Esileht Pereelu ja suhted Lahutus ja suhtlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lahutus ja suhtlemine

Postitas:

Kuidas olete suutnud eksmehega suhelda pärast lahkuminekut?
Meie loos oli mees mõnitav, halvustav, üle sõitev inimene. Lisaks ka aastaid petmist töökaaslasega.
Nüüd on siis pärast lahkuminekut nii, et ma ei soovi mingitki kokkupuudet selle inimesega. Aga mõistus ütleb, et laste tõttu pean head nägu tegema.
Kuidas ma vastan inimesele, kes tahab tulla suvekodusse me lapse sünnipäevale. Kõik minupoolsed sugulased koos. (eksmehe vanemad surnud, õed-vennad piiri taga). Tahtmine on vastata, et ma ei soovi enam iialgi ühelgi üritusel temaga koos viibida, et äkki hakkab jälle vanal harjunud kombel osatama ja rääkima kui loll ma olla võin. Varemalt oli sageli, et kui mõni teema jutuks tuli, siis ütles, et minusugune hoidku suu kinni, niikuinii tuleb sealt ainult lolli juttu. Et naistel on ju kandiline pea, ja sinna on hea õllekannu panna. Ja üleüldse harjugu ma ära ja ärgu kujutagu ette, et oleme võrdsed.
Eks tülitsesimegi seetõttu omajagu, et ma sellise kõnestiiliga ei leppinudki. Ja nii need asjad läksid.
Lahkuminekut tema ei soovinud. Arvas, et armukesepidamine on meeste õigus ja hoidku ma mokk maas. Solvas üsna räigelt, et küll ma veel rooman tema ees, sest niisugune ma ju olengi.
Ähvardas, et küll ma veel palun ja minusugused ei saa niikuinii hakkama. Ja, et mitte kunagi ta mitte millegi pärast ei vabanda ega arva, et oleks üheski asjas valesti käitunud.

Nüüd ongi nii, et ma elan küll eksmehest kaugemal,(tulin oma kodukohta tagasi lihtsalt, ei ole uut elukaaslast), aga ma ei soovi ka pärast 2 aasta möödumist selle inimesega kokku puutuda. Tema aga saadab sünnipäevaks õnnitlusi, emadepäevaks soovib õnne (mida ta kooselu ajal iial ei teinud, eksju), vahel kirjutab joogise peaga niisama, et kuidas läheb. Teated jõuavad minuni hilinemisega, sest olen seadistanud nii, et temapoolsed kirjad-sõnumid ei hüppaks ette. Õnnitlustele vastan viisakalt tänamisega, muusse vestlusesse ei lasku.

Ma lihtsalt ei soovi mingit ühist koosistumist selle inimesega. Mul juba praegu jätab süda lööke vahele mõttest, et pean teenindama, toitu ette kandma ja tegema head nägu. Ja tema siis õitseb seal ja räägib oma saavutustest. Ja imestab omaette kuidas mõned ei suuda peale lahkuminekut sõpradeks jääda. No võib-olla ma olen imelik, aga tõesti ei soovi sõbrustada isikuga, kes suure osa oma energiast kulutas mu mõnitamisele ja maha tegemisele.

Ütlen talle, et ei soovi teda sünnipäevale? Ütlen lapsele, et isa pole oodatud, sest on ema kohelnud kui kaltsu?

Ise ka imestan, et on võimalik niimoodi inimesse suhtuda – aga näe on.

+34
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.07 11:23; 06.07 12:00; 06.07 12:31; 06.07 12:58; 08.07 13:14; 11.07 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on lapse sünnipäevaga ja põhiküsimus on kuidas eksmees lapsega suhtleb? Kui isana ikkagi last armastab ja laps teda ja saavad omavahel läbi siis oleks üpriski ebaõiglane lapselt seda ära võtta. Isa päris niisama ei asenda.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:26; 06.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on jah lapse sünnipäevaga. Samas. Selline sugulaste koosistumine.
Mina ei saa jällegi aru, miks lapse isa ei võiks mõnel teisel ajal lapsega sünnipäeva tähistada. Mõni tore koostegemine või minek kuskile. Et saabki laps toreda päeva isaga.
Laps pole titt. On kooliealine.

