Esileht Ilu ja tervis Lahustoitumine, loen ja imestan

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Lahustoitumine, loen ja imestan

Postitas:

kuidas küll eestlased ellu on jäänud

Mitte mingil juhul ei tohiks liha ja kala süüa koos kartuli, kapsa, leiva ega teiste leivatoodetega. Samuti ei sobi liha ja kala koos riisi, maisi, rukki, tatra või hirsiga.

või see:

Seega – kui tahame süüa juustu, siis võime seda süüa koos kurgi, sibula, peterselli, paprika, selleri, oliivide, sidruni või greibiga, sest need ei sisalda tärklist. Kindlasti ei tohiks juustu süüa koos leivaga, mis ometi on nii tavaline söömisviis. Traditsioonilised võileivad on seega täiesti vale toitumine!

jne

https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/72620557/doktor-adik-levini-nouanded-lahustoitumisest-ehk-millised-toidud-omavahel-kokku-sobivad-ja-millised-mitte

Mõtlesin, et hakkaks tervislikuks, aga vist ei suuda.

+17
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah. See on u sama kui räägiti viljade vitamiini sisaldusest ja selle langemusest kui nad seisavad. Ja siis teised inimesed tegelevad toidu päästmusega. Et esimeste arvates pole seal enam mingeid vitamiine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prükkarid ei pidavat isegi haiged olema, millest nemad oma ained/vitamiinid kätte saavad?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti söödi tavalist puhast toitu, mis tehti algusest lõpuni valmis ise. Menüü ei sisaldanud liigses koguses suhkruid ja rasvu, rääkimata lõputust e-ainete jadast.

Tänapäeval süüakse endale kõikvõimalikku jama sisse. Snäkid ja maiustused on laialt saadaval ja nendega on oluliselt raskem piiri pidada kui koduse kartuli-kapsa-lihaga. Inimesed söövad end haigeks ja ülekaaluliseks, aga selle asemel, et lihtsalt normaalse toitumise juurde tagasi pöörduda, hakatakse mingi jamaga katsetama. Kes teeb intervalltoitumist, kes rangeid dieete, kes lõikab menüüst välja mõne suure ja tegelikult olulise toidugrupi, kes hakkab jälgima, et mida millega koos “tohib” süüa.

Reaalsus on see, et mitte ükski neist võtetest ei ole jätkusuutlik. Mõnda aega järgitakse, siis leitakse uus dieet ja vahepealsel ajal süüakse jälle kõike seda lisaainetest kubisevat jama, mida tänapäeva toiduainetööstus pakub. Otsitakse mingit imenippi, kuidas saledaks tagasi saada, aga imenippi polegi, puhas ja tasakaalustatud menüü on ainus, mis toimiks.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna on nn diplomeeritud toitumisnõustaja. Kui ka ütlesin, et väidetavalt ju liha koos kartuliga süüa ei tohiks – küsis kohe irooniliselt vastu, et aga mis siis juhtub, kui sööd? Kusjuures ta ise on peaaegu vegan hoopiski, aga aldis toitumismüüte kummutama.

Kui tõesti liha ja kartuli koossöömine tekitab kellelgi halva kõhutunde – siis muidugi.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas küll eestlased ellu on jäänud

Mitte mingil juhul ei tohiks liha ja kala süüa koos kartuli, kapsa, leiva ega teiste leivatoodetega. Samuti ei sobi liha ja kala koos riisi, maisi, rukki, tatra või hirsiga.

või see:

Seega – kui tahame süüa juustu, siis võime seda süüa koos kurgi, sibula, peterselli, paprika, selleri, oliivide, sidruni või greibiga, sest need ei sisalda tärklist. Kindlasti ei tohiks juustu süüa koos leivaga, mis ometi on nii tavaline söömisviis. Traditsioonilised võileivad on seega täiesti vale toitumine!

jne

https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/72620557/doktor-adik-levini-nouanded-lahustoitumisest-ehk-millised-toidud-omavahel-kokku-sobivad-ja-millised-mitte

Mõtlesin, et hakkaks tervislikuks, aga vist ei suuda.

