Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahusvara müümine abielu ajal

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lahusvara müümine abielu ajal

Postitas:
Kägu

Mil moel toimides oleks võimalik ennem abielu lahusvarana soetatud korter ära müüa abielus olemise ajal (varasuhe on varaühisus) nii, et korteri müügist saadud raha (ning edaspidi sellega soetatud kinnisvara või muu vara) jääks edasi lahusvaraks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehes selle jaoks eraldi lepingu, et saadud raha ja/või selle eest soetatu on lahusvara, muidu muutub ühisvaraks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahusvara arvelt saadud tulu või soetatu on ideeliselt ja ka seaduse järgi lahusvara. AGA – aja möödudes piirid ähmastuvad ja väga raske tõendada, milline euro su pangaarvel on lahusvara või kui kõik aja jooksul ära kulutatud, kas siis lahusvara arvelt osteti auto või oli see korteri sissemaksuks vmt.

Seetõttu on üks võimalus lasta müügist saadud raha kohe eraldi kontole kanda ja millekski muuks seda kontot ei kasuta.

No et nt paned kirja: x korteri müügist saadud raha on lahusvara, mis asub kontol nr… ja kõik, mis selle raha eest soetatud, on ja lahusvara.

Aga siis tõesti ei tohi sinna juurdekandmisi teha, muidu tekib vaidlus, et kui ühisvara (sinu palk!) arvelt teed sinna kontole kandeid salaja ja hiljem midagi ostad, et mus ulatuses see ostetud asi ikkalahusvara on.

Võimalus on iga suure ostuga teha uus leping, aga see võib minna kulukaks lõpuks.

Mina olen üha enam veendumud, et mõistlik olekski täielikult lahusvara, kui küsimuse all varasuhete selgus ja enne abielu juba on juba kummalgi vara või varasemast lapsi. Mul endal on ka ühisvara+ abieluvaraleping kinnisaasja suhtes, just kärgpere tõttu, etkaitsta minu lahusvara arvelt tehtud kulusid. Aga aeg on edasi läinud, olen tegelenud usinalt investeerimisega ja ei meeldi mõte, et minu investeeringud on ühisvara ja kuuluvad mehe pärandvara hulka….Meil küll testament, aga selle eesmärk pole mehe last ilma jätta vaid ainult ühise kodupärimine tagada. Aga mingi hetk pean teema mehega taas tõstatama – pole veel enda jaoks mõelnud läbi, kas mõistlik on varasuhetes reguleerida või testamendiga (kuna me muidu toimime ikka ühise majapidamisena, siis mehe suhtes õiglasem tundub testament).

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kindlam on müük ja uue kinnisvara ostmine teha selliselt, et müügiraha otseselt sinu kontole ei jõuagi. Kui järjest või praktiliselt järjest tehingud teha, siis saab rahad läbi notari deposiidi liigutada.

Teine variant on vormistada ost-müük ja seejärel abieluvaraleping selle kinnisvara või muu eseme osas.

Lahusvara kinnisvara puhul küsitakse abikaasa nõusolekut siis, kui vara on omandatud pärast 2015. aastat. Abikaasa tuleb lihtsalt kaasa võtta ja ega ta suurt muud seal ei teegi kui ütleb, et ta seal ei ela või et müügiga nõus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen üha enam veendumud, et mõistlik olekski täielikult lahusvara, kui küsimuse all varasuhete selgus ja enne abielu juba on juba kummalgi vara või varasemast lapsi. Mul endal on ka ühisvara+ abieluvaraleping kinnisaasja suhtes, just kärgpere tõttu, etkaitsta minu lahusvara arvelt tehtud kulusid. Aga aeg on edasi läinud, olen tegelenud usinalt investeerimisega ja ei meeldi mõte, et minu investeeringud on ühisvara ja kuuluvad mehe pärandvara hulka….Meil küll testament, aga selle eesmärk pole mehe last ilma jätta vaid ainult ühise kodupärimine tagada. Aga mingi hetk pean teema mehega taas tõstatama – pole veel enda jaoks mõelnud läbi, kas mõistlik on varasuhetes reguleerida või testamendiga (kuna me muidu toimime ikka ühise majapidamisena, siis mehe suhtes õiglasem tundub testament).