Ma tunnen oma eksmeest. Tuleb kohale. Teeb paar tähelepanekut, kuidas siin ja seal on mõned asjad valesti ja tema ikka oleks selle sauna kõrgema ehitanud. Ja muruniiduki oleks ikka teistsuguse ostnud. (NB – ta pole elus sauna ehitanud ega muru niitnud – aga ta teab kõige kohta, kuidas saab paremini ja kuidas kõik on nii lollid, ja teevad kõike valesti).
Kuna on selline sugulaste istumine, siis ka grill ja väike vein kindlasti. Jah, lapse sünnipäeval ei pea alkohol olema. Aga tegelikult pole see selline laste pidu ka.
Sõbrad ja klassikaaslased on lapsel hoopis teisel päeval.
Sel päeval on vanaema-vanaisa, onud-tädid, paar head lähedast sõpra. Ehk siis pigem täiskasvanud tulevad lapsele kinke tooma. Ei ole tegelikult ka lapse sünnipäeva õige kuupäev.

Mu meelest võiks see eksmees hoopis sinna lapse pärispeole imbuda, mitte mingile sugulaste istumisele.
Noh – tänu kirjale olen siiski aru saanud, et ma teda sinna koosviibimisele ei soovi. Pakun talle varianti, et osalegu laste peol ja saab aidata korraldamisega. Või veetku mõni muu päev lapsega.

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.07 11:23; 06.07 12:00; 06.07 12:31; 06.07 12:58; 08.07 13:14; 11.07 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh – tänu kirjale olen siiski aru saanud, et ma teda sinna koosviibimisele ei soovi. Pakun talle varianti, et osalegu laste peol ja saab aidata korraldamisega. Või veetku mõni muu päev lapsega.

Sinu otsus. Sinu kodu nagu ma aru saan.
Lihtsalt annadki teada, et ei soovi teda seal näha ja jutt lõppenud.

Arusaamatu on, miks selle otsuse tegemiseks perekooli heakskiitu vaja on?

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:04; 06.07 13:33; 06.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on kooliealine siis on tal kindlasti oma arvamus, et kas tema tahab isa sinna või tahab isaga eraldi pidada. Või kuidas ja millal isaga pidada.

Eks sul ongi kaks valikut, kas teed nii nagu sa tahad või küsid ja arutad lapsega, kui laps tahaks siis seletadki, et aga kuidas oleks kui isaga eraldi pidada muul ajal.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:26; 06.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasematel aastatel on asjad olnud teistmoodi.
Elasime ju koos ja samas linnas. Siis isa lihtsalt soovis hommikul lapsele palju õnne sünnipäevaks ning mingile laste peoga tema ennast vaevama ei hakanud.
Minu sugulased siis helistasid-kirjutasid ja tulid kohale suvalisel ajal.

Mina eksmehega kokku puutuda ei taha. Mul on siiani s-tamaitse suus asjast ja suhtumisest.
Seetõttu jääb mulle arusaamatuks, et nüüd tahab ta kohale ilmuda just siis kui sugulased. Milleks? Lapse pärast või enda pärast?
Kui lapse pärast, siis peaks ehk mingi muu aeg ka sobima.
Lisaks on hakanud eksmees “ligi ajama” ka mu ettevõtluses edukale vennale. Küsib seadusalast nõu, mainib koos äritegemise plaane. Ennemalt kommenteeris, et kuidas tema ikka teeks kõike seda äri teisiti ja ikka inimesed on lollid, et ei oska lolle ära kasutada.
Vend mul on viisakas, annab nõu, kuid koostegutsemise plaanidest vaimustatud pole.