Mis mõttes “ellu jäid”? Kui sa nüüd Vargamäe-aega mõtled, siis raske füüsiline töö hoidis inimesi vormis. Leib ja kaalikas hoidsid inimese elus (kartul oli ju algselt puhta saksidele).
Aja jooksul on toidulaud laienenud, aga inimesed mugavnenud. Mingit vajadust ei ole süüa liha ja kartulit koos, see on lihtsalt harjumus (nagu väide, et mees ei saavat lihata toidust kõhtu täis).
Ilma igasuguse eelteadmiseta olen suure osa elust söönudki lihatoite vaid salati või mingi hautatud köögiviljaga, võileibu ei söö üldse. Loomulikult aga ei pea just ilmtingimata seda dieeti harrastama – vabalt võib paleo, kremli, stockholmi või mis iganes dieedi endale meelepäraseks kohandada.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avasin teema, lugesin.

Mis ma nüüd siis teen – viskan oma just valminud kapsa-hakkliha hautise aknast kompostihunnikusse v?

Ähh, kukele need tänapäeva veidrused. Lähen võtan taldrikutäie ja 2 keedukartulit ka veel. Nii hea!

Ja mõelda vaid, mis homse supi sisse kokku on planeeritud… üüüü … õudne lugu.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas küll eestlased ellu on jäänud Mitte mingil juhul ei tohiks liha ja kala süüa koos kartuli, kapsa, leiva ega teiste leivatoodetega. Samuti ei sobi liha ja kala koos riisi, maisi, rukki, tatra või hirsiga.

või see: Seega – kui tahame süüa juustu, siis võime seda süüa koos kurgi, sibula, peterselli, paprika, selleri, oliivide, sidruni või greibiga, sest need ei sisalda tärklist. Kindlasti ei tohiks juustu süüa koos leivaga, mis ometi on nii tavaline söömisviis. Traditsioonilised võileivad on seega täiesti vale toitumine! jne

https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/72620557/doktor-adik-levini-nouanded-lahustoitumisest-ehk-millised-toidud-omavahel-kokku-sobivad-ja-millised-mitte

Mõtlesin, et hakkaks tervislikuks, aga vist ei suuda.

Teemaalgataja – võin sind lohutada. See “tervislikuks hakkamine”, mida sina kirjeldasid, ei pruugi tasuda vaeva…

Nimelt, mul on ärritatud soole sündroom (nüüd on arstide poolt kinnitatud, et jah, ongi). Kui see mul tekkis, siis räägiti sellest vähem ja arstid ei osanud esialgu mulle mingeid soovitusi anda.

Läksin siis minagi selle sinu poolt mainitud toitumisviisi firmasse. Seal soovitati, esiteks, seda lahustoitumist. Teiseks, tehti mingi toidutalumatuse test ja löödi toiduained kahte lehte – neid, mida tohib ja need, mida ei tohi. Jätsin keelatud nimekirjas olevad asjad rangelt välja. Toitusin lahus. Aga midagi paremaks nagu küll ei muutunud. Käisin loomulikult konsultatandi juures kurtmas, et ei näe nagu mingit muutust paremuse poole. Aga tema mulle mingit põhjust, miks see lubatud paremaks minemine siis ei saabu, öelda ei osanud.

Aastaid hiljem, kui ärritunud soolest rohkem rääkima ja et teatud sahhariidid toidus, mida nimetatakse lühendiga FODMAP,  süvendavad vaevusi, proovisin hoopis madala fodmap-iga toitumist. Ja see pädes.

