koera enda juurde, haaras ta kaelarihmast ja pani jooksujalu minema. Koer oli kena tõukoer, afgaani hurt.

Ja kell 00.51 kägu võiks maha rahuneda ja mõista, et koer võib rünnata, ka hoitud ja hellitatud lemmik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jättes emotsioonid kõrvale – Eestis toimub aastas umbes 2000 koerarünnakut, mis vajavad traumapunktis ravi. Lisaks veel mõned tuhanded, kus traumapunkti ei jõuta.
Ma olen mõlemat kogenud, üks lahtine koer tõmbas minu ja lapse nii ribadeks, et traumas läks tunde, enne kui välja saime. Teine kord ründas minu koera kaks lahtist koera, kelle omanik oli koertekooli treener, kes oli ilmselt vaimselt haige. Saime muljuda ja mõned haavad, aga tohterdasime loomade kiirabis ja mina perearsti juures.

Seadus nõuab, et koer peab olema väljaspool kodu rihmastatud. Seetõttu peaks iga koeraomanik väljaspool kodu hoidma koera rihma otsas ja seadus ei ole vaidlustamiseks. Kui teete foto lahtisest koerast ja peremehest, siis tehakse omanikule trahvi, nagu tehakse trahvi ka lemmiklooma järelt koristamata jätmise eest.
Olles ise koeraomanik, lasen koera mängima ainult mänguväljakutel, kus koer välja ei pääse ja oma õues. Mujal koera lahtiselt mängima ja kõndima ei luba, kuigi mul on koolitatud ja sõbralik koer. Oleksin koeraperemehena suur egoist, kui teised peaksid kartma mu lahtist koera, see oleks ülbus teiste inimeste suhtes ja veel üleolevam oleks seletada teistele, et “ärge kartke, mul on sõbralik koer”.
Hoidke koerad rihma otsas ja koristage oma lemmiku järelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise olen samal rajal näinud olukorda, kui lahtine koer pures rihmas olevat koera, no rihmas olev koer andis muidugi vastu ja see kisa ja omanike röökimine käis üle metsa. Mõlemad koerad said vigastada. Rihmas oleva koera omanik oli (õigustatult) väga-väga kuri, nõudis esimesena rünnanud koera omaniku kontakte ravikulude katteks ja teine püüdis end välja rääkida, et tema koer on ju kaaa vigastatud ja mis siin vaielda jne. Samas lahtine koer ei kuulanud absoluutselt sõna, tõmbas pärast madinat kuhugi võssa, omanik siis hõikus ja püüdis asja siluda.

Vb suurem osa lahtiseid koeri on sõbralikud, aga kunagi ei või teada, millal tekib konflikt ja eriti rihmastatud ehk mitte nii sõbralikud koerad ongi selliste süüdimatute eest kaitsetumad veel kui inimesed.
Teemaalgataja kirjeldatud olukorras, kus omanikku polnud isegi nägemisulatuses, ei saa ka kindlasti rääkida kuulekast koerast. Ühesõnaga, nii käidavas kohas peaksid koerad küll kinni olema. Olen nõus, et kuskil linnast väljas võib ikka vahel lahti lasta, aga mitte ülipopulaarsel terviserajal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oeh!

Elu kassiga on ikka oluliselt lihtsam 🙂 Ei mingeid traumasid! Ainult rõõm!
Elame samuti n-ö metsas ja kass käib õues. Just läkski oma varahommikusele uitamisringile..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin täna õhtul pikema jalutuskäigu. Kõnnin ühel pikemal sirgel, järsku tunnen müksu tagantpoolt. Koer! Miski spanjel või ma ei tea mis elukas, sihuke kõrgem. Ehmatasin päris räigelt. Vaatan ringi, omanikku ei kusagil. Matkan edasi, lõpuks ilmus omanik pimedast metsast välja.
Kokku sellel ca 12 km ringil vähemalt 5 suuremat koera lahtiselt. Siis veel paar sellist hullu, ühel koer jookseb pika rihma otsas ees, teisel kaks suurt elajat pika köie otsas jalgratta ees jooksmas.

Ma koeri ei karda, aga mul on ebameeldiv, kui suur koer möödub minust väga lähedalt, omades täielikku võimalust mind rünnata. Mõni lahtine lihtsalt läheneb otsejoones, üritades nuusutada.
Mul võiks vabalt ka väike laps kaasas olla. Ehmataks kogelema ennast, kui suur koer äkitselt läheneb.

Siin Perekooli auditooriumi hulgas on kindlasti mõni selline koeraomanik. Sooviks viisakalt teada, mis teil peas toimub? Heakorra eeskirjade järgi peab igasugune koer olema avalikus kohas rihma otsas ja suukorviga.