Veel on eksmees viimasel poolaastal oma sotsiaalmeedia sõpradeks lisanud hulgaliselt mu õdede-vendade täiskasvanud lapsi ja isegi mu sõbrannade lapsi. Mu tädipoja uue naise ja veel lehmalellepoegi.

Ma ei tea, kas see on mingi keskeakriis või?
Sugulasteta inimese tahtmine kuuluda kuhugi?

Alustada võiks inimene muidugi oma suhtumise muutmisest. Et kõigil naistel siiski pole kandiline pea…

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.07 11:23; 06.07 12:00; 06.07 12:31; 06.07 12:58; 08.07 13:14; 11.07 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa võib eraldi tähistada lapsega või osaleda lasteüritusel. Oma sugulaste ja sõprade istumist ma ära ei rikuks enda jaoks. Olulisem on, et isa on lapse jaoks iganädalaselt olemas, see üks sünnipäev kohustusliku linnukese kirjasaamiseks pole küll nii oluline. Eriti, kui see tuleb sinu närvide hinnaga. Ma ka sellist inimest, kes mind on mõnitanud ja solvanud, ei soovi teenindada. Ammugi näha enda kodus enda sõpruskonnas.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:36; 06.07 13:09; 06.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust ta üldse teab, et selline üritus toimub? kui sa teda sinna ei taha, siis ära sellist infot jaga.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:44; 06.07 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust ta üldse teab, et selline üritus toimub? kui sa teda sinna ei taha, siis ära sellist infot jaga.

Isa suhtleb lapsega telefonitsi.
Küsib lapselt mis me teeme ja kus me käime ja mis plaanis on.
Seetõttu ta teabki. Mina temale mingit infot ei jaga ega hakka jagamagi.

Lapsega pole isa kohtunud enam kui pool aastat. Ilmselt siin on erinevaid põhjuseid.
Mina seda elukat oma koju ei taha. Ja isa jälle ei taha last mitmeks päevaks oma hoolde võtta. Lisaks ei viitsi ta ka lapse transpordiga jamada.
Ka meie kooselu ajal ei viitsinud ta lapsega tegeleda ega tema asjadesse süveneda. Kui laps oli haige, siis oli see minu mitte meie või tema probleem. Kui laps küsis süüa, siis on see ema ja mitte isa probleem. Kui lapsel ratas katki, siis tema ei viitsi sellega tegeleda – viige teenindusse.
Selline mugav mees.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.07 11:23; 06.07 12:00; 06.07 12:31; 06.07 12:58; 08.07 13:14; 11.07 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust ta üldse teab, et selline üritus toimub? kui sa teda sinna ei taha, siis ära sellist infot jaga.

Isa suhtleb lapsega telefonitsi.

Küsib lapselt mis me teeme ja kus me käime ja mis plaanis on.

Seetõttu ta teabki. Mina temale mingit infot ei jaga ega hakka jagamagi.

Lapsega pole isa kohtunud enam kui pool aastat. Ilmselt siin on erinevaid põhjuseid.

Mina seda elukat oma koju ei taha. Ja isa jälle ei taha last mitmeks päevaks oma hoolde võtta. Lisaks ei viitsi ta ka lapse transpordiga jamada.

Ka meie kooselu ajal ei viitsinud ta lapsega tegeleda ega tema asjadesse süveneda. Kui laps oli haige, siis oli see minu mitte meie või tema probleem. Kui laps küsis süüa, siis on see ema ja mitte isa probleem. Kui lapsel ratas katki, siis tema ei viitsi sellega tegeleda – viige teenindusse.

Selline mugav mees.

