Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahusvara toimingud ühisvara ajal, kinnisvara ostmüügi ja surma korral

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lahusvara toimingud ühisvara ajal, kinnisvara ostmüügi ja surma korral

Postitas:
Kägu

Küsimus selline:

 

naine abiellus mehega,  ühisvara.
Mehel mingit kinnisvara pole.  Naisel eelmisest elust lapsed. Naine soovib oma kinnisvara müüa, et osta asemele muu kinnisvara.  Pmst on tegu enne abielu soetatud vara -mis pole ühisvara- vahetamisega uue vara vastu ühisvaraabielu ajal.
Kas on voimalik naisel teha kinnisvara ostmüük ühe sama notari juures ilma meheta ja nii, et asemele ostetav vara jaab samuti naise lahusvaraks?

naine on varem samamoodi lapsepolves saadud kinnisvara  müünud, ja asemele ostnud muu kinnisvara abielu ajal ja tookord sai selle uue ostu jätta naise lahusvaraks.

ootan nõu teadlikult inimeselt, mitte arvajatelt.

kuna enne abielu soetatud vara laheb naise surma korral  ilma testamendita jagamisele laste vahel, voi saab ka abikaasa oma osa?

 

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

parandus:
KAS enne abielu soetatud vara ehk lahusvara laheb naise surma korral ilma testamendita jagamisele laste vahel, voi saab ka abikaasa oma osa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast 1 abikaasa surma antud olukorras(kui pole tehtud testamenti) on pärijad nii abikaasa kui lapsed, hoolimata sellest, kas vara on omandatud enne abielu, saadud kingiks või omandatud abielu ajal.

Teatud tehingu puhul saab loomulikult muuta varasuhet st kõik ei pea 100% olema ühisvara, võimalikud ka teistsugused kokkulepped. Notar selgitab lähemalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

naine abiellus mehega,  ühisvara. Mehel mingit kinnisvara pole.  Naisel eelmisest elust lapsed. Naine soovib oma kinnisvara müüa, et osta asemele muu kinnisvara.  Pmst on tegu enne abielu soetatud vara -mis pole ühisvara- vahetamisega uue vara vastu ühisvaraabielu ajal. Kas on voimalik naisel teha kinnisvara ostmüük ühe sama notari juures ilma meheta ja nii, et asemele ostetav vara jaab samuti naise lahusvaraks?

Siin muutub oluliseks see, kas see lahusvara on pere elukoht – elukohta ilma mehe nõusolekuta müüa ei saa, sõltumata varaühisusest v -lahususest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahusvara müük ja uue vara ost tuleks teha ühe korraga. Kui raha vahepeal abikaasa kontole jõuab, siis ei ole võimalik enam eristada ühis- ja lahusvaraks olevat raha. Raha võib vahepeal jätta näiteks notarikontole hoiule. Kui ostetav vara on kallim kui müüdav, siis on tegu ikkagi ühisvaraga.

Abikaasa peaks kaasas olema, kui vara on ostetud pärast 2015. aastat, et kinnitada, et eluruum ei ole ühiseks elukohaks või et ta nõustub müügiga. Varem soetatud kinnisvara puhul sellist nõuet ei ole.

Ostetav kinnisvara on võimalik lahusvaraks vormistada ka eraldi abieluvaralepinguga.

Nagu eelpool vastatud, siis testamendi puudumisel saab abikaasa ka osa pärandist. Võrdselt lastega, kuid mitte vähem kui 1/4.

Kuna tegu on paljude “aga” kohtadega teemaga, tasub konsulteerida notariga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma meheta ei saa, mehe nõusolekul saab.

Inimesed, miks te ometi valite selliste olukordade puhul ühisvara?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma meheta ei saa, mehe nõusolekul saab.

Inimesed, miks te ometi valite selliste olukordade puhul ühisvara?

Olin veits rumal. Arvasin et eelnev on nagunii lahusvara  ja nii jaabki, kyll me yhisvara ka loome, aga testamendi ja myymise peale ei taibanud ette mõelda, et siis asjad muutuvad. Eks ma testamendi teen ara ja määran pärijateks lapsed.  Myymisel surun selle labi et mis on lahusvara eest ostetud vara jaab lahusvaraks.  Ei taha kyll et mu kinnisvara killustub ja jaguneb lõpuks ka mehe lastele voi peavad mu lapsed midagi võitlema voi välja ostma hakkama.
Koik mis on abielu ajal tulnud, on loogiline et on yhisvara ja see jagunegu kuidas tahab. Nii on aus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Myymisel surun selle labi et mis on lahusvara eest ostetud vara jaab lahusvaraks.

Siin ei ole midagi vaja läbi suruda, lahusvara arvelt omandatud vara ei olegi ühisvara. Kui omandatav vara on kallim, siis ei ole muidugi asi enam nii lihtne.

Ilma meheta ei saa, mehe nõusolekul saab.