Tagantjärgi tundub mulle see lähenemine täiesti suvakas – mõttetu lahustoitumine, mingid suvalised nimekirjad lubatud ja keelatud toiduaineid… Minul see küll midagi ei lahendanud ega isegi mitte leevendanud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega seda õnnetut kapsast koos üldse süüa võib? Kapsas ei ole ju palju süsivesikuid, miks ei tohi koos lihaga süüa?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leib ja kaalikas hoidsid inimese elus (kartul oli ju algselt puhta saksidele).

Leib ju ka tärkliserikas toit, seega kehakaalu mõttes ei tohiks vahet olla, kas matslikum või saksikum tärkliseallikas. Talurahvas sõi ka odrakruupi (otra olla kasvatud veel varem kui rukist). Kui kartul tuli, hakati mõnel pool kartulit ja vana head odrakruupi segapudruks kokku segama.

Mingit vajadust ei ole süüa liha ja kartulit koos, see on lihtsalt harjumus (nagu väide, et mees ei saavat lihata toidust kõhtu täis). Ilma igasuguse eelteadmiseta olen suure osa elust söönudki lihatoite vaid salati või mingi hautatud köögiviljaga, võileibu ei söö üldse.

Nojah, eks siis selle kartuli või võileiva arvel saad päevas süsikaid vähem.

Kui liha kõrvale kartuli söömise keeldu mõista aga nii, et ärajäetud kartuli kogus näit. 3 tundi hiljem eraldi nahka pista, siis ma ei usu, et see vormishoidmise mõttes mingit efekti annaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avasin teema, lugesin.

Mis ma nüüd siis teen – viskan oma just valminud kapsa-hakkliha hautise aknast kompostihunnikusse v?

Ähh, kukele need tänapäeva veidrused. Lähen võtan taldrikutäie ja 2 keedukartulit ka veel. Nii hea!

Ja mõelda vaid, mis homse supi sisse kokku on planeeritud… üüüü … õudne lugu.

Üsna õudne tõesti, sest valku sa neist kahest toidust peaaegu ei saagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärgi tundub mulle see lähenemine täiesti suvakas – mõttetu lahustoitumine, mingid suvalised nimekirjad lubatud ja keelatud toiduaineid… Minul see küll midagi ei lahendanud ega isegi mitte leevendanud.

See ongi mingi täiesti suvakas teooria

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ka pikk õpetus, kõike võib ainult koos heinaga süüa

https://tervisekool.ee/tervisekool/failid/File/lugemist/seedimine/Toiduainete%20kombineerimine%20A_%20Soots.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millega seda õnnetut kapsast koos üldse süüa võib? Kapsas ei ole ju palju süsivesikuid, miks ei tohi koos lihaga süüa?

Mina jäin sama mõtlema. Olen päris palju selle teema kohta lugenud, aga see, et liha ja kapsas kokku ei sobi, kuulen esimest korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Mina soovitan mitte toituda, vaid süüa. Häid ja õigeid asju, võimalikult lihtsaid. Ja mõõdukalt.</p>

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ise peab oma keha tundma, mis sobib ja mis mitte. Kui vaevavad seedeprobleemid, siis tuleb ikka toitumine üle vaadata. Mõni isegi ei tea, et ta mingit toiduainet ei talu ja muudkui vitsutab sisse, pärast on kõhuhädad. Mõni on krooniline röhitseja ja kõhutuulte väljutaja, aga ei tule selle peale, et heidaks äkki pilgu oma menüüle. Inimesed on toitumise koha pealt tegelikult ääretult rumalad ja tekitavad omale tarbetuid probleeme, mida saaks ära hoida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA ja ei ole gaasid/seedeprobleemid, hoopis 1. ja ainsat korda elus määrati vereproovis kolesterool ja leiti see kõrge olevat. Küsimata palju liigun või mida söön määrati otsekohe statiinid (kohutavate kõrvalmõjudega mürgid, mida peab elu lõpuni võtma). Lisaks loen, et neid üheainsa vereproovi põhjal ei tohigi kirjutada ja minu vanuses olevat ka lubamatu kasutada

https://pealinn.ee/2015/12/21/kahjulik-kolesterool-voib-olla-sajandi-suurim-pettus/