Sel juhul ma ei saa üldse aru, miks sa üldse kaalud tema küllatulekut? Ütledki, et sa oma kandilise peaga ei saa aru, miks nii väärtuslik mees nüüd pooleaastase viiteajaga oma mugavustsoonist välja ronib? Sinu kodu ei ole koht, kus isa saab võimaluse mängida isarolli. Isarolli saab ta eraldi lapsega etendada kuskil mujal ja palju tihedamini kui korra poolaastas. Ma ei kaaluks ka sellise jobu võõrustamast.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:36; 06.07 13:09; 06.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa suhtleb lapsega telefonitsi.
Küsib lapselt mis me teeme ja kus me käime ja mis plaanis on.
Seetõttu ta teabki. Mina temale mingit infot ei jaga ega hakka jagamagi.

no kui ta ilma kutsumata kohale vajub lihtsalt lapse jutu peale, siis kohtledki teda nagu iga teist kutsumata külalist – viisakalt ja külmalt.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:44; 06.07 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ta ilma kutsumata kohale vajub lihtsalt lapse jutu peale, siis kohtledki teda nagu iga teist kutsumata külalist – viisakalt ja külmalt.

Ei pea kedagi oma kodus “kohtlema”. Annadki teada, et ta pole oodatud ja jutt on sellega lõppenud.
Näha ju on, et tema eesmärgid on hoopis midagi muud, kui lapse huvide eest seismine.
Kui ta aru ei taha saada, siis võik ju see vend talle seda öelda. Mis ta siis teeb, hakkab kaklema võI?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:04; 06.07 13:33; 06.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa suhtleb lapsega telefonitsi.

Küsib lapselt mis me teeme ja kus me käime ja mis plaanis on.

Seetõttu ta teabki. Mina temale mingit infot ei jaga ega hakka jagamagi.

no kui ta ilma kutsumata kohale vajub lihtsalt lapse jutu peale, siis kohtledki teda nagu iga teist kutsumata külalist – viisakalt ja külmalt.

Kutsumata külalisi ei lasta sisse. Seda peaks vend või isa sellele mehele ütlema silmast silma. Kui pool aastat pole lapsega suhelnud, siis sinu kodus ja sinu söögilaua taga ei ole ammugi koht, kus suhteid arendada. Kui kutsumata külaline sisse kutsuda ja hakata etendama külma viisakust, on ju eksmees saavutanud oma eesmärgi ja teemaalgatajal on kogu õhtu oksemaitse suus ja ta on teenindaja rolli surutud.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:36; 06.07 13:09; 06.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul poleks oma lapsele mingi probleem öelda, et teeme nii, et isaga saate kokku mõnel teisel päeval. Arvatavasti mu kooliealine laps ka teaks enam-vähem, millises seisus vanemate suhted on. Ega polegi vaja ju meest otsesõnu kiruda, lapsed saavad niisamagi aru, kui suhted ülearu soojad pole. Vähemalt minu tütar on küll kogu aeg saanud. Õnneks pole eks mingit sellist tsirkust teinud. Eks ainuke konks on nüüd asjas, kui su eksmees nüüd kiuslikult ütleb, et vot ainult see päev saan tulla ja teistel kohe kuidagi mitte!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui su eksmees nüüd kiuslikult ütleb, et vot ainult see päev saan tulla ja teistel kohe kuidagi mitte!

See on ju tema probleem.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.07 12:04; 06.07 13:33; 06.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie loos oli mees mõnitav, halvustav, üle sõitev inimene. Lisaks ka aastaid petmist töökaaslasega.

Kui mees lastega normaalselt läbi saab ja laps isa oma sünnipäevale ootab, siis mina oleksin üle ja lubaksin tal tulla. Aga üksinda, mitte koos uue kaaslasega, kui see olemas on.

Saan aru, et teie lahusolek on suhteliselt värske ja emotsioonid kõrged ning sinu jaoks mees ebameeldiv ja see kohtumine raske, aga kannataksin selle mõne tunni ära. Seda loomulikult juhul, kui laps isa näha tahab.