Ausalt öeldes ma lõpuks läksingi ühega sõnelema. Tema: mu koer ei tee midagi! Kas sa üldse tead, milline leebe tõug see on?
Vabandage, mina ei pea teadma, kas ja kui viisakas teie koer on. Mina ei pea tundma ennast ebameeldivalt avalikus kohas jalutades ja ma ei pea endale sisendama, et “see koer ei tee midagi”.

“Mul võiks… Aga oleks…” Oleks tädil rattad all, oleks ta omnibuss. Lollakas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käin oma koertega linnametsades (nendel nö terviseradadel). Kui vaateväljas teisi inimesi ei paista, lasen nad lahti. Püsin koertele võimalikult lähedal, et vajaduse korral nad alati rihmastada (kui tuleb teine koer või inimene).
Mul on sõbralikud koerad. Kuid siiski saan ma aru, et kõigile ei pea meeldima (minu) koerad. Ja on inimesi, kes tõepoolest kardavad koeri.
Ise tunnen samasugust abitust, kui teine koer lahtiselt minu rihmastatud koerte juurde jookseb. Perenaist või -meest pole nähagi. Ma arvan, et koer-koer konflikt on kergem tekkima, kui koer- inimene konflikt. Mina ei tea, kas see koer on vbl teiste koerte suhtes kuri. Või on näiteks minu koertel jooksuaeg, ning see teine siis lihtsalt käib ja nillib, mu koerad ei tea, kuhu minema pageda.
Samuti on mul naabruses vanamees, kes laseb oma agressiivset väikest koera lahtiselt joosta. Ma tean, et ühel päeval see koer ründab. Ta on juba äärepealt mu lastele jalgadesse hammustanud. Õnneks on vanamees jaole saanud õigel ajal. Vot selle koeraga on mul omad plaanid. Ja ma tean, et nii kui ta mulle või minu koertele peaks kallale tulema, jääb see tema viimaseks teoks. Sest ma lihtsalt murran ta kaela.

Mina saan teema- algatajast aru.
Antud hetkel ei ole tegemist põhjendamata kaebusega. Mõni on nt selline närvihaige, et isegi rihmastatud koeraga olles tuleb sulle nina alla inisema, et tema ju kardab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni on nt selline närvihaige, et isegi rihmastatud koeraga olles tuleb sulle nina alla inisema, et tema ju kardab.

Siis saad ju sellele inisejale “koertekooli” teha.
Võtad oma koera rihmast lahti ja sisendad inimesele, et näe, ikka oled elus, ära karda lilleke….
Aeg ajalt annad inimesele rosinaga kommi, kui ta korralikult käitub ja lahtist koera ei hammusta ega jalaga löö.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks on trauma hammustava koeraga nii lapsepõlvest kui ka teismeliseeast ja ma tõesti kardan neid lahtiseid koeri. Ükskord olime lapsega pimedal ajal pargis ning meist eespool oli ka üks ema oma lapsega ja äkki tormas nende(meie) suunas suur koer. Peremees oli teises pargi otsas. See ema siis karjus, et kutsuge oma koer ära. Peremees vastas, et ta ei tee midagi. Ja kõik.

Mulle väga meeldivad koerad (endal ka koer) aga avalikus kohas peavad koerad olema rihma otsas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh aegu! Koera nägemine metsas viib ühe inimese nii endast välja?! Sealhulgas ka pika rihma otsas olevad koerad! No ära mine loodusesse, kui seda ei talu, mine Ülemiste või Rocca keskusesse hängima, seal juba naljalt koeri vastu ei tule. Kas ja mis loomi sa elus väljaspool loomaaeda oled kohanud? Kas sul on olnud oma lemmiklooma? Aga jah, kahjuks liigub eluvõõraid helbekesi meie hulgas palju. Kes minestab lahtise naabri kassi nägemise peale, kes peab spanjelit hiiglaslikuks koeraks (turja kõrgus keskmiset 40 cm, tõeline lõvi!). Kindlasti näeksid hea meelega ka oravat jooksuraja ääres ketistatult, vaktsineerimispass hambus.
Ja milleks need “oleks-poleks” argumendid? “Oleks võinud laps kaasas olla”, “oleks võinud rünnata”. Ei olnud, ei rünnanud. Millest paanika? Aga soovitan tungivalt edaspidi jalutada/joosta spordiklubis jooksulindil, sest kardetavasti liigub ka tulevikus metsades loomi, nii lahtiselt, kui lühikese ja pika rihma otsas. See ongi elu. Kõike elusat ei saa puuri pista.

Kas on normaalne, et suur koer hiilib selja tagant ligi ja ehmatab inimest? Millegipärast seda küsimust ignoreeritakse. Sest kui oldaks sunnitud vastama “ei”, siis tuleks tunnistada, et tuleb täita seadust (ja järgida tervet mõistust) ja koeri rihma otsas hoida.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lahtised koerad Nõmme-Harku metsas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.