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tunnustatud-sudamekirurg-raagib-sudamehaiguste-toelistest-pohjustest

Nüüd loen ja uurin, et mis võiks hea olla, et seda kolesterooli alla saada.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA ja ei ole gaasid/seedeprobleemid, hoopis 1. ja ainsat korda elus määrati vereproovis kolesterool ja leiti see kõrge olevat. Küsimata palju liigun või mida söön määrati otsekohe statiinid (kohutavate kõrvalmõjudega mürgid, mida peab elu lõpuni võtma). Lisaks loen, et neid üheainsa vereproovi põhjal ei tohigi kirjutada ja minu vanuses olevat ka lubamatu kasutada

https://pealinn.ee/2015/12/21/kahjulik-kolesterool-voib-olla-sajandi-suurim-pettus/

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tunnustatud-sudamekirurg-raagib-sudamehaiguste-toelistest-pohjustest

Nüüd loen ja uurin, et mis võiks hea olla, et seda kolesterooli alla saada.

No see koos või lahus söömine ilmselt küll midagi ei muuda.
Kui Ellamaad uskuda, siis võiks pigem vaadata, et toidulaual süsivesikutega üle ei pinguta, ehk siis prioritiseerida (loomset) valku iga toidukorra juures.
See ei ole mingi kolesteroolispetsiifiline vaid üldine toitumissoovitus ka kaalu ja isude kontrollimiseks, millest võiks ehk abi olla.
Tablett ei tundu väga jätkusuutlik lahendus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aina huvitavamaks läheb see arstide eest töö tegemine, nüüd loen:

Kolesterooli tase võib üheainsa emotsionaalse puhangu peale tõusta 10-15% mõne minuti jooksul, mistõttu kolesterooli määramine on keha hetkeolukorra peegeldaja, dünaamiline näitaja, mitte konstantne väärtus. Kolesterooli kõrge sisaldus veres on tõesti keha kaitseseisundi ilmekas näitaja, kus arst peaks mõtlema, miks see antud patsiendi puhul nii on. Emotsioonid ja magusaga liialdamine tõstavad kolesterooli taset väga intensiivselt, rasvane toit tunduvalt vähem.
https://raudsik.com/artiklid/poletik-keha-hairekell-kolesteroolist-ja-d3-vitamiinist-poletikest/
Kuna mul vererõhk on kõrge ainult arsti juures mõõtes (kodus ja apteegis mõõtes mitte), siis ehk on kolesterooliga samamoodi, et hüppab kõrgeks valget kitlit nähes?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhtusin veel lugema viiteid teadusuuringutele, kus muuhulgas mainitakse füüsilise aktiivsuse positiivset mõju kolesteroolile:

“In conclusion, the data show a correlation between physical activity & TG reduction, apoB reduction, HDL increase, change in LDL particle size, increase in tissue plasminogen activator activity, & decrease in coronary artery calcium”
PMID: 22011559

Resistance training may enhance cardiovascular health, by reducing resting blood pressure, decreasing low-density lipoprotein cholesterol and triglycerides, and increasing high-density lipoprotein cholesterol. Resistance training may promote bone development, with studies showing 1% to 3% increase in bone mineral density.”
PMID: 22777332

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe ära, et lahustoitumisest ei tea midagi. Küll aga ärritab mind väljend… kuidas vanasti saadi/oldi/elati.

Mina olen 40 ja tänaseks päevaks tean, et ma ei tohi süüa jahu ega tärklist. Sellepeale on mitu tuttavat (eriti vanemad sugulased) nähvanud, et pähh, moehaigus, lapsena sõid küll kringlit ja kartulit. Aga seda nad ei tea, et lapsena mul valutaski väga tihti kõht ja tol ajal arvasid arstid, et see on “ainult” närvidest. Kurjuures olin täiesti rahulik ja rõõmsameelne laps.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Lahustoitumine, loen ja imestan