Olen ise lahutatud vanemate laps ja mina igal aastal ootasin, et isa minu sünnipäevale tuleks. Aastaid hiljem sain teada, et isa oleks tulnud, aga ema ei lubanud.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru su tekstist, kas ta teatas sulle, et tuleb või ütles lapsele, et tuleb või sa niisama kardad, et tuleb.
Kui ütles kellelegi, et tuleb, siis teata talle, et laps ajas segamini, see pidu on sinu sugulastele ja tema kord minna on sinna laste üritusele.
Kui niisama kardad, siis ma soovitan teha see üks kord näidispoomine. Su jutust on näha, et sa ei taha temaga tegemist teha. Aga kuidas need sinu sugulased kõik nii varmad temaga sõbrustama on? Eks ta tambib sind edasi, sest ta saab. Lahku minna tema ei tahtnud, sinu sugulased ka suhtlevad edasi, varsti hakkad ilmselt kuulma, et sina oled see ainuke loll, kes väärt meest hinnata ei oska ja võta ta ikka tagasi ka. Tee end nüüd see üks kord tugevaks ja meelekindlaks, kui vajub kohale, siis ütled, sind pole kutsutud, see on meie pere pidu, kasi minema mu kodust. Soovitavalt sugulaste kuuldes kõva häälega, ütle nt, et mis sa siin minu ukse taga kraabid, mine nüüd selle Malle või Pille juurde, kellega sa petsid mind. Siis tuleb su vahmiilile meelde, et on ikka põhjused ka, miks see mees enam sinu mees ei ole ja pole vaja sõpsid olla temaga nii väga.
Kas su pere teab, kuidas ta sinuga käitus? Kui ei, siis räägi ära.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei oleks küsimustki. Tegelikult on mul endal ka selline kogemus täitsa olemas ja polegi kunagi küsimust olnud – mitte mingil tingimusel ei ole see inimene minu koju oodatud. Lapsega koos pidagu sünnipäeva enda juures oma sugulastega.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun pigem viisakasse läbikäimisse ka pärast lahutust, aga kui see juba abielu ajal puudus . . .

Teemaalgatajast saan täiesti aru. Kui pean oma esimese abikaasaga tund aega või kauem koos viibima, kasvab mul paise kannika peale. Täitsa fyysiliselt & valusalt. Kuhugi peab kogu see allasurutud jälestus ju välja lööma.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on kooliealine siis on tal kindlasti oma arvamus, et kas tema tahab isa sinna või tahab isaga eraldi pidada. Või kuidas ja millal isaga pidada.

Eks sul ongi kaks valikut, kas teed nii nagu sa tahad või küsid ja arutad lapsega, kui laps tahaks siis seletadki, et aga kuidas oleks kui isaga eraldi pidada muul ajal.

Minu meelest on teemaalgatajal ka kaks valikut: kas öelda, et tulgu lapse isa sellele sünnipäevale, kus on lapse sõbrad, või viigu ise laps sünnipäeva puhul välja. See, et ta tuleks sellele sugulaste istumisele, küll pole valik. See, mida laps tahaks, ei puutu ka praegu asjasse. Laps ei ole ilmselt pädev hindama kõiki ebameeldivusi, mida isa emale oma kohalviibimisega võib põhjustada. Emapoolsete sugulaste seltsis lapse sünnipäeva tähistamine ei peaks küll olema ema jaoks piinav kogemus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imelike meestega te lapsi saate? Minu tutvuskonnas on lahutatud paare küll ja veelgi enam, aga laste sünnipäevad, koolide lõpetamised toimuvad kõik ühiselt.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahaks uskuda, et see kõnestiil alles pärast lapsesaamist selliseks muutus…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahaks uskuda, et see kõnestiil alles pärast lapsesaamist selliseks muutus…