Lahusvara ei välista pärimist, selleks tuleb ikka testament (lisaks) teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rusikareegel on, et kui on endal olulises väärtuses vara enne abiellumist, on mõistlik teha lahusvara leping. Lihtsam edaspidi elada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

 

Uus kinnisvara sai ostetud mõni päev hiljem ning kuna selle soetamiseks läks minu lahusvara eest saadud raha, siis notaris sai selle väga lihtsalt vormistada uuesti lahusvaraks, hoolimata meil abielu ühisvaralepingust. Notaris saab kinnisvara ostes vormistada ühekordse ostu lahusvaraks ka siis kui sel ajal kehtib abielu ühisvaraleping. Ma ei tea, kas lahusvara ostmisel läks abikaasa allkirja vaja, sest ta oli nagunii kaasas, tegime mitu tehingut üheaegselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

Huvitav, meil oli just sama seis, et mehe sissekirjutus teisel aadressil, aga ometi pidi ta olema notaris kaasas ja andma allkirja, et on müügiga nõus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

Huvitav, meil oli just sama seis, et mehe sissekirjutus teisel aadressil, aga ometi pidi ta olema notaris kaasas ja andma allkirja, et on müügiga nõus?

Kas tegemist oli sinu lahusvaraga? Sel juhul veider. Või notar oli lihtsalt ettevaatlik ja nõuudis rohkem kui pidi, et hilisemaid jamasid vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

Huvitav, meil oli just sama seis, et mehe sissekirjutus teisel aadressil, aga ometi pidi ta olema notaris kaasas ja andma allkirja, et on müügiga nõus?

Kas tegemist oli sinu lahusvaraga? Sel juhul veider. Või notar oli lihtsalt ettevaatlik ja nõuudis rohkem kui pidi, et hilisemaid jamasid vältida.

Selle hilisemate jamade all mõtlesin seda, et notar arvestab võimalusega, et abikaasa võib ju hiljem kaebuse esitada ja öelda, et elas seal müüdaval kinnisvaral.

Meil seda varianti polnud, sest sama notari juures varemgi tehinguid tehtud ja ta teadis, et me seal ei elanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

Huvitav, meil oli just sama seis, et mehe sissekirjutus teisel aadressil, aga ometi pidi ta olema notaris kaasas ja andma allkirja, et on müügiga nõus?

Kas tegemist oli sinu lahusvaraga? Sel juhul veider. Või notar oli lihtsalt ettevaatlik ja nõuudis rohkem kui pidi, et hilisemaid jamasid vältida.

Selle hilisemate jamade all mõtlesin seda, et notar arvestab võimalusega, et abikaasa võib ju hiljem kaebuse esitada ja öelda, et elas seal müüdaval kinnisvaral.

Meil seda varianti polnud, sest sama notari juures varemgi tehinguid tehtud ja ta teadis, et me seal ei elanud.

Nõusolekut ei ole vaja kinnisvara puhul, mis on omandatud enne 2015. aastat olenemata sellest, kas tegu on pere elukohaga või mitte. Varasemalt omandatud vara puhul võib põhimõtteliselt abikaasa selle maha müüa ka nii, et lapsed-kaasad sees elavad.

Ma ei nimetaks notari poolset nõusoleku küsimist ettevaatlikkuseks, sest juhul kui see küsimata jätta ja selgub, et tegu oli siiski elukohaga, siis on tehing tühine. See kirjalik kinnitus on isegi ostjale olulisem kui notarile minu arvates.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nüüd müüma hakkad seda lahusvara korterit, siis arvesta, et su mehe nõusolekut võidakse ikka nõuda, kui on alust arvata, et tegemist võiks olla pere eluasemega.

Mul just oli samasugune tehing, mille kohta teemaalgataja küsib. Abikaasa nõusolekut notaris ei küsitud, sest tema sissekirjutus oli teisel aadressil, mitte müüdava kinnisvara omal. Ainult suusõnaliselt küsiti, kas tegu on pere eluasemega. Piisas vastusest, et ei ole ja müügiks abikaasa juuresolekut vaja polnud.

Huvitav, meil oli just sama seis, et mehe sissekirjutus teisel aadressil, aga ometi pidi ta olema notaris kaasas ja andma allkirja, et on müügiga nõus?

Kas tegemist oli sinu lahusvaraga? Sel juhul veider. Või notar oli lihtsalt ettevaatlik ja nõuudis rohkem kui pidi, et hilisemaid jamasid vältida.

Jah, see oli lahusvara, pärandus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahusvara müümine abielu ajal