Miks sa loobid selliseid väiteid? See ei ole ju õige. Lahusvara müümiseks peab mehe nõusolek olema vaid teatud juhtudel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa loobid selliseid väiteid? See ei ole ju õige. Lahusvara müümiseks peab mehe nõusolek olema vaid teatud juhtudel.

Mida ta loobib? Ühise kodu puhul peab olema mehe nõusolek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa loobid selliseid väiteid? See ei ole ju õige. Lahusvara müümiseks peab mehe nõusolek olema vaid teatud juhtudel.

Mida ta loobib? Ühise kodu puhul peab olema mehe nõusolek.

Seda kirjutasin ma juba kaks päeva tagasi, et kui…siis. Lugu aga selles, et me ei tea, kas tegemist on koduga, järelikult pole mõtet esitada selliseid postulaate, et ei saa ilma meheta müüa. Pealegi kehtib see ainult pärast 2015. a omandatud vara puhul – ilmselt ei ole see TA lapsepõlves päritud kinnisvara omandatud pärast 2015. aastat. Ehk siis on üsna väike võimalus, et mehe nõusolek on vajalik. 14.10 kl 20:49 postitus esitab aga kindlas kõneviisis väiteid, et ei saa – see pole ju tõsi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ealegi kehtib see ainult pärast 2015. a omandatud vara puhul – ilmselt ei ole see TA lapsepõlves päritud kinnisvara omandatud pärast 2015. aastat.

Lapsepõlves päritud kinnisvara on ammu müüdud ja müüakse selle asemel omandatut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa loobid selliseid väiteid? See ei ole ju õige. Lahusvara müümiseks peab mehe nõusolek olema vaid teatud juhtudel.

Mida ta loobib? Ühise kodu puhul peab olema mehe nõusolek.

Seda kirjutasin ma juba kaks päeva tagasi, et kui…siis. Lugu aga selles, et me ei tea, kas tegemist on koduga, järelikult pole mõtet esitada selliseid postulaate, et ei saa ilma meheta müüa. Pealegi kehtib see ainult pärast 2015. a omandatud vara puhul – ilmselt ei ole see TA lapsepõlves päritud kinnisvara omandatud pärast 2015. aastat. Ehk siis on üsna väike võimalus, et mehe nõusolek on vajalik. 14.10 kl 20:49 postitus esitab aga kindlas kõneviisis väiteid, et ei saa – see pole ju tõsi.

Ei kehti ainult pärast 2015 ostetud varale, vaid kõikidele tehingutele alates 01.01.2015.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kehti ainult pärast 2015 ostetud varale, vaid kõikidele tehingutele alates 01.01.2015.

Kui sa nii ütled. Mina seda sätet ei teadnud, uskusin 13.10.2021 22:21 kirjutanud kägu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kehti ainult pärast 2015 ostetud varale, vaid kõikidele tehingutele alates 01.01.2015.

Kui sa nii ütled. Mina seda sätet ei teadnud, uskusin 13.10.2021 22:21 kirjutanud kägu.

Olen 13.10.2021 22:21 Kägu.

Kui kinnisvara on soetatud pärast 2015. aasta algust, siis peab abikaasa kaasa olema, kui enne seda, siis ei pea. See, et sa nüüd teed tehingu, ei tekita olukorda kus enne 2015 soetatud vara puhul oleks abikaasat juurde vaja.

Mina abiellusin eelmisel aastal. Minu 2016. aastal soetatud korteri müügil peab mees kaasas olema. Abikaasa ca 2006 ostetud korter on meie ühine eluase, aga selle müügil mina kaasas olema ei pea. Sisuliselt võib tema minu kodu seljataga maha müüa, aga mina oma korterit, kus tema elanud ei ole, salaja müüa ei saa. Kõlab ehk pisut tobedalt, aga nii on. Seadus hakkas lihtsalt 2015 kehtima ning sealt läheb ka piir.

Eelduslikult on oma abikaasaga ikka head suhted ning kui mõningane tülikus paberimajandusega välja arvata, siis saab ehk ikka kõik asjad nii joonde aetud nagu õiglane on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt, kui mitteomanik hakkab ühise eluaseme müüki keelama, tuleb lihtsalt ära lahutada ja seejärel müük teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mehega on suhted head, siis tehke abieluvara leping ja valige lahusvara, või lahutage.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mehega on suhted head, siis tehke abieluvara leping ja valige lahusvara, või lahutage.

Aga miks sa eeldad, et TA on naine? Võibolla on hoopis mees, kes soovib, et talle ülekohut ei sünniks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa eeldad, et TA on naine? Võibolla on hoopis mees, kes soovib, et talle ülekohut ei sünniks?

Ülekohut?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa eeldad, et TA on naine? Võibolla on hoopis mees, kes soovib, et talle ülekohut ei sünniks?

Ülekohut?

Tema vaatest muidugi ülekohut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahusvara toimingud ühisvara ajal, kinnisvara ostmüügi ja surma korral