Loodan, et sa ei saa tunda kuidas inimesed elu jooksul muutuvad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.07 11:23; 06.07 12:00; 06.07 12:31; 06.07 12:58; 08.07 13:14; 11.07 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin lahku mehest, kes tegi vaimselt ja füüsiliselt haiget. lastele püüab hea isa olla ja nende kaudu ka minuga suhelda. olen nõus suhtlema kirja ja telefoni teel.
lastele ütlesin, et ma ei soovi nende isaga ühes seltskonnas olla. esimese lapse sünnipäeva olime koos /nüüdseks 2 aastat lahus/, isegi lapsed said aru, et tunnen end väga halvasti ning käivad isaga süniipäeval eraldi väljas.
meest enda koju ei luba ja tema sugulaste poole ei lähe. mees küll räägib, kuidas võiks olla ikka sõbrad, aga mina ei suuda. /ühel hetkel muidugi lisandub klausel, et saame sõbrad olla kui mina vabandan/.
nii et ütlegi lastele, et ma ei saa ja taha teie isaga sõber olla. see ei tee issit halvemaks, lihtsalt meie suhe oli nii halb, et ma ole nõus temaga ühes seltskonnas olema.
jaksu

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 17:43; 08.07 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie loos oli mees mõnitav, halvustav, üle sõitev inimene. Lisaks ka aastaid petmist töökaaslasega.

Kui mees lastega normaalselt läbi saab ja laps isa oma sünnipäevale ootab, siis mina oleksin üle ja lubaksin tal tulla. Aga üksinda, mitte koos uue kaaslasega, kui see olemas on.

Saan aru, et teie lahusolek on suhteliselt värske ja emotsioonid kõrged ning sinu jaoks mees ebameeldiv ja see kohtumine raske, aga kannataksin selle mõne tunni ära. Seda loomulikult juhul, kui laps isa näha tahab.

Olen ise lahutatud vanemate laps ja mina igal aastal ootasin, et isa minu sünnipäevale tuleks. Aastaid hiljem sain teada, et isa oleks tulnud, aga ema ei lubanud.

jälle üks manipuleerimise koht, mida mehed, kes tahavad naistele uuesti külje alla pugeda, kasutavad- ma oleks su sünnipäevale tulnud, aga ema ei lubanud.
alati on võimalus laps sünnipäeva puhul välja kutsuda ja temaga aega veeta. ükski inimene ei pea aega veetma inimesega, kes on talle väga palju haiget teinud ja kes rikub lihtsalt oma ilmumisega maailma ära.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 17:43; 08.07 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista, kuidas saab anda nõu kannatada lapse õnne nimel ära veelkord ühe vaimselt vägivaldse inimese külaskäik.
Mitte mingil juhul! Miks see naine peaks seda veelkord taluma? On tehtud lõpuks otsus, lahku mindud ja nüüd peaksid olema piirid paigas: minu kodu on minu kodu ja mina otsustan, kes ja millal tuleb. Ükskõik, kellega on tegemist: minu isa, minu ema, vahet ei ole, kui Sa käitud minuga alandavalt, siis minu kodu uks on Sulle suletud!Kõik! Siin ei ole midagi läbi rääkida või mingeid ümmargusi põhjuseid tuua. Sellel naisel ei ole absoluutselt mitte mingit kohustust seda meest sinna lubada ja absoluutselt viimane aeg on piirid paika panna ja hakata end kehtestama! Kogu lapse sünnipäevast saab sellisel juhul eksmehe lõbustamise üritus, tema on peamine, kes sellest rahulduse saab, enamik teisi peab enda vaimset ja emotsionaalset tervist päevi turgutama. Kui talle öelda, et ta võib lapsega muul ajal kokku saada, siis ta võib isegi sellest loobuda, sest ta peaks sellisel juhul enda “repetuaarist” loobuma. Ma kardan, et lapse sünnipäev teda üldse ei huvita, lihtsalt hinges on nii suur piin ja seega vajadus seda harjumuspärasesse kohta maha laadida.
Ühesõnaga: EI! SUUR RASVANE EI! MITTE MINGIL JUHUL!
Ärge olge naeruväärsed! Lapse nimel? Mida see laps siit õpib? Et ema on kalts? Et eneseväärikus on midagi sellist, mida, noh, kui veab, siis saab omada???

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kutsuks ise, aga kui laps soovib kutsuda, ei oleks vastu.
Ma lihtsalt ei teeks välja mehest, kui teebki oma kommentaare, sõna otseses mõttes ignoreeriks, ei reageeriks. Minu meelest teemaalgatajal on vajalik sellist asja harjutada ja seda ei saagi teisiti teha kui ühes seltskonnas viibides. Peab emotsionaalselt distantseeruma lapse isast – suvalise inimese nõmedate kommentaaride peale ju ei solvuta, neid ei panda tähele.
Väga hea, et “lapse pärast” kokku ei jäädud, aga samal üritusel viibimine ei ole ju (emale) isiklik, ärgu võtkugi seda nii. Kodu on lapse oma ka ja isa tuleb külla lapsele, mitte naisele.
Isa olgu nagu suvaline lapse sõber, kellega emal pole mingeid isiklikke teemasid.
Kui ema suguselts koos naisega meest ignoreerib, siis vast tõmbub tagasi ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga: EI! SUUR RASVANE EI! MITTE MINGIL JUHUL!

Ärge olge naeruväärsed! Lapse nimel? Mida see laps siit õpib? Et ema on kalts? Et eneseväärikus on midagi sellist, mida, noh, kui veab, siis saab omada???

Laps õpiks, et ema on emotsionaalselt intelligentne inimene. Mis väärtus on ema uhkusel?? Mis väärtus on sellel, et ma ei lase seda meest oma koju lapse juurde, sest mul on mu eneseväärikus? Isiklikult suudan enda ego kõrvale heita lapse nimel.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lahutatud vanemate laps ja teate, laste kaudu olete te nii ehk naa seotud elu lõpuni.
Vaata oma lapse silmade läbi selle – mitte kunagi ei taha enam kokku puutuda – teemat. Mul suudavad isa ja ema viisakalt ühises ruumis viibida ja sellegipoolet on keeruline alati nuputada, kuidas ja keda kutsuda jne. Pulmas ei teinud seetõttu isegi määratud istekohtadega lauda, et hiljem keegi taas puudutatult end ei tunneks.
Kui tegemist on suvalise grillipeoga, siis ära lase sisse.
Kui tegemist on lapse sünnipäevaga, siis ikka võiks. Oled selle lapse täiskasvanuna teinud ja selle otsuse teinud, et oled temaga seotud elu lõpuni.
Kui ta hakkab jahuma kuidas tema teeb siis lihtsalt võta seda kui arvamusavaldust. See, et tema teeks teisiti, on tema otsus ja arvamus, sina ehitad sauna ja niidad oma muru nii, nagu ise heaks pead ja sulle parim on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt lisada sõbraks FB-s ei saa. Üks saadab sõbrakutse, aga teine peab selle ka aktsepteerima ehk vastu võtma. Miks sinu sugulased on massiliselt selle värdi sõbrakutseid vastu võtnud? Kas nad ei tea, kuidas ta sind kohtles? Siis räägi neile! Räägi oma vennaga ka, et ta mingil juhul selle tüübiga tegemist ei teeks! Pärast ongi neil mingi ühine äri. Rikub su venna elu ka ära nagu sinu oma.
Oma koju oma peole ma kutsun ainult mulle meeldivaid inimesi. Miks ma peaks oma koju, oma turvapaika, laskma ebameeldivaid inimesi? Lapse sünnipäeval saab isa osaleda mitmel muul moel. Laste sünnipäeval kaasa aitamine. Omaette kohtumine kolmandal päeval. Ei pea selleks tungima lapse ema uude koju.
Mina kirjutaks talle hästi külma ja viisaka kirja. Jumalapärast ei hakkaks emotsioonitsema. Midagi taolist: “Kuna sa kohtlesid mind meie abielu ajal väga halvasti ja oled minu jaoks äärmiselt ebameeldiv inimene, siis ma ei soovi sind oma koju.” Kõik. Punkt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahutus ja suhtlemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.